Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt    Promocja

Wycieczka do krakowskiego zoo

Wycieczka do krakowskiego ogrodu zoologicznego

Dnia 16.04.2018 r. klasa 2TA pod opieką pań P. Pytel i T. Żuchowskiej odwiedziła jeden z 25 ogrodów zoologicznych w Polsce. Mieszczące się na terenie Lasu Wolskiego krakowskie zoo ma powierzchnię około 20 hektarów i jest domem 480 różnych gatunków zwierząt oraz miejscem pracy 100 osób.

Mało ekscytującą podróż trzema autobusami przyćmiło zwiedzanie ogrodu z panią przewodnik Anną Agaciak, która opowiadała o zoo, jego mieszkańcach i planach na przyszłość, takich jak sprowadzenie makaki japońskiej, czy budowy nowej szympansiarni.

Następnie przyszedł czas na spotkanie z tamtejszym lekarzem weterynarii, panem Marcinem Pałysem, który chętnie odpowiadał na pytania młodych techników weterynarii zainteresowanych pracą w zoo.
"Lepiej zapobiegać niż leczyć" to motto tamtejszej ekipy, która wprowadza je w życie, między innymi poprzez dbanie o higienę i regularne odrobaczanie wszystkich zwierząt. Jednym z problemów, z którymi boryka się obsługa ogrodu jest utrudniona diagnostyka ze względu na ich wrodzoną zdolność ukrywania słabości, która w naturalnym środowisku ratuje dzikie zwierzęta przed atakiem drapieżników.

Uczniowie jednogłośnie osądzili, że wycieczka była bardzo udana, a niektórzy zostali nawet dłużej podczas kiedy reszcie spieszyło się na obiad. Nic w tym dziwnego, gdyż spacer po ogrodzie podziałał stymulująco na ośrodek sytości ;)

Opracowała Anna Dziedzic

Wycieczka_do_krakowskiego_ogrodu_zoologicznego