Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt    Promocja
  Menu
  Projekty
CKZ
Kącik Przedsiębiorcy  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Festiwal Szkoły z Klasą 2019
Ogłoszenia i informacje bieżące

Festiwal Szkoły z Klasą 2019

IX Finał Programu Szkoła z Klasą już za nami, w tym już 2. raz uczniowie i nauczyciele ZS RCKU z Czernichowa mieli możliwość zaprezentowania dokonań Szkoły w dobiegającym końca roku szkolnym 2018/2019.

W tym roku nasza Szkoła po wstępnie przeprowadzonych badaniach, wraz z młodzieżą postawiła na BEZPIECZEŃSTWO I ZAUFANIE. To właśnie ten temat przewijał się w prowadzonych przez nauczycieli i wychowawców zajęciach. Na bezpieczeństwo na terenie szkoły, programy profilaktyczne oraz zajęcia pozaszkolne podnoszące świadomość młodzieży oraz współtworzenie „bezpiecznej przestrzeni” nauczyciele nie szczędzili czasu ani pomysłów.

W dniach 27. i 28. maja w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie uczniowie: Łucja Dyjach, Klaudia Przebinda oraz Jan Kita pod opieką p. Sylwii Morawiec i p. Marty Zyś, dzielnie prezentowali na przygotowanych wcześniej plakatach szereg dokonań szkoły w programie. Uczniowie i nauczyciele z innych szkół odwiedzający nasze stanowisko oprócz realizacji działań programu mieli okazję usłyszeć o najstarszej szkole rolniczej, o naszym przyszkolnym gospodarstwie, o pasji weterynaryjnej oraz konnej naszych uczniów. Pod koniec prezentacji Łucja, Klaudia i Jan przeprowadzili mały quiz o naszej szkole. Uczestnicy festiwalu mieli nie mały problem z odpowiedzią na pytania.

Drugi dzień przebiegał pod hasłem WARSZTATY! Rozpoczęliśmy dzień huczną debatą nt. wiedzy o Unii Europejskiej. Debatę tuż po wyborach do UE zorganizowano w ramach międzynarodowego programu R-EU-connected. Na pytania uczestników z dużym entuzjazmem odpowiadali eksperci: Bartłomiej Balcerzyk, szef działu informacji i komunikacji społecznej z Przedstawicielstwa KE w Polsce oraz Alicja Pacewicz, przewodnicząca Rady Fundacji SZK. Kończyliśmy debatę odśpiewaniem hymnu Unii Europejskiej. W drugiej części dnia młodzież wzięła udział w warsztatach dzięki którym odkrywała zasady fake newsów czyli jak odróżniać w internecie fałszywe informacje od prawdziwych a także sama tworzyła prawdziwe i te „naciągane” informacje. Nauczyciele zaś mili okazję poznać głębiej Popkulturę w języku młodzieży oraz spróbować wpleść jej bogactwo w prowadzone zajęcia dydaktyczne.

Kolejny finał, zdobyte doświadczenie, zawarte znajomości oraz satysfakcja z udziału w świetnym przedsięwzięciu. Chce się rzec: szkoda, że tak krótko, a także do zobaczenia po wakacjach!

Opracowała Sylwia Morawiec


Festiwal_Szkoly_z_Klasa_2019
Festiwal Szkoły z Klasą 2019
27-28 maja 2019 r.
  Sojusz Dziennikarski
Internat
Sojusz Dziennikarski wiosna 2018/2019

  Sukces w VI ogólnopolskim Konkursie Historycznym o Żołnierzach Wyklętych
Ogłoszenia i informacje bieżące

Młodzież naszej szkoły wyróżniona w VI Konkursie Historycznym o Żołnierzach Wyklętych

W piątek 24 maja dwoje uczniów naszej szkoły - Volodymyr Kryvokulski oraz Wiktoria Ziębińska pod opieką Pani Klaudii Jeziorowskiej wzięło udział w uroczystej gali wręczenia nagród w VI ogólnopolskim Konkursie Historycznym o Żołnierzach Wyklętych, którego organizatorem był Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego. W uroczystości oprócz nagrodzonych wzięli udział m. in. Córka Rotmistrza Zofii Pileckiej – Optułowicz, posłów, przedstawicieli administracji rządowej oraz ośrodków edukacyjnych za granicą. Na miejsce gali wybrano Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów PRL znajdującym się przy ulicy Rakowieckiej 37 w Warszawie - a więc w miejscu symbolicznym.

Volodymyr został wyróżniony w kategorii poezja, natomiast Wiktoria - tegoroczna maturzystka, w kategorii plakat. Wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Protokół z otwarcia ofert na dostawę artykułów żywnościowych
PrzetargiProtokół z otwarcia ofert na dostawę artykułów żywnościowych do stołówki internatu
  Zwrot książek do biblioteki
Ogłoszenia i informacje bieżące

Szanowni Uczniowie,
przypominamy o konieczności zwrotu wypożyczonych książek do biblioteki szkolnej przed zakończeniem roku szkolnego.

  Procedury
Ogłoszenia i informacje bieżąceProcedury obowiązujące w ZSRCKU w Czernichowie
  Nakręć się i pomagaj!
Ogłoszenia i informacje bieżące

Nakręć się i pomagaj!

Kolejna edycja zbiórki plastikowych nakrętek dla Fundacji im. Brata Alberta zakończona.

Codziennie odkręcamy plastikowe butelki, a nakrętki z reguły lądują w koszu na śmieci. Ten niewielki przedmiot, konsekwentnie zbierany, może wiele zdziałać. Jedna nakrętka na pozór nic nie znaczy, ale liczy się efekt skali. W skupie tona nakrętek kosztuje kilkaset złotych. Taka kwota wystarczy już, żeby na przykład ufundować podopiecznym Fundacji potrzebny sprzęt rehabilitacyjny.

W dniu 20.05.2019r. po raz kolejny wychowankowie internatu ZS RCKU przekazali Warsztatom Terapii Zajęciowej w Radwanowicach – Czernichowie plastikowe nakrętki zbierane w ostatnim półroczu. Tym samym rozpoczynamy kolejną zbiórkę, którą przekażemy jesienią.

Opracowała Sylwia Morawiec


Nakrec_sie_i_pomagaj
Nakręć się i pomagaj!
20 maja 2019 r.
  Przetarg na dostawę artykułów żywnościowych
PrzetargiPrzetarg na dostawę artykułów żywnościowych do stołówki internatu
  Akcja Niebieska Linia
Internat

Namaluj niebieską linię i bądź solidarny z ofiarami przemocy w rodzinie - szybka akcja!

Nie ma tematów tabu! Tym razem wychowawcy i młodzież dyskutowali na świetlicy o przemocy w rodzinie. Sieć znanych drogerii prowadziła w kwietniu kampanię wspierającą telefoniczną Niebieską Linię, skierowaną do ofiar przemocy domowej. Przy tej okazji i w internacie podjęliśmy próbę dyskusji na temat przemocy i Niebieskiej Linii. Na koniec każdy chętny mógł przyłączyć się do akcji przeciw przemocy w rodzinie #niebieskaliniarossmann i namalować niebieską linię na powiece.

Za wzięcie udziału i wsparcie akcji wszystkim uczestnikom dziękują organizatorzy spotkania, panie Wioletta Borowczyk i Paulina Racułt.Akcja_Niebieska_Linia
Akcja Niebieska Linia
  Podziel się cukierkiem
Internat
Podziel_sie_cukierkiem
  Profilaktyka raka szyjki macicy
Internat

Wybierz życie - profilaktyka raka szyjki macicy!

Co 2 minut w świecie umiera kobieta z powodu raka szyjki macicy. Polska znajduje się zaś w niechlubnej czołówce krajów, w których wskaźnik umieralności na owego raka jest jeden z najwyższych w Europie.
Te porażające statystyki skłoniły wychowawców internatu do podjęcia akcji profilaktycznej „WYBIERZ ŻYCIE”, która ma na celu propagowanie wśród młodych dziewcząt, wiedzy na temat czynników ryzyka rozwoju raka szyjki macicy, w tym przede wszystkim zakażenia wirusem HPV.
Informacje na ten temat można znaleźć na plakacie wykonanym przez wychowawców znajdującym się w głównym holu internatu oraz ulotkach informacyjnych. Zachęcamy także do zajrzenia na stronę Polskiej Koalicji na rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy www.koalicjarsm.pl.
W powyższych materiałach młodzież (i nie tylko) może znaleźć informacje na temat tego jak zapobiegać chorobie wykonując regularne badania cytologiczne. Zachęcono także młodzież aby zadbała o swoich najbliższych: mamy, babcie, ciocie znajdujące się w strefie ryzyka zachorowań.
Działania te to zaledwie kropla w morzu, lecz jak wiemy owa kropla drąży skałę i stanowi wstęp do dalszych planowanych działań edukacyjnych wśród dziewcząt w internacie.

Organizatorzy:
Katarzyna Bylica, Paulina Kowalik
Kinga Zając, Klaudia Jeziorowska
plakat-rak_szyjki_macicy


Profilaktyka_raka_szyjki_macicy-ulotka
Strona 4 z 28 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
  Dzisiaj
Środa
21
Sierpnia 2019

Imieniny obchodzą:
Franciszek, Franciszka, Joanna, Pius, Kazimiera, Ruta
  Zapraszamy
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 601
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Pedagog szkolny
  Poczta
Poczta
  Facebook


  Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Powitanie
Powitanie
Chcecie wiedzieć jak...
Najciekawsze Tematy
Powitanie [0]
Powitanie [0]
Chcecie wiedzieć ... [0]
  Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Barbara Kajda
25/06/2016 15:06
Ancurrr14, można już składać podania do szkół policealnych. Informacje o rekrutacji do szkół dla dorosłych znajdują się w panelu po lewej stronie, w zakładce: Rekrutacja-> Szkoły zaoczne.

Ancurrr14
23/06/2016 08:48
Czy można juz składać podanie do szkoły Policealnej ?

twety19
19/08/2015 21:41
Wonski dziękuje bardzo za pomoc. Na prawdę była potrzebna :-)

Wonski
15/08/2015 12:36
,papierem od lekarza i zdjęciem zanosisz to znowu do starostwa i oni ci wydają PKK czyli profil kandydata na kierowcę.Myślę że pomogłem. Życzę miłych 18 dni wakacji !

Wonski
15/08/2015 12:35
200 zł później idziesz do wydziału komunikacji w starostwie tam pobierasz "Wniosek o wydanie prawa jazdy lub pozwolenie" ktoś na pewno ci zaznaczy tak co masz wypełnić.Razem z tym wnioskiem,

Wonski
15/08/2015 12:31
twety19, W Google wpisz "prawo jazdy lekarz i nazwa większej miejscowości koło której mieszkasz". Tam znajdziesz lekarza najlepiej prywatnego bo szybciej cię przyjmie za badanie płaci się 20

Barbara Kajda
14/08/2015 21:51
Twety19, podstawowe informacje dotyczące prawa jazdy kategorii T znajdują się tutaj: http://czernichow.edu.pl/
viewpage.php?page_id=1072
, więcej szczegółów: http://www.word.waw.pl/in
dex.php


twety19
11/08/2015 16:29
czy można u zwykłego lekarza rodzinnego / z góry dziękuję za pomoc ^^ pozdrowienia i miłych wakacji :-)

twety19
11/08/2015 16:27
Dzień dobry ;-). Jak należy stworzyć profil kandydata na prawo jazdy kategorii T? Jakie wnioski należy złożyć i gdzie? Jakie dokumenty należy mieć i co z badaniami ? U kogo należy je zrobić? Czy moż

Barbara Kajda
13/07/2015 10:59
Jaaa, Angeelika odpowiedziała prawidłowo na Twoje pytanie.

Archiwum
  Licznik wyświetleń
  Licznik odwiedzin

  Lokalizator
  Odsyłacze
epodreczniki.pl

Starostwo Powiatowe
w Krakowie

ITV Gmin i Powiatu
Krakowskiego

MEN

Kuratorium Oświaty
w Krakowie

Centralna Komisja
Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

Krajowy Ośrodek
Wspierania Edukacji
Zawodowej i Ustawicznej

Portal Funduszy
Europejskich

Serwis Informacyjny
Gminy Czernichów

Starostwa Powiatowego
w Krakowie

Serwis Internetowy
Miasta Krakowa