Dzień Walki z Depresją

DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ

Narastające tempo życia, rozluźnienie więzi społecznych, wygórowane ambicje oraz brak poczucia stabilizacji sprawiają, że stale zwiększa się liczba cierpiących na depresję, także wśród nieletnich. Osoba dotknięta depresją potrzebuje wsparcia oraz pomocy, a czas dostrzeżenia problemu odgrywa ogromną rolę w uzyskaniu pożądanych rezultatów terapii. W leczeniu depresji najczęściej łączy się farmakoterapię (antydepresanty) z psychoterapią, bardzo ważna jest także edukacja samego pacjenta oraz jego bliskich na temat przebiegu leczenia, istotności regularnego przyjmowania lekarstw, wsparcia i stałej współpracy z lekarzem.
Depresja może dotknąć każdego niezależnie od wieku, zawodu, roli społecznej, dlatego też niezmiernie ważne jest rozwijanie społecznej wrażliwości oraz przekaz informacji, gdzie szukać pomocy. W sobotę, 23 lutego br., Młodzież Internatu „Pod Kłosem” pod okiem Wychowawców: Pauliny Racułt oraz Pauliny Kowalik spontanicznie włączyła się w ogólnopolską kampanię walki z depresją, promującą zwiększenie świadomości społecznej na temat przyczyn, rodzajów, przebiegu oraz sposobów leczenia depresji.

Opracowanie: Paulina Kowalik

Dzien_Walki_z_Depresja