Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt    Promocja
  Menu
  ProjektyCKZ
Kącik Przedsiębiorcy  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Atrakcyjny konkurs dla maturzystów
Konkursy i olimpiady

Atrakcyjny konkurs dla maturzystów na esej „Ja, Polska, Europa, świat – 2040”.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15 stycznia 2020 r., a napisane prace trzeba wysłać do 24 lutego 2020 r.

Szczegóły.

  Poświąteczne kwaterowanie
Internat

POŚWIĄTECZNE KWATEROWANIE W INTERNACIE ROZPOCZYNAMY 6.01.2020r. od godziny 16:00.
Wszystkim naszym Wychowankom życzymy zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

Kierownik Internatu
Sylwia Morawiec
  Wielki Wieczór Wigilijny w Internacie Pod Kłosem
Wydarzenia

Wielki Wieczór Wigilijny w Internacie Pod Kłosem a.d. 2019

Dokładnie 7 dni przed PIERWSZĄ GWIAZDKĄ odbyła się w naszej placówce Wielka internatowa Wigilia. Kilka minut po 17:30, kiedy już wszyscy nasi zaproszeni goście zasiedli wygodnie przy stołach, na stołówkę równym rzędem weszli kolędnicy z radosnym okrzykiem: „Idą, idą przebierańcy, będą śpiewy, będą tańce… O gościnność Was prosimy, szczęście w darze przynosimy”. Wszyscy pięknie wystrojeni: Diablice Łucja i Klaudia oraz Anioły dwie Beaty i Nastia, Gospodarz Kacper i Owieczka Julia, kotka Sasza, nie zabrakło też Ucznia Ignacego, który raz kuszony do wagarowania przez Diablicę a raz nawracany przez Anioły stwierdził, że przez te wszystkie pokusy czeka go ciężka praca w drugim semestrze. W grupie kolędniczej nie zabrakło naszej Góraleczki spod samiuśkich Tater - Magdaleny, która cudną gwarą góralską życzyła wszystkim obecnym „Coby wom się darzyło, mnozyło każde stworzenie, Na scęście, na zdrowie, na tyn Nowy Rok!, Coby nicego nie chybiało, z roku na rok przybywało, a do reśty cobyście byli scęśliwi i weseli jako w niebie janieli, haj!”. Nie zabrakło rzucania owsem, by zapewnić sobie zdrowie, szczęście, a przede wszystkim obfitość urodzaju w nadchodzącym nowym roku.

Jak kolęda to kolęda, po występach małej grupy teatralnej przyszedł czas na wspólne śpiewanie kolęd a wszystko przy akompaniamencie dwóch trębaczy Ignacego i Karola, klarnecistki Agaty i flecistki pani Sylwii, goście wigilijni zaśpiewali wspólnie „Gdy się Chrystus rodzi”, „Dzisiaj w Betlejem” oraz „Mizerną cichą”.

Wspólny stół i łamanie się opłatkiem przyniosły nową nadzieję składanych życzeń świątecznych i noworocznych, uśmiechy i długie rozmowy podczas wigilijnego biesiadowania.

Pragnę złożyć serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli i przyczynili się do zorganizowania tak pięknej uroczystości, w tym ks. Pawłowi, który obdarował wychowanków opłatkami wigilijnymi, naszym kucharciom i pani intendentce, które przygotowały pyszne potrawy wigilijne, panu Tadziowi, który uświetnił uroczystość piękną grą na akordeonie, wychowawcom, którzy pomagali dekorować internat, uczennicom, które pomagały w przygotowaniu i uporządkowaniu sali, a przede wszystkim Samorządowi Internatu, bez którego WIELKI WIECZÓR WIGILIJNY nie wybrzmiałby w tak pięknej oprawie.

Na te Święta Narodzenia Pana Jezusa oraz cały NOWY ROK życzę wszystkim SZCZĘŚCIA i ZDROWIA i SPEŁNIENIA co jeszcze nie spełnione!

Opracowała Sylwia Morawiec


Wielki_Wieczor_Wigilijny_w_Internacie_Pod_Klosem
Wielki Wieczór Wigilijny w Internacie Pod Kłosem
17 grudnia 2019 r.
  Zajęcia online z chemii - 19.12.2019 r.
Małopolska Chmura Edukacyjna

Twardość wody i TLC

W czwartek, 19 grudnia 2019 r., w naszej Szkole odbyły się kolejne zajęcia online z chemii w ramach projektu Małopolska Chmura Edukacyjna, podczas których uczniowie z klasy 3a (technikum weterynarii) wysłuchali wykładu pt. "Twardość wody i jej wpływ na mydło i detergenty" oraz "Chromatografia cienkowarstwowa (TLC)", dzięki czemu mieli możliwość przypomnienia sobie treści już omawianych, a także poszerzenia dotychczas posiadanej wiedzy.
Uczniowie mieli możliwość obejrzenia pokazu doświadczeń transmitowanych z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, a także samodzielnego przeprowadzenia eksperymentów (m.i. wytrącanie osadu mydła wapniowego, sączenie osadu mydła wapniowego, oznaczanie twardości wody metodą wersenianową, chromatografia bibułowa - rozdzielanie składników czarnych flamastrów).

Opracowała Barbara Kajda


Twardosc_wody_i_TLC
Twardość wody i TLC
19 grudnia 2019 r.
  Nowa odsłona kącika czytelniczego w internacie
Internat
„Kto czyta książki, ten żyje podwójnie”
Umberto Eco


Nowa odsłona kącika czytelniczego w internacie

Nie od dziś wiadomo, że istnieje bardzo dużo zalet wynikających z czytania książek. Jakich? Otóż m.in. stymuluje ono umysł, poprawia pamięć i koncentrację, poszerza słownictwo, rozwija wyobraźnię i empatię, a także redukuje stres.

Mając na uwadze te niezwykle cenne korzyści, wychowawczynie: P. Racułt oraz K. Zając postanowiły uczynić nasz internatowy kącik czytelniczy miejscem jak najbardziej przyjemnym i zachęcającym do odwiedzin. W związku z tym już od listopada podjęto działania mające na celu jego odnowienie i przemalowanie. W prace te bardzo chętnie zaangażowali się nasi wychowankowie, którzy z własnej inicjatywy zgłaszali się i malowali poszczególne elementy.

Powstały, piękny kącik czytelniczy dodatkowo został uzupełniony o ciekawe pozycje książkowe i czasopisma.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i życzmy miłej lektury.

Opracowała:
Kinga Zając


Nowa_odslona_kacika_czytelniczego_w_internacie
Nowa odsłona kącika czytelniczego w internacie
listopad/grudzień 2019 r.
  Miły gest
Wydarzenia

Miły gest i uśmiech w Święta jest!

Święta już tuż, tuż! Choć w internacie zapanowała świąteczna gorączka sprzątania, dekorowania pięter i przygotowań do Wigilii, młodzież znalazła czas na serię spotkań. Wychowawcy: W Borowczyk i P. Racułt zmotywowały młodzież do działania. Efektem miło spędzonego wspólnie czasu są upominki dla kierownictwa, wychowawców i gości wigilijnych. Mamy nadzieję, że ręcznie wykonane figurki z masy solnej na Wielki Wieczór Wigilijny przyniosły uśmiech na twarzach obdarowanych.

Zdrowych, wesołych Świąt!!!

Opracowała: Paulina Racułt


Mily_gest-zajecia_plastyczne
Miły gest - zajęcia plastyczne
9 i 16 grudnia 2019 r.
  Finał akcji „Zbiórka dla Burka”
Wydarzenia

#Niekupujadoptuj #Nierozmnażajsterylizuj

Młodzież z naszego Internatu na co dzień angażuje się w różnego rodzaju przedsięwzięcia charytatywne. Dnia 25 XI odbył się finał akcji „Zbiórka dla Burka”.
Schronisko „Psie Pole”, dzięki empatii naszej młodzieży, zyskało dla swoich podopiecznych: cieplutkie koce, ręczniki, zabawki i co najważniejsze duże ilości karmy.
Gość specjalny Pani M. Ostrowska wygłosiła prelekcję pod hasłem „Nie kupuj adoptuj. Nie rozmnażaj sterylizuj”, dzięki której młodzież ma większą świadomość odpowiedzialności związanej z posiadaniem czworonożnego przyjaciela.

Wychowawcy: P. Racułt, W. Borowczyk, A. Cichoń dziękują młodzieży za liczny udział w zbiórce.

Final_akcji_Zbiorka_dla_Burka
Finał akcji „Zbiórka dla Burka”
25 listopada 2019 r.
  Rozstrzygnięcie konkursu "Wypoźycz sobie prezent"
Ogłoszenia i informacje bieżące
Ogloszenie_o_nagrodach_Wypozycz_sobie _prezent
  Razem na Święta

Nasza Szkoła bierze udział w akcji "Razem na Święta".

Logotyp_akcji_Razem_na_Swieta
  Khan Academy
Ogłoszenia i informacje bieżąceDla zainteresowanych samodzielnym zgłębianiem wiedzy chemicznej: /pl.khanacademy.org/science/chemistry i pl.khanacademy.org/science/organic-chemistry.
  Chemvlog
Ogłoszenia i informacje bieżąceDla zainteresowanych: chemvlog.pl, który zawiera m.in. przegląd doświadczeń i teksty metodyczne.
Strona 3 z 39 < 1 2 3 4 5 6 > >>
  Dzisiaj
Środa
29
Stycznia 2020

Imieniny obchodzą:
Zdzisław, Franciszek, Józef, Salomea, Konstancja
  Zapraszamy
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 602
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Aleksandra Wolek
  Poczta
Poczta
  Facebook


  Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Powitanie
Powitanie
Chcecie wiedzieć jak...
Najciekawsze Tematy
Powitanie [0]
Powitanie [0]
Chcecie wiedzieć ... [0]
  Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Barbara Kajda
25/06/2016 15:06
Ancurrr14, można już składać podania do szkół policealnych. Informacje o rekrutacji do szkół dla dorosłych znajdują się w panelu po lewej stronie, w zakładce: Rekrutacja-> Szkoły zaoczne.

Ancurrr14
23/06/2016 08:48
Czy można juz składać podanie do szkoły Policealnej ?

twety19
19/08/2015 21:41
Wonski dziękuje bardzo za pomoc. Na prawdę była potrzebna :-)

Wonski
15/08/2015 12:36
,papierem od lekarza i zdjęciem zanosisz to znowu do starostwa i oni ci wydają PKK czyli profil kandydata na kierowcę.Myślę że pomogłem. Życzę miłych 18 dni wakacji !

Wonski
15/08/2015 12:35
200 zł później idziesz do wydziału komunikacji w starostwie tam pobierasz "Wniosek o wydanie prawa jazdy lub pozwolenie" ktoś na pewno ci zaznaczy tak co masz wypełnić.Razem z tym wnioskiem,

Wonski
15/08/2015 12:31
twety19, W Google wpisz "prawo jazdy lekarz i nazwa większej miejscowości koło której mieszkasz". Tam znajdziesz lekarza najlepiej prywatnego bo szybciej cię przyjmie za badanie płaci się 20

Barbara Kajda
14/08/2015 21:51
Twety19, podstawowe informacje dotyczące prawa jazdy kategorii T znajdują się tutaj: http://czernichow.edu.pl/
viewpage.php?page_id=1072
, więcej szczegółów: http://www.word.waw.pl/in
dex.php


twety19
11/08/2015 16:29
czy można u zwykłego lekarza rodzinnego / z góry dziękuję za pomoc ^^ pozdrowienia i miłych wakacji :-)

twety19
11/08/2015 16:27
Dzień dobry ;-). Jak należy stworzyć profil kandydata na prawo jazdy kategorii T? Jakie wnioski należy złożyć i gdzie? Jakie dokumenty należy mieć i co z badaniami ? U kogo należy je zrobić? Czy moż

Barbara Kajda
13/07/2015 10:59
Jaaa, Angeelika odpowiedziała prawidłowo na Twoje pytanie.

Archiwum
  Licznik wyświetleń
  Licznik odwiedzin

  Lokalizator
  Odsyłacze
epodreczniki.pl

Starostwo Powiatowe
w Krakowie

ITV Gmin i Powiatu
Krakowskiego

MEN

Kuratorium Oświaty
w Krakowie

Centralna Komisja
Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

Krajowy Ośrodek
Wspierania Edukacji
Zawodowej i Ustawicznej

Portal Funduszy
Europejskich

Serwis Informacyjny
Gminy Czernichów

Starostwa Powiatowego
w Krakowie

Serwis Internetowy
Miasta Krakowa