Wzywanie pomocy

Jak wezwać pomoc?

17 września 2019r., odbyło się w internacie spotkanie dla uczniów klas I z instruktażu postępowania w trudnych sytuacjach – pod jaki numer dzwonić i jak prawidłowo wzywać odpowiednie służby ratownicze: pogotowie ratunkowe, straż pożarną czy policję.
Młodzież w ramach utrwalenia wiadomości zrobiła plakaty, które zawisły na tablicach informacyjnych każdej grupy.

Reasumując jeszcze raz przekazujemy kilka ważnych informacji, które mogą uratować komuś życie:
1. Po pierwsze należy podać miejsce zdarzenia, ponieważ w przypadku przerwania połączenia, służby będą wiedziały gdzie wypadek miał miejsce i gdzie mogą wysłać karetkę pogotowia, czy straż.
2. Następnie przekazujemy powód wezwania oraz podajemy informacje o dolegliwościach poszkodowanego czy poszkodowanych.
3. Później staramy się określić i przekazać ilość osób poszkodowanych i w jakim są stanie.
4. Następną informację stanowią dane o poszkodowanym, czy jest to osoba dorosła, dziecko.
5. Na końcu podajemy swoje dane osobowe.

Opracowały: Monika Koźbiał, Katarzyna Bylica

Wzywanie_pomocy