Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt    Promocja
  Menu
  ProjektyCKZ
Kącik Przedsiębiorcy  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Akcja Niebieska Linia
Internat

Namaluj niebieską linię i bądź solidarny z ofiarami przemocy w rodzinie - szybka akcja!

Nie ma tematów tabu! Tym razem wychowawcy i młodzież dyskutowali na świetlicy o przemocy w rodzinie. Sieć znanych drogerii prowadziła w kwietniu kampanię wspierającą telefoniczną Niebieską Linię, skierowaną do ofiar przemocy domowej. Przy tej okazji i w internacie podjęliśmy próbę dyskusji na temat przemocy i Niebieskiej Linii. Na koniec każdy chętny mógł przyłączyć się do akcji przeciw przemocy w rodzinie #niebieskaliniarossmann i namalować niebieską linię na powiece.

Za wzięcie udziału i wsparcie akcji wszystkim uczestnikom dziękują organizatorzy spotkania, panie Wioletta Borowczyk i Paulina Racułt.Akcja_Niebieska_Linia
Akcja Niebieska Linia
  Podziel się cukierkiem
Internat
Podziel_sie_cukierkiem
  Profilaktyka raka szyjki macicy
Internat

Wybierz życie - profilaktyka raka szyjki macicy!

Co 2 minut w świecie umiera kobieta z powodu raka szyjki macicy. Polska znajduje się zaś w niechlubnej czołówce krajów, w których wskaźnik umieralności na owego raka jest jeden z najwyższych w Europie.
Te porażające statystyki skłoniły wychowawców internatu do podjęcia akcji profilaktycznej „WYBIERZ ŻYCIE”, która ma na celu propagowanie wśród młodych dziewcząt, wiedzy na temat czynników ryzyka rozwoju raka szyjki macicy, w tym przede wszystkim zakażenia wirusem HPV.
Informacje na ten temat można znaleźć na plakacie wykonanym przez wychowawców znajdującym się w głównym holu internatu oraz ulotkach informacyjnych. Zachęcamy także do zajrzenia na stronę Polskiej Koalicji na rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy www.koalicjarsm.pl.
W powyższych materiałach młodzież (i nie tylko) może znaleźć informacje na temat tego jak zapobiegać chorobie wykonując regularne badania cytologiczne. Zachęcono także młodzież aby zadbała o swoich najbliższych: mamy, babcie, ciocie znajdujące się w strefie ryzyka zachorowań.
Działania te to zaledwie kropla w morzu, lecz jak wiemy owa kropla drąży skałę i stanowi wstęp do dalszych planowanych działań edukacyjnych wśród dziewcząt w internacie.

Organizatorzy:
Katarzyna Bylica, Paulina Kowalik
Kinga Zając, Klaudia Jeziorowska
plakat-rak_szyjki_macicy


Profilaktyka_raka_szyjki_macicy-ulotka
  Sukces w Małopolskich Wiosennych Biegach Przełajowych
Ogłoszenia i informacje bieżące

9 maja 2019 r. uczniowie ZSRCKU w Czernichowie odnieśli sukces w Małopolskich Wiosennych Biegach Przełajowych Zrzeszenia LZS i Szkół Rolniczych zajmując wysokie miejsca na podium w kategorii Szkół Rolniczych.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Malopolskie_Wiosenne_Biegi_Przelajowe
Małopolskie Wiosenne Biegi Przełajowe
9 maja 2019 r.
  Stypendia na rok akademicki 2019/2020
Ogłoszenia i informacje bieżące

O stypendia mogą ubiegać się maturzyści zamierzający studiować na dziennych studiach licencjackich lub magisterskich w polskich uczelniach państwowych.
Wnioski o stypendia na rok akademicki 2019/2020 należy składać do 1 czerwca 2019 roku.
Zasady ubiegania się o stypendia.

  V Rajd konny
Ogłoszenia i informacje bieżące

V Rajd konny trasą ucieczki rtm. Witolda Pileckiego z Auschwitz

W dniach 26-27 kwietnia uczniowie ZSRCKU w Czernichowie uczestniczyli w V Rajdzie konnym trasą ucieczki rtm.Witolda Pileckiego z Auschwitz przez Alwernię, Piekary, Tyniec - Niepołomice, Bochnię do Nowego Wiśnicza. Organizatorem rajdu było Towarzystwo Krzewienia Tradycji Kawalerii Polskiej im. rtm. W. Pileckiego w Chrzanowie.
Uczestnikami rajdu byli uczniowie klasy III d technikum hodowli koni - Danuta Błach, Adam Długopolski, Karolina Orawiec pod opieką nauczyciela i instruktora mgr inż. Anny Niedziółki.
Rajd miał aspekt historyczny patriotyczny i pedagogiczny. Podczas dwudniowego rajdu uczniowie spędzili kilka godzin w siodle, opiekowali się końmi w dzień, a czuwali nad bezpieczeństwem koni w nocy pełniąc warty. Świetna organizacja rajdu, wspaniała postawa mieszkańców miejscowości, przez które przebiegał rajd oraz komitety powitalne na postojach sprawiły, że trudy podróży i zmęczenie po wielogodzinnej jeździe były mniej odczuwalne. Przygotowane posiłki regeneracyjne, ciasta i kawa dodawały energii do dalszej jazdy. Z niecierpliwością czekamy na kolejny rajd.

Opracowała: Anna Niedziółka


V_Rajd_konny
V Rajd konny trasą ucieczki rtm. Witolda Pileckiego z Auschwitz
26-27 kwietnia 2019 r.


  Pożegnanie Absolwentów
Ogłoszenia i informacje bieżące

„Do widzenia, przyjaciele…” – pożegnanie uczniów uczniów i słuchaczy klas programowo najwyższych

„Do widzenia przyjaciele, wspólnych spraw mieliśmy wiele. Dziś ta nitka się urywa, coś się kończy, a coś zaczyna…” - taką piosenką pożegnali społeczność szkolną tegoroczni absolwenci ZSRCKU, czyli klasy: 4A (technikum hodowli koni i technikum weterynarii), 4B (technikum weterynarii) oraz klasa 4C (technikum hotelarstwa).
Niełatwo się żegnać z miejscem, w którym spędziło się intensywne cztery lata młodego życia, jeszcze trudniej pożegnać się z ludźmi, z którymi się spotykało każdego dnia, z którymi prowadziło się wiele inspirujących rozmów, z którymi się organizowało mnóstwo przedsięwzięć. Z takiej perspektywy patrzą absolwenci naszej szkoły na cztery minione lata, których podsumowaniem były rozdane dziś świadectwa ukończenia szkoły.
Uczniom szkół dziennych towarzyszyli słuchacze zaocznego Liceum Ogólnokształcącego, którzy pod opieką wychowawczyni - p. Eweliny Kuklewicz - przez dwa lata zdobywali wiedzę w naszej szkole.
Dyrektor ZSRCKU, Grzegorz Bylica, gratulował wyróżnionym absolwentom wspaniałych wyników w nauce i życzył im, oraz wszystkim uczniom, którzy otrzymali świadectwo ukończenia szkoły, wielu dalszych sukcesów. Życzenia wszelkiej pomyślności, a przede wszystkim wspaniałych osiągnięć podczas tegorocznej matury złożyła również przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Krakowie, p. Janina Grela. Do życzeń dołączyli się również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy wręczyli tegorocznym maturzystom pamiątkowe przypinki.
O sukcesach, które doprowadziły uczniów klas czwartych do końca ich edukacji w naszej szkole mówiła wicedyrektor, p. Barbara Kajda, zauważając, że były to osiągnięcia w wielu różnych dziedzinach (sportowych, naukowych, społecznych, artystycznych).
Tegoroczni absolwenci podziękowali dyrekcji, nauczycielom i wychowawcom za trud włożony w ich edukację. Podziękowanie wyrazili wokalnie, prezentując piosenki wykonane wspólnie przez poszczególne klasy – zresztą po raz ostatni stanowiąc ten zespół klasowy. Niejednemu z nich pojawiła się sentymentalna łezka w oku…
Z łezką w oku żegnali też swoich wychowanków wychowawcy klas czwartych: p. A. Mika, p. A. Wołek i p. Marcin Podsiadło – zapewne bogatsi o wiele pozytywnych doświadczeń pedagogicznych, które będą procentować w przyszłości.

Opracowała: Agnieszka Kołodziej


Pozegnanie_Absolwentow
Pożenanie Absolwentów
26 kwietnia 2019 r.
  Asertywność – czyli sztuka odmawiania
Internat

ASERTYWNOŚĆ
to „złoty środek” między agresją a uległością

W dniu 24 kwietnia 2019 w naszym Internacie odbyło się spotkanie pod tytułem „Asertywność – czyli sztuka odmawiania”. W kameralnym gronie rozmawialiśmy o asertywności jako sposobie relacji z innymi ludźmi i umiejętności bycia sobą bez przemocy czy uległości w zachowaniu, dzięki której ludzie otwarcie wyrażają swoje myśli, uczucia i przekonania, nie lekceważąc uczuć i poglądów swoich rozmówców.

Poznaliśmy człowieka asertywnego, czyli takiego , który jest pewny siebie ale nie zarozumiały i nie zadufany w sobie. Jego pewność siebie jest oparta na przekonaniu, że jest w stanie poradzić sobie nawet w najtrudniejszej sytuacji, a jeśli mu się nie powiedzie, to cóż każdy człowiek ma prawo do popełniania błędów. Traktuje samego siebie życzliwie i serdecznie, co oznacza że nie wstydzi się siebie i nie udaje że jest kimś innym. Stanowczo nie pozwala innym na naruszenie swojej godności osobistej, ale jednocześnie w stosunkach z otoczeniem przestrzega zasady fair play, nie poniża, nie lekceważy i nie oszukuje.

Podjęliśmy także rozmowę o zachowaniach odmiennych od asertywności, czyli o agresji i uległości. Zachowania uległe i agresywne, to te najbardziej instynktowne, wyrażone w obliczu problemów i zagrożenia. Jednak ucieczka lub atak są nieefektywne z punktu widzenia komunikacji.

Najlepszym wyjściem jest środek, czyli właśnie asertywność.

Bardzo dziękuję młodzieży zgromadzonej na spotkaniu za udział.

opracowała Anna Dzierwa
  Zbiórka książek
Ogłoszenia i informacje bieżące

Drogi Nauczycielu, Uczniu, Pracowniku Szkoły!

Zwracamy się do Ciebie z prośbą o wzięcie udziału w Wielkiej Zbiórce Książek, dzięki której możliwe będzie utworzenie bibliotek w szpitalach, hospicjach, domach dziecka, domach pomocy, świetlicach wiejskich i środowiskowych i centrach aktywności lokalnej.

Oddaj książkę wydaną po 2000 roku do punktu zbiórki:
1. Internat pokój wychowawców 201,
2. Biblioteka szkolna.

Liczymy na Twoją pomoc i dobre serce.

Organizatorzy: K. Zając, P. Kowalik, K. Bylica
Zbiorka_ksiazek
  Sukces w okręgowych eliminacjach OWiUR
Konkursy i olimpiady

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych - etap okręgowy

W dniach 12 - 13 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkól w Piotrkowicach Małych po raz XLIII odbył się okręgowy finał eliminacji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych (OWiUR). Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Anny Miki uczestniczyli w zmaganiach finałowych w następujących blokach tematycznych: w bloku produkcja roślinna - Anna Antos z kl. III d technikum hodowli koni, w bloku produkcja zwierzęca - Natalia Biernat z kl. III d technikum hodowli koni oraz Katarzyna Handzlik i Weronika Nykiel z kl. IV b technikum weterynarii. Wszystkie dziewczyny osiągnęły bardzo wysokie wyniki, ale Regulamin Olimpiady zezwala na wejście do finału Centralnego tylko 2 -3 osobom z danego bloku. Niestety tuż za podium pozostała Natalia, ale nie zrażona już zapowiedziała przygotowania do kolejnej edycji Olimpiady. Największy sukces osiągnęła Katarzyna Handzlik, która zajęła I miejsce w bloku weterynaria i będzie uczestniczyć w eliminacjach centralnych, które odbędą się w czerwcu 2019 r w ZSCKR w Hańczowej. Wszystkim dziewczynom dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie szkoły, a Kasi życzymy sukcesu w zmaganiach centralnych.

Opracowała Anna Mika


Sukces_w_okregowych_eliminacjach_OWiUR
Sukces w okręgowych eliminacjach OWiUR
12 - 13 kwietnia 2019 r.
  Sukces w Międzyszkolnym Turnieju w Tańcu Nowoczesnym
Konkursy i olimpiady

II Miejsce w Międzyszkolnym Turnieju w Tańcu Nowoczesnym o Puchar Dyrektora LO w Skawinie - 29.03.2019

Formacja taneczna naszej szkoły w składzie:
Trepaka Julia – kl. III A
Dykun Taisia - kl. III A
Onyshchenko Valeriia - kl. III A
Lukianenko Khrystyna - kl. III C
Potopalska Oleksandra – kl. III A
Barańska Oliesia – kl. I B
Yuzvenko Yelyzaveta - kl. I C
Savranskyi Kyrylo - kl. I C
zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Turnieju w Tańcu Nowoczesnym, przegrywając ze Szkołą Katolicką ze Skawiny, a pokonując LO oraz ZSTE ze Skawiny.
Dziękuję całej drużynie za czas, chęci i zaangażowanie włożone w przygotowanie się do turnieju oraz serdecznie gratuluję.

Opracowała: Małgorzata Downar - Zapolska


Sukces_w_Miedzyszkolnym_Turnieju_w_Tancu_Nowoczesnym
Sukces w Międzyszkolnym Turnieju w Tańcu Nowoczesnym
29 marca 2019 r.


Strona 28 z 52 << < 25 26 27 28 29 30 31 > >>
  Dzisiaj
Poniedziałek
25
Maja 2020

Imieniny obchodzą:
Borys, Grzegorz, Urban, Magdalena, Magda
  Zapraszamy
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Użytkowników Online
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 602
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Aleksandra Wolek
  Poczta
Poczta
  Facebook


  Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Powitanie
Powitanie
Chcecie wiedzieć jak...
Najciekawsze Tematy
Powitanie [0]
Powitanie [0]
Chcecie wiedzieć ... [0]
  Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Barbara Kajda
25/06/2016 15:06
Ancurrr14, można już składać podania do szkół policealnych. Informacje o rekrutacji do szkół dla dorosłych znajdują się w panelu po lewej stronie, w zakładce: Rekrutacja-> Szkoły zaoczne.

Ancurrr14
23/06/2016 08:48
Czy można juz składać podanie do szkoły Policealnej ?

twety19
19/08/2015 21:41
Wonski dziękuje bardzo za pomoc. Na prawdę była potrzebna :-)

Wonski
15/08/2015 12:36
,papierem od lekarza i zdjęciem zanosisz to znowu do starostwa i oni ci wydają PKK czyli profil kandydata na kierowcę.Myślę że pomogłem. Życzę miłych 18 dni wakacji !

Wonski
15/08/2015 12:35
200 zł później idziesz do wydziału komunikacji w starostwie tam pobierasz "Wniosek o wydanie prawa jazdy lub pozwolenie" ktoś na pewno ci zaznaczy tak co masz wypełnić.Razem z tym wnioskiem,

Wonski
15/08/2015 12:31
twety19, W Google wpisz "prawo jazdy lekarz i nazwa większej miejscowości koło której mieszkasz". Tam znajdziesz lekarza najlepiej prywatnego bo szybciej cię przyjmie za badanie płaci się 20

Barbara Kajda
14/08/2015 21:51
Twety19, podstawowe informacje dotyczące prawa jazdy kategorii T znajdują się tutaj: http://czernichow.edu.pl/
viewpage.php?page_id=1072
, więcej szczegółów: http://www.word.waw.pl/in
dex.php


twety19
11/08/2015 16:29
czy można u zwykłego lekarza rodzinnego / z góry dziękuję za pomoc ^^ pozdrowienia i miłych wakacji :-)

twety19
11/08/2015 16:27
Dzień dobry ;-). Jak należy stworzyć profil kandydata na prawo jazdy kategorii T? Jakie wnioski należy złożyć i gdzie? Jakie dokumenty należy mieć i co z badaniami ? U kogo należy je zrobić? Czy moż

Barbara Kajda
13/07/2015 10:59
Jaaa, Angeelika odpowiedziała prawidłowo na Twoje pytanie.

Archiwum
  Licznik wyświetleń
  Licznik odwiedzin

  Lokalizator
  Odsyłacze
epodreczniki.pl

Starostwo Powiatowe
w Krakowie

ITV Gmin i Powiatu
Krakowskiego

MEN

Kuratorium Oświaty
w Krakowie

Centralna Komisja
Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

Krajowy Ośrodek
Wspierania Edukacji
Zawodowej i Ustawicznej

Portal Funduszy
Europejskich

Serwis Informacyjny
Gminy Czernichów

Starostwa Powiatowego
w Krakowie

Serwis Internetowy
Miasta Krakowa