Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt    Promocja
  Menu
  Projekty
CKZ
Kącik Przedsiębiorcy  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Światowy Dzień Walki z AIDS
Internat

Światowy Dzień Walki z AIDS

Pierwszego grudnia obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z AIDS. Czas ten powinien w sposób szczególny zachęcać nas do głębszej refleksji oraz do upowszechniania wiedzy o tym groźnym wirusie oraz chorobie. Światowy Dzień Walki z AIDS to okazja by rozważyć przebadanie się na obecność wirusa HIV, to okazja by podjąć rozmowę z młodymi ludźmi o ryzykownych, często całkiem bezmyślnych zachowaniach, których konsekwencji nie są do końca świadomi. Domeną młodości jest bowiem spontaniczna radość życia.

Biorąc pod uwagę powyższe rozważania, wychowawczynie: p. K. Zając oraz p. J. Podoba-Molik zorganizowały akcję profilaktyczną dotyczącą HIV/AIDS - ,,Mój Walenty jest the best, idzie ze mną zrobić test”.

Na głównym parterowym korytarzu zawisnął wykonany przez młodzież plakat informacyjny, a na każdym z pięter ulotki zachęcające do wykonania testu w kierunku HIV. Dodatkowo zorganizowano edukacyjne spotkanie z młodzieżą, na którym przedstawiono autentyczny wywiad z młodą, normalną dziewczyną, która już podczas swojego pierwszego razu zaraziła się wirusem HIV. Zarówno jej wypowiedzi, jak i dziennikarza przekazały słuchaczom wiele ważnych informacji dotyczących choroby m.in.: o tym, w jak łatwy sposób może dojść do zakażenia, jak wygląda życie z HIV, partnerstwo, leczenie oraz kto dziś w Polsce choruje. Historia Ani bardzo poruszyła zgromadzonych, którzy po jej wysłuchaniu podjęli rozmowę z wychowawcami zadając wiele pytań, a także dzieląc się posiadaną wiedzą. Panie wychowawczynie udzielały odpowiedzi na nurtujące kwestie oraz uzupełniały posiadane już informacje. W rozmowie z uczniami szczególną uwagę zwracały na ryzykowne zachowania seksualne, starając się uświadomić im, jak ważne jest zabezpieczanie się podczas stosunków. Wiek inicjacji bowiem obniża się, a powszechny dostęp do tabletek antykoncepcyjnych powoduje, że prezerwatywa staje się zbędna.

Spotkanie zakończyło się apelem o rozwagę w swoich zachowaniach oraz zachętą do badań profilaktycznych – podano miejsce w Krakowie, gdzie bezpłatnie i anonimowo można wykonać test w kierunku HIV.

Opracowała Kinga Zając


Swiatowy_Dzien_Walki_z_AIDS
Światowy Dzień Walki z AIDS
1 grudnia 2018 r.
  Przeciwdziałanie narkomanii
Internat

NARKOTYK ŚMIERCI DOTYK

W ramach działań prewencyjnych mających na celu przeciwdziałanie narkomanii oraz spożywaniu substancji psychoaktywnych, w Świetlicy Internatu odbyła się projekcja filmu w reżyserii D. Aronofsky’ego pt. „Requiem dla snu”, w której wzięło udział wielu Wychowanków. Wydarzenie poprzedziło przygotowanie plakatów – „Narkotyk śmierci dotyk”, które miały zachęcić Młodzież do uczestnictwa we wspólnym oglądaniu filmu i jednocześnie - poprzez biało-czarną szatę graficzną przypominającą klepsydrę - zwrócić uwagę na zgubne konsekwencje sięgania po narkotyki.
Obraz w dobitny sposób prezentuje jak każde uzależnienie prowadzi do osobistej degradacji oraz rozpadu relacji międzyludzkich. Film przedstawia m.in. losy młodych, zdolnych ludzi, którzy z początku biorąc jedynie dla zabawy, z czasem dostrzegają, że dilerka to dochodowy interes, wchodzą coraz głębiej w narkotykowe struktury, biorą coraz częściej, a gdy uświadamiają sobie, że wybrali złą drogę, jest już za późno. Wszystkie plany osobiste, zawodowe nigdy nie zostaną osiągnięte, sielanka zamienia się w tragiczną pogoń za kolejną działką, która dając chwilową ulgę, w rzeczywistości wiedzie na samo dno, gdzie nie ma nic poza rozpaczą i samotnością przeżywania.
Po zakończeniu seansu Wychowawcy każdej z grup (p. K. Bylica, p. A. Cichoń, p. M. Chodacka, p. K. Jeziorowska, p. P. Kowalik, p. W. Rynduch, p. K. Zając, p. P. Żmigrodzki) odbyli rozmowy z Młodzieżą, która nie kryła współczucia dla bohaterów filmu, ubolewając nad smutnym zakończeniem historii. Padało wiele przykładów z życia, wiele refleksji dotyczących szkodliwości narkotyków i uzależnień w ogóle oraz ostrej krytyki w kierunku osób rozprowadzających substancje psychoaktywne, dla których korzyści materialne dominują nad wartościami zdrowia i życia drugiego człowieka.

Opracowała Paulina Kowalik


Przeciwdzialanie_narkomanii
Przeciwdziałanie narkomanii
19 listopada 2018 r.
  Konkurs czytelniczy
Internat

KONKURS CZYTELNICZY

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska

Wszelkie działania profilaktyczne mające na celu zapobieganie zachowaniom ryzykownym wśród młodzieży powinny opierać się nie tylko na rozmowach, ale przede wszystkim na organizowaniu im alternatywnych form spędzania czasu wolnego. Umożliwienie rozwoju drzemiących w nich zasobów oraz wzmacnianie ich mocnych stron powoduje, iż stają się bardziej odporni na działanie czynników ryzyka, a tym samym są lepiej przygotowani do życia w świecie pełnym zagrożeń.

Kierując się tą ideą wychowawczynie: p. K. Zając, p. P. Kowalik, p. J. Podoba-Molik oraz p. K. Bylica uaktywniły w internacie kącik czytelniczy, który udekorowany został pięknym, zachęcającym do czytelnictwa plakatem autorstwa wychowanek placówki. Dodatkowo panie ogłosiły konkurs czytelniczy, który wzbudził duże zainteresowanie i przyciągnął wielu chętnych miłośników książek. Quiz miał miejsce 26 listopada na stołówce internatu i odbywał się w formie pisemnej. Biorąca w nim udział młodzież musiała wykazać się znajomością zagadnień z zakresu wiedzy o książce i bibliotece, a także historii piśmiennictwa. Tuż przed przystąpieniem do testu zgromadzonych poproszono o podanie upragnionych pozycji książkowych, które miałyby zdobić ich półki, jeśli tylko uda im się rozwiązać go poprawnie i tym samym znaleźć wśród laureatów.

Tydzień później odbyło się kolejne spotkanie, na którym wyłoniono zwycięzców oraz wręczono nagrody. Wyniki prezentowały się następująco:
MIEJSCE I – Sara Łoboz i Joanna Sałaciak
MIEJSCE II - Jan Kita, Klaudia Bernat oraz Julia Gwizdała

Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!

Opracowała Kinga Zając


Konkurs_czytelniczy
Konkurs czytelniczy
26 listopada 2018 r.
  Baza arkuszy egzaminacyjnych
Ogłoszenia i informacje bieżąceBezpłatna baza arkuszy egzaminacyjnych na stronie arkusze.pl
  Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej
Ogłoszenia i informacje bieżące

Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej

W czwartek - 6 grudnia 2018 r. w hali sportowej ZS RCKU w Czernichowie odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej. Drużyny z poszczególnych klas, które zgłosiły się do turnieju rozgrywały mecze w systemie każdy z każdym. Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z klasy IIIA, drugie miejsce zajęła drużyna z klasy IIIC, a trzecie - klasa IVC. Po raz pierwszy przyznana została nagroda w kategorii Najlepszy strój drużyny, w której doceniono działania klasy IVA. Pamiątkowe dyplomy oraz puchar za uzyskanie pierwszego miejsca wręczali nauczyciele wychowania fizycznego: Małgorzata Downar – Zapolska oraz Wojciech Downar – Zapolski. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Opracowała Katarzyna Wrona


Mikolajkowy_Turniej_Pilki_Siatkowej
Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej
6 grudnia 2018 r.
  Spotkanie z misjonarzem
Ogłoszenia i informacje bieżące

Spotkanie z misjonarzem

28 listopada br. uczniowie klas 1b i 3a spotkali się z dyrektorem Biura Regionalnego w Krakowie Międzynarodowej Organizacji Katolickiej Pomoc Kościołowi w Potrzebie, misjonarzem – ks. Rafałem Cyfką. Tematem spotkania było Prześladowanie chrześcijan. Najbardziej do nas przemówiły fakty, że od czasów Chrystusa 75 mln chrześcijan oddało życie za wiarę, z czego 45 mln w XX wieku! Ks. Rafał w bardzo interesujący sposób przedstawił nam min. sytuację chrześcijan w Syrii i Pakistanie. Dziękując za spotkanie, uczniowie z kl. 1b zaprosili Ks. Rafała do naszej szkoły w II półroczu.

Przygotowała Marzena Błażejak


Spotkanie_z_misjonarzem
Spotkanie z misjonarzem
28 listopada 2018 r.
  Wydarzenie profilaktyczne
Ogłoszenia i informacje bieżące

„Przepis na sukces” w ZSRCKU w Czernichowie

7 grudnia 2018 r. w hali sportowej ZSRCKU w Czernichowie odbyło się wydarzenie profilaktyczne „Przepis na sukces”.
Jakub Nowak (raper „Anatom”) i Bartłomiej Krakowiak (podróżnik), odwiedzili uczniów z naszej szkoły, żeby podzielić się z nimi swoim przepisem na sukces.
Wykład profilaktyczny, świadectwo życia dwóch osób i koncert Anatoma stanowiły spójną całość. Obu Panów wspierali Jakub Krakowiak i Łukasz Górniok.
Projekt realizowany jest przez Fundację zaNim oraz jest współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

Opis projektu: https://www.facebook.com/pg/ProjektPrzepisNaSukces/about/?ref=page_internal

Opracowała Barbara Kajda


Wydarzenie_profilaktyczne-Przepis_na_sukces
Wydarzenie profilaktyczne „Przepis na sukces”
7 grudnia 2018 r.
  "Orka" o nas
Media o nasW październikowej "Orce":
- na str. 10 - "Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie klas pierwszych w ZSRCKU" - relacja p. Agnieszki Kołodziej,
- na str. 11 - " BohaterON - włącz historię w ZSRCKU w Czernichowie" i "Międzynarodowy Dzień bez przemocy" - relacje p. Klaudii Jeziorowskiej; " Stypendia Starosty Krakowskiego na rok szkolny 2018/2019" - relacja p. Barbary Kajdy,
- na str. 11 i 12 - "Wykład o pszczołach w ZSRCKU w Czernichowie" - relacja p. Karoliny Kwaśnicy-Kani,
- na str. 14-15 - "Hubertus 2018" - relacja p. Anny Niedziółki.
  Urodzinowa kartka dla Alana
Internat

Kartka Urodzinowa dla Alana

Alan to trzynastolatek z Sosnowca, który choruje na autyzm. 27 listopada obchodzi swoje urodziny. Matka chłopca zwróciła się do wszystkich chętnych osób o pomoc w przygotowaniu kartek urodzinowych dla swego syna. Z odpowiedzią na ten apel przyszła Nasza Internatowa Młodzież.
Udało nam się zebrać naprawdę imponującą ilość kartek dla chorego Alana. Każda była inna, każda w osobisty sposób wyrażała szczere i piękne życzenia urodzinowe dla chłopca.
Mamy nadzieję, że sprawiliśmy Alanowi dużo radości w dniu Jego Święta. A sądząc po ilości i jakości dostarczonych chłopakowi kartek, jesteśmy tego niemal stuprocentowo pewni.

opracował: Piotr Żmigrodzki


Urodzinowa_kartka_dla_Alana
Urodzinowa kartka dla Alana
27 listopada 2018 r.
  Dzień Marchewki
Ogłoszenia i informacje bieżące

Dzień Marchewki

4 grudnia 2018 r. w ramach trwającego w ZSRCKU w Czernichowie projektu „Dni Zdrowia” uczniowie z klasy III C opracowali i zrealizowali „Dzień Marchewki”. Podczas przerwy częstowali wszystkich zdrowymi i pełnymi witamin marchewkowymi przekąskami. „Dni Zdrowia” to warsztaty dla uczniów klas II i III technikum hotelarstwa rozwijające umiejętności zawodowe i promujące zdrowy styl życia, które są sfinansowane z powiatowego grantu.

Opracowała Barbara Ryś


Dzien_Marchewki
Dzień Marchewki
4 grudnia 2018 r.
  Czerwony Dzień Zdrowia
Ogłoszenia i informacje bieżące

Czerwony Dzień Zdrowia

20 listopada oraz 3 grudnia 2018 r. w ramach trwającego w ZSRCKU w Czernichowie projektu „Dni Zdrowia” uczniowie z klasy III C opracowali i zrealizowali „Czerwony Dzień Zdrowia”. Podczas przerwy częstowali całą społeczność uczniowską zdrowymi owocami i warzywami. „Dni Zdrowia” to warsztaty dla uczniów klas II i III technikum hotelarstwa rozwijające umiejętności zawodowe i promujące zdrowy styl życia, które są sfinansowane z powiatowego grantu.

Opracowała Barbara Ryś


Czerwony_Dzien_Zdrowia
Czerwony Dzień Zdrowia
20 listopada i 3 grudnia 2018 r.
Strona 4 z 22 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
  Dzisiaj
Czwartek
21
Lutego 2019

Imieniny obchodzą:
Eleonora, Robert, Feliks, Fortunat, Lenka
  Zapraszamy
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 602
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Agnieszka Gargas
  Poczta
Poczta
  Facebook


  Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Powitanie
Powitanie
Chcecie wiedzieć jak...
Najciekawsze Tematy
Powitanie [0]
Powitanie [0]
Chcecie wiedzieć ... [0]
  Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Barbara Kajda
25/06/2016 15:06
Ancurrr14, można już składać podania do szkół policealnych. Informacje o rekrutacji do szkół dla dorosłych znajdują się w panelu po lewej stronie, w zakładce: Rekrutacja-> Szkoły zaoczne.

Ancurrr14
23/06/2016 08:48
Czy można juz składać podanie do szkoły Policealnej ?

twety19
19/08/2015 21:41
Wonski dziękuje bardzo za pomoc. Na prawdę była potrzebna :-)

Wonski
15/08/2015 12:36
,papierem od lekarza i zdjęciem zanosisz to znowu do starostwa i oni ci wydają PKK czyli profil kandydata na kierowcę.Myślę że pomogłem. Życzę miłych 18 dni wakacji !

Wonski
15/08/2015 12:35
200 zł później idziesz do wydziału komunikacji w starostwie tam pobierasz "Wniosek o wydanie prawa jazdy lub pozwolenie" ktoś na pewno ci zaznaczy tak co masz wypełnić.Razem z tym wnioskiem,

Wonski
15/08/2015 12:31
twety19, W Google wpisz "prawo jazdy lekarz i nazwa większej miejscowości koło której mieszkasz". Tam znajdziesz lekarza najlepiej prywatnego bo szybciej cię przyjmie za badanie płaci się 20

Barbara Kajda
14/08/2015 21:51
Twety19, podstawowe informacje dotyczące prawa jazdy kategorii T znajdują się tutaj: http://czernichow.edu.pl/
viewpage.php?page_id=1072
, więcej szczegółów: http://www.word.waw.pl/in
dex.php


twety19
11/08/2015 16:29
czy można u zwykłego lekarza rodzinnego / z góry dziękuję za pomoc ^^ pozdrowienia i miłych wakacji :-)

twety19
11/08/2015 16:27
Dzień dobry ;-). Jak należy stworzyć profil kandydata na prawo jazdy kategorii T? Jakie wnioski należy złożyć i gdzie? Jakie dokumenty należy mieć i co z badaniami ? U kogo należy je zrobić? Czy moż

Barbara Kajda
13/07/2015 10:59
Jaaa, Angeelika odpowiedziała prawidłowo na Twoje pytanie.

Archiwum
  Licznik wyświetleń
  Licznik odwiedzin

  Lokalizator
  Odsyłacze
epodreczniki.pl

Starostwo Powiatowe
w Krakowie

ITV Gmin i Powiatu
Krakowskiego

MEN

Kuratorium Oświaty
w Krakowie

Centralna Komisja
Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

Krajowy Ośrodek
Wspierania Edukacji
Zawodowej i Ustawicznej

Portal Funduszy
Europejskich

Serwis Informacyjny
Gminy Czernichów

Starostwa Powiatowego
w Krakowie

Serwis Internetowy
Miasta Krakowa