Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Dojazd    Kontakt
  Menu
  ProjektyCKZ
Kącik Przedsiębiorcy


  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Dzień Chłopaka
Internat

Dzień Chłopaka w Internacie

30 września br. w Internacie „Pod Kłosem” wychowankowie i wychowanki świętowali Dzień Chłopaka. Było to, jak zawsze, święto osobliwe ze względu na to, że Panów mamy tutaj niewielu.

W tym roku dziewczyny postanowiły zadbać o odpowiedni poziom cukru u swoich kolegów przygotowując pyszne babeczki. Zebrały się na stołówce, by wspólnie je przyrządzić. Wychowanki, które podjęły się tego zadania to: Julia Ciastoń, Nicola Kołek, Natalia Szwed, Wiktoria Bugaj, Klaudia Przebinda, Liliana Czak, a pomagały im Jolanta Bryk i Gabriela Kucharczyk. Nad wszystkim czuwały wychowawczynie internatu: Pani Katarzyna Bylica, Pani Paulina Racułt i Pani Wioletta Rynduch.
Dziewczyny podzieliły się zadaniami. Jedne kroiły owoce, drugie mieszały serek mascarpone z miodem, inne zaczynały ozdabiać babeczki - układały winogrona, rozprowadzały masę, wbijały tabliczki z pozytywnymi hasłami.
Wszystko po to, by wypieki nie tylko smakowały, ale i wyglądały dobrze. Po pracy, oczywiście, wszelkie ślady bytności na stołówce zostały błyskawicznie usunięte, gdyż wszystkie dziewczyny wzięły się za sprzątanie.
Po kilku zdjęciach pod plakatem nadeszła pora na doręczenie słodkości chłopakom!
Nie zapomniano jednak o Panach wychowawcach i pierwsza babeczka trafiła do Pana Artura Cichonia, który nie krył radości z tego prostego, acz miłego gestu.
Później nadeszła pora na poczęstowanie wychowanków, którzy nie tylko byli pozytywnie zaskoczeni, ale też z podziękowaniami przyjęli podarki.

Całość akcji została sfotografowana przez Ewę Augustyn.

Opracowała uczennica klasy IIIA, Gabriela Kucharczyk
Dzien_Chlopaka_w_internacie
Dzień Chłopaka w internacie
30 września 2019 r.
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Poczta
Poczta
  Facebook