Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt    Promocja

Cyberedukacja dla uczniów, nauczycieli i rodziców
Ogłoszenia i informacje bieżąceCzy można bez konsekwencji prawnych bezpłatnie oglądać filmy zamieszczone w internecie lub za darmo „ściągać” muzykę z różnych portali, które ją udostępniają? Czy można nagrać i umieścić w „sieci” własną wersję utworu innego wykonawcy?
Na te i inne pytania związane z prawem autorskim odpowiedź otrzymali uczniowie klas pierwszych ZSRCKU podczas szkolenia „O prawie autorskim i wolnych licencjach” zorganizowanego 8 i 15 czerwca br. w ramach projektu „Cybernauci” finansowanego ze środków unijnych, który wspierają również takie instytucje jak: MEN czy ORE. Projekt realizuje Fundacja Nowoczesna Polska, której emisariuszem jest p. Iwona Choncia, prowadząca szkolenie dla uczniów naszej szkoły. ...więcej.
  Talent Powiatu 2018

„Talent Powiatu 2018”

Pięcioro uczniów ZSRCKU w Czernichowie zostało nominowanych do Stypendium „Talent Powiatu”. Troje uczniów nominowano za wybitne osiągnięcia w dziedzinie społecznej, a dwie uczennice za wybitne osiągnięcia w dziedzinie przedmiotów zawodowych.
Podczas uroczystej Gali Stypendialnej Powiatu Krakowskiego „Talent Powiatu 2018”, która 19 czerwca 2018r. odbyła się w LO w Skawinie, okazało się, że wszyscy nominowani uczniowie z naszej Szkoły otrzymali wyróżnienia. ...więcej.

Gala_Stypendialna_Powiatu_Krakowskiego_Talent_Powiatu_2018
Gala Stypendialna Powiatu Krakowskiego „Talent Powiatu 2018”
19 czerwca 2018r.
  Wybitne wyniki w nauce

Uczniowie ZSRCKU w Czernichowie osiągają coraz wyższe wyniki w nauce.

W roku szkolnym 2017/2018 aż 49 uczniów z klas I-III uzyskało średnią dydaktyczną 4,75 lub wyższą, co oznacza, że właśnie tylu uczniów otrzyma świadectwa z wyróżnieniem.

Uczennica, która uzyskała najwyższą średnią w Szkole (5,67) jest nominowana do Stypendium Prezesa Rady Ministrów, a 50 uczniów jest nominowanych do Stypendium Starosty Krakowskiego.

Jedna uczennica ZSRCKU w Czernichowie została nominowana do Stypendium Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2017/2018.

Opracowała Barbara Kajda
Podziekowanie_ZF
  Rajd Turystyczny "Skarby Powiatu"

RAJD TURYSTYCZNY „SKARBY POWIATU - w 100-lecie odzyskania niepodległości - z szacunku dla dziedzictwa z myślą o przyszłości”

W piątek, 15 czerwca 2018r., młodzież ZSRCKU w Czernichowie mieszkająca w Internacie „Pod Kłosem” wzięła udział w pieszym rajdzie po Dolinkach Podkrakowskich. ...więcej.
Rajd_turystyczny
Rajd turystyczny
15 czerwca 2018r.
  Baza wypoczynku
Ogłoszenia i informacje bieżąceNa stronie www.wypoczynek.men.gov.pl znajduje się baza wypoczynku. Dzięki stronie w łatwy i szybki sposób rodzice mogą sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku.
  „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”
Ogłoszenia i informacje bieżąceMinisterstwo Edukacji Narodowej przygotowało specjalny „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. Opracowanie jest dostępne na stronie internetowej ministerstwa. Można w nim znaleźć wszystkie najważniejsze informacje, istotne dla rodziców i opiekunów, dotyczące przygotowań do wyjazdów na letni wypoczynek.
  Talk with puppets
Ogłoszenia i informacje bieżąceTrzy Uczennice ZSRCKU w Czernichowie pod opieką p. Agnieszki Gargas realizują w Hiszpanii międzynarodowy projekt "Talk with puppets".
Talk_with_puppets-part.1
"Talk with puppets" - part 1
  Warsztaty z zakresu edukacji medialnej i cyfrowej
Ogłoszenia i informacje bieżąceFundacja Nowoczesna Polska oraz Collegium Civitas zapraszają uczniów i uczennice szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w bezpłatnych dwudniowych warsztatach z zakresu edukacji medialnej i cyfrowej. Więcej informacji.
  Konkurs powiatowy „Twój wybór - Twój zawód - Twoja przyszłość”
Konkursy i olimpiadyUczennice technikum hotelarstwa z ZSRCKU w Czernichowie zajęły II miejsce w konkursie powiatowym „Twój wybór - Twój zawód - Twoja przyszłość”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! ...więcej.
Konkurs_powiatowy_Twoj_wybor-Twoj_zawod-Twoja_przyszlosc
Konkurs powiatowy „Twój wybór - Twój zawód - Twoja przyszłość”
12 czerwca 2018r.
  Debata „Tożsamość narodowa”
Ogłoszenia i informacje bieżące11 czerwca 2018 r. przedstawiciele klas pierwszych udali się wraz z opiekunem do Urzędu Gminy w Czernichowie. Uczniowie wzięli udział w debacie „Tożsamość narodowa”. ...więcej.
Debata-Tozsamosc_narodowa
Debata „Tożsamość narodowa”