Strona Główna    Aktualności    Zobacz    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt
  Menu
  Projekty
CKZ
Kącik Przedsiębiorcy  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Hubertus 2017
Ogłoszenia i informacje bieżąceW sobotę, 28.10.2017 roku, na terenie padoków Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie odbyła się cykliczna impreza pod nazwą „Hubertus”. Organizatorami imprezy byli ZSRCKU w Czernichowie z Dyr. Grzegorzem Bylicą i Anną Niedziółką, Powiat Krakowski z Starostą Wojciechem Pałką, Gmina Czernichów z Wójtem Szymonem Łytkiem. ...więcej.
Zdjęcia z Hubertusa na Rybna w Małopolsce
  Szkoła częścią wspólnoty
Ogłoszenia i informacje bieżące

Projekt społeczny „Szkoła częścią wspólnoty”

24 października 2017 uczestniczyliśmy w konferencji kończącej projekt „Szkoła częścią wspólnoty”. Udział w przedsięwzięciu rozpoczęliśmy rok temu. W program zaangażowani byli wszyscy członkowie zespołu Outsider, a udział w samych warsztatach – ze względu na ograniczoną ilość miejsc - wzięła Aurelia Okońska i Jakub Smaga. Przez ten czas braliśmy udział w zajęciach praktycznych prowadzonych przez trenerki ze Stowarzyszenia RAMPA. Pracowaliśmy nad metodami współpracy z naszym środowiskiem lokalnym. Celem projektu było napisanie i przeprowadzenie inicjatywy dzięki której wyjdziemy z naszymi muzycznymi pomysłami poza szkołę. Tak powstał pomysł przeprowadzenia Czernichowskich warsztatów muzycznych o których można poczytać w załączonej poniżej publikacji po projektowej. Na 27 zgłoszonych wniosków zdobyliśmy ex aequo z ZSP nr 1 w Brzesku i Powiatowym ZS Ekonomiczno- Gastronomicznych w Oświęcimiu, 13 miejsce.
Ten projekt już za nami, jednak pełni doświadczeń i pomysłów na nowe wyzwania oczekujemy kolejnych inicjatyw.

  Skrócone lekcje
Ogłoszenia i informacje bieżąceNa podstawie Zarządzenia Dyrektora ZSRCKU w Czernichowie w dniu 31 listopada 2017 roku (wtorek) zajęcia lekcyjne ulegają skróceniu do 30 minut, a przerwy do 5 minut.
Porządek dnia jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i na drzwiach przy wejściu do szatni.
  Słuchacze szkół dla dorosłych i KKZ
Ogłoszenia i informacje bieżąceSzanowni Państwo,
wszystkie informacje dotyczące organizacji zajęć w szkołach dla dorosłych zamieszczane są na stronie internetowej szkoły w zakładce Słuchacze w panelu po lewej stronie.
Znajdą tam Państwo m.in. aktualne plany zajęć dla słuchaczy LO i szkoły policealnej kształcącej w zawodzie opiekun medyczny.
Wszystkie informacje dotyczące Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych zamieszczane są na stronie internetowej szkoły w zakładce KKZ w panelu po lewej stronie.
Znajdą tam Państwo m.in. aktualne plany zajęć dla słuchaczy KKZ: R.03, R.16 i R.19.
Planów na kolejne zjazdy proszę szukać we wskazach zakładkach.
  Szkolenie z pierwszej pomocy
Ogłoszenia i informacje bieżące

"Wiedza na wagę życia" - szkolenie z pierwszej pomocy

Po raz kolejny uczniowie naszej Szkoły z klas III b (3 os.), II a (1 os) w zawodzie technik weterynarii oraz II c (9 os.) w zawodzie technik hotelarstwa w dniach 17 – 18 października 2017 roku uczestniczyli w szkoleniu z zakresu sposobu zachowania się i zasad udzielania pierwszej pomocy w najczęściej spotykanych wypadkach. Jak co rocznie szkolenie zorganizowane zostało przez Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w ramach projektu "Wiedza na wagę życia" współfinansowanego ze środków Powiatu Krakowskiego. Mimo, iż zajęcia wymagały dużego zaangażowania i trudu fizycznego podczas ćwiczeń, młodzież wyszła z nich bardzo zadowolona i wzbogacona o wiedzę i umiejętności, które w przyszłości mogą pomóc drugiemu człowiekowi. Jest to tym cenniejsze doświadczenie, że daje młodym ludziom szanse na uświadomienie sobie jak ważne są umiejętności z zakresu pierwszej pomocy oraz jak czasem niewiele trzeba by uratować komuś zdrowie a nawet życie.

  Odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej profesorowi Maksymilianowi Marciniakowi
Ogłoszenia i informacje bieżące14 października br. odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej inicjatorowi utworzenia Izby Pamięci Szkoły Rolniczej w Czernichowie – Maksymilianowi Marciniakowi.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą odprawioną przez księdza Pawła Matysiaka w kaplicy szkolnej, po której nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej ufundowanej przez p. Kurajów, absolwentów Szkoły Rolniczej. ...więcej.

Odsloniecie_pamiatkowej_tablicy_poswieconej_profesorowi_Maksymilianowi_Marciniakowi
Odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej profesorowi Maksymilianowi Marciniakowi
14 października 2017r.
  Nagrody Starosty
Ogłoszenia i informacje bieżąceW dniu 19 października 2017r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyło się spotkanie władz Powiatu Krakowskiego z dyrektorami i nauczycielami szkół i placówek oświatowych, na którym zaproszonym gościom wręczono Nagrody Starosty za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze, za zaangażowanie w codzienną pracę oraz wysiłek włożony w rozwój szkół i placówek.
Trzy nauczycielki z naszej Szkoły zostały nagrodzone przez Pana Starostę: Zofia Boroń, Bożena Mrozicka i Joanna Wasilewska.
Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
  Dzień Edukacji Narodowej
Ogłoszenia i informacje bieżące

Patetycznie, lirycznie, żywiołowo i entuzjastycznie –
Dzień Edukacji Narodowej w ZSRCKU

Dzień Edukacji Narodowej uczniowie i nauczyciele ZSRCKU uczcili w piątek, 13 października br.
O godzinie 9.10 rozpoczęła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych, którzy deklarowali m. in. uczciwie wypełniać obowiązki zawarte w Statucie Szkoły, rzetelną nauką i pracą służyć prawdzie, sprawiedliwości i uczciwości.
Patetyczny nastrój spowodowany powagą chwili podtrzymali przedstawiciele Samorządu Szkolnego, składając życzenia wszystkim pedagogom.
Życzenia całemu Gronu Pedagogicznemu złożył również p. dyrektor, Grzegorz Bylica: „Wielu sukcesów i pierwszych miejsc w konkursach, do których przygotowujecie Państwo swoich uczniów”. Pracę nauczycieli docenił p. dyrektor, wręczając pedagogom Nagrody Dyrektora Szkoły. ...więcej.Dzien_Edukacji_Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej
13 października 2017r.
  Mały weterynarz w przedszkolu

4 października 2017 roku w Naszej Szkole, w ramach obchodów Światowego Dnia Zwierząt, odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu „Mały weterynarz”, w którym uczestniczyły dzieci z Prywatnego Przedszkola Językowego „Mały Europejczyk” z Czernichowa.

Przedszkolaki uczyły się zasad prawidłowej opieki nad pupilami, pielęgnacji i żywienia. Poznały również przydatne akcesoria i miały okazję pogłaskać prawdziwego psa i dwa kotki. Oprócz prelekcji, przygotowano dla nich fragmenty bajek, piosenki i niespodziankę w postaci… możliwości nakarmienia dwóch kóz. Dodatkowo, dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie w profesjonalnym stroju weterynarza i ze stetoskopem. Na koniec, każde z nich otrzymało kolorowankę, zawierającą zasady prawidłowej pielęgnacji oraz figurkę zwierzątka, wykonaną w technice origami.

Serdecznie dziękujemy przedszkolakom za odwiedzenie Naszej Szkoły oraz zaangażowanym w projekt Uczniom: W. Ziębińskiej, W. Samburskiej, D. Łaciak, J. Kaim i M. Elsnerowi.

Koordynatorzy projektu:
Katarzyna Łach-Smółka
Agnieszka Michalik-Sroka
Renata Woźniak
Monika Chodacka
Teresa Żuchowska
Krzysztof Żuchowski

Maly_weterynarz_w_przedszkolu
Mały weterynarz w przedszkolu
4 października 2017r.
  Dzień Chłopaka w internacie
Ogłoszenia i informacje bieżące

Dzień Chłopaka

Młody czy „wyrośnięty”,
bądź nam zawsze uśmiechnięty:)Zgodnie z tradycją, także w tym roku obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji Wychowanki Internatowej Filii Parkowej przy współpracy z Wychowawczyniami: p. K. Bylicą, p. M. Chodacką oraz p. P. Kowalik przygotowały słodką niespodziankę dla naszych Chłopców.
Pośród radosnych rozmów, żarcików oraz przyjaznej atmosfery w kuchni, jak grzyby po deszczu wyrastały czekoladowe babeczki, a zapach świeżo pieczonych smakołyków unosił się w całej filii. Nie brakowało rąk do pracy oraz pomysłów jak udekorować małe dzieła. Kolorowe dropsy, karmel oraz płynna czekolada układane, rozlewane i kształtowane w różne wzory nadawały oryginalności i charakteru każdej babeczce, a zaangażowanie i kreatywność Wychowanek sprzyjały wielości i niepowtarzalności słodkich form.
Gdy ostatnie z babeczek były już gotowe i ubrane w czekoladowe koraliki, Wychowanki entuzjastycznie i serdecznie obdarowywały nimi Chłopców, którzy nie kryli zadowolenia z przygotowanej niespodzianki. Babeczki rozpływały się w ustach, a ich rozkoszny smak malował szerokie uśmiechy na twarzach męskiej części internatowej społeczności.

Opracowała Paulina Kowalik


Dzien_Chlopaka_w_internacie
Dzień Chłopaka
2017r.
  Dzień Edukacji Narodowej.
Ogłoszenia i informacje bieżąceSzanowni Państwo Nauczyciele i Pracownicy Szkoły,
z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ składam serdeczne życzenia sukcesów i osiągnięć zawodowych, satysfakcji z pracy z młodzieżą oraz pomyślności w życiu osobistym.
Dyrektor ZSRCKU w Czernichowie
mgr inż. Grzegorz Bylica

Strona 26 z 30 << < 23 24 25 26 27 28 29 > >>
  Dzisiaj
Czwartek
13
Grudnia 2018

Imieniny obchodzą:
Łucja, Otylia, Juliusz
  Zapraszamy
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Użytkowników Online
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 602
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Agnieszka Gargas
  Poczta
Poczta
  Facebook


  Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Powitanie
Powitanie
Chcecie wiedzieć jak...
Najciekawsze Tematy
Powitanie [0]
Powitanie [0]
Chcecie wiedzieć ... [0]
  Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Barbara Kajda
25/06/2016 15:06
Ancurrr14, można już składać podania do szkół policealnych. Informacje o rekrutacji do szkół dla dorosłych znajdują się w panelu po lewej stronie, w zakładce: Rekrutacja-> Szkoły zaoczne.

Ancurrr14
23/06/2016 08:48
Czy można juz składać podanie do szkoły Policealnej ?

twety19
19/08/2015 21:41
Wonski dziękuje bardzo za pomoc. Na prawdę była potrzebna :-)

Wonski
15/08/2015 12:36
,papierem od lekarza i zdjęciem zanosisz to znowu do starostwa i oni ci wydają PKK czyli profil kandydata na kierowcę.Myślę że pomogłem. Życzę miłych 18 dni wakacji !

Wonski
15/08/2015 12:35
200 zł później idziesz do wydziału komunikacji w starostwie tam pobierasz "Wniosek o wydanie prawa jazdy lub pozwolenie" ktoś na pewno ci zaznaczy tak co masz wypełnić.Razem z tym wnioskiem,

Wonski
15/08/2015 12:31
twety19, W Google wpisz "prawo jazdy lekarz i nazwa większej miejscowości koło której mieszkasz". Tam znajdziesz lekarza najlepiej prywatnego bo szybciej cię przyjmie za badanie płaci się 20

Barbara Kajda
14/08/2015 21:51
Twety19, podstawowe informacje dotyczące prawa jazdy kategorii T znajdują się tutaj: http://czernichow.edu.pl/
viewpage.php?page_id=1072
, więcej szczegółów: http://www.word.waw.pl/in
dex.php


twety19
11/08/2015 16:29
czy można u zwykłego lekarza rodzinnego / z góry dziękuję za pomoc ^^ pozdrowienia i miłych wakacji :-)

twety19
11/08/2015 16:27
Dzień dobry ;-). Jak należy stworzyć profil kandydata na prawo jazdy kategorii T? Jakie wnioski należy złożyć i gdzie? Jakie dokumenty należy mieć i co z badaniami ? U kogo należy je zrobić? Czy moż

Barbara Kajda
13/07/2015 10:59
Jaaa, Angeelika odpowiedziała prawidłowo na Twoje pytanie.

Archiwum
  Licznik wyświetleń
  Licznik odwiedzin

  Lokalizator
  Odsyłacze
epodreczniki.pl

Starostwo Powiatowe
w Krakowie

ITV Gmin i Powiatu
Krakowskiego

MEN

Kuratorium Oświaty
w Krakowie

Centralna Komisja
Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

Krajowy Ośrodek
Wspierania Edukacji
Zawodowej i Ustawicznej

Portal Funduszy
Europejskich

Serwis Informacyjny
Gminy Czernichów

Starostwa Powiatowego
w Krakowie

Serwis Internetowy
Miasta Krakowa