Podręczniki w roku 2020/2021
Lista podręczników obowiązujących w poszczególnych klasach w roku szkolnym 2020/2021

Uprzejmie informujemy, że na początku września zostanie w Szkole zorganizowany kiermasz używanych podręczników.

Umiejętność uczenia się
Małopolska Chmura Edukacyjna

Umiejętność uczenia się…

Tak nazywały się zajęcia prowadzone w ramach projektu Małopolskiej Chmury Edukacyjnej zakończonego w czerwcu br. W ramach w/w zajęć odbywały się również spotkania koła naukowego oraz dwa spotkania wyjazdowe na UJ w Krakowie. Podczas zajęć uczestnicy poznawali min. bariery i przeszkody w komunikowaniu się, techniki ułatwiające uczenie się, strategie uczenia się, narzędzia dobrego planowania oraz mnemotechniki i ich używanie. Dzięki zajęciom z koła naukowego młodzież mogła uczyć się min. dyskusji, jak również skutecznego osiągania celów w pracy zespołowej. Zajęcia wyjazdowe połączyliśmy ze spacerem po Krakowie, pod czujnym okiem wychowawczyni p. Anny Miki i p. Marzeny Błażejak prowadzącej „chmurowe zajęcia” w szkole. Pod Bramą Floriańską mogliśmy zweryfikować nasze umiejętności komunikowania się – efektem jest wspólne zdjęcie.
Myślę, że w dobie pandemii Kraków to dobra alternatywa wakacyjna, bo jeszcze wiele zostało do zobaczenia.
Miłych wakacji!

Opracowała Marzena Błażejak

Umiejetnosc_uczenia_sie
Umiejętność uczenia się
  Rządowe wsparcie dla niepełnosprawnych uczniów
Ogłoszenia i informacje bieżąceRządowe wsparcie dla niepełnosprawnych uczniów na zakup podręczników oraz materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych
  Kiermasz podręczników

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że na początku września zostanie w Szkole zorganizowany kiermasz używanych podręczników.

Powszechny Spis Rolny 2020
Ogłoszenia i informacje bieżąceW terminie od 1 września do 30 listopada 2020 r., według stanu na dzień 1 czerwca 2020 r., na terenie całego kraju odbędzie się Powszechny Spis Rolny PSR 2020. Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy. Spis rolny, realizowany raz na 10 lat, jest jedynym badaniem statystycznym dostarczającym szerokiego zakresu informacji o gospodarstwach rolnych na wszystkich szczeblach podziału terytorialnego kraju.
Więcej informacji na stronie: https://spisrolny.gov.pl/
  Ogólnopolski konkurs literacki
Ogłoszenia i informacje bieżąceOgólnopolski konkurs literacki w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Zgłoszenia do 15 sierpnia!
  Informacje dotyczące rekrutacji do internatu na rok 2020/2021

Informujemy, że w dn. 13.07.2020 r. zostały wywieszone, w holu głównym budynku szkoły, listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia do internatu na rok szkolny 2020/2021. Wszyscy, którzy złożyli podania do internatu zostali do niego przyjęci.

Jednocześnie informujemy, że osoby, które zalegają z opłatami za wyżywienie w internacie, zostały przyjęte do niego warunkowo. Zaległości należy wpłacić w nieprzekraczalnym terminie - do 31.08.2020 r.. W przypadku braku wpłat osoby te nie zostaną zakwaterowane w internacie.

Artur Cichoń

Nabór do Rady Dzieci i Młodzieży
Ogłoszenia i informacje bieżąceWystartował nabór do Rady Dzieci i Młodzieży – zgłoś się do 11 września
  Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa
Ogłoszenia i informacje bieżącePodstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021
  Ostatnie pożegnanie
Ogłoszenia i informacje bieżąceDnia 25.06.2020 roku zmarł w Warszawie w wieku 97 lat nasz Kolega Stefan Samoliński, Absolwent z 1944 roku.
Po ukończeniu studiów pracował w oświacie i administracji rolniczej. Aktywnie uczestniczył w działalności Klubu Seniora "Czernichowiak". W 2006 roku wydał własnym nakładem monografię
"Szkoła Rolnicza w Czernichowie koło Krakowa w okresie II Wojny Światowej (1939 - 1945)"
Pogrzeb odbędzie się 10 lipca 2020 roku o godz. 11.00 w Nieporęcie koło Warszawy (Plac Wolności 3)
  Ostatnie pożegnanie

Z żalem informujemy, że zmarła mgr Irena Ścisłowicz - wielkiego serca i dobroci, wieloletni wychowawca w Internacie Szkoły Rolniczej w Czernichowie. Ceniona, lubiana przez młodzież, zawsze uśmiechnięta i chętna do niesienia pomocy. Zawsze taka pozostanie w naszej pamięci.

Pracownicy Szkoły Rolniczej w Czernichowie

Strona 3 z 53 < 1 2 3 4 5 6 > >>