Strona Główna    Aktualności    Zobacz    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt

Razem dbamy o zdrowie - nie pal!
Profilaktyka

Andrzejki w siodle

W dniu 25 listopada 2017r. na zaproszenie Pani Ilony Kosowskiej - właścicielki Szkółki Jeździeckiej TĘCZA w Libiążu, grupa słuchaczy kursu R.19 (technik hodowca koni) wybrała się na „Andrzejki w siodle” organizowane na terenie tego ośrodka. ...więcej.

Andrzejki_w_siodle
25 listopada 2017r.
  Uwag kilka o... uwadze - warsztaty "Absens carens - nieobecny traci"
Warsztaty dla chcących polepszyć koncentrację uwagi, poznać nowe techniki zapamiętywania informacji, co może przyczynić się do poprawy efektywności uczenia się.

Termin: 5 i 7 grudnia, 14.45-15.45, Czytelnia

Serdecznie zapraszam!

V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglo i Niemieckojęzycznych

Sukces w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Szkocji i Austrii

Dnia 24 listopada 2017 r. uczennice Łucja Dyjach, Apolonia Przybylska i Zofia Wójcik z klasy II A zajęły II miejsce w V Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych zorganizowanym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Giebułtowie. ...więcej.

V_Powiatowy_Konkurs_Wiedzy_o_Krajach_Anglo_i_Niemieckojezycznych
V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglo i Niemieckojęzycznych
24 listopada 2017r.
  Skawińska Probówka Artystyczna

Wyróżnieni i dostrzeżeni w tegorocznej Skawińskiej Probówce Artystycznej

W dniu 24 listopada uczniowie Zespołu Szkół RCKU w Czernichowie reprezentowali szkołę podczas VII Skawińskiej Probówki Artystycznej. Tegoroczna edycja SPA obejmowała cztery konkursy: literacki, plastyczny, fotograficzny i konkurs piosenki. ...więcej.

Skawinska_Probowka_Artystyczna
Skawińska Probówka Artystyczna
24 listopada 2017r.
  Olimpiada Pszczelarska

Powiatowa Olimpiada Pszczelarska

Już po raz kolejny Nasi uczniowie odnieśli sukces na Powiatowej Olimpiadzie Pszczelarskiej "Pszczoła miodna - super organizm pożyteczny dla ludzi i środowiska". W klasyfikacji indywidualnej uczeń klasy IV technikum weterynarii Dominik Wilk zajął II miejsce a szkoła mimo okrojonego składu (jeden z członków 3-osobowego zespołu w ostatniej chwili musiał wycofać się z udziału) zajęła III miejsce. W tym roku po raz pierwszy finał Olimpiady odbył się w Kamiannej w Domu Pszczelarza. Uczestnicy oprócz zmagań finałowych mogli zapoznać się z funkcjonowaniem pokazowej pasieki pszczelej i podejrzeć pracę specjalistów z zakresu pszczelarstwa. Gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania pasji.

Szlachetna paczka
Ogłoszenia i informacje bieżąceJak co roku w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję "Szlachetna Paczka". . W tym roku wspomożemy starszą Panią z terenu gminy Czernichów. Najważniejszym prezentem, na który oczekuje Pani Helena jest węgiel. Ucieszą ją także produkty spożywcze i środki czystości.
Wspomagając akcję pamiętajmy o haśle, które towarzyszy naszej szkolnej paczce od sześciu lat "Kto daje w dwójnasób otrzymuję", zachęcamy zatem do aktywnego włączenia się w przygotowanie prezentów.
Szkolna Rada Wolontariatu wraz z Panią Anną Miką
  Szkolenie z BHP w gospodarstwach rolnych
W dniach 27 i 28 listopada 2017 roku uczniowie klas I - III technikum weterynarii i hodowli koni wzięli udział w szkoleniu w zakresie BHP w gospodarstwach rolnych pn. "Borelioza - choroba zawodowa rolników". Zajęcia prowadzili pracownicy KRUS-u oraz specjaliści z zakresu zapobiegania chorobom zawodowym. Szkolący omówili zagadnienia związane z profilaktyką choroby oraz wyjaśnili przyczyny coraz częstszego jej występowania. Podkreślili ważność szybkiego reagowania i właściwej diagnozy. Tematyka wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów mamy nadzieję, że przyczyni się do baczniejszego zwrócenia uwagi na problem.
  „Mały weterynarz” i dzieci z Samorządowego Przedszkola z Czernichowa
Ogłoszenia i informacje bieżące15 listopada 2017 roku w Naszej Szkole odbyło się drugie spotkanie w ramach projektu „Mały weterynarz”, w którym uczestniczyły dzieci z Samorządowego Przedszkola z Czernichowa. ...więcej.
Mały_weterynarz_i_dzieci_z_Samorzadowego_Przedszkola_z_Czernichowa
„Mały weterynarz” i dzieci z Samorządowego Przedszkola z Czernichowa
15 listopada 2017r.
  Mikołajkowa zbiórka dla schroniska