Zajęcia online z chemii - 19.12.2019 r.
Małopolska Chmura Edukacyjna

Twardość wody i TLC

W czwartek, 19 grudnia 2019 r., w naszej Szkole odbyły się kolejne zajęcia online z chemii w ramach projektu Małopolska Chmura Edukacyjna, podczas których uczniowie z klasy 3a (technikum weterynarii) wysłuchali wykładu pt. "Twardość wody i jej wpływ na mydło i detergenty" oraz "Chromatografia cienkowarstwowa (TLC)", dzięki czemu mieli możliwość przypomnienia sobie treści już omawianych, a także poszerzenia dotychczas posiadanej wiedzy.
Uczniowie mieli możliwość obejrzenia pokazu doświadczeń transmitowanych z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, a także samodzielnego przeprowadzenia eksperymentów (m.i. wytrącanie osadu mydła wapniowego, sączenie osadu mydła wapniowego, oznaczanie twardości wody metodą wersenianową, chromatografia bibułowa - rozdzielanie składników czarnych flamastrów).

Opracowała Barbara Kajda

Twardosc_wody_i_TLC