Skrzydlate spotkanie

SKRZYDLATE SPOTKANIE

Jesienna zbiórka na rzecz potrzebujących zwierząt dobiegła końca. Młodzież z internatu spisała się na medal. Chęć niesienia pomocy zaowocowała pokaźną zbiórką m.in. koców, poduszek i karmy dla zwierząt. Finałem akcji było spotkanie z Panią Prezes Fundacji Skrzydlaty Pies - Katarzyną Grzegorczyk, pod hasłem „Pomagam, bo mogę, bo lubię, bo chcę!”.

15.11.2018 r. odbyła się w internacie prelekcja dotycząca wolontariatu. Poruszono takie kwestie jak: kto może zostać wolontariuszem, jak wygląda codzienność wolontariusza w fundacji, co daje nam bezinteresowne niesienie pomocy. Następnie została przedstawiona interesująca prezentacja dotycząca tzw. interwencji. Pokaz miał na celu uświadomić młodemu pokoleniu przyszłych weterynarzy skalę problemu bezdomności zwierząt, a także pseudo hodowli. Młodzież aktywnie uczestniczyła w dyskusji na temat psychologii zwierząt i działalności fundacji.

Finałem SKRZYDLATEGO SPOTKANIA było oficjalne przekazanie zebranych darów.

Serdeczne dziękujemy hotelowi dla zwierząt Kudłate Ranczo z Jaworzna za włączenie się do internatowej akcji oraz Fundacji Skrzydlaty Pies za przeprowadzenie spotkania edukacyjnego dla młodzieży internatu.

Opracowała Paulina Racułt

Skrzydlate_spotkanie