Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt    Promocja

VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglo i Niemieckojęzycznych

Sukces w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Stanach Zjednoczonych i Republice Federalnej Niemiec

Dnia 16 listopada 2018 r. uczennice Aleksandra Bętkowska, Julia Ciastoń, Anastasiia Kashpirovska, Apolonia Przybylska, Kamila Ślizowska i uczeń Kacper Dzierwa reprezentowali naszą szkołę w VI Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglo i Niemieckojęzycznych zorganizowanym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Giebułtowie.

Uczniowie wykazali się specjalistyczną wiedzą na temat Nowego Jorku oraz Republiki Federalnej Niemiec odpowiadając na szczegółowe pytania w turnieju drużynowym. Ponadto każdy zespół przygotował dwa plakaty ilustrujące hasła „USA – a country worth visiting” oraz ”Deutschland is immer einen Besuch wert”. Przedstawiciele każdej z drużyn omówili plakat oraz wygłosili prezentację o sławnych postaciach ze Stanów Zjednoczonych i Niemiec.

Obie nasze drużyny walczyły dzielnie. W VI Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglo i Niemieckojęzycznych II miejsce uzyskały uczennice Aleksandra Bętkowska, Kamila Ślizowska oraz Julia Ciastoń.

Opiekę dydaktyczną nad uczestnikami podczas przygotowań do konkursu pełniła p. mgr Dominika Gala w zakresie języka angielskiego oraz p. mgr Katarzyna Wrona w zakresie języka niemieckiego.

Fundatorem nagród dla laureatów był Powiat Krakowski, wydawnictwa Macmillan oraz Pearson.

Uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opracowała Dominika Gala

SVI_Powiatowy_Konkurs_Wiedzy_o_Krajach_Anglo_i_Niemieckojezycznych