Zajęcia online z chemii - 16.01.2020 r.
Małopolska Chmura Edukacyjna

Jak zatrzymać uciekający czas - eliksiry młodości

W czwartek, 16 stycznia 2020 r., uczniowie z naszej Szkoły wzięli udział w kolejnych zajęciach online transmitowanych z Katedry Chemii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie w ramach projektu Małopolska Chmura Edukacyjna.
Uczestnicy zajęć, dzięki wypełnieniu ankiet online, mogli sprawdzić swoją wiedzę m.in. na temat metod walki z "upływającym czasem" czy substancji czynnych zawartych w kosmetykach "odmładzających".
Następnie wysłuchali interesującego wykładu, podczas którego Pan dr hab. Rafał Kurczab w przystępny sposób przedstawił informacje dotyczące procesów starzenia się organizmu (a w szczególności skóry), "białka młodości", teorii enzymatycznej i immunologicznej, teorii "zaprogramowanej śmierci", "eliksirów młodości" i badań nad nimi, fitosteroli, antyoksydantów, hormonu wzrostu, "winnej kuracji Johanna Schrotha", a także roślin mających dobroczynny wpływ na ludzki organizm.

Opracowała Barbara Kajda

Jak_zatrzymac_uciekajacy_czas-eliksiry_mlodosci