Strona Główna    Aktualności    Zobacz    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt

Teatr Forum w ZSRCKU w Czernichowie

Teatr Forum

W poniedziałek, 9 kwietnia 2018r., do naszej szkoły przyjechała grupa wolontariuszy ze Stowarzyszenia Rozwoju i Integracji Młodzieży pochodzących z różnych krajów Europy (Francja, Hiszpania, Włochy, Chorwacja, Finlandia, Niemcy).

Przestawiliśmy historię ze smutnym końcem, która przydarzyła się naprawdę jednemu z wolontariuszy – aktorów. Uczniowie wspólnie zastanawiali się co mogliby zmienić tak, żeby ta historia skończyła się dobrze, a nie tak jak w rzeczywistości. Podczas gdy przestawienie grane było po raz drugi, uczniowie przeprowadzili pięć interwencji, wychodząc na scenę. Interwencje przyniosły pożądane efekty, zmieniając przebieg akcji, więc całe przestawienie miało inny, pozytywny koniec.

W przedstawieniu wzięli udział uczniowie z klasy 3a i 3b. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w poczęstunek i oprowadzanie naszych gości po terenie szkoły – naprawdę bardzo im się tutaj podobało i z chęcią jeszcze do nas wrócą.

Szczegóły dotyczące spotkania na temat Wolontariatu Europejskiego – już wkrótce. Na dany moment wiadomo, że odbędzie się w maju lub czerwcu w godzinach popołudniowych.

Opracowała Agnieszka Gargas

Teatr_Forum
Teatr Forum
9 kwietnia 2018r.
  Praktyki zawodowe uczniów klasy 2d (zawód: technik hodowca koni) - marzec 2018r.

Więcej informacji o zawodzie i przebiegu kształcenia
  Wycieczka 2a

W poniedziałek, 16 kwietnia 2018r., o godz. 9.55 uczniowie z klasy 2a pod opieką p. Pauliny Pytel i p. Teresy Żuchowskiej wyjeżdżają na wycieczkę do krakowskiego zoo.
Pierwsze 3 lekcje uczniowie i p. Paulina Pytel realizują zgodnie z planem.

Nowy plan lekcji od 16 kwietnia 2018r.
Ogłoszenia i informacje bieżąceSzanowni Państwo,
poniedziałku - 16 kwietnia 2018r. do piątku - 27 kwietnia 2018r., będzie obowiązywał nowy plan lekcji, nowy plan nauczania indywidualnego dla ucznia klasy 4c oraz nowy plan dyżurów nauczycieli.

Kolejna zmiana planu lekcji planowana jest od 9 maja 2018r.
  Protokół z otwarcia ofert - 11.04.2018r.
PrzetargiProtokół z otwarcia ofert na dostawę artykułów żywnościowych do stołówki internatu Zespołu Szkół RCKU w Czernichowie
  Akcja Krwiodawstwa już w czwartek, 12 kwietnia 2018r.

Bezpieczni w „Chmurze”

Uczniowie klasy III c (technikum hotelarstwa) w ramach lekcji wychowawczej włączyli się w działania związane z realizowanym przez Szkołę projektem "Cyfrowobezpieczni.pl". Młodzież w pierwszej kolejności zapoznała się informacjami dotyczącymi "Fake newsów" zamieszczonymi na gazetce szkolnej oraz na "chmurowej" ścianie jednego z korytarzy. Następnie podczas zajęć pracując w grupach uczniowie stworzyli kilka fałszywych informacji dotyczących życia szkoły. Planowano wywieszenie ich na tablicy ogłoszeń. Jednak po zapoznaniu się z tymi informacji uznano, iż są one zbyt wiarygodne, aby je upubliczniać. Mogłyby wprowadzić niepotrzebne zamieszanie w życie szkolne. W podsumowaniu młodzież stwierdziła, że bardzo łatwo stworzyć i rozpowszechnić nieprawdziwą informację, a jeszcze łatwiej w nią uwierzyć, dlatego należy z dużym dystansem podchodzić do tego co jest nam serwowane codziennie przez różne źródła przekazu (w tym głównie Internet).

Opracowała Anna Mika

Bezpieczni_w_Chmurze
  Światowy Dzień Zdrowia

Obchody Światowego Dnia Zdrowia

W sobotę 7 kwietnia 2018 roku Nasza Szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Zdrowia, któremu przyświecało hasło ,,Zdrowie dla wszystkich". Z inicjatywy Pani Anny Miki słuchacze i słuchaczki szkoły policealnej w zawodzie opiekun medyczny pod kierunkiem nauczycielki przedmiotów zawodowych Pani Jolanty Kramarczyk przygotowali gazetkę informującą o prawach wszystkich ludzi do opieki zdrowotnej oraz najważniejszych przesłaniach Światowego Dnia Zdrowia. Wynik ich pracy można znaleźć w oknie sali nr 9 (przy wejściu do szkoły obok szatni). Obchody zorganizowane przez słuchaczy nie skończyły się tylko na przygotowaniu informacji, ale zawierały także działania praktyczne. Opiekunowie medyczni w ramach dbania o zdrowie innych osób oraz nawiązywania dobrych relacji mierzyli ciśnienie uczestnikom Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego R.03 (prowadzenie produkcji rolniczej). Obydwie grupy były bardzo zadowolone z udziału w akcji. Opiekunowie medyczni mogli ćwiczyć zadania zawodowe, a uczestnicy KKZ zadbać o swoje zdrowie. Podsumowaniem akcji niech będą stwierdzenia, że o zdrowie należy dbać każdego dnia i każdy człowiek niezależnie od miejsca zamieszkania powinien mieć dostęp do bezpłatnej podstawowej pomocy medycznej.

Pierwsze spotkanie Szkolnego Koła PCK

Pierwsze spotkanie Szkolnego Koła PCK

5 kwietnia br. odbyło się pierwsze spotkanie Szkolnego Koła PCK przy ZSRCKU w Czernichowie. Na zebraniu został oficjalnie wybrany Zarząd Koła oraz zostali wpisani członkowie, którzy przybyli na zebranie. ...więcej.

Pierwsze_spotkanie_SK_PCK
  Oddaj krew - zgarnij książki
Czytam do ostatniej kropli krwi - zostań honorowym krwiodawcą
Oddaj krew - zgarnij książki