Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt    Promocja

Wielki Wieczór Wigilijny w Internacie Pod Kłosem

Wielki Wieczór Wigilijny w Internacie Pod Kłosem a.d. 2019

Dokładnie 7 dni przed PIERWSZĄ GWIAZDKĄ odbyła się w naszej placówce Wielka internatowa Wigilia. Kilka minut po 17:30, kiedy już wszyscy nasi zaproszeni goście zasiedli wygodnie przy stołach, na stołówkę równym rzędem weszli kolędnicy z radosnym okrzykiem: „Idą, idą przebierańcy, będą śpiewy, będą tańce… O gościnność Was prosimy, szczęście w darze przynosimy”. Wszyscy pięknie wystrojeni: Diablice Łucja i Klaudia oraz Anioły dwie Beaty i Nastia, Gospodarz Kacper i Owieczka Julia, kotka Sasza, nie zabrakło też Ucznia Ignacego, który raz kuszony do wagarowania przez Diablicę a raz nawracany przez Anioły stwierdził, że przez te wszystkie pokusy czeka go ciężka praca w drugim semestrze. W grupie kolędniczej nie zabrakło naszej Góraleczki spod samiuśkich Tater - Magdaleny, która cudną gwarą góralską życzyła wszystkim obecnym „Coby wom się darzyło, mnozyło każde stworzenie, Na scęście, na zdrowie, na tyn Nowy Rok!, Coby nicego nie chybiało, z roku na rok przybywało, a do reśty cobyście byli scęśliwi i weseli jako w niebie janieli, haj!”. Nie zabrakło rzucania owsem, by zapewnić sobie zdrowie, szczęście, a przede wszystkim obfitość urodzaju w nadchodzącym nowym roku.

Jak kolęda to kolęda, po występach małej grupy teatralnej przyszedł czas na wspólne śpiewanie kolęd a wszystko przy akompaniamencie dwóch trębaczy Ignacego i Karola, klarnecistki Agaty i flecistki pani Sylwii, goście wigilijni zaśpiewali wspólnie „Gdy się Chrystus rodzi”, „Dzisiaj w Betlejem” oraz „Mizerną cichą”.

Wspólny stół i łamanie się opłatkiem przyniosły nową nadzieję składanych życzeń świątecznych i noworocznych, uśmiechy i długie rozmowy podczas wigilijnego biesiadowania.

Pragnę złożyć serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli i przyczynili się do zorganizowania tak pięknej uroczystości, w tym ks. Pawłowi, który obdarował wychowanków opłatkami wigilijnymi, naszym kucharciom i pani intendentce, które przygotowały pyszne potrawy wigilijne, panu Tadziowi, który uświetnił uroczystość piękną grą na akordeonie, wychowawcom, którzy pomagali dekorować internat, uczennicom, które pomagały w przygotowaniu i uporządkowaniu sali, a przede wszystkim Samorządowi Internatu, bez którego WIELKI WIECZÓR WIGILIJNY nie wybrzmiałby w tak pięknej oprawie.

Na te Święta Narodzenia Pana Jezusa oraz cały NOWY ROK życzę wszystkim SZCZĘŚCIA i ZDROWIA i SPEŁNIENIA co jeszcze nie spełnione!

Opracowała Sylwia Morawiec

Wielki_Wieczor_Wigilijny_w_Internacie_Pod_Klosem