Strona Główna    Aktualności    Zobacz    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt

Serdecznie witamy na naszej stronie
Jesteśmy najstarszą szkołą rolniczą w Polsce
  Plan lekcji od 18 grudnia 2017r. do 12 stycznia 2018r.
Ogłoszenia i informacje bieżąceSzanowni Państwo,
od poniedziałku (18 grudnia 2017r.) do piątku (12 stycznia 2018r.) będzie obowiązywał nowy plan lekcji, nowy plan nauczania indywidualnego dla ucznia klasy 4c oraz nowy plan dyżurów.
  Szlachetna Paczka
Szlachetna_Paczka_2017

Szlachetna Paczka
Grudzień 2017r.
  "Szkoła z klasą 2.0"
Ogłoszenia i informacje bieżące"Szkoła z klasą 2.0" to kolejny projekt, w którym Nasza szkoła bierze udział. Temat przewodni, który został wybrany przez Zespół to "Dobre relacje" . Już w najbliższym czasie zechcemy poznać zdanie społeczności szkolnej na temat relacji panujący w klasach, ale i w całej szkole. Następnie poszukamy sposobu jak te relacje budować lub poprawiać w taki sposób, aby pobyt w szkole był miłym wspomnieniem na dalsze dorosłe lata.
Uczniów chętnych do pracy w Zespole "Szkoły z Klasą" zapraszamy.
Ogłaszamy także konkurs na hasło działań związanych z projektem. Propozycję proszę składać do Pani Anny Miki do dnia 20 grudnia 2017 roku. Na autorkę/autora zwycięskiego hasła czeka nagroda niespodzianka.
  Zastępstwa na czwartek 14 grudnia 2017
ZastępstwaZastępstwa na czwartek 14 grudnia 2017 zostały wywieszone w formie papierowej na tablicy ogłoszeń przy wejściu do szkoły oraz na wejściu przy szatni. Zmiany można także sprawdzić w dzienniku elektronicznym.

Wszystkie zajęcia opiekuńcze dla uczniów nie uczęszczających na lekcję religii odbywają się w czytelni. Każdy uczeń przebywający na zajęciach zobowiązany jest do wpisu swojej obecności w dzienniku czytelni oraz zachowania w sposób nie przeszkadzający innym użytkownikom pomieszczenia.
  Mikołajki dla schroniska - finał

Finał „Mikołajkowej zbiórki dla Schroniska”

W naszej szkole w dniach od 1 listopada do 6 grudnia trwała Mikołajkowa Zbiórka dla Schroniska OTOZ w Oświęcimiu. Grupa wolontariuszy akcji oraz sekcja wolontariatu przy Samorządzie Uczniowskim najpierw przygotowała świąteczne kartony i plakat, który zawisł przy głównym wejściu w szkole. Przez miesiąc darczyńcy mogli składać prezenty dla psów i kotów do przygotowanych kartonów. W międzyczasie zostało stworzone wydarzenie na Facebooku, gdzie mogliśmy na bieżąco oglądać relacje z przebiegu zbiórki. Była nawet sesja zdjęciowa z udziałem uczniów zaangażowanych w akcję wraz z czworonożnym: psem Fokusem i koniem Czilim:) ...więcej.

Mikolajki_dla_Schroniska
Mikołajki dla schroniska
1 listopada - 6 grudnia 2017r.
  VIII edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego GIODO

VIII edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego GIODO
„Twoje Dane - Twoja sprawa"

Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie jest uczestnikiem VIII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych „Twoje Dane - Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”.

Ideą programu jest propagowanie wiedzy o ochronie danych osobowych i prawa do prywatności wśród uczniów i nauczycieli poprzez kształtowanie świadomych i odpowiedzialnych postaw w obszarze ochrony prywatności i danych osobowych.

Informacje o programie można znaleźć na tablicy ogłoszeń przy sali nr 7.

W dniu 29 listopada 2017r. nauczyciele, podczas Rady Pedagogicznej, zostali poinformowani o programie, otrzymali niezbędne informacje oraz materiały szkoleniowe.

Uczniowie klasy 1b i 2d i 2a w ramach lekcji GIODO „Jak chronić swoje dane osobowe” zapoznali się z ustawą o ochronie danych osobowych oraz z rodzajami danych tj. danymi zwykłymi i danymi wrażliwymi, i zastanawiali się jak chronić swoje dane osobowe.

Opracowała Ewelina Kuklewicz

GIODO
  Razem dbamy o zdrowie - nie pal!
Profilaktyka

Andrzejki w siodle

W dniu 25 listopada 2017r. na zaproszenie Pani Ilony Kosowskiej - właścicielki Szkółki Jeździeckiej TĘCZA w Libiążu, grupa słuchaczy kursu R.19 (technik hodowca koni) wybrała się na „Andrzejki w siodle” organizowane na terenie tego ośrodka. ...więcej.

Andrzejki_w_siodle
25 listopada 2017r.
  Uwag kilka o... uwadze - warsztaty "Absens carens - nieobecny traci"
Warsztaty dla chcących polepszyć koncentrację uwagi, poznać nowe techniki zapamiętywania informacji, co może przyczynić się do poprawy efektywności uczenia się.

Termin: 5 i 7 grudnia, 14.45-15.45, Czytelnia

Serdecznie zapraszam!

V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglo i Niemieckojęzycznych

Sukces w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Szkocji i Austrii

Dnia 24 listopada 2017 r. uczennice Łucja Dyjach, Apolonia Przybylska i Zofia Wójcik z klasy II A zajęły II miejsce w V Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych zorganizowanym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Giebułtowie. ...więcej.

V_Powiatowy_Konkurs_Wiedzy_o_Krajach_Anglo_i_Niemieckojezycznych
V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglo i Niemieckojęzycznych
24 listopada 2017r.
  Skawińska Probówka Artystyczna

Wyróżnieni i dostrzeżeni w tegorocznej Skawińskiej Probówce Artystycznej

W dniu 24 listopada uczniowie Zespołu Szkół RCKU w Czernichowie reprezentowali szkołę podczas VII Skawińskiej Probówki Artystycznej. Tegoroczna edycja SPA obejmowała cztery konkursy: literacki, plastyczny, fotograficzny i konkurs piosenki. ...więcej.

Skawinska_Probowka_Artystyczna
Skawińska Probówka Artystyczna