Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt    Promocja
  Menu
  ProjektyCKZ
Kącik Przedsiębiorcy  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Wydarzenie profilaktyczne
Ogłoszenia i informacje bieżące

„Przepis na sukces” w ZSRCKU w Czernichowie

7 grudnia 2018 r. w hali sportowej ZSRCKU w Czernichowie odbyło się wydarzenie profilaktyczne „Przepis na sukces”.
Jakub Nowak (raper „Anatom”) i Bartłomiej Krakowiak (podróżnik), odwiedzili uczniów z naszej szkoły, żeby podzielić się z nimi swoim przepisem na sukces.
Wykład profilaktyczny, świadectwo życia dwóch osób i koncert Anatoma stanowiły spójną całość. Obu Panów wspierali Jakub Krakowiak i Łukasz Górniok.
Projekt realizowany jest przez Fundację zaNim oraz jest współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

Opis projektu: https://www.facebook.com/pg/ProjektPrzepisNaSukces/about/?ref=page_internal

Opracowała Barbara Kajda


Wydarzenie_profilaktyczne-Przepis_na_sukces
Wydarzenie profilaktyczne „Przepis na sukces”
7 grudnia 2018 r.
  Urodzinowa kartka dla Alana
Internat

Kartka Urodzinowa dla Alana

Alan to trzynastolatek z Sosnowca, który choruje na autyzm. 27 listopada obchodzi swoje urodziny. Matka chłopca zwróciła się do wszystkich chętnych osób o pomoc w przygotowaniu kartek urodzinowych dla swego syna. Z odpowiedzią na ten apel przyszła Nasza Internatowa Młodzież.
Udało nam się zebrać naprawdę imponującą ilość kartek dla chorego Alana. Każda była inna, każda w osobisty sposób wyrażała szczere i piękne życzenia urodzinowe dla chłopca.
Mamy nadzieję, że sprawiliśmy Alanowi dużo radości w dniu Jego Święta. A sądząc po ilości i jakości dostarczonych chłopakowi kartek, jesteśmy tego niemal stuprocentowo pewni.

opracował: Piotr Żmigrodzki


Urodzinowa_kartka_dla_Alana
Urodzinowa kartka dla Alana
27 listopada 2018 r.
  Dzień Marchewki
Ogłoszenia i informacje bieżące

Dzień Marchewki

4 grudnia 2018 r. w ramach trwającego w ZSRCKU w Czernichowie projektu „Dni Zdrowia” uczniowie z klasy III C opracowali i zrealizowali „Dzień Marchewki”. Podczas przerwy częstowali wszystkich zdrowymi i pełnymi witamin marchewkowymi przekąskami. „Dni Zdrowia” to warsztaty dla uczniów klas II i III technikum hotelarstwa rozwijające umiejętności zawodowe i promujące zdrowy styl życia, które są sfinansowane z powiatowego grantu.

Opracowała Barbara Ryś


Dzien_Marchewki
Dzień Marchewki
4 grudnia 2018 r.
  Czerwony Dzień Zdrowia
Ogłoszenia i informacje bieżące

Czerwony Dzień Zdrowia

20 listopada oraz 3 grudnia 2018 r. w ramach trwającego w ZSRCKU w Czernichowie projektu „Dni Zdrowia” uczniowie z klasy III C opracowali i zrealizowali „Czerwony Dzień Zdrowia”. Podczas przerwy częstowali całą społeczność uczniowską zdrowymi owocami i warzywami. „Dni Zdrowia” to warsztaty dla uczniów klas II i III technikum hotelarstwa rozwijające umiejętności zawodowe i promujące zdrowy styl życia, które są sfinansowane z powiatowego grantu.

Opracowała Barbara Ryś


Czerwony_Dzien_Zdrowia
Czerwony Dzień Zdrowia
20 listopada i 3 grudnia 2018 r.
  Grafiki na stulecie
Ogłoszenia i informacje bieżące

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Wpisując się w 100-tną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klas pierwszych wykonali okolicznościowe prace. Na lekcjach informatyki pracowali w programach graficznych, aby zrobić plakietki i kartki pocztowe. Projekty uczniów zostały wydrukowane i umieszczone na tablicach na szkolnych korytarzach. Zapraszamy do oglądania!

Opracowała Kinga Rysz


Setna_rocznica_odzyskania_niepodleglosci-grafiki_uczniow
Grafiki na stulecie odzyskania niepodległości
  Europejski Tydzień Redukcji Odpadów
Internat

Europejski Tydzień Redukcji Odpadów

Europejski Tydzień Redukcji Odpadów (European Week for Waste Reduction – EWWR) to coroczna inicjatywa mająca na celu promowanie zapobiegania powstawaniu odpadów oraz właściwego postępowania z już wytworzonymi odpadami.
Przy okazji Tygodnia Redukcji Odpadów (17.11-25.11) w internacie młodzież z I piętra, przez cały tydzień uczestniczyła w różnego rodzaju działaniach mających na celu podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej. Wszelkie inicjatywy miały za zadanie wskazać na problem dużej ilością wytwarzanych przez nas odpadów, możliwości ich redukcji, jak również na możliwości radzenia sobie z nim. Młodzież utworzyła gazetkę dotyczącą selektywnej zbiórki odpadów. Odbyły się rozmowy edukacyjne. Powstał kącik segregacji „chilluj i segreguj”. Wychowawcy wdrażali wychowanków do selektywnej zbiórki śmieci.
Priorytetem jest zapobieganie powstawania odpadów. Można dążyć do tego celu przede wszystkim przez świadome wybory konsumenckie np. używanie reklamówek wielokrotnego użytku, zakupienie kremu lub pasty do zębów bez dodatkowych opakowań tekturowych i foliowych. Młodzież dowiedziała się również o stylu zero waste. Do eko rozwiązań należy m.in. selektywne zbieranie odpadów, w skutek czego zyskujemy czysty surowiec z przeznaczeniem do recyklingu lub innych form odzysku. Dzięki inicjatywie grupy wychowanków zastosowaliśmy na piętrze tzw. domowy recykling - nadaliśmy drugie życie odpadom i starym rzeczom. Tak właśnie powstał kącik „czilluj i segreguj”. Eko kącik został zaaranżowany z tekturowych pudeł, starych gazet, materiałów edukacyjnych użytych wcześniej, starych puf oraz stolika.

Opracowała Paulina Racułt


Europejski_Tydzien_Redukcji_Odpadow
Europejski Tydzień Redukcji Odpadów
17 - 25 listopada 2018 r.
  Konkurs "Wypożycz sobie prezent"
Konkursy i olimpiady
KONKURS_Wypozycz_sobie_prezent
  Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
Ogłoszenia i informacje bieżące

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych – 3 grudnia!

W ramach działań integracyjnych i wolontaryjnych prowadzonych przez Internat ZS RCKU w Czernichowie, młodzież, w przed dzień Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, z dużym zapałem zaangażowała się w przygotowanie słodkości i pamiątkowej listy dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Radwanowicach/ oddział w Czernichowie. W niedzielny wieczór pod okiem pani Moniki Chodackiej uczniowie przygotowali pyszne ciasta – ptasie mleczko z galaretką i pierniki. Z inicjatywy pani Wioletty Borowczyk powstał również plakat z podpisami młodzieży oraz logiem „Każdy inny – wszyscy równi”.

W dniu 3.12.2018r. uczniowie przekazali podopiecznym Fundacji słodkości. Mieli również okazję przyglądnąć się pracom tworzonym przez podopiecznych w jednej z pracowni rękodzieła artystycznego. Jak się dowiedzieliśmy prace te będą wystawiane do sprzedaży 9.12. – po Mszach św. w Kościele w Czernichowie oraz 10.12. w Budynku Gminy Czernichów. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na bieżącą działalność Warsztatów. Uczniowie w rewanżu dostali od podopiecznych przepiękne bombki zdobione watą i perełkami. To było bardzo wartościowe spotkanie i lekcja ukazująca, że choć czasem „dziwny jest ten świat”, wszyscy jesteśmy równi i od tych „najmniejszych” najwięcej możemy się nauczyć.

Jak powiedziała kiedyś pani Anna Dymna – wieloletnia działaczka społeczna – „A osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej i wtedy dopiero można zobaczyć w niej zwyczajnego człowieka, który tak samo jak my, ma uczucia, talenty, ambicje, rożne potrzeby i bardzo chce, żeby go normalnie traktować.”

Opracowała Sylwia Morawiec


Andrzejkowe_karaoke
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
3 grudnia 2018 r.


Pieczenie_ciast_na_Miedzynarodowy_Dzien_Osob_Niepelnosprawnych
Pieczenie ciast na Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
2 grudnia 2018 r.
  Andrzejkowe karaoke
Internat

ANDRZEJKOWE KARAOKE

W środę, 28 listopada, młodzież mieszkająca w Internacie „Pod Kłosem” świętowała imieniny Andrzeja, w sposób nieco odmienny od tego tradycyjnego. Zamiast lania wosku, karcianych wróżb i poznawania imion przyszłych małżonek lub małżonków młodzież dała się porwać rytmom muzyki uczestnicząc w „Andrzejkowym karaoke”.

Wydarzenie zorganizowały Panie Paulina Kowalik oraz Klaudia Jeziorowska w myśl słów dobrze znanej piosenki „śpiewać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi…”. Jego celem nie była, bowiem rywalizacja, lecz przede wszystkim dobra zabawa, a także integracja młodzieży mieszkającej w Internacie.

Poprowadzeniem karaoke zajęła się nasza niezastąpiona przewodnicząca Samorządu Łucja Dyjach, która doskonale sprawdziła się w roli konferansjera zapowiadając i wpierając śpiewaków występujących w świetle reflektorów na świetlicowej scenie przed licznie zgromadzoną publicznością.

Nasi dzielni śpiewacy dali przed mikrofonem wspaniałe show, za co zostali wyróżnieni sutymi brawami ze strony publiczności oraz drobnymi upominkami od wychowawców.

Na koniec wszyscy razem, zarówno uczestnicy, jak i publiczność wspólnie odśpiewali kilka przygotowanych piosenek, a publiczność spontanicznie wyróżniła najlepszego, według niej, śpiewaka wieczoru.

Opracowały: Klaudia Jeziorowska, Paulina Kowalik


Andrzejkowe_karaoke
Andrzejkowe karaoke
28 listopada 2018 r.
  Koło weterynaryjne dużych zwierząt
Ogłoszenia i informacje bieżące

Koło weterynaryjne dużych zwierząt

Informujemy, że w ostatnim czasie 17 uczniów różnych klas Technikum Weterynaryjnego wzięło udział w zajęciach w ramach projektu „Koło weterynaryjne dużych zwierząt”, związanego z realizacją XX EDYCJI GRANTÓW EDUKACYJNYCH. Osobą odpowiedzialną za realizację projektu był po raz kolejny mgr inż. Marcin Podsiadło.

Zgodnie z założeniami projektu uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną dotyczącą sposobów dbania o stan higieniczny jamy ustnej i uzębienia konia, jak również nauczenie anatomii czaszki konia. Zajęcia prowadzono z udziałem lek. wet. Rafała Pędziwiatra, pioniera stomatologii końskiej, jednego z najlepszych lekarzy weterynarii w tej dziedzinie.

Szczególnie interesująca dla uczniów była możliwość zapoznania się z zasadami znieczulenia dużych zwierząt, jak i z techniką prowadzenia zabiegów stomatologicznych u koni.

Miła i otwarta atmosfera, jaka towarzyszyła prowadzonym zajęciom oraz bezpośrednia możliwość uczestniczenia w prowadzonym zabiegu (każdy uczestnik miał możliwość zobaczyć stan uzębienia konia zarówno przed, jak i po wykonanym zabiegu) sprzyjała zadawaniu pytań przez uczestników, co z pewnością wpłynie na rozwijanie zainteresowań uczniów oraz chęć do dalszego pogłębiania wiedzy w tej dziedzinie.

Opracował Marcin Podsiadło


Kolo_weterynaryjne_duzych_zwierzat
Koło weterynaryjne dużych zwierząt
  VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglo i Niemieckojęzycznych
Ogłoszenia i informacje bieżące

VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglo i Niemieckojęzycznych

Sukces w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Stanach Zjednoczonych i Republice Federalnej Niemiec

Dnia 16 listopada 2018 r. uczennice Aleksandra Bętkowska, Julia Ciastoń, Anastasiia Kashpirovska, Apolonia Przybylska, Kamila Ślizowska i uczeń Kacper Dzierwa reprezentowali naszą szkołę w VI Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglo i Niemieckojęzycznych zorganizowanym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Giebułtowie.

Uczniowie wykazali się specjalistyczną wiedzą na temat Nowego Jorku oraz Republiki Federalnej Niemiec odpowiadając na szczegółowe pytania w turnieju drużynowym. Ponadto każdy zespół przygotował dwa plakaty ilustrujące hasła „USA – a country worth visiting” oraz ”Deutschland is immer einen Besuch wert”. Przedstawiciele każdej z drużyn omówili plakat oraz wygłosili prezentację o sławnych postaciach ze Stanów Zjednoczonych i Niemiec.

Obie nasze drużyny walczyły dzielnie. W VI Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglo i Niemieckojęzycznych II miejsce uzyskały uczennice Aleksandra Bętkowska, Kamila Ślizowska oraz Julia Ciastoń.

Opiekę dydaktyczną nad uczestnikami podczas przygotowań do konkursu pełniła p. mgr Dominika Gala w zakresie języka angielskiego oraz p. mgr Katarzyna Wrona w zakresie języka niemieckiego.

Fundatorem nagród dla laureatów był Powiat Krakowski, wydawnictwa Macmillan oraz Pearson.

Uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opracowała Dominika Gala


SVI_Powiatowy_Konkurs_Wiedzy_o_Krajach_Anglo_i_Niemieckojezycznych
VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglo i Niemieckojęzycznych
16 listopada 2018 r.
Strona 31 z 47 << < 28 29 30 31 32 33 34 > >>
  Dzisiaj
Czwartek
2
Kwietnia 2020

Imieniny obchodzą:
Władysław, Franciszek, Teodozja, Urban, Jerzy, Malwina
  Zapraszamy
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 602
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Aleksandra Wolek
  Poczta
Poczta
  Facebook


  Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Powitanie
Powitanie
Chcecie wiedzieć jak...
Najciekawsze Tematy
Powitanie [0]
Powitanie [0]
Chcecie wiedzieć ... [0]
  Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Barbara Kajda
25/06/2016 15:06
Ancurrr14, można już składać podania do szkół policealnych. Informacje o rekrutacji do szkół dla dorosłych znajdują się w panelu po lewej stronie, w zakładce: Rekrutacja-> Szkoły zaoczne.

Ancurrr14
23/06/2016 08:48
Czy można juz składać podanie do szkoły Policealnej ?

twety19
19/08/2015 21:41
Wonski dziękuje bardzo za pomoc. Na prawdę była potrzebna :-)

Wonski
15/08/2015 12:36
,papierem od lekarza i zdjęciem zanosisz to znowu do starostwa i oni ci wydają PKK czyli profil kandydata na kierowcę.Myślę że pomogłem. Życzę miłych 18 dni wakacji !

Wonski
15/08/2015 12:35
200 zł później idziesz do wydziału komunikacji w starostwie tam pobierasz "Wniosek o wydanie prawa jazdy lub pozwolenie" ktoś na pewno ci zaznaczy tak co masz wypełnić.Razem z tym wnioskiem,

Wonski
15/08/2015 12:31
twety19, W Google wpisz "prawo jazdy lekarz i nazwa większej miejscowości koło której mieszkasz". Tam znajdziesz lekarza najlepiej prywatnego bo szybciej cię przyjmie za badanie płaci się 20

Barbara Kajda
14/08/2015 21:51
Twety19, podstawowe informacje dotyczące prawa jazdy kategorii T znajdują się tutaj: http://czernichow.edu.pl/
viewpage.php?page_id=1072
, więcej szczegółów: http://www.word.waw.pl/in
dex.php


twety19
11/08/2015 16:29
czy można u zwykłego lekarza rodzinnego / z góry dziękuję za pomoc ^^ pozdrowienia i miłych wakacji :-)

twety19
11/08/2015 16:27
Dzień dobry ;-). Jak należy stworzyć profil kandydata na prawo jazdy kategorii T? Jakie wnioski należy złożyć i gdzie? Jakie dokumenty należy mieć i co z badaniami ? U kogo należy je zrobić? Czy moż

Barbara Kajda
13/07/2015 10:59
Jaaa, Angeelika odpowiedziała prawidłowo na Twoje pytanie.

Archiwum
  Licznik wyświetleń
  Licznik odwiedzin

  Lokalizator
  Odsyłacze
epodreczniki.pl

Starostwo Powiatowe
w Krakowie

ITV Gmin i Powiatu
Krakowskiego

MEN

Kuratorium Oświaty
w Krakowie

Centralna Komisja
Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

Krajowy Ośrodek
Wspierania Edukacji
Zawodowej i Ustawicznej

Portal Funduszy
Europejskich

Serwis Informacyjny
Gminy Czernichów

Starostwa Powiatowego
w Krakowie

Serwis Internetowy
Miasta Krakowa