Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt    Promocja

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych – 3 grudnia!

W ramach działań integracyjnych i wolontaryjnych prowadzonych przez Internat ZS RCKU w Czernichowie, młodzież, w przed dzień Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, z dużym zapałem zaangażowała się w przygotowanie słodkości i pamiątkowej listy dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Radwanowicach/ oddział w Czernichowie. W niedzielny wieczór pod okiem pani Moniki Chodackiej uczniowie przygotowali pyszne ciasta – ptasie mleczko z galaretką i pierniki. Z inicjatywy pani Wioletty Borowczyk powstał również plakat z podpisami młodzieży oraz logiem „Każdy inny – wszyscy równi”.

W dniu 3.12.2018r. uczniowie przekazali podopiecznym Fundacji słodkości. Mieli również okazję przyglądnąć się pracom tworzonym przez podopiecznych w jednej z pracowni rękodzieła artystycznego. Jak się dowiedzieliśmy prace te będą wystawiane do sprzedaży 9.12. – po Mszach św. w Kościele w Czernichowie oraz 10.12. w Budynku Gminy Czernichów. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na bieżącą działalność Warsztatów. Uczniowie w rewanżu dostali od podopiecznych przepiękne bombki zdobione watą i perełkami. To było bardzo wartościowe spotkanie i lekcja ukazująca, że choć czasem „dziwny jest ten świat”, wszyscy jesteśmy równi i od tych „najmniejszych” najwięcej możemy się nauczyć.

Jak powiedziała kiedyś pani Anna Dymna – wieloletnia działaczka społeczna – „A osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej i wtedy dopiero można zobaczyć w niej zwyczajnego człowieka, który tak samo jak my, ma uczucia, talenty, ambicje, rożne potrzeby i bardzo chce, żeby go normalnie traktować.”

Opracowała Sylwia Morawiec

Andrzejkowe_karaoke