Prelekcja Policji

Prelekcja dotycząca odpowiedzialności karnej nieletnich i demoralizacji

W środę tj. 20 listopada 2019 policjanci z krakowskiej komendy w ramach działań profilaktycznych spotkali się z uczniami klas pierwszych ZS RCKU w Czernichowie. Podczas przeprowadzonej prelekcji przekazali uczniom podstawowe informacje dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich za popełnione przez nich czyny oraz przejawów demoralizacji.
Poruszono temat agresji wśród młodzieży oraz wulgarnego i agresywnego zachowania na terenie szkoły w stosunku do innych uczniów, nauczycieli jak i pracowników szkoły. Omówiono skutki posiadania różnych środków psychoaktywnych. Mundurowi objaśnili również zagadnienia związane z naruszeniem dóbr osobistych osób trzecich w sieci.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu, chętnie odpowiadali na pytania i z wielkim zainteresowaniem słuchali prelekcji.

Opracowała Katarzyna Wrona

Prelekcja_Policji_dotyczaca_odpowiedzialnosci_karnej_nieletnich_i_demoralizacji