Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt    Promocja
  Menu
  Projekty
CKZ
Kącik Przedsiębiorcy  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  V Rajd konny
Ogłoszenia i informacje bieżące

V Rajd konny trasą ucieczki rtm. Witolda Pileckiego z Auschwitz

W dniach 26-27 kwietnia uczniowie ZSRCKU w Czernichowie uczestniczyli w V Rajdzie konnym trasą ucieczki rtm.Witolda Pileckiego z Auschwitz przez Alwernię, Piekary, Tyniec - Niepołomice, Bochnię do Nowego Wiśnicza. Organizatorem rajdu było Towarzystwo Krzewienia Tradycji Kawalerii Polskiej im. rtm. W. Pileckiego w Chrzanowie.
Uczestnikami rajdu byli uczniowie klasy III d technikum hodowli koni - Danuta Błach, Adam Długopolski, Karolina Orawiec pod opieką nauczyciela i instruktora mgr inż. Anny Niedziółki.
Rajd miał aspekt historyczny patriotyczny i pedagogiczny. Podczas dwudniowego rajdu uczniowie spędzili kilka godzin w siodle, opiekowali się końmi w dzień, a czuwali nad bezpieczeństwem koni w nocy pełniąc warty. Świetna organizacja rajdu, wspaniała postawa mieszkańców miejscowości, przez które przebiegał rajd oraz komitety powitalne na postojach sprawiły, że trudy podróży i zmęczenie po wielogodzinnej jeździe były mniej odczuwalne. Przygotowane posiłki regeneracyjne, ciasta i kawa dodawały energii do dalszej jazdy. Z niecierpliwością czekamy na kolejny rajd.

Opracowała: Anna Niedziółka


V_Rajd_konny
V Rajd konny trasą ucieczki rtm. Witolda Pileckiego z Auschwitz
26-27 kwietnia 2019 r.


  Pożegnanie Absolwentów
Ogłoszenia i informacje bieżące

„Do widzenia, przyjaciele…” – pożegnanie uczniów uczniów i słuchaczy klas programowo najwyższych

„Do widzenia przyjaciele, wspólnych spraw mieliśmy wiele. Dziś ta nitka się urywa, coś się kończy, a coś zaczyna…” - taką piosenką pożegnali społeczność szkolną tegoroczni absolwenci ZSRCKU, czyli klasy: 4A (technikum hodowli koni i technikum weterynarii), 4B (technikum weterynarii) oraz klasa 4C (technikum hotelarstwa).
Niełatwo się żegnać z miejscem, w którym spędziło się intensywne cztery lata młodego życia, jeszcze trudniej pożegnać się z ludźmi, z którymi się spotykało każdego dnia, z którymi prowadziło się wiele inspirujących rozmów, z którymi się organizowało mnóstwo przedsięwzięć. Z takiej perspektywy patrzą absolwenci naszej szkoły na cztery minione lata, których podsumowaniem były rozdane dziś świadectwa ukończenia szkoły.
Uczniom szkół dziennych towarzyszyli słuchacze zaocznego Liceum Ogólnokształcącego, którzy pod opieką wychowawczyni - p. Eweliny Kuklewicz - przez dwa lata zdobywali wiedzę w naszej szkole.
Dyrektor ZSRCKU, Grzegorz Bylica, gratulował wyróżnionym absolwentom wspaniałych wyników w nauce i życzył im, oraz wszystkim uczniom, którzy otrzymali świadectwo ukończenia szkoły, wielu dalszych sukcesów. Życzenia wszelkiej pomyślności, a przede wszystkim wspaniałych osiągnięć podczas tegorocznej matury złożyła również przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Krakowie, p. Janina Grela. Do życzeń dołączyli się również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy wręczyli tegorocznym maturzystom pamiątkowe przypinki.
O sukcesach, które doprowadziły uczniów klas czwartych do końca ich edukacji w naszej szkole mówiła wicedyrektor, p. Barbara Kajda, zauważając, że były to osiągnięcia w wielu różnych dziedzinach (sportowych, naukowych, społecznych, artystycznych).
Tegoroczni absolwenci podziękowali dyrekcji, nauczycielom i wychowawcom za trud włożony w ich edukację. Podziękowanie wyrazili wokalnie, prezentując piosenki wykonane wspólnie przez poszczególne klasy – zresztą po raz ostatni stanowiąc ten zespół klasowy. Niejednemu z nich pojawiła się sentymentalna łezka w oku…
Z łezką w oku żegnali też swoich wychowanków wychowawcy klas czwartych: p. A. Mika, p. A. Wołek i p. Marcin Podsiadło – zapewne bogatsi o wiele pozytywnych doświadczeń pedagogicznych, które będą procentować w przyszłości.

Opracowała: Agnieszka Kołodziej


Pozegnanie_Absolwentow
Pożenanie Absolwentów
26 kwietnia 2019 r.
  Asertywność – czyli sztuka odmawiania
Internat

ASERTYWNOŚĆ
to „złoty środek” między agresją a uległością

W dniu 24 kwietnia 2019 w naszym Internacie odbyło się spotkanie pod tytułem „Asertywność – czyli sztuka odmawiania”. W kameralnym gronie rozmawialiśmy o asertywności jako sposobie relacji z innymi ludźmi i umiejętności bycia sobą bez przemocy czy uległości w zachowaniu, dzięki której ludzie otwarcie wyrażają swoje myśli, uczucia i przekonania, nie lekceważąc uczuć i poglądów swoich rozmówców.

Poznaliśmy człowieka asertywnego, czyli takiego , który jest pewny siebie ale nie zarozumiały i nie zadufany w sobie. Jego pewność siebie jest oparta na przekonaniu, że jest w stanie poradzić sobie nawet w najtrudniejszej sytuacji, a jeśli mu się nie powiedzie, to cóż każdy człowiek ma prawo do popełniania błędów. Traktuje samego siebie życzliwie i serdecznie, co oznacza że nie wstydzi się siebie i nie udaje że jest kimś innym. Stanowczo nie pozwala innym na naruszenie swojej godności osobistej, ale jednocześnie w stosunkach z otoczeniem przestrzega zasady fair play, nie poniża, nie lekceważy i nie oszukuje.

Podjęliśmy także rozmowę o zachowaniach odmiennych od asertywności, czyli o agresji i uległości. Zachowania uległe i agresywne, to te najbardziej instynktowne, wyrażone w obliczu problemów i zagrożenia. Jednak ucieczka lub atak są nieefektywne z punktu widzenia komunikacji.

Najlepszym wyjściem jest środek, czyli właśnie asertywność.

Bardzo dziękuję młodzieży zgromadzonej na spotkaniu za udział.

opracowała Anna Dzierwa
  Zbiórka książek
Ogłoszenia i informacje bieżące

Drogi Nauczycielu, Uczniu, Pracowniku Szkoły!

Zwracamy się do Ciebie z prośbą o wzięcie udziału w Wielkiej Zbiórce Książek, dzięki której możliwe będzie utworzenie bibliotek w szpitalach, hospicjach, domach dziecka, domach pomocy, świetlicach wiejskich i środowiskowych i centrach aktywności lokalnej.

Oddaj książkę wydaną po 2000 roku do punktu zbiórki:
1. Internat pokój wychowawców 201,
2. Biblioteka szkolna.

Liczymy na Twoją pomoc i dobre serce.

Organizatorzy: K. Zając, P. Kowalik, K. Bylica
Zbiorka_ksiazek
  Sukces w okręgowych eliminacjach OWiUR
Konkursy i olimpiady

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych - etap okręgowy

W dniach 12 - 13 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkól w Piotrkowicach Małych po raz XLIII odbył się okręgowy finał eliminacji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych (OWiUR). Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Anny Miki uczestniczyli w zmaganiach finałowych w następujących blokach tematycznych: w bloku produkcja roślinna - Anna Antos z kl. III d technikum hodowli koni, w bloku produkcja zwierzęca - Natalia Biernat z kl. III d technikum hodowli koni oraz Katarzyna Handzlik i Weronika Nykiel z kl. IV b technikum weterynarii. Wszystkie dziewczyny osiągnęły bardzo wysokie wyniki, ale Regulamin Olimpiady zezwala na wejście do finału Centralnego tylko 2 -3 osobom z danego bloku. Niestety tuż za podium pozostała Natalia, ale nie zrażona już zapowiedziała przygotowania do kolejnej edycji Olimpiady. Największy sukces osiągnęła Katarzyna Handzlik, która zajęła I miejsce w bloku weterynaria i będzie uczestniczyć w eliminacjach centralnych, które odbędą się w czerwcu 2019 r w ZSCKR w Hańczowej. Wszystkim dziewczynom dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie szkoły, a Kasi życzymy sukcesu w zmaganiach centralnych.

Opracowała Anna Mika


Sukces_w_okregowych_eliminacjach_OWiUR
Sukces w okręgowych eliminacjach OWiUR
12 - 13 kwietnia 2019 r.
  Sukces w Międzyszkolnym Turnieju w Tańcu Nowoczesnym
Konkursy i olimpiady

II Miejsce w Międzyszkolnym Turnieju w Tańcu Nowoczesnym o Puchar Dyrektora LO w Skawinie - 29.03.2019

Formacja taneczna naszej szkoły w składzie:
Trepaka Julia – kl. III A
Dykun Taisia - kl. III A
Onyshchenko Valeriia - kl. III A
Lukianenko Khrystyna - kl. III C
Potopalska Oleksandra – kl. III A
Barańska Oliesia – kl. I B
Yuzvenko Yelyzaveta - kl. I C
Savranskyi Kyrylo - kl. I C
zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Turnieju w Tańcu Nowoczesnym, przegrywając ze Szkołą Katolicką ze Skawiny, a pokonując LO oraz ZSTE ze Skawiny.
Dziękuję całej drużynie za czas, chęci i zaangażowanie włożone w przygotowanie się do turnieju oraz serdecznie gratuluję.

Opracowała: Małgorzata Downar - Zapolska


Sukces_w_Miedzyszkolnym_Turnieju_w_Tancu_Nowoczesnym
Sukces w Międzyszkolnym Turnieju w Tańcu Nowoczesnym
29 marca 2019 r.


  Turystyczne naukowe warsztaty weekendowe
Małopolska Chmura Edukacyjna

Turystyczne naukowe warsztaty weekendowe w Suchej Beskidzkiej

Uczennice z klas I i II technikum hotelarskiego przy ZSRCKU w Czernichowie pod opieką nauczycielki Ewy Rakoczy w dniach 5 - 7 kwietnia 2019r. uczestniczyły w dodatkowych zajęciach rozwijających zorganizowanych w formie naukowych warsztatów weekendowych prowadzonych we współpracy z uczelniami w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej.
Zajęcia dotyczyły obszaru turystyki i odbywały się w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej.

W trakcie 3-dniowego wyjazdu młodzi hotelarze wysłuchali wykładów dotyczących zarządzania nowoczesnym hotelem oraz doskonalili umiejętność pracy w programach komputerowych służących do rezerwacji, obsługi gości w recepcji hotelowej oraz tworzenia strony internetowej hotelu. Podczas cyklu zajęć weekendowych uczestnicy podziwiali również uroki miasta Wadowice oraz zwiedzili Muzeum Dom Rodzinny Ojca Św. Jana Pawła II.

Ze względu na wysoki poziom i ciekawą tematykę zajęć oferowanych przez uczelnię, warsztaty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Opracowała Ewa Rakoczy


Turystyczne_naukowe_warsztaty_weekendowe_w_Suchej_Beskidzkiej
Turystyczne naukowe warsztaty weekendowe w Suchej Beskidzkiej
5 - 7 kwietnia 2019 r.
  II miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym
Konkursy i olimpiadyW środę, 10 kwietnia 2019 r., Aleksandra Bętkowska zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym "O Pióro Starosty". Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

DPowiatowy_Konkurs_Ortograficzny_O_Pioro_Starosty_2019

  Godzina dla Ziemi
Internat

GODZINA DLA ZIEMI W INTERNACIE
#nieniszczedomu

Godzina dla Ziemi to coroczna akcja stworzona przez WWF (Światowy Fundusz na rzecz Przyrody). Gaszenie świateł zaczęło się w 2007 roku, odbywa się zawsze w ostatnią sobotę marca. I w tym roku miliony Ludzi na całym świecie 30 marca o godz. 20.30 zgasiły światło. W Polsce tegoroczna inicjatywa odbyła się pod hasłem #nieniszczedomu.

W Internacie również przyłączyliśmy się do Godziny dla Ziemi. Z uwagi na charakter placówki oraz bezpieczeństwo młodzieży, akcja miała charakter symboliczny i odbyła się w tygodniu. Wychowawcy nadzorujący wydarzenie: Paulina Kowalik, Artur Cichoń, Wioletta Borowczyk, Paulina Racułt. Dzięki współpracy wychowawców na każdym piętrze zapanowała Godzina dla Ziemi.

Czas ten spędziliśmy we wspólnym gronie, bez komórek, laptopów czy załączonych lamp. Moment spędzony bez urządzeń pobierających prąd, był wspaniałą okazją do dyskusji i refleksji. Zastanowienia się nad zachodzącymi zmianami klimatu oraz nad tym jak można osobiście zaangażować się w ochronę środowiska.

Opracowała Paulina Racułt


Godzina_dla_Ziemi
  XIX Powiatowy Turniej Wiedzy o Europie
Konkursy i olimpiady
XIX Powiatowy Turniej Wiedzy o Europie
W dniu 2 kwietnia 2019 roku w ZSTE w Skawinie odbył się XIX Powiatowy Turniej Wiedzy o Europie.
Reprezentacja naszej szkoły zajęła piąte miejsce. ...więcej.
  Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Internat

BARDZIEJ nie znaczy gorzej -
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
w Internacie „Pod Kłosem”

Co może łączyć teksty piosenek disco-polo z klasycznymi animacjami z wytwórni Disneya? Z pozoru niewiele. Chyba że prześledzimy losy niektórych osób ze spektrum autyzmu. Wtedy rzeczy z pozoru od siebie odległe, nieoczekiwanie stają się sobie zaskakująco bliskie.
2 kwietnia, w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, zastanawialiśmy się nad tym, jak może wyglądać życie ludzi ze spektrum autyzmu. Już w samej nazwie tego Dnia kryła się pewna wskazówka przecząca stereotypom, jakoby autyzm był chorobą. Autystycy bowiem, to ludzie tacy jak my, tylko, jak powiada Kosma Moczek, bohater krótkiego dokumentu obejrzanego przez Nas na świetlicowym spotkaniu w Internacie, „odczuwający wszystko bardziej”. I właśnie to BARDZIEJ stanowi wyzwanie dla każdego, kto spotka się z osobą ze spektrum autyzmu. Na ile jego dobra wola i tolerancja pozwoli na zobaczenie w tym drugim… człowieka?
Autystycy potrzebują akceptacji społeczeństwa dla swoich, osobliwych czasami, rytuałów. Nie lubią kiedy jest zbyt głośno ani zbyt tłoczno. Często specjalizują się w jakiejś dziadzinie wiedzy, stając się w niej niekwestionowanymi ekspertami. A tak poza tym potrzebują tego samego, co każdy z nas: empatii, akceptacji, bliskości.
Bohater Życie animowanego zaczął mówić, kiedy zetknął się z klasycznymi animacjami Disneya. Z kolei wspomniany Kosma uczył się przekazywania emocji na baaaaardzo prostych tekstach piosenek… disco-polo. Ich życiorysy świadczą o tym, że autystycy mogą odnaleźć swoje miejsce w społeczeństwie. Jeśli tylko ono wykaże odrobinę cierpliwości, aby wspomóc takie osoby i zobaczyć w spotkaniu z nimi kogoś, kto choć funkcjonuje nieco inaczej, to jednak pozostaje człowiekiem z pragnieniami takimi, jak każdy z nas.
Licznie zgromadzonej na spotkaniu młodzieży Naszego Internatu dziękują za przybycie jego organizatorzy, wychowawcy: Wioletta Borowczyk, Artur Cichoń, Paulina Racułt i Piotr Żmigrodzki.

opracował: Piotr Żmigrodzki


Swiatowy_Dzien_Swiadomosci_Autyzmu
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
2 kwietnia 2019 r.
Strona 4 z 27 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
  Dzisiaj
Czwartek
20
Czerwca 2019

Imieniny obchodzą:
Diana, Bogna, Bogumiła, Florentyna, Rafael, Rafał
  Zapraszamy
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 601
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Pedagog szkolny
  Poczta
Poczta
  Facebook


  Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Powitanie
Powitanie
Chcecie wiedzieć jak...
Najciekawsze Tematy
Powitanie [0]
Powitanie [0]
Chcecie wiedzieć ... [0]
  Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Barbara Kajda
25/06/2016 15:06
Ancurrr14, można już składać podania do szkół policealnych. Informacje o rekrutacji do szkół dla dorosłych znajdują się w panelu po lewej stronie, w zakładce: Rekrutacja-> Szkoły zaoczne.

Ancurrr14
23/06/2016 08:48
Czy można juz składać podanie do szkoły Policealnej ?

twety19
19/08/2015 21:41
Wonski dziękuje bardzo za pomoc. Na prawdę była potrzebna :-)

Wonski
15/08/2015 12:36
,papierem od lekarza i zdjęciem zanosisz to znowu do starostwa i oni ci wydają PKK czyli profil kandydata na kierowcę.Myślę że pomogłem. Życzę miłych 18 dni wakacji !

Wonski
15/08/2015 12:35
200 zł później idziesz do wydziału komunikacji w starostwie tam pobierasz "Wniosek o wydanie prawa jazdy lub pozwolenie" ktoś na pewno ci zaznaczy tak co masz wypełnić.Razem z tym wnioskiem,

Wonski
15/08/2015 12:31
twety19, W Google wpisz "prawo jazdy lekarz i nazwa większej miejscowości koło której mieszkasz". Tam znajdziesz lekarza najlepiej prywatnego bo szybciej cię przyjmie za badanie płaci się 20

Barbara Kajda
14/08/2015 21:51
Twety19, podstawowe informacje dotyczące prawa jazdy kategorii T znajdują się tutaj: http://czernichow.edu.pl/
viewpage.php?page_id=1072
, więcej szczegółów: http://www.word.waw.pl/in
dex.php


twety19
11/08/2015 16:29
czy można u zwykłego lekarza rodzinnego / z góry dziękuję za pomoc ^^ pozdrowienia i miłych wakacji :-)

twety19
11/08/2015 16:27
Dzień dobry ;-). Jak należy stworzyć profil kandydata na prawo jazdy kategorii T? Jakie wnioski należy złożyć i gdzie? Jakie dokumenty należy mieć i co z badaniami ? U kogo należy je zrobić? Czy moż

Barbara Kajda
13/07/2015 10:59
Jaaa, Angeelika odpowiedziała prawidłowo na Twoje pytanie.

Archiwum
  Licznik wyświetleń
  Licznik odwiedzin

  Lokalizator
  Odsyłacze
epodreczniki.pl

Starostwo Powiatowe
w Krakowie

ITV Gmin i Powiatu
Krakowskiego

MEN

Kuratorium Oświaty
w Krakowie

Centralna Komisja
Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

Krajowy Ośrodek
Wspierania Edukacji
Zawodowej i Ustawicznej

Portal Funduszy
Europejskich

Serwis Informacyjny
Gminy Czernichów

Starostwa Powiatowego
w Krakowie

Serwis Internetowy
Miasta Krakowa