Bezpieczni w sieci

Czy jesteś bezpieczny w sieci?
spotkanie z wychowankami klas pierwszych

Dnia 25 października o godz. 16:30 w Naszym Internacie odbyło się spotkanie z wychowankami klas pierwszych nt. bezpieczeństwa w sieci.
Młodzież otrzymała podstawowe informacje dotyczące bezpiecznego poruszania się w Internecie, które dotyczyły min.: dostępu do treści szkodliwych, krytycznego oceniania zawartych w nim materiałów, cyberprzemocy, czy też łamania prawa autorskiego.
Wychowankowie podzielili się również własnymi doświadczeniami związanymi z ich chętliwością „bycia on-line”. Jak można się było spodziewać, nasza młodzież prawie nie rozstaje się ze swoimi smartfonami. Dlatego też rozmawialiśmy także o tym, co zyskujemy, a co tracimy, będąc nieustannie podłączonymi do sieci kontaktów poprzez media społecznościowe.
Organizatorami spotkania byli wychowawcy Internatu: Wioletta Borowczyk, Joanna Podoba-Molik oraz Piotr Żmigrodzki.

opracował: Piotr Żmigrodzki

Bezpieczni_w_sieci