Zajęcia online z chemii - 12.12.2019 r.
Małopolska Chmura Edukacyjna

Mydła i detergenty

W czwartek, 12 grudnia 2019 r., odbyły się zajęcia online z chemii, podczas których uczniowie wysłuchali wykładu pt. "Mydła – rodzaje, właściwości, otrzymywanie" oraz "Detergenty – mechanizm usuwania brudu", dzięki czemu mieli możliwość przypomnienia sobie treści omawianych w pierwszej klasie technikum, a także poszerzenia dotychczas posiadanej wiedzy o informacje wykraczające poza podstawę programową chemii na etapie technikum.
Oprócz wysłuchania teorii, uczniowie mieli możliwość obejrzenia pokazu doświadczeń transmitowanych z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, a także samodzielnego przeprowadzenia eksperymentów dotyczących mydeł i detergentów.
Zajęcia były realizowane podczas połączenia online z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Tarnowie w ramach projektu Małopolska Chmura Edukacyjna.

Opracowała Barbara Kajda

Mydla_i_detergenty