Wigilia 2018

Niepodległa WIGILIA 2018

19 grudnia 2018r. odbyła się w Internacie ZS RCKU w Czernichowie WIGILIA Niepodległa, zorganizowana w roku upamiętniającym stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Młodzież z internatu przygotowała na tą okoliczność świąteczny wystrój stołówki - dekoracje przybrały barwy czerwone i białe, zostały wykonane z papieru i słomy, ponieważ po odzyskaniu niepodległości, Boże Narodzenie w polskich domach zyskało nowy wymiar. Można było śpiewać po polsku, kupować w prezencie historyczne książki, a przede wszystkim: nikt bliski nie był już więziony przez zaborców. Polacy zaczęli masowo wracać do robienia własnoręcznych ozdób choinkowych, popartych bojkotem niemieckich bombek.

W przygotowanie wigilii bardzo zaangażował się młodzieżowy samorząd internatu. Został pieczołowicie przygotowany scenariusz, w którym przedstawiono wspominki wigilii sprzed stu lat autorstwa m.in. powojennych eseistów, historyków literatury, publicystów i dziennikarzy.

Więcej na ten temat tutaj.

Wigilia
19 grudnia 2018 r.