Projekt Małopolska Chmura Edukacyjna
Małopolska Chmura Edukacyjna

Projekt Małopolska Chmura Edukacyjna w ZSRCKU w Czernichowie

Uczniowie klas IIC i IIE technikum hotelarstwa przy Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie w roku szkolnym 2018/2019 wzięli udział w kolejnym projekcie Małopolskiej Chmury Edukacyjnej w obszarze turystyka.

Przedsięwzięcie Małopolska Chmura Edukacyjna zakłada prowadzenie innowacyjnych zajęć edukacyjnych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z wykorzystaniem potencjału szkół wyższych poprzez realizację wspólnych projektów badawczych, prowadzenie wirtualnych zajęć wykładowych i laboratoryjnych w oparciu o infrastrukturę i nowoczesną technologię informacyjno-komunikacyjną.

Dzięki przystąpieniu do projektu młodzi hotelarze mogli zdobyć wiedzę i umiejętności, rozwinąć swoje zainteresowania w trakcie 30 godzin wykładów transmitowanych z Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej przy udziale rówieśników z innych szkół hotelarskich.

Dodatkową atrakcją projektu był 3-dniowy wyjazd na weekendowe warsztaty do Suchej Beskidzkiej, gdzie uczestnicy poznali aspekty zarządzania nowoczesnym hotelem i doskonalili umiejętność pracy w programach komputerowych służących do obsługi gości w recepcji hotelowej oraz do tworzenia strony internetowej hotelu. Podczas cyklu zajęć weekendowych realizowany został także bogaty program wycieczek turystyczno-naukowych ściśle powiązanych z tematyką zajęć.
Ze względu na wysoki poziom i ciekawą tematykę zajęć oferowanych przez uczelnię, warsztaty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Szkoła na realizację projektu pozyskała innowacyjny sprzęt wspierający procesy edukacyjne technologiami ICT bazujący na modelu chmurowym oraz wysokiej jakości komunikacji multimedialnej.

Opracowała: Ewa Rakoczy

MChE