Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Dojazd    Kontakt
  Menu
  ProjektyCKZ
Kącik Przedsiębiorcy


  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy
Internat

PIERWSZA POMOC - NAUCZ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIE!!!

Pomoc udzielana w pierwszych chwilach po wypadku ratuje życie. Mimo, iż większość ludzi zna zasady udzielania pierwszej pomocy, w sytuacji nagłej, powypadkowej, zostaje biernym obserwatorem. Przyczyną nieudzielania jej jest najczęściej strach, że zrobi się coś źle, niewiedza i szufladkowanie ludzi "na pewno pijany".
W słoneczne, wiosenne popołudnie do Internatu, na zaproszenie wychowawcy P. Pauliny Racułt przybyli ważni goście. Panowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernichowie zawitali, aby przeszkolić naszą młodzież z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Spotkanie trwało 60 minut. Młodzież aktywnie w nim uczestniczyła.
Zajęcia miały na celu oswajanie z działaniem w sytuacjach nietypowych, ratujących życie. Kształtowanie właściwych postaw oraz nawyków tak, aby pierwsza pomoc stała się czymś naturalnym. Każdy mieszkaniec internatu mógł poczuć się jak strażak ratujący życie i wykazać się m.in. umiejętnościami z zakresu resuscytacji wykonywanej na fantomie. Na zakończenie spotkania również Pani Kierownik Internatu zademonstrowała umiejętności w tej dziedzinie. Teraz już bez wątpliwości wszyscy w Internacie czujemy się jeszcze bardziej bezpieczni.
Jeszcze raz dziękujemy ekipie OSP Czernichów za poświęcony czas i cenną lekcję.

  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Poczta
Poczta
  Facebook