Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt    Promocja
  Menu
  Projekty
CKZ
Kącik Przedsiębiorcy  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Szkolenia dotyczące rozwoju osobistego
Ogłoszenia i informacje bieżące

Od teorii do praktyki – szkolenia dotyczące rozwoju osobistego dla uczniów ZSRCKU

12 grudnia br. młodzież z ZSRCKU w Czernichowie wzięła udział w szkoleniach zorganizowanych przez Koło Naukowe Rozwoju Osobistego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
Uczniowie klas 1A i 2C uczestniczyli w szkoleniu na temat „Od marzyciela do człowieka sukcesu, czyli sztuka planowania i stawiana celów”. W trakcie szkolenia uczniowie przekonali się, że warto mieć marzenia. Marzenia bowiem mogą się spełnić, jeśli postawimy sobie konkretne cele. Biorący udział w szkoleniu poznali metodę SMART, która wspomaga definiowanie celów. Każdy cel ma być - wg tej metody - specyficzny, mierzalny, osiągalny, istotny, określony w czasie. Podczas ćwiczeń praktycznych uczniowie mogli sprawdzić czy stawiane przez nich cele są „smartne”. Konkluzją spotkania było stwierdzenie, że odpowiednio wytyczony cel, to klucz do sukcesu.
Podczas szkolenia na temat „Technik szybkiego czytania”, w którym wzięli uczniowie klas: 2C, 2B i 2E prowadząca zwróciła uwagę na warunki sprzyjające tym technikom, takie jak: cisza, odpowiedni kąt nachylenia książki, odpowiednie światło, dobry humor i pozytywne nastawienie emocjonalne oraz tekst zapisany w sposób klasyczny (nie w kolumnach). Uczniowie dowiedzieli się również, że techniki szybkiego czytania obejmują m.in. umiejętne wodzenie wzrokiem po tekście, zapamiętywanie pojedynczych słów, czytanie skrajnych słów.
Uczniowie klas: 3C i 3A brali udział w szkoleniu pt. „Radzenie sobie ze stresem”. Na początku zajęć zostali zapoznani z definicją stresu, a następnie podano im różnorodne metody pozwalające złagodzić skutki nieodpowiedniego poziomu napięcia, jak: ćwiczenia fizyczne, ćwiczenia relaksacyjne, pozytywne myślenie czy medytacja. Zwrócono także szczególną uwagę, że stres jest zjawiskiem naturalnym, które towarzyszy ludziom w trakcie ich społecznego życia. Dlatego bardzo ważną sprawą jest – zaznaczyła prowadząca – umiejętność utrzymywania napięcia w optymalnych dla każdego granicach.
Równie ważnej umiejętności – zarządzania sobą w czasie – dotyczyło szkolenie, w którym uczestniczyli uczniowie klas: 1C i 1D, podczas którego prowadząca pokazała kilka sposobów planowania uroczystości, wydarzeń, imprez czy codziennych zajęć. Niektóre z tych sposobów znane są od lat (jak np. oś czasu, na której można zapisać projektowane zajęcia), ale większość z nich to sposoby jeszcze nieznane, wykorzystujące nowoczesne technologie, np. aplikacje na smartfony, pozwalające precyzyjnie zaplanować i przekazać współużytkownikom danej aplikacji niezbędne informacje dotyczące planowanych zajęć.
Klasy 1B i 3C uczestniczyły w szkoleniu pt. „Autoprezentacja”, podczas którego prowadząca wyjaśniła czym jest autoprezentacja. Uczniowie zapoznali się z głównymi jej filarami m. in. znaczeniem tzw. „pierwszego wrażenia”, pewności siebie, wyglądu, ale przede wszystkim wiedzy i kompetencji.
Uczniowie pozostałych klas mogli skorzystać ze szkoleń dotyczących równie ciekawej tematyki: „Sztuka kochania, czyli jak pokochać samą siebie” oraz „Gry na budowanie zespołu”.

Opracowały: Marzena Błażejak
Agnieszka Kołodziej
Joanna Wasilewska
Renata Woźniak
Katarzyna Wrona
  Dzisiaj
Niedziela
18
Sierpnia 2019

Imieniny obchodzą:
Ilona, Klara, Bronisław, Helena, Bogusław
  Zapraszamy
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 601
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Pedagog szkolny
  Poczta
Poczta
  Facebook


  Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Powitanie
Powitanie
Chcecie wiedzieć jak...
Najciekawsze Tematy
Powitanie [0]
Powitanie [0]
Chcecie wiedzieć ... [0]
  Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Barbara Kajda
25/06/2016 15:06
Ancurrr14, można już składać podania do szkół policealnych. Informacje o rekrutacji do szkół dla dorosłych znajdują się w panelu po lewej stronie, w zakładce: Rekrutacja-> Szkoły zaoczne.

Ancurrr14
23/06/2016 08:48
Czy można juz składać podanie do szkoły Policealnej ?

twety19
19/08/2015 21:41
Wonski dziękuje bardzo za pomoc. Na prawdę była potrzebna :-)

Wonski
15/08/2015 12:36
,papierem od lekarza i zdjęciem zanosisz to znowu do starostwa i oni ci wydają PKK czyli profil kandydata na kierowcę.Myślę że pomogłem. Życzę miłych 18 dni wakacji !

Wonski
15/08/2015 12:35
200 zł później idziesz do wydziału komunikacji w starostwie tam pobierasz "Wniosek o wydanie prawa jazdy lub pozwolenie" ktoś na pewno ci zaznaczy tak co masz wypełnić.Razem z tym wnioskiem,

Wonski
15/08/2015 12:31
twety19, W Google wpisz "prawo jazdy lekarz i nazwa większej miejscowości koło której mieszkasz". Tam znajdziesz lekarza najlepiej prywatnego bo szybciej cię przyjmie za badanie płaci się 20

Barbara Kajda
14/08/2015 21:51
Twety19, podstawowe informacje dotyczące prawa jazdy kategorii T znajdują się tutaj: http://czernichow.edu.pl/
viewpage.php?page_id=1072
, więcej szczegółów: http://www.word.waw.pl/in
dex.php


twety19
11/08/2015 16:29
czy można u zwykłego lekarza rodzinnego / z góry dziękuję za pomoc ^^ pozdrowienia i miłych wakacji :-)

twety19
11/08/2015 16:27
Dzień dobry ;-). Jak należy stworzyć profil kandydata na prawo jazdy kategorii T? Jakie wnioski należy złożyć i gdzie? Jakie dokumenty należy mieć i co z badaniami ? U kogo należy je zrobić? Czy moż

Barbara Kajda
13/07/2015 10:59
Jaaa, Angeelika odpowiedziała prawidłowo na Twoje pytanie.

Archiwum
  Licznik wyświetleń
  Licznik odwiedzin

  Lokalizator
  Odsyłacze
epodreczniki.pl

Starostwo Powiatowe
w Krakowie

ITV Gmin i Powiatu
Krakowskiego

MEN

Kuratorium Oświaty
w Krakowie

Centralna Komisja
Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

Krajowy Ośrodek
Wspierania Edukacji
Zawodowej i Ustawicznej

Portal Funduszy
Europejskich

Serwis Informacyjny
Gminy Czernichów

Starostwa Powiatowego
w Krakowie

Serwis Internetowy
Miasta Krakowa