Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt    Promocja

Powiatowy Konkurs Ortograficzny „O Pióro Starosty”

Po raz kolejny uczennica ZSRCKU w Czernichowie była najlepsza w Powiatowym Konkursie Ortograficznym „O Pióro Starosty”

MISTRZOWIE ORTOGRAFII

17 kwietnia 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Krakowie odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego „O Pióro Starosty”, którego celem było zachęcenie młodzieży do pogłębienia wiedzy z dziedziny ortografii oraz doskonalenie umiejętności sprawnego posługiwania się językiem polskim.
Drugi rok z rzędu konkurs wygrała Aleksandra Bętkowska, uczennica klasy II technikum hodowcy koni w ZSRCKU w Czernichowie, która pokonała 25 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu krakowskiego. Nie sprawiły jej problemu: chuderlawa chimera, nicnierobienie, ponadtrzydziestoparoletni rzezimieszek oraz żyworodny łożyskowiec.
W nagrodę za wygrany konkurs Aleksandra Bętkowska otrzymała tytułowe pióro i tablet, ufundowane przez Starostę Krakowskiego Wojciecha Pałkę.
Wysoką lokatę (czwarte miejsce) w tymże konkursie zajął Adrian Poniedziałek, uczeń klasy IV technikum hotelarstwa.

Opracowała Joanna Wasilewska

Dyplom_Powiatowy_Konkurs_Ortograficzny_O_Pioro_Starosty