Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt    Promocja

Nowy plan lekcji od 3 czerwca br.

Szanowni Państwo,
od 3 czerwca br. do dnia zakończenia zajęć dydaktycznych będzie obowiązywał nowy plan lekcji, nowy plan dyżurów nauczycieli i nowy plan dyżurów kadry kierowniczej.

Jadłospis na dni 3 - 7 czerwca 2019 r.

Procedury
Ogłoszenia i informacje bieżąceProcedury obowiązujące w ZSRCKU w Czernichowie

Nakręć się i pomagaj!

Kolejna edycja zbiórki plastikowych nakrętek dla Fundacji im. Brata Alberta zakończona.

Codziennie odkręcamy plastikowe butelki, a nakrętki z reguły lądują w koszu na śmieci. Ten niewielki przedmiot, konsekwentnie zbierany, może wiele zdziałać. Jedna nakrętka na pozór nic nie znaczy, ale liczy się efekt skali. W skupie tona nakrętek kosztuje kilkaset złotych. Taka kwota wystarczy już, żeby na przykład ufundować podopiecznym Fundacji potrzebny sprzęt rehabilitacyjny.

W dniu 20.05.2019r. po raz kolejny wychowankowie internatu ZS RCKU przekazali Warsztatom Terapii Zajęciowej w Radwanowicach – Czernichowie plastikowe nakrętki zbierane w ostatnim półroczu. Tym samym rozpoczynamy kolejną zbiórkę, którą przekażemy jesienią.

Opracowała Sylwia Morawiec

Nakrec_sie_i_pomagaj
20 maja 2019 r.
  Przetarg na dostawę artykułów żywnościowych
PrzetargiPrzetarg na dostawę artykułów żywnościowych do stołówki internatu
  Akcja Niebieska Linia

Namaluj niebieską linię i bądź solidarny z ofiarami przemocy w rodzinie - szybka akcja!

Nie ma tematów tabu! Tym razem wychowawcy i młodzież dyskutowali na świetlicy o przemocy w rodzinie. Sieć znanych drogerii prowadziła w kwietniu kampanię wspierającą telefoniczną Niebieską Linię, skierowaną do ofiar przemocy domowej. Przy tej okazji i w internacie podjęliśmy próbę dyskusji na temat przemocy i Niebieskiej Linii. Na koniec każdy chętny mógł przyłączyć się do akcji przeciw przemocy w rodzinie #niebieskaliniarossmann i namalować niebieską linię na powiece.

Za wzięcie udziału i wsparcie akcji wszystkim uczestnikom dziękują organizatorzy spotkania, panie Wioletta Borowczyk i Paulina Racułt.

Akcja_Niebieska_Linia
Akcja Niebieska Linia
  Podziel się cukierkiem
Podziel_sie_cukierkiem
  Profilaktyka raka szyjki macicy

Wybierz życie - profilaktyka raka szyjki macicy!

Co 2 minut w świecie umiera kobieta z powodu raka szyjki macicy. Polska znajduje się zaś w niechlubnej czołówce krajów, w których wskaźnik umieralności na owego raka jest jeden z najwyższych w Europie.
Te porażające statystyki skłoniły wychowawców internatu do podjęcia akcji profilaktycznej „WYBIERZ ŻYCIE”, która ma na celu propagowanie wśród młodych dziewcząt, wiedzy na temat czynników ryzyka rozwoju raka szyjki macicy, w tym przede wszystkim zakażenia wirusem HPV.
Informacje na ten temat można znaleźć na plakacie wykonanym przez wychowawców znajdującym się w głównym holu internatu oraz ulotkach informacyjnych. Zachęcamy także do zajrzenia na stronę Polskiej Koalicji na rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy www.koalicjarsm.pl.
W powyższych materiałach młodzież (i nie tylko) może znaleźć informacje na temat tego jak zapobiegać chorobie wykonując regularne badania cytologiczne. Zachęcono także młodzież aby zadbała o swoich najbliższych: mamy, babcie, ciocie znajdujące się w strefie ryzyka zachorowań.
Działania te to zaledwie kropla w morzu, lecz jak wiemy owa kropla drąży skałę i stanowi wstęp do dalszych planowanych działań edukacyjnych wśród dziewcząt w internacie.

Organizatorzy:
Katarzyna Bylica, Paulina Kowalik
Kinga Zając, Klaudia Jeziorowska

plakat-rak_szyjki_macicy

Profilaktyka_raka_szyjki_macicy-ulotka
  Staże wakacyjne.
Ogłoszenia i informacje bieżąceOgłaszam nabór na płatne staże wakacyjne realizowane w ramach projektu "Centrum Kształcenia Zawodowego w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie". Osoby zainteresowane zapraszam do sali nr 10. Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi 5 kwietnia 2019 r. (piątek). Lista zostanie wywieszona na tablicy w holu. UWAGA ZMIANA Ze względów organizacyjnych ogłoszenie wyników nastąpi 24 kwietnia 2019 r.

Osoby zakwalifikowane na staże proszone są o niezwłoczne zgłoszenie się do sali nr 10.

Anna Mika
  Sukces w Małopolskich Wiosennych Biegach Przełajowych

9 maja 2019 r. uczniowie ZSRCKU w Czernichowie odnieśli sukces w Małopolskich Wiosennych Biegach Przełajowych Zrzeszenia LZS i Szkół Rolniczych zajmując wysokie miejsca na podium w kategorii Szkół Rolniczych.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Malopolskie_Wiosenne_Biegi_Przelajowe
Małopolskie Wiosenne Biegi Przełajowe
9 maja 2019 r.
  Stypendia na rok akademicki 2019/2020

O stypendia mogą ubiegać się maturzyści zamierzający studiować na dziennych studiach licencjackich lub magisterskich w polskich uczelniach państwowych.
Wnioski o stypendia na rok akademicki 2019/2020 należy składać do 1 czerwca 2019 roku.
Zasady ubiegania się o stypendia.

Strona 3 z 27 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Czerwca 2019