Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt    Promocja

Wolontariat i kompetencje kluczowe

Wolontariat i kompetencje kluczowe – czyli dwa w jednym

Uczniowie szkoły i internatu ZSRCKU w Czernichowie mieli swój niebagatelny udział w dekoracji stołów na Wigilię dla bezdomnych, samotnych i potrzebujących organizowaną 24 grudnia w Krakowie przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej i Kuchnię św. Brata Alberta. Pod czujnym okiem P. Moniki Chodackiej, Wioletty Rynduch i Elżbiety Dudzińskiej-Kieblesz uczniowie, wykazując się zapałem i inwencją twórczą, wykonali ok. 40 stroików na świąteczny stół przy-gotowany dla 900 osób w Starej Zajezdni. Dzięki tej akcji, zorganizowanej i koordynowanej przez p. Marzenę Błażejak, w Wigilię Bożego Narodzenia osoby bezdomne, samotne i potrzebujące zasiadły przy pięknie ozdobionych stołach. Każda z przybyłych osób otrzymała życzenia świąteczne na kartkach wykonanych przez uczniów z kilku szkół Krakowa i powiatu krakowskiego - w tym ponad 100 życzeń napisali uczniowie ZSRCKU. Pisanie życzeń zostało poprzedzone przeprowadzeniem zajęć na temat bezdomności, zaś cała akcja przyczyniła się do rozwijania wśród uczniów kompetencji kluczowych tj. społecznych i obywatelskich oraz porozumiewania się w języku ojczystym.

Opracowała M. Błażejak

Wolontariat_i_kompetencje_kluczowe