Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Dojazd    Kontakt
  Menu
  ProjektyCKZ
Kącik Przedsiębiorcy


  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Konkurs czytelniczy
Internat

KONKURS CZYTELNICZY

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska

Wszelkie działania profilaktyczne mające na celu zapobieganie zachowaniom ryzykownym wśród młodzieży powinny opierać się nie tylko na rozmowach, ale przede wszystkim na organizowaniu im alternatywnych form spędzania czasu wolnego. Umożliwienie rozwoju drzemiących w nich zasobów oraz wzmacnianie ich mocnych stron powoduje, iż stają się bardziej odporni na działanie czynników ryzyka, a tym samym są lepiej przygotowani do życia w świecie pełnym zagrożeń.

Kierując się tą ideą wychowawczynie: p. K. Zając, p. P. Kowalik, p. J. Podoba-Molik oraz p. K. Bylica uaktywniły w internacie kącik czytelniczy, który udekorowany został pięknym, zachęcającym do czytelnictwa plakatem autorstwa wychowanek placówki. Dodatkowo panie ogłosiły konkurs czytelniczy, który wzbudził duże zainteresowanie i przyciągnął wielu chętnych miłośników książek. Quiz miał miejsce 26 listopada na stołówce internatu i odbywał się w formie pisemnej. Biorąca w nim udział młodzież musiała wykazać się znajomością zagadnień z zakresu wiedzy o książce i bibliotece, a także historii piśmiennictwa. Tuż przed przystąpieniem do testu zgromadzonych poproszono o podanie upragnionych pozycji książkowych, które miałyby zdobić ich półki, jeśli tylko uda im się rozwiązać go poprawnie i tym samym znaleźć wśród laureatów.

Tydzień później odbyło się kolejne spotkanie, na którym wyłoniono zwycięzców oraz wręczono nagrody. Wyniki prezentowały się następująco:
MIEJSCE I – Sara Łoboz i Joanna Sałaciak
MIEJSCE II - Jan Kita, Klaudia Bernat oraz Julia Gwizdała

Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!

Opracowała Kinga Zając


Konkurs_czytelniczy
Konkurs czytelniczy
26 listopada 2018 r.
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Poczta
Poczta
  Facebook