Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt    Promocja
  Menu
  ProjektyCKZ
Kącik Przedsiębiorcy  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Wakacyjne dyżury kadry kierowniczej
Ogłoszenia i informacje bieżąceHarmonogram wakacyjnych dyżurów kadry kierowniczej ZSRCKU w Czernichowie
  Projekt Małopolska Chmura Edukacyjna
Małopolska Chmura Edukacyjna

Projekt Małopolska Chmura Edukacyjna w ZSRCKU w Czernichowie

Uczniowie klas IIC i IIE technikum hotelarstwa przy Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie w roku szkolnym 2018/2019 wzięli udział w kolejnym projekcie Małopolskiej Chmury Edukacyjnej w obszarze turystyka.

Przedsięwzięcie Małopolska Chmura Edukacyjna zakłada prowadzenie innowacyjnych zajęć edukacyjnych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z wykorzystaniem potencjału szkół wyższych poprzez realizację wspólnych projektów badawczych, prowadzenie wirtualnych zajęć wykładowych i laboratoryjnych w oparciu o infrastrukturę i nowoczesną technologię informacyjno-komunikacyjną.

Dzięki przystąpieniu do projektu młodzi hotelarze mogli zdobyć wiedzę i umiejętności, rozwinąć swoje zainteresowania w trakcie 30 godzin wykładów transmitowanych z Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej przy udziale rówieśników z innych szkół hotelarskich.

Dodatkową atrakcją projektu był 3-dniowy wyjazd na weekendowe warsztaty do Suchej Beskidzkiej, gdzie uczestnicy poznali aspekty zarządzania nowoczesnym hotelem i doskonalili umiejętność pracy w programach komputerowych służących do obsługi gości w recepcji hotelowej oraz do tworzenia strony internetowej hotelu. Podczas cyklu zajęć weekendowych realizowany został także bogaty program wycieczek turystyczno-naukowych ściśle powiązanych z tematyką zajęć.
Ze względu na wysoki poziom i ciekawą tematykę zajęć oferowanych przez uczelnię, warsztaty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Szkoła na realizację projektu pozyskała innowacyjny sprzęt wspierający procesy edukacyjne technologiami ICT bazujący na modelu chmurowym oraz wysokiej jakości komunikacji multimedialnej.

Opracowała: Ewa Rakoczy


MChE
  Zwiedzanie Sejmu RP i Pałacu Prezydenckiego
Ogłoszenia i informacje bieżące

UCZENNICE NASZEJ SZKOŁY ZWIEDZAJĄ BUDYNEK SEJMU RP ORAZ PAŁAC PREZYDENCKI

Dwie uczennice naszej szkoły Gabriela Prasiel oraz Beata Bargiel dostały się do drugiego - finałowego etapu konkursu „wiedzy o polskim parlamentaryzmie”. Dziewczęta wykazały się dużą wiedzą na temat historii parlamentaryzmu w Polsce, jak i jego współczesnymi dziejami. W nagrodę za swoje osiągnięcie, dzięki uprzejmości organizatora - kancelarii Pana Ministra Andrzeja Adamczyka, dziewczęta pod opieką Pani Klaudii Jeziorowskiej, wraz z wyróżnionymi uczniami z innych szkół, miały okazję zobaczyć salę plenarną Sejmu RP oraz na żywo poobserwować pracę posłów, w trakcie odbywającego się właśnie posiedzenia. Następnie uczestnicy wyjazdu udali się do Pałacu Prezydenckiego, by tam wraz z przewodnikiem zwiedzić najważniejsze sale owego Pałacu, m.in. słynną salę kolumnową, ale także salę białą, niebieską, chorągwianą, ogród zimowy czy kaplicę. Uczennicom serdecznie gratulujemy sukcesu (kto wie może zainspirowane zamienią kiedyś ławę szkolną na sejmową).

Opracowała Klaudia Jeziorowska
  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019
Ogłoszenia i informacje bieżące

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w ZSRCKU

W środę 19 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019. Uczniowie naszej szkoły zgromadzili się tłumnie w hali sportowej, gdzie dyrektor ZSRCKU, p. Grzegorz Bylica wręczył świadectwa oraz nagrody wyróżnionym uczniom naszej szkoły. Uczniowie z najwyższą średnią dydaktyczną (powyżej 4,75) otrzymali nagrody finansowe – stypendia Starosty Powiatu Krakowskiego, a uczennica z najlepszą średnią dydaktyczną w szkole – Kamila Morawska - otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów. Najlepszych uczniów nagrodził również SKOK Stefczyka, instytucja, z którą ZSRCKU współpracuje od wielu lat.
O licznych sukcesach uczniów osiągniętych w ciągu tego roku szkolnego wspomniała wicedyrektor szkoły, p. Barbara Kajda, która wymieniła m. in. osiągnięcie Katarzyny Handzlik – I miejsce w okręgowym etapie Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych oraz tytuł laureatki w eliminacjach centralnych w Hańczowej XLIII OWiUR w bloku weterynaria, I miejsce drużynowo dla ZSRCKU w IX Powiatowej Olimpiadzie Pszczelarskiej, II miejsce Aleksandry Bętkowskiej w powiatowym konkursie ortograficznym „O Pióro Starosty”, II miejsce w VI Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglo i Niemieckojęzycznych dla grupy uczniów reprezentujących naszą szkołę, III miejsce zespołowo w VI Obcojęzycznym Przeglądzie Artystycznym – Skawina 2019 i II miejsce w Wiosennym Konkursie Piosenki o Miłości dla Łucji Dyjach, I miejsce dla Klaudii Mitki w Powiatowych Igrzyskach „Licealiada Młodzieży” w pływaniu indywidualnym stylem dowolnym, I miejsce drużynowo w XI Powiatowym Biegu Niepodległości, II miejsce drużynowo w Małopolskich Jesiennych Biegach Przełajowych LZS i szkół rolniczych oraz indywidualnie I miejsce dla Kamili Ślizowskiej (w kategorii dziewcząt starszych), II dla Anny Zając i III dla Julii Strumińskiej – Frydel (w kategorii dziewcząt młodszych) oraz III miejsce dla Volodimira Kryvokulsky’ego (w kategorii chłopców młodszych). Ponadto drużyna z naszej szkoły uzyskała również II miejsce w Międzyszkolnym Turnieju w Tańcu Nowoczesnym oraz II miejsce również drużynowo w Mistrzostwach Powiatu Krakowskiego „Licealiada Młodzieży Szkolnej” 2018/2019 w piłce siatkowej dziewcząt.
Niewątpliwym sukcesem jest również uzyskanie najwyższej średniej dydaktycznej w szkole w rankingu klas. W tym roku szkolnym udało się to osiągnąć klasie 1B (technikum weterynarii), która uzyskała średnią dydaktyczną: 4,12. Klasa ta miała również najwyższą spośród wszystkich 13. klas frekwencję – 84,3%.
O dużym potencjale intelektualnym naszych uczniów świadczy też uzyskany w tym roku szkolnym (za rok poprzedni) tytuł Srebrnej Szkoły 2019 w rankingu tygodnika „Perspektywy”, co oznacza, że Zespół Szkół RCKU w Czernichowie znajduje się wśród 300 najlepszych techników w całej Polsce.
Mając nadzieję na przyszłoroczną równie efektywną pracę uczniów i nauczycieli dyrekcja naszej szkoły życzyła wszystkim uczniom i nauczycielom wspaniałych, ale i bezpiecznych wakacji.


  Dni Zdrowia
Ogłoszenia i informacje bieżące

Dni Zdrowia
od kwietnia do czerwca 2019 r.

Uczniowie klas I i III technikum hotelarstwa pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych przeprowadzili w naszej szkole dni zdrowia w okresie od kwietnia do czerwca 2019 roku. Promocja zdrowego odżywiania odbyła się pod nazwą „Czerwony Dzień Owoców i Warzyw”, „Egzotyczny Dzień Zdrowia", „Zielony Dzień Zdrowia”. Uczniowie podczas Dni Zdrowia uczyli się technik obsługi gości, wykonywali prace związane z myciem, obieraniem, krojeniem i dekoracją owoców i warzyw oraz wyciskaniem soku z owoców i warzyw. Częstowali całą społeczność uczniowską szkoły przygotowanymi przez siebie zdrowymi produktami.

Opracowała Barbara Ryś


Dni_Zdrowia
Dni Zdrowia
kwiecień - czerwiec 2019 r.
  Projekt „Wartość dodana”
Ogłoszenia i informacje bieżące

Projekt „Wartość dodana”

Niezależnie od tego, czym się zajmujemy, towarzyszy nam w codziennym życiu – w szkole, w pracy czy w osiedlowym sklepie. Mimo jej powszechności, wielu z nas często otwarcie przyznaje, że jej nie umie, nie rozumie, a co najgorsze, wcale nie chce zrozumieć. A to wszystko przy powszechnej społecznej akceptacji, bo to przecież nie to samo co czytanie lub pisanie. Czyżby?
Jasno widać, że MATEMATYKA, bo o niej mowa, potrzebuje nowego otwarcia. A gdzie lepiej zacząć, jeśli nie od szkoły! Od świeżego spojrzenia na podstawę programową, od nowoczesnych metod nauczania i pokazania codziennych zastosowań matematyki. To właśnie na takie cele postawiono w międzynarodowym projekcie Wartość dodana. Zależy nam, aby uczniowie zauważyli, że jej znajomość przydaje się każdego dnia, bo „matematyka jest wszędzie”! Wykorzystywana jest również w innych dziedzinach życia, czego dowodem była współpraca przy realizacji projektu nauczycieli kilku przedmiotów.
W bieżącym semestrze klasy 1b, 1d oraz 3a brały udział w realizacji tego projektu. Przed każdą z klas stanęło inne WYZWANIE. Klasa 1b pracowała nad wymarzoną salą lekcyjną. Uczniowie, przechodząc przez cały proces w duchu metody Design Thinking, wymyślali, szacowali wielkość sali, mierzyli ją, tworzyli rysunki w odpowiedniej skali. Efektem prac jest między innymi filmik nagrany i opracowany podczas zajęć.
WYZWANIE dla klasy 3a to zmniejszenie ilości spożywanego cukru. Co jeść, aby go spożywać w odpowiednich ilościach? Jakimi produktami zastąpić batonik, czy słodziny napój? To wbrew pozorom nie takie trudne. Uczniowie już to wiedzą, czego dowodem są stworzone podczas zajęć plakaty.
Najdłużej trwającym WYZWANIEM było zwiększenie aktywności fizycznej uczniów z klasy 1d. Najpierw należało podzielić się w grupie informacjami dotyczącymi dotychczas uprawianymi formami aktywności fizycznej, dowiedzieć się ile kalorii wówczas spalamy. Następnie w grupie ustalić nad jaką dyscypliną pracujemy przez następny tydzień, oszacować ile kalorii wtedy spalimy i o ile procent zwiększy się aktywność fizyczna całej grupy.
Wszystkie wyzwania zakończyły się powodzeniem! Uczniowie nie tylko podnosili swoje kompetencje kluczowe z matematyki, ale trenowali umiejętności społeczne, pracę w grupie, umiejętność dyskusji. Wiedzą już, że sukces całego zespołu zależy od wkładu pracy i zaangażowania każdego z nich. Mamy nadzieję, że metoda Design Thinking zagości w naszej szkole na stałe.


Projekt realizowały: Bożena Mrozicka i Kinga Rysz


Projekt_Wartosc_dodana
Projekt „Wartość dodana”
semestr wiosenny 2018/2019


  Uzupełniony harmonogram egzaminów poprawkowych na sierpień 2019 r.
Ogłoszenia i informacje bieżąceHarmonogram egzaminów poprawkowych dla uczniów klas I - III na sierpień 2019 r. (uzupełniony po egzaminach klasyfikacyjnych, 17 czerwca 2019 r.)
  Trening z Mistrzem Świata i Europy
Ogłoszenia i informacje bieżące

Trening z Mistrzem Świata i Europy

30 maja w mury naszej szkoły zawitał Mistrz Świata i Europy - Paweł Zagumny - rozgrywający reprezentacji siatkarzy. To zawodnik, który zakończył karierę sportową, ale nadal jest związany ze sportem, a szczególnie ze swoją dyscypliną. Obecnie został ambasadorem Międzynarodowego Festiwalu Sportów Plażowych, które odbędą się w dniach 15-30.06.2019r. przy Galerii Krakowskiej (gdzie budowane jest olbrzymie boisko z piasku).

W ramach zorganizowanej przy tej okazji akcji Paweł Zagumny przeprowadza treningi w szkołach, zachęca młodzież do uprawiania siatkówki oraz przyjścia na w/w zawody. Na naszej hali sportowej przeprowadził trening dla młodzieży ze szkół gminy Czernichów, w którym również uczestniczyła piątka naszych uczniów: Zofia Wójcik, Klaudia Dyksa, Klaudia Witas, Wiktoria Szymanek, Marcin Grzywa.

Po zakończonych zajęciach była chwila na uzyskanie autografu, zrobienia wspólnego zdjęcia oraz zadania pytania. Myślę, że ta lekcja na długo zostanie w pamięci młodych ludzi.

Opracowała: Małgorzata Downar - Zapolska


Trening_z_Mistrzem_Swiata_i_Europy
Trening z Mistrzem Świata i Europy
30 maja 2019 r.
  Oferty pracy dla asolwentów
Ogłoszenia i informacje bieżąceOferty pracy dla absolwentów i nie tylko: https://pl.jobsora.com/
  Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty na dostawę artykułów żywnościowych
PrzetargiZawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty na dostawę artykułów żywnościowych do stołówki internatu
  Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego
Internat

5 czerwca Światowym Dniem Ochrony Środowiska Naturalnego

Pamiętajmy, że tylko od nas zależy to, w jakich warunkach zdecydujemy się żyć. Ochrona środowiska naturalnego powinna stać się codziennym obowiązkiem każdego z nas, dlatego tak ważne jest systematyczne wzmacnianie świadomości proekologicznej i edukacja realizowana poprzez praktykę. Bardzo często bowiem nie zdajemy sobie sprawy, w jak dużej mierze nasze nieprawidłowe nawyki wpływają na ekosferę.
Mając na uwadze rangę problemu wychowawczynie: Katarzyna Bylica, Paulina Kowalik, Kinga Zając oraz Klaudia Jeziorowska przeprowadziły akcję ekologiczną ukierunkowaną na oszczędność wody i energii elektrycznej, która przebiegała w dwóch etapach. Jej zaczątek stanowiło wykonanie plakatu zawierającego informacje na temat codziennego zużycia wody, a także wskazówki dotyczące prawidłowego nią gospodarowania. W jego centralnym miejscu znalazła się natomiast wielka kropla wody – w środku której młodzież identyfikująca się z tą inicjatywą, odbijała swoje odciski palców, maczając je uprzednio w kolorowych farbkach. Kolejnym, już praktycznym działaniem przypadającym na 5 czerwca – Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego było ukrócenie czasu kąpieli oraz przesunięcie godziny ciszy nocnej na 21:45. Zwrócono się też z prośbą o minimalne zużycie wody oraz światła.
Akcja przebiegała całkiem sprawnie. Wychowankowie chętnie wzięli w niej udział, dostosowując swoje wieczorne rytuały do jej wymogów.
Szczerze liczymy, że młodzi ludzie poprzez czynne uczestnictwo w tego typu wydarzeniach, kształtują swoją odpowiedzialność ekologiczną, która jest niezmiernie istotnym aspektem w zakresie troski o środowisko.

Opracowały: Kinga Zając i Paulina Kowalik
Podziel_sie_cukierkiem
Strona 29 z 55 << < 26 27 28 29 30 31 32 > >>
  Dzisiaj
Piątek
10
Lipca 2020

Imieniny obchodzą:
Olaf, Witalis, Filip, Amelia, January, Antoni, Sylwana
  Zapraszamy
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 602
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Aleksandra Wolek
  Poczta
Poczta
  Facebook


  Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Powitanie
Powitanie
Chcecie wiedzieć jak...
Najciekawsze Tematy
Powitanie [0]
Powitanie [0]
Chcecie wiedzieć ... [0]
  Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Barbara Kajda
25/06/2016 15:06
Ancurrr14, można już składać podania do szkół policealnych. Informacje o rekrutacji do szkół dla dorosłych znajdują się w panelu po lewej stronie, w zakładce: Rekrutacja-> Szkoły zaoczne.

Ancurrr14
23/06/2016 08:48
Czy można juz składać podanie do szkoły Policealnej ?

twety19
19/08/2015 21:41
Wonski dziękuje bardzo za pomoc. Na prawdę była potrzebna :-)

Wonski
15/08/2015 12:36
,papierem od lekarza i zdjęciem zanosisz to znowu do starostwa i oni ci wydają PKK czyli profil kandydata na kierowcę.Myślę że pomogłem. Życzę miłych 18 dni wakacji !

Wonski
15/08/2015 12:35
200 zł później idziesz do wydziału komunikacji w starostwie tam pobierasz "Wniosek o wydanie prawa jazdy lub pozwolenie" ktoś na pewno ci zaznaczy tak co masz wypełnić.Razem z tym wnioskiem,

Wonski
15/08/2015 12:31
twety19, W Google wpisz "prawo jazdy lekarz i nazwa większej miejscowości koło której mieszkasz". Tam znajdziesz lekarza najlepiej prywatnego bo szybciej cię przyjmie za badanie płaci się 20

Barbara Kajda
14/08/2015 21:51
Twety19, podstawowe informacje dotyczące prawa jazdy kategorii T znajdują się tutaj: http://czernichow.edu.pl/
viewpage.php?page_id=1072
, więcej szczegółów: http://www.word.waw.pl/in
dex.php


twety19
11/08/2015 16:29
czy można u zwykłego lekarza rodzinnego / z góry dziękuję za pomoc ^^ pozdrowienia i miłych wakacji :-)

twety19
11/08/2015 16:27
Dzień dobry ;-). Jak należy stworzyć profil kandydata na prawo jazdy kategorii T? Jakie wnioski należy złożyć i gdzie? Jakie dokumenty należy mieć i co z badaniami ? U kogo należy je zrobić? Czy moż

Barbara Kajda
13/07/2015 10:59
Jaaa, Angeelika odpowiedziała prawidłowo na Twoje pytanie.

Archiwum
  Licznik wyświetleń
  Licznik odwiedzin

  Lokalizator
  Odsyłacze
epodreczniki.pl

Starostwo Powiatowe
w Krakowie

ITV Gmin i Powiatu
Krakowskiego

MEN

Kuratorium Oświaty
w Krakowie

Centralna Komisja
Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

Krajowy Ośrodek
Wspierania Edukacji
Zawodowej i Ustawicznej

Portal Funduszy
Europejskich

Serwis Informacyjny
Gminy Czernichów

Starostwa Powiatowego
w Krakowie

Serwis Internetowy
Miasta Krakowa