Tegoroczne pożegnanie maturzystów przybrało formę Balu Studniówkowego! 28. kwietnia 2022r. stołówka internatu zamieniła się w salę balową z wieczorowymi kreacjami, atrakcjami wieczoru oraz małym poczęstunkiem przygotowanym przez naszą internatową kuchnię.

Po powitaniu naszych absolwentów, Dyrekcji, Wychowawców klas i Wychowawców Internatu, przyszedł czas na POLONEZA Ogińskiego,  którego zatańczenie zwiastuje duże powodzenie na egzaminie maturalnym! Młodzież przygotowana przez p. Małgorzatę Downar-Zapolską przepięknie zaprezentowała POLSKI TANIEC NARODOWY.

Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Grzegorz Bylica, który złożył serdeczne życzenia powodzenia na egzaminach i w dalszej dorosłej drodze życia.

Aby rzucić czar na  pytania maturalne  przyszedł czas na toasty szampanówkami, w których znalazł się pyszny bąbelkowy poncz owocowy… „za przyszlość, wysoko zdane egzaminy oraz same sukcesy w dorosłym życiu”!

Posileni poczęstunkiem maturzyści powtórzyli też wiedzę. Przy wsparciu swoich wychowawców klas, drużyny odpowiadały na pytania z zakresu wiedzy szkolnej oraz wiedzy o szkole. Wyniki były znakomite, co może tylko świadczyć o dużym przygotowaniu abiturientów przed czekającymi ich egzaminami.

Oprócz ćwiczeń umysłu, było też coś dla ciała… Maturzyści, przy wsparciu wychowawców i pana Dyrektora wcielili się w role dwóch rodzin będących na wyprawie w cyrku. Można powiedzieć, że bardzo szybko ów cyrk zwiedzali, wykonując przy tym niejednokrotnie cyrkowe sztuczki…

Gwoździem programu był wybór króla i królowej balu. Oszałamiającą większością głosów parą królewską ogłoszono Joasię Charchut i Daniela Bednarza. Serdeczne gratulacje, niech Wam zawsze w królewskiej atmosferze upływają dni.

Na koniec pani Kierownik wyróżniła wychowanków, którzy przez cały pobyt w placówce wyróżniali się zaangażowaniem w życiu internatu, brali czynny udział w działaniach Samorządu Internatowego, uczestniczyli w pracach porządkowych oraz prezentowali wzorową postawę przy organizacji pracy naszej placówki. Podziękowania otrzymali Daniel Bednarz, Joasia Charchut, Zuzanna Mysza i Kacper Pacocha.

Wszyscy nasi absolwenci otrzymali małe podarunki w postaci Pamiątki z mottem oraz babeczki z wróżbą (upieczonych w ramach koła kulinarnego).

Po części oficjalnej, nasz DJ Filip Daniszewski rozkręcił zabawę taneczną – której nie sposób było się oprzeć. Nogi same zaczynały tańczyć. Tuż przed ciszą nocną impreza musiała jednak dobiec końca, ponieważ nazajutrz odbyć się miało na hali sportowej uroczyste pożegnanie naszych milusińskich, z wręczeniem dyplomów ukończenia szkoły średniej.

SERDECZNE GRATULACJE RAZ JESZCZE i podziękowania za te 4 lata! Zawsze miło nas wspominajcie, przyjeżdżajcie w odwiedziny posiedzieć pod magnoliami i powspominać internatowe czasy!

 

Sylwia Morawiec  

autorzy zdjęć: pan Piotr Białas i uczennica Maja Dymek

Zmień rozmiar tekstu
Zmień kontrast