Strona Główna    Aktualności    Zobacz    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt
  Menu
  ProjektyCKZ
Kącik Przedsiębiorcy  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Dzień Otwarty ZSRCKU w Czernichowie
Ogłoszenia i informacje bieżące

Tak było dzisiaj, zapraszamy jutro:)

Dzien_Otwarty_ZSRCKU_w_Czernichowie
Dzień Otwarty ZSRCKU w Czernichowie
23 kwietnia 2018r.
  Dzień Marchewki
Ogłoszenia i informacje bieżące

Dzień Marchewki

20 kwietnia 2018r., w ramach trwającego w ZSRCKU w Czernichowie projektu „Dni Zdrowia”, uczniowie klasy IC technikum hotelarstwa pod opieką nauczycielki Ewa Rakoczy opracowali i zrealizowali w szkole „Dzień Marchewki”.
Młodzież, po przygotowaniu planu marketingowego wydarzenia, częstowała wszystkich zdrowymi i pełnymi witamin marchewkowymi przekąskami.
„Dni Zdrowia” to warsztaty dla uczniów klas I i II technikum hotelarstwa rozwijające umiejętności zawodowe i promujące zdrowy styl życia, które są sfinansowane z powiatowego grantu.

Opracowała Ewa Rakoczy


  Turystyczne naukowe warsztaty weekendowe w Suchej Beskidzkiej
Ogłoszenia i informacje bieżące

Turystyczne naukowe warsztaty weekendowe w Suchej Beskidzkiej

12 uczniów z klasy IIC technikum hotelarskiego w dniach 13-15 kwietnia 2018r. uczestniczyło w dodatkowych zajęciach rozwijających zorganizowanych w formie naukowych warsztatów weekendowych prowadzonych we współpracy z uczelniami w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej.
Zajęcia dotyczyły obszaru turystyki i odbywały się w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej.
Młodzież wysłuchała wykładów dotyczących zarządzania nowoczesnym hotelem oraz doskonaliła umiejętność pracy w programach komputerowych służących do obsługi gości w recepcji hotelowej oraz tworzenia strony internetowej hotelu.
Po części dydaktycznej, w trakcie emocjonującej gry terenowej, przyszli hotelarze poznali uroki miasta Wadowice.

Opracowała Ewa Rakoczy


Turystyczne_naukowe_warsztaty_weekendowe_w_Suchej_Beskidzkiej
Turystyczne naukowe warsztaty weekendowe w Suchej Beskidzkiej
13 - 15 kwietnia 2018r.
  XIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Hotelarsko-Geograficznej
Ogłoszenia i informacje bieżące

II miejsce Kamili Ślizowskiej w Konkursie „Znaczenie turystyki w rozwoju regionalnym” PROJEKT – UWOLNIJ WYOBRAŹNIĘ

Dużym sukcesem dla Naszej Szkoły zakończył się XIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Hotelarsko-Geograficznej organizowany przez Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej w ramach projektu „Uwolnij wyobraźnię”. Uczennica klasy III c w zawodzie technik hotelarstwa Kamila Ślizowska zajęła drugie miejsce i tym samym zdobyła prawo do dwóch lat bezpłatnych studiów na Wydziale Turystyki i Rekreacji. Jest to tym bardziej cenna nagroda dla Kamili, ponieważ od dawna planowała studia na tej uczelni. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 20 uczniów z klas IV i III technikum hotelarstwa, a do finału zakwalifikowano 5 uczniów. Oprócz Kamili w Suchej Beskidzkiej o nagrody walczyli: Mykhailo Bilov, Przemysław Górecki, Weronika Machaczka i Szczepan Szwed. Tym znaczący jest to sukces, że w finale uczestniczyło ok 50 uczniów z kilkunastu szkół z całego kraju.

Podczas finału uczestnicy zmagali się z testem, który obejmował zakres szeroki wiedzy hotelarskiej, ale i geograficznej (w tym lokalnych terenów Suchej Beskidzkiej). Następnie w części praktycznej uczniowie na podstawie otrzymanych informacji i z wykorzystaniem map, przewodników opracowywali program pobytu dla specjalnej grupy gości. Kamila z obydwoma częściami poradziła sobie bardzo dobrze.

Gratulujemy Kamili i zachęcamy uczniów obecnych klas II i III do jeszcze bardziej wytężonej nauki tak, aby i oni w przyszłym roku mogli pochwalić się podobnym sukcesem.

Szczegółowa relacja z konkursu dostępna jest na stronie: http://www.wste.edu.pl/aktulanosci/wielki-final-xiii-ogolnopolskiego-konkursu-wiedzy-informatycznej-i-hotelarsko-geograficznej

Opracowała Anna Mika


Dyplom_WSTiE_Kamila_Slizowska
  Powiatowy Konkurs Ortograficzny „O Pióro Starosty”
Ogłoszenia i informacje bieżące

Po raz kolejny uczennica ZSRCKU w Czernichowie była najlepsza w Powiatowym Konkursie Ortograficznym „O Pióro Starosty”

MISTRZOWIE ORTOGRAFII

17 kwietnia 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Krakowie odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego „O Pióro Starosty”, którego celem było zachęcenie młodzieży do pogłębienia wiedzy z dziedziny ortografii oraz doskonalenie umiejętności sprawnego posługiwania się językiem polskim.
Drugi rok z rzędu konkurs wygrała Aleksandra Bętkowska, uczennica klasy II technikum hodowcy koni w ZSRCKU w Czernichowie, która pokonała 25 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu krakowskiego. Nie sprawiły jej problemu: chuderlawa chimera, nicnierobienie, ponadtrzydziestoparoletni rzezimieszek oraz żyworodny łożyskowiec.
W nagrodę za wygrany konkurs Aleksandra Bętkowska otrzymała tytułowe pióro i tablet, ufundowane przez Starostę Krakowskiego Wojciecha Pałkę.
Wysoką lokatę (czwarte miejsce) w tymże konkursie zajął Adrian Poniedziałek, uczeń klasy IV technikum hotelarstwa.

Opracowała Joanna Wasilewska


Dyplom_Powiatowy_Konkurs_Ortograficzny_O_Pioro_Starosty
  Komiksy o cyberbezpieczeństwie w szkolnej czytelni
Ogłoszenia i informacje bieżącePani Bibliotekarka zamówiła do szkolnej czytelni komiksy (komiksyekonomiczne.pl - edycja IX - 2017/2018), w których na str. 4-27 poruszane są tematy z zakresu cyberbezpieczeństwa.
Komiksy dostępne są również na stronie internetowej http://www.komiksy-ekonomiczne.pl/pl/showall/tag/Cyberbezpiecze%C5%84stwo.
  Zawiadomienie o odrzuceniu ofert i o wyborze najkorzystniejszych ofert - 17 kwietnia 2018r.
PrzetargiZawiadomienie o odrzuceniu ofert i o wyborze najkorzystniejszych ofert w przetargu na dostawę artykułów żywnościowych do stołówki internatu Zespołu Szkół RCKUo w Czernichowie
  Akcja Krwiodawstwa 2018
Ogłoszenia i informacje bieżące

Akcja Krwiodawstwa w ZSRCKU w Czernichowie

W czwartek (12 kwietnia br.) od godz.9.00 do godz.13.00 w szkolnej auli odbyła się akcja krwiodawstwa. Wydarzenie w tym roku było przygotowane przez wolontariuszy ze Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża przy ZSRCKU w Czernichowie.

Na akcję przybyło 48 chętnych dawców, z czego 30 podzieliło się cząstką siebie, dając w sumie 13,5 litra krwi, która wraz z ekipą Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wyruszyła do banku krwi do Krakowa!!!

Na uwagę zasługuje fakt, że akcja w naszej szkole była otwartym wydarzeniem dla całej społeczności Gminy Czernichów i nie tylko. Na akcję przybyli mieszkańcy m.in. z Czernichowa, Rusocic, Kamienia, a nawet z Krakowa.

Dzięki staraniom wolontariuszy Szkolnego Koła PCK o samym przedsięwzięciu było już wiadomo 2 tygodnie przed planowaną akcją. W Gminie Czernichów zostało rozdane ulotki, zawisły plakaty, baner na szkole oraz w 5 kościołach zostały odczytane ogłoszenia o akcji krwiodawstwa.

Na kolejną akcję zapraszamy serdecznie w następnym roku szkolnym!!!

Opracowała Karolina Kwaśnica


Akcja_Krwiodawstwa
Akcja Krwiodawstwa
12 kwietnia 2018r.
  Animal Show 2018
Ogłoszenia i informacje bieżące

Animal Show

W weekend 14 - 15 kwietnia 2018 roku podczas IV Wystawy Zoologicznej Animal Show uczennice klasy II b technikum weterynarii: Julia Sączek, Gabriela Sołtys i Wiktoria Bugaj brały udział w promocji szkoły. Stoisko naszej szkoły cieszyło się dużym zainteresowaniem.
W imprezie, w ramach zajęć z przedmiotu prowadzenie produkcji zwierzęcej, wzięli również udział słuchacze Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego R.03 (zawód rolnik).
W trakcie imprezy Pan Wojciech Urynowicz wygłosił dwa referaty: „Najczęściej spotykane choroby zwierząt gospodarskich i małego inwentarza” oraz „Żółwie bez tajemnic – anatomia oraz hodowla żółwi”.

Opracował Wojciech Urynowicz


Animal_Show
Animal Show
14 - 15 kwietnia 2018r.
  Podsumowanie akcji „Wyślij pączka do Afryki”
Ogłoszenia i informacje bieżące

Podsumowanie akcji „Wyślij pączka do Afryki”

W dniu dzisiejszym (16 kwietnia 2018r.) otrzymaliśmy podziękowanie za przeprowadzenie w naszej szkole akcji „Wyślij pączka do Afryki”. Akcja została zorganizowana w naszej szkole po raz drugi. Pyszne „afrykańskie” pączki jedliśmy w Tłusty Czwartek. Nasze „pączkowanie” trwało jeszcze przez cały Wielki Post w ramach wielkopostnej jałmużny. Dzięki zorganizowaniu tej akcji mogliśmy zasilić konto Fundacji Kapucyni i Misje kwotą 611,45 zł. Misjonarze z zebranych pieniędzy będą realizowali projekty w Republice Środkowo - Afrykańskiej i Czadzie: dożywianie głodnych dzieci oraz ich edukację.

Jeszcze teraz możemy pomóc misjonarzom i wysłać „wirtualnego pączka”: https://paczek.kapucyni.pl/

  Szkolny etap Powiatowego Konkursu Ortograficznego „O Pióro Starosty”
Ogłoszenia i informacje bieżące

Ortografię można polubić

Szkolny etap Powiatowego Konkursu Ortograficznego „O Pióro Starosty” odbył się 10 kwietnia 2018 r. Po raz kolejny nie zabrakło chętnych, którzy udowodnili, że ortografię można polubić. Słonogorzki smak prażonej ciecierzycy, świeża rzeżucha, skorzonera, przegrzebki to tylko nieliczne wyrazy, z którymi musieli się zmierzyć uczniowie.
Mistrzami ortografii w naszej szkole okazali się: Aleksandra Bętkowska, Adrian Poniedziałek i Milena Duran. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na etapie powiatowym.

Opracowała Joanna Wasilewska
Strona 11 z 26 << < 8 9 10 11 12 13 14 > >>
  Dzisiaj
Środa
17
Października 2018

Imieniny obchodzą:
Małgorzata, Wiktor, Marita, Ignacy, Lucyna, Antoni
  Zapraszamy
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 602
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Agnieszka Gargas
  Poczta
Poczta
  Facebook


  Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Powitanie
Powitanie
Chcecie wiedzieć jak...
Najciekawsze Tematy
Powitanie [0]
Powitanie [0]
Chcecie wiedzieć ... [0]
  Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Barbara Kajda
25/06/2016 15:06
Ancurrr14, można już składać podania do szkół policealnych. Informacje o rekrutacji do szkół dla dorosłych znajdują się w panelu po lewej stronie, w zakładce: Rekrutacja-> Szkoły zaoczne.

Ancurrr14
23/06/2016 08:48
Czy można juz składać podanie do szkoły Policealnej ?

twety19
19/08/2015 21:41
Wonski dziękuje bardzo za pomoc. Na prawdę była potrzebna :-)

Wonski
15/08/2015 12:36
,papierem od lekarza i zdjęciem zanosisz to znowu do starostwa i oni ci wydają PKK czyli profil kandydata na kierowcę.Myślę że pomogłem. Życzę miłych 18 dni wakacji !

Wonski
15/08/2015 12:35
200 zł później idziesz do wydziału komunikacji w starostwie tam pobierasz "Wniosek o wydanie prawa jazdy lub pozwolenie" ktoś na pewno ci zaznaczy tak co masz wypełnić.Razem z tym wnioskiem,

Wonski
15/08/2015 12:31
twety19, W Google wpisz "prawo jazdy lekarz i nazwa większej miejscowości koło której mieszkasz". Tam znajdziesz lekarza najlepiej prywatnego bo szybciej cię przyjmie za badanie płaci się 20

Barbara Kajda
14/08/2015 21:51
Twety19, podstawowe informacje dotyczące prawa jazdy kategorii T znajdują się tutaj: http://czernichow.edu.pl/
viewpage.php?page_id=1072
, więcej szczegółów: http://www.word.waw.pl/in
dex.php


twety19
11/08/2015 16:29
czy można u zwykłego lekarza rodzinnego / z góry dziękuję za pomoc ^^ pozdrowienia i miłych wakacji :-)

twety19
11/08/2015 16:27
Dzień dobry ;-). Jak należy stworzyć profil kandydata na prawo jazdy kategorii T? Jakie wnioski należy złożyć i gdzie? Jakie dokumenty należy mieć i co z badaniami ? U kogo należy je zrobić? Czy moż

Barbara Kajda
13/07/2015 10:59
Jaaa, Angeelika odpowiedziała prawidłowo na Twoje pytanie.

Archiwum
  Licznik wyświetleń
  Licznik odwiedzin

  Lokalizator
  Odsyłacze
epodreczniki.pl

Starostwo Powiatowe
w Krakowie

ITV Gmin i Powiatu
Krakowskiego

MEN

Kuratorium Oświaty
w Krakowie

Centralna Komisja
Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

Krajowy Ośrodek
Wspierania Edukacji
Zawodowej i Ustawicznej

Portal Funduszy
Europejskich

Serwis Informacyjny
Gminy Czernichów

Starostwa Powiatowego
w Krakowie

Serwis Internetowy
Miasta Krakowa