Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt    Promocja
  Menu
  Projekty
CKZ
Kącik Przedsiębiorcy  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  List do Rodziców
Ogłoszenia i informacje bieżące
List_GIS-i_KGP_do_Rodzicow
  Studniówka 2019
Studniówka 2019 Uczniów ZSRCKU w Czernichowie w obiektywie Dziennika Polskiego
  Informacja o opłatach za egzamin maturalny 2019
Egzamin maturalnyInformacja o opłatach za egzamin maturalny 2019 dla absolwentów z terenu OKE w Krakowie
  Ferie
Internat
INFORMACJA NA FERIE

Wykwaterowanie z internatu na ferie zimowe będzie
w piątek 11.01.2019r. do godziny 16:00.
Po feriach otwieramy internat
w niedzielę 27.01.2019r. od godziny 16:00.

Wychowanku,
baw się dobrze i odpoczywaj!
Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych ferii:)

Kierownik Internatu
Sylwia Morawiec
  Wolontariat i kompetencje kluczowe
Ogłoszenia i informacje bieżące

Wolontariat i kompetencje kluczowe – czyli dwa w jednym

Uczniowie szkoły i internatu ZSRCKU w Czernichowie mieli swój niebagatelny udział w dekoracji stołów na Wigilię dla bezdomnych, samotnych i potrzebujących organizowaną 24 grudnia w Krakowie przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej i Kuchnię św. Brata Alberta. Pod czujnym okiem P. Moniki Chodackiej, Wioletty Rynduch i Elżbiety Dudzińskiej-Kieblesz uczniowie, wykazując się zapałem i inwencją twórczą, wykonali ok. 40 stroików na świąteczny stół przy-gotowany dla 900 osób w Starej Zajezdni. Dzięki tej akcji, zorganizowanej i koordynowanej przez p. Marzenę Błażejak, w Wigilię Bożego Narodzenia osoby bezdomne, samotne i potrzebujące zasiadły przy pięknie ozdobionych stołach. Każda z przybyłych osób otrzymała życzenia świąteczne na kartkach wykonanych przez uczniów z kilku szkół Krakowa i powiatu krakowskiego - w tym ponad 100 życzeń napisali uczniowie ZSRCKU. Pisanie życzeń zostało poprzedzone przeprowadzeniem zajęć na temat bezdomności, zaś cała akcja przyczyniła się do rozwijania wśród uczniów kompetencji kluczowych tj. społecznych i obywatelskich oraz porozumiewania się w języku ojczystym.

Opracowała M. Błażejak


Wolontariat_i_kompetencje_kluczowe
Wolontariat i kompetencje kluczowe
  Wigilia 2018
Internat

Niepodległa WIGILIA 2018

19 grudnia 2018r. odbyła się w Internacie ZS RCKU w Czernichowie WIGILIA Niepodległa, zorganizowana w roku upamiętniającym stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Młodzież z internatu przygotowała na tą okoliczność świąteczny wystrój stołówki - dekoracje przybrały barwy czerwone i białe, zostały wykonane z papieru i słomy, ponieważ po odzyskaniu niepodległości, Boże Narodzenie w polskich domach zyskało nowy wymiar. Można było śpiewać po polsku, kupować w prezencie historyczne książki, a przede wszystkim: nikt bliski nie był już więziony przez zaborców. Polacy zaczęli masowo wracać do robienia własnoręcznych ozdób choinkowych, popartych bojkotem niemieckich bombek.

W przygotowanie wigilii bardzo zaangażował się młodzieżowy samorząd internatu. Został pieczołowicie przygotowany scenariusz, w którym przedstawiono wspominki wigilii sprzed stu lat autorstwa m.in. powojennych eseistów, historyków literatury, publicystów i dziennikarzy.

Więcej na ten temat tutaj.

Wigilia
Wigilia
19 grudnia 2018 r.
  Cybernauci
Ogłoszenia i informacje bieżące
Cybernauci
  Szkolenia dotyczące rozwoju osobistego
Ogłoszenia i informacje bieżące

Od teorii do praktyki – szkolenia dotyczące rozwoju osobistego dla uczniów ZSRCKU

12 grudnia br. młodzież z ZSRCKU w Czernichowie wzięła udział w szkoleniach zorganizowanych przez Koło Naukowe Rozwoju Osobistego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
Uczniowie klas 1A i 2C uczestniczyli w szkoleniu na temat „Od marzyciela do człowieka sukcesu, czyli sztuka planowania i stawiana celów”. W trakcie szkolenia uczniowie przekonali się, że warto mieć marzenia. Marzenia bowiem mogą się spełnić, jeśli postawimy sobie konkretne cele. Biorący udział w szkoleniu poznali metodę SMART, która wspomaga definiowanie celów. Każdy cel ma być - wg tej metody - specyficzny, mierzalny, osiągalny, istotny, określony w czasie. Podczas ćwiczeń praktycznych uczniowie mogli sprawdzić czy stawiane przez nich cele są „smartne”. Konkluzją spotkania było stwierdzenie, że odpowiednio wytyczony cel, to klucz do sukcesu.
Podczas szkolenia na temat „Technik szybkiego czytania”, w którym wzięli uczniowie klas: 2C, 2B i 2E prowadząca zwróciła uwagę na warunki sprzyjające tym technikom, takie jak: cisza, odpowiedni kąt nachylenia książki, odpowiednie światło, dobry humor i pozytywne nastawienie emocjonalne oraz tekst zapisany w sposób klasyczny (nie w kolumnach). Uczniowie dowiedzieli się również, że techniki szybkiego czytania obejmują m.in. umiejętne wodzenie wzrokiem po tekście, zapamiętywanie pojedynczych słów, czytanie skrajnych słów.
Uczniowie klas: 3C i 3A brali udział w szkoleniu pt. „Radzenie sobie ze stresem”. Na początku zajęć zostali zapoznani z definicją stresu, a następnie podano im różnorodne metody pozwalające złagodzić skutki nieodpowiedniego poziomu napięcia, jak: ćwiczenia fizyczne, ćwiczenia relaksacyjne, pozytywne myślenie czy medytacja. Zwrócono także szczególną uwagę, że stres jest zjawiskiem naturalnym, które towarzyszy ludziom w trakcie ich społecznego życia. Dlatego bardzo ważną sprawą jest – zaznaczyła prowadząca – umiejętność utrzymywania napięcia w optymalnych dla każdego granicach.
Równie ważnej umiejętności – zarządzania sobą w czasie – dotyczyło szkolenie, w którym uczestniczyli uczniowie klas: 1C i 1D, podczas którego prowadząca pokazała kilka sposobów planowania uroczystości, wydarzeń, imprez czy codziennych zajęć. Niektóre z tych sposobów znane są od lat (jak np. oś czasu, na której można zapisać projektowane zajęcia), ale większość z nich to sposoby jeszcze nieznane, wykorzystujące nowoczesne technologie, np. aplikacje na smartfony, pozwalające precyzyjnie zaplanować i przekazać współużytkownikom danej aplikacji niezbędne informacje dotyczące planowanych zajęć.
Klasy 1B i 3C uczestniczyły w szkoleniu pt. „Autoprezentacja”, podczas którego prowadząca wyjaśniła czym jest autoprezentacja. Uczniowie zapoznali się z głównymi jej filarami m. in. znaczeniem tzw. „pierwszego wrażenia”, pewności siebie, wyglądu, ale przede wszystkim wiedzy i kompetencji.
Uczniowie pozostałych klas mogli skorzystać ze szkoleń dotyczących równie ciekawej tematyki: „Sztuka kochania, czyli jak pokochać samą siebie” oraz „Gry na budowanie zespołu”.

Opracowały: Marzena Błażejak
Agnieszka Kołodziej
Joanna Wasilewska
Renata Woźniak
Katarzyna Wrona
  Relacja na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Krakowie
Media o nas13 grudnia 2018 r. na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Krakowie zamieszczono informację o spotkaniu uczniów ZSRCKU w Czernichowie z misjonarzem – ks. Rafałem Cyfką - Spotkanie uczniów ZSRCKU w Czernichowie z misjonarzem.
  Mikołaj
Internat

Mikołaj w Internacie

06.12.2018 r. do młodzieży w Internacie Pod Klosem i Filii Parkowej przybył Mikołaj Ignacy, niekoniecznie Święty, ze słodkimi upominkami. W pracy pomagała mu urocza Mikołajka Klaudia, surowa Diablica Olga i jeszcze bardziej surowa Anielica Łucja. Pieczę nad tą nieziemską ekipą sprawowały ziemskie wychowawczynie: Monika Chodacka i Katarzyna Bylica. Dzięki swym pomocnikom i pracy wywiadu anielskiego i wychowawczego - Mikołaj Ignacy wiedział, ale to naprawdę wiedział, kto był grzeczny, a kto nie. Ci mniej grzeczni musieli zostać ukarani przez Diablicę Olgę i Anielicę Łucję. W ostateczności jednak wszystkich rozgrzeszyły i każdy otrzymał słodki upominek.

Opracowała Monika Chodacka


Mikolaj_w_internacie
Mikołaj w Internacie
6 grudnia 2018 r.
  Czernichowski Czwartek na Czarnym Lądzie
Ogłoszenia i informacje bieżące

Zespół Szkół w Czernichowie zaprasza na kolejny „Czernichowski Czwartek”!
Tym razem na Czarny Ląd zabierze nas wolontariusz misyjny – Piotr Stopa.
Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie w Kenii, nie może Cię zabraknąć 13.12.2018 r. w auli ZSRCKU. Start godz. 16:30.
Wstęp wolny.
Zabierz rodzinę i znajomych, odwiedź nas i przenieś się w świat, który do tej pory był Ci obcy. Po wykładzie odbędzie się panel dyskusyjny z prowadzącym.

plakat-zanim_kupie_psa.
Strona 3 z 22 < 1 2 3 4 5 6 > >>
  Dzisiaj
Czwartek
21
Lutego 2019

Imieniny obchodzą:
Eleonora, Robert, Feliks, Fortunat, Lenka
  Zapraszamy
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 602
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Agnieszka Gargas
  Poczta
Poczta
  Facebook


  Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Powitanie
Powitanie
Chcecie wiedzieć jak...
Najciekawsze Tematy
Powitanie [0]
Powitanie [0]
Chcecie wiedzieć ... [0]
  Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Barbara Kajda
25/06/2016 15:06
Ancurrr14, można już składać podania do szkół policealnych. Informacje o rekrutacji do szkół dla dorosłych znajdują się w panelu po lewej stronie, w zakładce: Rekrutacja-> Szkoły zaoczne.

Ancurrr14
23/06/2016 08:48
Czy można juz składać podanie do szkoły Policealnej ?

twety19
19/08/2015 21:41
Wonski dziękuje bardzo za pomoc. Na prawdę była potrzebna :-)

Wonski
15/08/2015 12:36
,papierem od lekarza i zdjęciem zanosisz to znowu do starostwa i oni ci wydają PKK czyli profil kandydata na kierowcę.Myślę że pomogłem. Życzę miłych 18 dni wakacji !

Wonski
15/08/2015 12:35
200 zł później idziesz do wydziału komunikacji w starostwie tam pobierasz "Wniosek o wydanie prawa jazdy lub pozwolenie" ktoś na pewno ci zaznaczy tak co masz wypełnić.Razem z tym wnioskiem,

Wonski
15/08/2015 12:31
twety19, W Google wpisz "prawo jazdy lekarz i nazwa większej miejscowości koło której mieszkasz". Tam znajdziesz lekarza najlepiej prywatnego bo szybciej cię przyjmie za badanie płaci się 20

Barbara Kajda
14/08/2015 21:51
Twety19, podstawowe informacje dotyczące prawa jazdy kategorii T znajdują się tutaj: http://czernichow.edu.pl/
viewpage.php?page_id=1072
, więcej szczegółów: http://www.word.waw.pl/in
dex.php


twety19
11/08/2015 16:29
czy można u zwykłego lekarza rodzinnego / z góry dziękuję za pomoc ^^ pozdrowienia i miłych wakacji :-)

twety19
11/08/2015 16:27
Dzień dobry ;-). Jak należy stworzyć profil kandydata na prawo jazdy kategorii T? Jakie wnioski należy złożyć i gdzie? Jakie dokumenty należy mieć i co z badaniami ? U kogo należy je zrobić? Czy moż

Barbara Kajda
13/07/2015 10:59
Jaaa, Angeelika odpowiedziała prawidłowo na Twoje pytanie.

Archiwum
  Licznik wyświetleń
  Licznik odwiedzin

  Lokalizator
  Odsyłacze
epodreczniki.pl

Starostwo Powiatowe
w Krakowie

ITV Gmin i Powiatu
Krakowskiego

MEN

Kuratorium Oświaty
w Krakowie

Centralna Komisja
Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

Krajowy Ośrodek
Wspierania Edukacji
Zawodowej i Ustawicznej

Portal Funduszy
Europejskich

Serwis Informacyjny
Gminy Czernichów

Starostwa Powiatowego
w Krakowie

Serwis Internetowy
Miasta Krakowa