Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt    Promocja

XIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Hotelarsko-Geograficznej

II miejsce Kamili Ślizowskiej w Konkursie „Znaczenie turystyki w rozwoju regionalnym” PROJEKT – UWOLNIJ WYOBRAŹNIĘ

Dużym sukcesem dla Naszej Szkoły zakończył się XIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Hotelarsko-Geograficznej organizowany przez Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej w ramach projektu „Uwolnij wyobraźnię”. Uczennica klasy III c w zawodzie technik hotelarstwa Kamila Ślizowska zajęła drugie miejsce i tym samym zdobyła prawo do dwóch lat bezpłatnych studiów na Wydziale Turystyki i Rekreacji. Jest to tym bardziej cenna nagroda dla Kamili, ponieważ od dawna planowała studia na tej uczelni. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 20 uczniów z klas IV i III technikum hotelarstwa, a do finału zakwalifikowano 5 uczniów. Oprócz Kamili w Suchej Beskidzkiej o nagrody walczyli: Mykhailo Bilov, Przemysław Górecki, Weronika Machaczka i Szczepan Szwed. Tym znaczący jest to sukces, że w finale uczestniczyło ok 50 uczniów z kilkunastu szkół z całego kraju.

Podczas finału uczestnicy zmagali się z testem, który obejmował zakres szeroki wiedzy hotelarskiej, ale i geograficznej (w tym lokalnych terenów Suchej Beskidzkiej). Następnie w części praktycznej uczniowie na podstawie otrzymanych informacji i z wykorzystaniem map, przewodników opracowywali program pobytu dla specjalnej grupy gości. Kamila z obydwoma częściami poradziła sobie bardzo dobrze.

Gratulujemy Kamili i zachęcamy uczniów obecnych klas II i III do jeszcze bardziej wytężonej nauki tak, aby i oni w przyszłym roku mogli pochwalić się podobnym sukcesem.

Szczegółowa relacja z konkursu dostępna jest na stronie: http://www.wste.edu.pl/aktulanosci/wielki-final-xiii-ogolnopolskiego-konkursu-wiedzy-informatycznej-i-hotelarsko-geograficznej

Opracowała Anna Mika

Dyplom_WSTiE_Kamila_Slizowska