Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt    Promocja

Plan zamówień publicznych na 2020 rok
PrzetargiPlan zamówień publicznych na 2020 rok
   BohaterOn w ZSRCKU w Czernichowie

BOHATERON - WŁĄCZ HISTORIĘ

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską kampanię o tematyce historycznej „BohaterOn - włącz historię”. Akcja ta ma na celu upamiętnienie, a także uhonorowanie żyjących bohaterów Powstania Warszawskiego - 1944.
Młodzież ZSRCKU w Czernichowie miała okazję wziąć udział w zajęciach dotyczących Powstania Warszawskiego, promujących postawy patriotyczne, wzmacniających poczucie tożsamości narodowej, a także budujących wspólnotę osób, dla których historia i bohaterowie naszego kraju nie są obojętne.

Opracowała Klaudia Jeziorowska

BohaterOn
Ogłoszenia i informacje bieżąceSzanowni Uczniowie,

ogłaszam nabór na bezpłatne kursy:

1. Wizażu I stopnia

2. Prawa jazdy kat. B

Zgodnie z regulaminem pierwszeństwo mają uczniowie, którzy nie uczestniczyli jeszcze w żadnym bezpłatnym kursie organizowanym w ramach projektu "CKZ w ZSRCKU w Czernichowie"

Osoby zainteresowane zapraszam do sali nr 10 w dniach 14 - 15 I 2020 r.

Anna Mika
  Jadłospis 20-24 stycznia 2020

Jadłospis na dni 20 - 24 stycznia 2020 r.

Uczniowie klas 1TAg i 1TDg poznają program TDTS

Uczniowie klas 1TAg i 1TDg poznają program "Twoje dane - Twoja sprawa"

W czwartek, 9 stycznia 2020 r., podczas zastępstw z p. Barbarą Kajdą uczniowie z klas 1TAg i 1TDg poznali założenia Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych "Twoje dane - Twoja sprawa" realizowanego w naszej Szkole, a także zagadnienia związane z ochroną danych osobowych i bezpieczeństwem w sieci.
Podczas burzy mózgów uczniowie z obu klas stworzyli na tablicy mapy mentalne przedstawiające ich skojarzenia z hasłem "dane osobowe".
Następnie uczniowie dowiedzieli się m.in. tego, że wśród danych osobowych wyróżniamy dane zwykłe i dane szczególnie chronione (wrażliwe).
Uczniowie z klasy 1 TAg poznali odpowiedź na pytanie: "Co wie o mnie mój telefon?".
Uczniowie z obu klas obejrzeli poniższy film:

Po projekcji filmu w jednej z klas rozgorzała dyskusja na temat tego czy jest coś złego w upublicznianiu swojego życia prywatnego.
Uczniowie zastanawiali się również jakie mogą być konsekwencje dużej aktywności na otwartych profilach w social mediach.

Opracowała Barbara Kajda
  Zajęcia online z chemii - 09.01.2020 r.
Małopolska Chmura Edukacyjna

Wszystko co powinniśmy wiedzieć o kosmetykach promieniochronnych

W czwartek, 9 stycznia 2020 r., uczniowie z klasy 3a (technikum weterynarii) wzięli udział w kolejnych zajęciach online transmitowanych z Katedry Chemii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie w ramach projektu Małopolska Chmura Edukacyjna.
Podczas zajęć Pan dr hab. Rafał Kurczab w przystępny sposób przybliżył uczniom wiadomości dotyczące kosmetyków promieniochronnych, zaprezentował symulację online http://phet.colorado.edu/sims/html/molecules-and-light/latest/molecules-and-light_pl.html oraz zaktywizował ich do wypełnienia kilku ankiet online.

Opracowała Barbara Kajda

Dzielo_pomocy
Wszystko co powinniśmy wiedzieć o kosmetykach promieniochronnych
9 stycznia 2020 r.
  Dzieło pomocy 2019

Dając otrzymujemy!

Dzięki zaangażowaniu Samorządu oraz ofiarności uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły zakupiliśmy żywność, odzież i materiały opatrunkowe o wartości 600 złotych dla osób bezdomnych i potrzebujących. Zakupione produkty w dniu 20 grudnia 2019 roku przekazaliśmy Dziełu Pomocy Św. Ojca Pio przy ul. Smoleńsk w Krakowie.

Marzena Błażejak i Katarzyna Wrona

Dzielo_pomocy
Dzieło pomocy
20 grudnia 2019 r.
  Informacja o opłacie za egzamin maturalny
Egzamin maturalnyInformacja o opłacie za egzamin maturalny

Więcej informacji o egzaminie maturalnym
  BohaterON w ZSRCKU w Czernichowie
Bohateron-dyplom
  Finał akcji "Wylosuj Anioła"

FINAŁ AKCJI „WYLOSUJ ANIOŁA”

Strach, ból, samotność i niepewność – choremu dziecku i jego rodzinie podczas leczenia w szpitalu onkologicznym towarzyszą trudne emocje. Członkowie fundacji „Gdy Liczy się Czas” postanowili zainicjować akcję pisania kartek dla dzieci „WYLOSUJ ANIOŁA”, która ma na celu wsparcie oraz wywołanie uśmiechu na twarzach małych pacjentów.

W grudniu 2019r. wychowankowie internatu oraz uczniowie SP wypisali piękne życzenia na własnoręcznie przygotowanych kartkach świątecznych. Serdeczności pisane przez młodzież niosły nadzieję, wsparcie oraz wiarę w dużo lepszy i sprzyjający 2020 rok.
Przed samymi świętami wysłaliśmy dużą kopertę do Fundacji. Wierzymy, że dobre słowo zwłaszcza w czasie świąt, potrafi zdziałać cuda, na które dzieci w szpitalu i ich rodziny codziennie czekają.

Opracowała Sylwia Morawiec

FINAL_AKCJI_WYLOSUJ_ANIOLA
Finał akcji "Wylosuj Anioła"
grudzień 2019 r.
  Atrakcyjny konkurs dla maturzystów
Konkursy i olimpiady

Atrakcyjny konkurs dla maturzystów na esej „Ja, Polska, Europa, świat – 2040”.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15 stycznia 2020 r., a napisane prace trzeba wysłać do 24 lutego 2020 r.

Szczegóły.

Strona 2 z 39 < 1 2 3 4 5 > >>