Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt    Promocja
  Menu
  Projekty
CKZ
Kącik Przedsiębiorcy  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Plan KKZ RL.03
Kwalifikacyjne Kursy ZawodoweSzanowni Państwo podaję plan KKZ RL.03 na 13 - 14 kwietnia 2019 r.

Sobota 13 IV 2019

7.20 - 10.30 - Technika w rolnictwie - G. Bylica sala nr 1

10.40 - 13.50 - Produkcja roślinna - Z. Boroń sala nr 26

14.00 - 17.00 - Prowadzenie produkcji roślinnej - Z. Boroń sala nr 26

Niedziela 14 IV 2019

7.20 - 8.50 - język angielski zawodowy - test sprawdzający

9.00 - 12.10 - Produkcja zwierzęca - J. Żychlińska-Buczek sala nr 26

12.20 - 15.30 - Prowadzenie produkcji zwierzęcej - J. Żychlińska-Buczek sala nr 26

15.30 - 17.00 - Organizacja pracy sprzętu rolniczego - A. Cichoń sala nr 26
  Staże wakacyjne.
Ogłoszenia i informacje bieżąceOgłaszam nabór na płatne staże wakacyjne realizowane w ramach projektu "Centrum Kształcenia Zawodowego w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie". Osoby zainteresowane zapraszam do sali nr 10. Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi 5 kwietnia 2019 r. (piątek). Lista zostanie wywieszona na tablicy w holu. UWAGA ZMIANA Ze względów organizacyjnych ogłoszenie wyników nastąpi 24 kwietnia 2019 r. Anna Mika
  II miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym
Konkursy i olimpiadyW środę, 10 kwietnia 2019 r., Aleksandra Bętkowska zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym "O Pióro Starosty". Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

DPowiatowy_Konkurs_Ortograficzny_O_Pioro_Starosty_2019

  Godzina dla Ziemi
Internat

GODZINA DLA ZIEMI W INTERNACIE
#nieniszczedomu

Godzina dla Ziemi to coroczna akcja stworzona przez WWF (Światowy Fundusz na rzecz Przyrody). Gaszenie świateł zaczęło się w 2007 roku, odbywa się zawsze w ostatnią sobotę marca. I w tym roku miliony Ludzi na całym świecie 30 marca o godz. 20.30 zgasiły światło. W Polsce tegoroczna inicjatywa odbyła się pod hasłem #nieniszczedomu.

W Internacie również przyłączyliśmy się do Godziny dla Ziemi. Z uwagi na charakter placówki oraz bezpieczeństwo młodzieży, akcja miała charakter symboliczny i odbyła się w tygodniu. Wychowawcy nadzorujący wydarzenie: Paulina Kowalik, Artur Cichoń, Wioletta Borowczyk, Paulina Racułt. Dzięki współpracy wychowawców na każdym piętrze zapanowała Godzina dla Ziemi.

Czas ten spędziliśmy we wspólnym gronie, bez komórek, laptopów czy załączonych lamp. Moment spędzony bez urządzeń pobierających prąd, był wspaniałą okazją do dyskusji i refleksji. Zastanowienia się nad zachodzącymi zmianami klimatu oraz nad tym jak można osobiście zaangażować się w ochronę środowiska.

Opracowała Paulina Racułt


Godzina_dla_Ziemi
  XIX Powiatowy Turniej Wiedzy o Europie
Konkursy i olimpiady
XIX Powiatowy Turniej Wiedzy o Europie
W dniu 2 kwietnia 2019 roku w ZSTE w Skawinie odbył się XIX Powiatowy Turniej Wiedzy o Europie.
Reprezentacja naszej szkoły zajęła piąte miejsce. ...więcej.
  Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Internat

BARDZIEJ nie znaczy gorzej -
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
w Internacie „Pod Kłosem”

Co może łączyć teksty piosenek disco-polo z klasycznymi animacjami z wytwórni Disneya? Z pozoru niewiele. Chyba że prześledzimy losy niektórych osób ze spektrum autyzmu. Wtedy rzeczy z pozoru od siebie odległe, nieoczekiwanie stają się sobie zaskakująco bliskie.
2 kwietnia, w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, zastanawialiśmy się nad tym, jak może wyglądać życie ludzi ze spektrum autyzmu. Już w samej nazwie tego Dnia kryła się pewna wskazówka przecząca stereotypom, jakoby autyzm był chorobą. Autystycy bowiem, to ludzie tacy jak my, tylko, jak powiada Kosma Moczek, bohater krótkiego dokumentu obejrzanego przez Nas na świetlicowym spotkaniu w Internacie, „odczuwający wszystko bardziej”. I właśnie to BARDZIEJ stanowi wyzwanie dla każdego, kto spotka się z osobą ze spektrum autyzmu. Na ile jego dobra wola i tolerancja pozwoli na zobaczenie w tym drugim… człowieka?
Autystycy potrzebują akceptacji społeczeństwa dla swoich, osobliwych czasami, rytuałów. Nie lubią kiedy jest zbyt głośno ani zbyt tłoczno. Często specjalizują się w jakiejś dziadzinie wiedzy, stając się w niej niekwestionowanymi ekspertami. A tak poza tym potrzebują tego samego, co każdy z nas: empatii, akceptacji, bliskości.
Bohater Życie animowanego zaczął mówić, kiedy zetknął się z klasycznymi animacjami Disneya. Z kolei wspomniany Kosma uczył się przekazywania emocji na baaaaardzo prostych tekstach piosenek… disco-polo. Ich życiorysy świadczą o tym, że autystycy mogą odnaleźć swoje miejsce w społeczeństwie. Jeśli tylko ono wykaże odrobinę cierpliwości, aby wspomóc takie osoby i zobaczyć w spotkaniu z nimi kogoś, kto choć funkcjonuje nieco inaczej, to jednak pozostaje człowiekiem z pragnieniami takimi, jak każdy z nas.
Licznie zgromadzonej na spotkaniu młodzieży Naszego Internatu dziękują za przybycie jego organizatorzy, wychowawcy: Wioletta Borowczyk, Artur Cichoń, Paulina Racułt i Piotr Żmigrodzki.

opracował: Piotr Żmigrodzki


Swiatowy_Dzien_Swiadomosci_Autyzmu
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
2 kwietnia 2019 r.
  Organizacja pracy szkoły w czasie strajku nauczycieli
Ogłoszenia i informacje bieżące

Szanowni Państwo,
w związku z planowanym od 8 kwietnia 2019 r. strajkiem nauczycieli, informuję że internat przy ZSRCKU w Czernichowie w czasie strajku będzie funkcjonował na dotychczasowych zasadach.
W czasie strajku część zajęć lekcyjnych w szkole będzie odbywać się według harmonogramu zastępstw podawanego na bieżąco - po otrzymaniu listy nauczycieli strajkujących w danym dniu.
W razie potrzeby nastąpi połączenie grup lub klas, bądź zostaną zorganizowane zajęcia opiekuńcze dla uczniów.

Dyrektor ZS RCKU w Czernichowie
Grzegorz Bylica
  Wykwaterowanie na Święta i weekend majowy
Internat
60min
  Kapsuła Czasu
Ogłoszenia i informacje bieżące

Wizja przyszłości zamknięta w krakowskiej „Kapsule Czasu”

Jak będzie wyglądał nasz świat za 100 lat? Co zmieni się w funkcjonowaniu człowieka? Można uruchomić wyobraźnię i spróbować odpowiedzieć na te pytania…
Do takiej aktywności zachęcała (i nadal zachęca) Fundacja TworzyMy Kraków, która jest inicjatorem ogólnopolskiego projektu pt. „Kapsuła Czasu”. Projekt jest związany m.in. z konkursem na pracę literacką i plastyczną przedstawiającą wizję świata w przyszłości. Dzieła ukazujące te wizje zostały zamknięte we wnętrzu Kapsuły Czasu i stanowić mają jej serce. Kapsuła Czasu będzie otwierana za 10, 25, 50, 75 i 100 lat w celu sprawdzenia jak wiele z tych przyszłościowych wizji zostało zrealizowanych. Wśród zamkniętych w kapsule prac znalazł się też komiks stworzony przez uczennicę naszej szkoły, Beatę Droździel. Beata w komiksie zatytułowanym „10 OUR FUTURE” przedstawiła wizję życia w XXII wieku – jak napisała autorka – „świetlanej przyszłości naszych przodków (…) czasie spełniających się marzeń”. Co z tych marzeń pozostanie – być może – przekonamy się za kilkadziesiąt lat…

Opracowała: Agnieszka Kołodziej


Kapsula_czasu


Gratulujemy!

  Zaproszenie na trening relaksacyjny
Ogłoszenia i informacje bieżące

Czas na relaks!

W związku ze sporym zainteresowaniem treningiem relaksacyjnym, zapraszamy na 20 minut odprężenia w każdą środę o godz. 17.30 do świetlicy Internatu „Pod kłosem”.
Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału u organizatorek.

Serdecznie zapraszamy!
Klaudia Jeziorowska
Marta Zyś
Paulina Kowalik


60min
  Zareklamuj swój zawód! - konkurs fotograficzny
Konkursy i olimpiady

Samorząd Uczniowski zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pod hasłem:

Zareklamuj swój zawód!

Zdjęcia powinny przedstawiać sytuacje, zdarzenia i elementy związane z tematyka konkursu: własnymi zainteresowaniami, zajęciami pozalekcyjnymi oraz sposobem spędzania wolnego czasu. Warunki uczestnictwa w konkursie zostały objęte regulaminem, który znajduje się na gazetce przy wejściu głównym oraz gazetce SU. Szczegółowych informacji udziela Opiekun Samorządu Uczniowskiego – Katarzyna Wrona (sala nr 22).

Z A P R A S Z A M Y !
Opiekun SU
Strona 2 z 28 < 1 2 3 4 5 > >>
  Dzisiaj
Niedziela
21
Kwietnia 2019

Imieniny obchodzą:
Bartosz, Feliks, Konrad, Anzelm, Jarosław, Selma
  Zapraszamy
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 601
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Pedagog szkolny
  Poczta
Poczta
  Facebook


  Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Powitanie
Powitanie
Chcecie wiedzieć jak...
Najciekawsze Tematy
Powitanie [0]
Powitanie [0]
Chcecie wiedzieć ... [0]
  Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Barbara Kajda
25/06/2016 15:06
Ancurrr14, można już składać podania do szkół policealnych. Informacje o rekrutacji do szkół dla dorosłych znajdują się w panelu po lewej stronie, w zakładce: Rekrutacja-> Szkoły zaoczne.

Ancurrr14
23/06/2016 08:48
Czy można juz składać podanie do szkoły Policealnej ?

twety19
19/08/2015 21:41
Wonski dziękuje bardzo za pomoc. Na prawdę była potrzebna :-)

Wonski
15/08/2015 12:36
,papierem od lekarza i zdjęciem zanosisz to znowu do starostwa i oni ci wydają PKK czyli profil kandydata na kierowcę.Myślę że pomogłem. Życzę miłych 18 dni wakacji !

Wonski
15/08/2015 12:35
200 zł później idziesz do wydziału komunikacji w starostwie tam pobierasz "Wniosek o wydanie prawa jazdy lub pozwolenie" ktoś na pewno ci zaznaczy tak co masz wypełnić.Razem z tym wnioskiem,

Wonski
15/08/2015 12:31
twety19, W Google wpisz "prawo jazdy lekarz i nazwa większej miejscowości koło której mieszkasz". Tam znajdziesz lekarza najlepiej prywatnego bo szybciej cię przyjmie za badanie płaci się 20

Barbara Kajda
14/08/2015 21:51
Twety19, podstawowe informacje dotyczące prawa jazdy kategorii T znajdują się tutaj: http://czernichow.edu.pl/
viewpage.php?page_id=1072
, więcej szczegółów: http://www.word.waw.pl/in
dex.php


twety19
11/08/2015 16:29
czy można u zwykłego lekarza rodzinnego / z góry dziękuję za pomoc ^^ pozdrowienia i miłych wakacji :-)

twety19
11/08/2015 16:27
Dzień dobry ;-). Jak należy stworzyć profil kandydata na prawo jazdy kategorii T? Jakie wnioski należy złożyć i gdzie? Jakie dokumenty należy mieć i co z badaniami ? U kogo należy je zrobić? Czy moż

Barbara Kajda
13/07/2015 10:59
Jaaa, Angeelika odpowiedziała prawidłowo na Twoje pytanie.

Archiwum
  Licznik wyświetleń
  Licznik odwiedzin

  Lokalizator
  Odsyłacze
epodreczniki.pl

Starostwo Powiatowe
w Krakowie

ITV Gmin i Powiatu
Krakowskiego

MEN

Kuratorium Oświaty
w Krakowie

Centralna Komisja
Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

Krajowy Ośrodek
Wspierania Edukacji
Zawodowej i Ustawicznej

Portal Funduszy
Europejskich

Serwis Informacyjny
Gminy Czernichów

Starostwa Powiatowego
w Krakowie

Serwis Internetowy
Miasta Krakowa