Projekt „ZSRCKU w CZERNICHOWIE NA SZLAKACH do EUROPY”

Kalimera!

Zaśnieżony masyw Olimpu, Morze Egejskie, a po środku  Leptokaria – malownicza miejscowość, w której uczniowie wraz z opiekunami odbywali dwutygodniowe praktyki zawodowe w ramach programu Erasmus+ „ZSR CKU w Czernichowie na szlakach do Europy”.

W dniach 17-28 maj 2021r. młodzież z technikum hodowcy koni pracowała w stadninach koni w Katerini i Litochorii, natomiast uczniowie z technikum weterynaryjnego zbierali doświadczenia zawodowe m.in. w Inspekcji Weterynaryjnej, w lecznicy dla małych zwierząt, w gospodarstwach hodowlanych. Z kolei przyszli hotelarze kształcili swoje umiejętności w hotelu Poseidon**** Palace.

Uczestnicy programu łączyli naukę z zabawą i zwiedzaniem tego pięknego kraju. Zapoznali się z kulturą i greckimi zwyczajami, odwiedzili schronisko Stavros na masywie Olimpu, Saloniki, Litochoro, Meteory, Stary Panteleimon i Nei Pori. Uczestniczyli również w całodziennym rejsie, który rozpoczął się w Porcie w Amaliapoli, w trakcie którego podziwiali faunę i florę archipelagu Sporad Północnych oraz zażywali kąpieli słonecznych i morskich.

Pobyt na Riwierze Olimpijskiej z pewnością pozostanie na długo w pamięci uczestników praktyk zawodowych.

Opracowały: Joanna Kadłuczka, Paulina Pytel, Ewa Rakoczy

 

Zmień rozmiar tekstu
Zmień kontrast