Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy

PIERWSZA POMOC - NAUCZ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIE!!!

Pomoc udzielana w pierwszych chwilach po wypadku ratuje życie. Mimo, iż większość ludzi zna zasady udzielania pierwszej pomocy, w sytuacji nagłej, powypadkowej, zostaje biernym obserwatorem. Przyczyną nieudzielania jej jest najczęściej strach, że zrobi się coś źle, niewiedza i szufladkowanie ludzi "na pewno pijany".
W słoneczne, wiosenne popołudnie do Internatu, na zaproszenie wychowawcy P. Pauliny Racułt przybyli ważni goście. Panowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernichowie zawitali, aby przeszkolić naszą młodzież z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Spotkanie trwało 60 minut. Młodzież aktywnie w nim uczestniczyła.
Zajęcia miały na celu oswajanie z działaniem w sytuacjach nietypowych, ratujących życie. Kształtowanie właściwych postaw oraz nawyków tak, aby pierwsza pomoc stała się czymś naturalnym. Każdy mieszkaniec internatu mógł poczuć się jak strażak ratujący życie i wykazać się m.in. umiejętnościami z zakresu resuscytacji wykonywanej na fantomie. Na zakończenie spotkania również Pani Kierownik Internatu zademonstrowała umiejętności w tej dziedzinie. Teraz już bez wątpliwości wszyscy w Internacie czujemy się jeszcze bardziej bezpieczni.
Jeszcze raz dziękujemy ekipie OSP Czernichów za poświęcony czas i cenną lekcję.