Godzina dla Ziemi

GODZINA DLA ZIEMI W INTERNACIE
#nieniszczedomu

Godzina dla Ziemi to coroczna akcja stworzona przez WWF (Światowy Fundusz na rzecz Przyrody). Gaszenie świateł zaczęło się w 2007 roku, odbywa się zawsze w ostatnią sobotę marca. I w tym roku miliony Ludzi na całym świecie 30 marca o godz. 20.30 zgasiły światło. W Polsce tegoroczna inicjatywa odbyła się pod hasłem #nieniszczedomu.

W Internacie również przyłączyliśmy się do Godziny dla Ziemi. Z uwagi na charakter placówki oraz bezpieczeństwo młodzieży, akcja miała charakter symboliczny i odbyła się w tygodniu. Wychowawcy nadzorujący wydarzenie: Paulina Kowalik, Artur Cichoń, Wioletta Borowczyk, Paulina Racułt. Dzięki współpracy wychowawców na każdym piętrze zapanowała Godzina dla Ziemi.

Czas ten spędziliśmy we wspólnym gronie, bez komórek, laptopów czy załączonych lamp. Moment spędzony bez urządzeń pobierających prąd, był wspaniałą okazją do dyskusji i refleksji. Zastanowienia się nad zachodzącymi zmianami klimatu oraz nad tym jak można osobiście zaangażować się w ochronę środowiska.

Opracowała Paulina Racułt

Godzina_dla_Ziemi