Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt    Promocja

Dzieci mają prawo być informowane o naruszeniach, które ich dotyczą
#TwojedaneTwojasprawaJak skutecznie powiadomić dziecko o naruszeniu dotyczących jego danych osobowych? Jakie prawa przysługują dziecku w takiej sytuacji? Czy potrzebny jest udział rodzica w informowaniu o naruszeniach?
  Projekt edukacyjny
Projekt_edukacyjny_Zyj_finansowo
  Piszą o nas
Media o nasPiszą o nas na stronach: Wydziału Edukacji i Starostwa Powiatowego w Krakowie
  III miejsce dla uczennic ZSRCKU w Czernichowie

III miejsce dla uczennic ZSRCKU w Czernichowie
w Konkursie Wiedzy o Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych

W dniu 5 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Giebułtowie odbył się Konkurs Wiedzy o Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych.
Adresatami konkursu byli uczniowie szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu krakowskiego. Zadaniem drużyn było nagranie filmu z przygotowania dania charakterystycznego dla ww. krajów.
W konkursie wzięły udział dwa zespoły z Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie: Apolonia Przybylska i Anita Pieniążek z klasy IV A prezentujące filmik w języku niemieckim oraz Joanna Charchut i Elżbieta Jodłowska z klasy II D, które przygotowały filmik w języku angielskim.
Reprezentantki naszej szkoły Apolonia Przybylska i Anita Pieniążek zdobyły III miejsce.
Laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowały:
Karina Łacna
Katarzyna Wrona

III_miejsce_dla_ZSRCKU_w_Czernichowie

w ZSRCKU w Czernichowie

W czwartek, 5 grudnia 2019 r., uczniowie z klas: 1TAp (technikum weterynarii), 1TBp (technikum weterynarii) i 4c (technikum hotelarstwa) wysłuchali prelekcji pt. "Podziemie niepodległościowe 1939-1963", którą przedstawił p. Kajetan Rajski.
W prelekcji poruszono następujące tematy:
- pakt Ribbentrop-Mołotow z 23 sierpnia 1939 r.,
- agresja Niemiec na Polskę 1 września 1939 r.,
- agresja ZSRR,
- niemiecko-sowiecki układ z 28 września 1939 r.,
- zbrodnia w Palmirach, w której śmierć poniósł Maciej Rataj.
Wspomniano o niemieckich obozach koncentracyjnych, wywózkach na Syberię oraz zbrodni katyńskiej.
Omówiono funkcjonowanie Polskiego Państwa Podziemnego.
Poruszono temat powstania Szarych Szeregów.
Wspomniano ambicję, wolę walki oraz wybitne postacie z walk żołnierzy wyklętych, m.in.: sierżant Józef Frantiszek, rotmistrz Witold Pilecki, Danuta Siedzikówna pseudonim "Inka".

Opracował Dawid Madej

Podziemie_niepodleglosciowe_1939-1963
5 grudnia 2019 r.
Małopolska Chmura Edukacyjna

Naturalne barwniki w kosmetykach

W czwartek, 5 grudnia 2019 r., odbyły się zajęcia online z chemii pt. "Naturalne barwniki w kosmetykach". Uczniowie, oprócz wysłuchania wykładu, mieli możliwość samodzielnego przeprowadzenia eksperymentów dotyczących tego tematu.
Zajęcia były realizowane podczas połączenia z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Tarnowie w ramach projektu Małopolska Chmura Edukacyjna.

Opracowała Barbara Kajda

Naturalne_barwniki_w_kosmetykach
5 grudnia 2019 r.
  Internatowe Andrzejki

Internatowe Andrzejki 2019

Dnia 27 listopada 2019 roku w godzinach wieczornych na stołówce internatu ZSRCKU z okazji „Andrzejek” odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka integrująca wychowanków internatu. Andrzejki organizowane w tym roku pod hasłem „Magia Andrzeja” połączyły okazję do dobrej zabawy z tradycją obrzędów ludowych. Imprezę uświetniły przeboje muzyki współczesnej i tanecznej. Wychowankowie mieli okazję do wykazania swoich talentów tanecznych, a kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby ukryte w czekoladowych babeczkach, które własnoręcznie zostały upieczone przez wróżki z Filii Parkowej. Piękne wróżki wyczarowały jeszcze przepyszny poczęstunek i świetną atmosferę. Wychowankowie tańczyli i wspólnie bawili się przy dźwiękach skocznej muzyki.
Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Po zakończeniu dyskoteki wszyscy zadowoleni wrócili do swoich pokojów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie podczas magicznego wieczoru.

Opracowały: Monika Koźbiał, Monika Chodacka

Internatowe_Andrzejki
Internatowe Andrzejki
27 listopada 2019 r.
  Wypożycz sobie prezent
PLAKAT_KONKURS_Wypozycz_sobie _prezent_2019
  Prelekcja w internacie
Wylosuj_Aniola

w ramach projektu
"Wiedza na wagę życia"

Szkolną tradycją stało się, iż uczniowie Naszej Szkoły corocznie biorą udział w kursie pierwszej pomocy organizowanym przez Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Kurs realizowany jest w ramach projektu "Wiedza na wagę życia". W tym roku w kursie uczestniczyło 15 uczniów klasy II c technikum hotelarstwa. Uczniowie wiedząc jak duże znaczenie mają wiedza i umiejętności nabyte podczas szkolenia bardzo mocno angażowali się we wszystkie ćwiczenia i pilnie słuchali wyjaśnień prowadzącego kurs Ratownika Medycznego. Na zakończenie szkolenia, po zdaniu egzaminu wszyscy uczestnicy otrzymali Certyfikaty potwierdzające nabyte umiejętności.

Opracowała Anna Mika

Kurs_pierwszej_pomocy
14-15 listopada 2019 r.
  Dodatkowe zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z ppp od 2 grudnia 2019 r.

W ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej
w ZSRCKU w Czernichowie
od 2 grudnia 2019 r.
realizowane będą następujące