Strona Główna    Aktualności    Zobacz    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt

Spotkanie prewencyjne z policją

Spotkanie prewencyjne z policją dla klas I

Dnia 22.10.18 r. z inicjatywy wychowawców: p. A. Michalik-Sroki oraz p. K. Zając, na stołówce internatu odbyło się spotkanie prewencyjne z policją dla klas I.
Zaproszony pan policjant wyjaśnił najpierw zgromadzonym uczniom, kto w świetle prawa uważany jest za osobę niepełnoletnią oraz czym jest odpowiedzialność karna. Następnie wskazał, które z pozoru niegroźne czyny, mogą narazić młodych ludzi na taką odpowiedzialność. Przedstawił także różne formy kar dla nieletnich od upomnień począwszy, na przymusowym umieszczeniu w ośrodku wychowawczym skończywszy. Prowadzący poruszył też tematykę zakupu oraz spożywania alkoholu przez osoby niepełnoletnie, a także przyjmowania narkotyków oraz bardzo niebezpiecznych i łatwo dostępnych dopalaczy. Wyjaśnił działanie tych środków oraz tragiczne często skutki ich przyjmowania. Omówiony został też problem przemocy w sieci – cyberprzemocy, a tym samym odpowiedzialność za zamieszczane w internecie treści. Na końcu gość przekazał ważne informacje dotyczące konieczności zachowania bezpieczeństwa na drodze oraz zaoferował swoją pomoc w razie pojawienia się jakichkolwiek problemów.

Opracowała Kinga Zając
  Dobre praktyki ZSRCKU w Czernichowie
Ogłoszenia i informacje bieżące24 października 2018 r. na stronie internetowej cybernauci.edu.pl jako przykłady dobrych praktyk opublikowano działania podejmowane w ZSRCKU w Czernichowie w roku szkolnym 2017/2018 na rzecz cyfrowego bezpieczeństwa uczniów, rodziców i nauczycieli.
  Sukces w IX Powiatowej Olimpiadzie Pszczelarskiej
Ogłoszenia i informacje bieżące23 października 2018 r. na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Krakowie, a 24 października 2018 r. na stronie internetowej Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Krakowie oraz zamieszczono informacje o IX Powiatowej Olimpiadzie Pszczelarskiej, w której Patrycja Piwowar zajęła III miejsce, a drużynowo uczniowie ZSRCKU w Czernichowie zajęli I miejsce.
Uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
  Jesienny konkurs rozstrzygnięty
InternatJesienny konkurs w internacie rozstrzygnięty
  Czernichowskie Czwartki - wykład otwarty: "Zanim Kupię Psa"
plakat-zanim_kupie_psa.
  Widowisko Dumy i Radości

WIDOWISKO DUMY I RADOŚCI

W piątek 19 października dzieci i młodzież ucząca się w małopolskich szkołach przybyła do Krakowa, aby wspólnie uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzież Naszej Szkoły także dumnie reprezentowała społeczność szkolną i internatową. Pod opieką Pani Klaudii Jeziorowskiej oraz Pani Pauliny Kowalik uczniowie udali się na Wzgórze Wawelskie, aby tam wziąć udział we Mszy Świętej celebrowanej przez arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Następnie barwny korowód „Dumy i Radości” ruszył ulicami stolicy Małopolski: przez ulicę Grodzką, Rynek Główny, ulicę Piłsudskiego w kierunku Parku im. Jordana, gdzie zaplanowano dalszą część uroczystości. Na scenie zagrały orkiestry dęte, a Panie prowadzące obchody przedstawiały szkoły biorące udział w wydarzeniu.

Opracowały: Klaudia Jeziorowska, Paulina Kowalik

Widowisko_Dumy_i_Radoscia
Widowisko Dumy i Radości
19 października 2018 r.

Dzień Pierwszaka

Dnia 18 października 2018r. odbyła się impreza internatowa dedykowana pierwszoklasistom. Tegoroczny dzień pierwszaka przebiegał pod hasłem: Przygoda, przygoda, bo każdej chwili szkoda! - „Internat - rywalizacja pięciu armii”. ...więcej.

Dzien_Pierwszaka
18 października 2018 r.
  Akcja Krwiodawstwa - 17.10.2018 r.

Kolejna Akcja Krwiodawstwa za nami!

W środę (17 października br.) w godzinach od 9.00 do 13.00 w szkolnej auli odbyła się kolejna akcja krwiodawstwa. Wydarzenie było przygotowane przez członków Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża przy udziale Samorządu Uczniowskiego.

Na akcję przybyło 45 chętnych dawców, z których 24 podzieliło się cząstką siebie, dając w sumie prawie 11 litrów krwi, która wraz z ekipą Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wyruszyła do banku krwi do Krakowa!

Na akcję przybyli poza uczniami naszej szkoły również mieszkańcy Czernichowa i okolicznych miejscowości.

Na kolejną akcję zapraszamy serdecznie już w następnym semestrze!

Opracowała: Karolina Kwaśnica-Kania

Akcja_Krwiodawstwa<br>
Akcja Krwiodawstwa
17 października 2018 r.
  Konkurs wiedzy o Ameryce
Konkursy i olimpiadyKonkurs wiedzy o Ameryce. Wygraj indeks na studia!
Trzyetapowy internetowy konkurs wiedzy dla uczniów szkół średnich w wieku 16 - 18 lat.
Szkolny koordynator konkursu - p. Dominika Gala
Spotkanie informacyjne w sprawie konkursu odbędzie się dnia 24.10.2018 (środa) o godzinie 15.00 w sali nr 17.
Regulamin konkursu:
Instrukcja dla uczestników:
Harmonogram konkursu:
  Twoje dane - Twoja sprawa

Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie jest jedną z 335 placówek w Polsce uczestniczących w IX edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa skierowana do uczniów i nauczycieli”.

Ogłoszenia i informacje bieżąceZajęcia pozalekcyjne w roku szkolnym 2018/2019
Strona 4 z 30 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>