Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt    Promocja
  Menu
  ProjektyCKZ
Kącik Przedsiębiorcy  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Wycieczka do krakowskiego zoo
Ogłoszenia i informacje bieżące

Wycieczka do krakowskiego ogrodu zoologicznego

Dnia 16.04.2018 r. klasa 2TA pod opieką pań P. Pytel i T. Żuchowskiej odwiedziła jeden z 25 ogrodów zoologicznych w Polsce. Mieszczące się na terenie Lasu Wolskiego krakowskie zoo ma powierzchnię około 20 hektarów i jest domem 480 różnych gatunków zwierząt oraz miejscem pracy 100 osób.

Mało ekscytującą podróż trzema autobusami przyćmiło zwiedzanie ogrodu z panią przewodnik Anną Agaciak, która opowiadała o zoo, jego mieszkańcach i planach na przyszłość, takich jak sprowadzenie makaki japońskiej, czy budowy nowej szympansiarni.

Następnie przyszedł czas na spotkanie z tamtejszym lekarzem weterynarii, panem Marcinem Pałysem, który chętnie odpowiadał na pytania młodych techników weterynarii zainteresowanych pracą w zoo.
"Lepiej zapobiegać niż leczyć" to motto tamtejszej ekipy, która wprowadza je w życie, między innymi poprzez dbanie o higienę i regularne odrobaczanie wszystkich zwierząt. Jednym z problemów, z którymi boryka się obsługa ogrodu jest utrudniona diagnostyka ze względu na ich wrodzoną zdolność ukrywania słabości, która w naturalnym środowisku ratuje dzikie zwierzęta przed atakiem drapieżników.

Uczniowie jednogłośnie osądzili, że wycieczka była bardzo udana, a niektórzy zostali nawet dłużej podczas kiedy reszcie spieszyło się na obiad. Nic w tym dziwnego, gdyż spacer po ogrodzie podziałał stymulująco na ośrodek sytości ;)

Opracowała Anna Dziedzic


Wycieczka_do_krakowskiego_ogrodu_zoologicznego
Wycieczka do krakowskiego ogrodu zoologicznego
16 kwietnia 2018r.
  Sojusz Dziennikarski
Ogłoszenia i informacje bieżąceZachęcamy do lektury, ostatniego przed wakacjami, wydania "Sojuszu Dziennikarskiego":)
  Dyżury internatu w czasie weekendu majowego
Internat
Dyzury_internatu_weekend_majowy_miniatura
  Dzień Otwarty Szkoły
Ogłoszenia i informacje bieżące
Dzien_Otwarty_Szkoly
Dzień Otwarty Szkoły
24 kwietnia 2018r.
  Dzień Otwarty ZSRCKU w Czernichowie
Ogłoszenia i informacje bieżące

Tak było dzisiaj, zapraszamy jutro:)

Dzien_Otwarty_ZSRCKU_w_Czernichowie
Dzień Otwarty ZSRCKU w Czernichowie
23 kwietnia 2018r.
  Dzień Marchewki
Ogłoszenia i informacje bieżące

Dzień Marchewki

20 kwietnia 2018r., w ramach trwającego w ZSRCKU w Czernichowie projektu „Dni Zdrowia”, uczniowie klasy IC technikum hotelarstwa pod opieką nauczycielki Ewa Rakoczy opracowali i zrealizowali w szkole „Dzień Marchewki”.
Młodzież, po przygotowaniu planu marketingowego wydarzenia, częstowała wszystkich zdrowymi i pełnymi witamin marchewkowymi przekąskami.
„Dni Zdrowia” to warsztaty dla uczniów klas I i II technikum hotelarstwa rozwijające umiejętności zawodowe i promujące zdrowy styl życia, które są sfinansowane z powiatowego grantu.

Opracowała Ewa Rakoczy


  Turystyczne naukowe warsztaty weekendowe w Suchej Beskidzkiej
Ogłoszenia i informacje bieżące

Turystyczne naukowe warsztaty weekendowe w Suchej Beskidzkiej

12 uczniów z klasy IIC technikum hotelarskiego w dniach 13-15 kwietnia 2018r. uczestniczyło w dodatkowych zajęciach rozwijających zorganizowanych w formie naukowych warsztatów weekendowych prowadzonych we współpracy z uczelniami w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej.
Zajęcia dotyczyły obszaru turystyki i odbywały się w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej.
Młodzież wysłuchała wykładów dotyczących zarządzania nowoczesnym hotelem oraz doskonaliła umiejętność pracy w programach komputerowych służących do obsługi gości w recepcji hotelowej oraz tworzenia strony internetowej hotelu.
Po części dydaktycznej, w trakcie emocjonującej gry terenowej, przyszli hotelarze poznali uroki miasta Wadowice.

Opracowała Ewa Rakoczy


Turystyczne_naukowe_warsztaty_weekendowe_w_Suchej_Beskidzkiej
Turystyczne naukowe warsztaty weekendowe w Suchej Beskidzkiej
13 - 15 kwietnia 2018r.
  XIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Hotelarsko-Geograficznej
Ogłoszenia i informacje bieżące

II miejsce Kamili Ślizowskiej w Konkursie „Znaczenie turystyki w rozwoju regionalnym” PROJEKT – UWOLNIJ WYOBRAŹNIĘ

Dużym sukcesem dla Naszej Szkoły zakończył się XIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Hotelarsko-Geograficznej organizowany przez Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej w ramach projektu „Uwolnij wyobraźnię”. Uczennica klasy III c w zawodzie technik hotelarstwa Kamila Ślizowska zajęła drugie miejsce i tym samym zdobyła prawo do dwóch lat bezpłatnych studiów na Wydziale Turystyki i Rekreacji. Jest to tym bardziej cenna nagroda dla Kamili, ponieważ od dawna planowała studia na tej uczelni. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 20 uczniów z klas IV i III technikum hotelarstwa, a do finału zakwalifikowano 5 uczniów. Oprócz Kamili w Suchej Beskidzkiej o nagrody walczyli: Mykhailo Bilov, Przemysław Górecki, Weronika Machaczka i Szczepan Szwed. Tym znaczący jest to sukces, że w finale uczestniczyło ok 50 uczniów z kilkunastu szkół z całego kraju.

Podczas finału uczestnicy zmagali się z testem, który obejmował zakres szeroki wiedzy hotelarskiej, ale i geograficznej (w tym lokalnych terenów Suchej Beskidzkiej). Następnie w części praktycznej uczniowie na podstawie otrzymanych informacji i z wykorzystaniem map, przewodników opracowywali program pobytu dla specjalnej grupy gości. Kamila z obydwoma częściami poradziła sobie bardzo dobrze.

Gratulujemy Kamili i zachęcamy uczniów obecnych klas II i III do jeszcze bardziej wytężonej nauki tak, aby i oni w przyszłym roku mogli pochwalić się podobnym sukcesem.

Szczegółowa relacja z konkursu dostępna jest na stronie: http://www.wste.edu.pl/aktulanosci/wielki-final-xiii-ogolnopolskiego-konkursu-wiedzy-informatycznej-i-hotelarsko-geograficznej

Opracowała Anna Mika


Dyplom_WSTiE_Kamila_Slizowska
  Powiatowy Konkurs Ortograficzny „O Pióro Starosty”
Ogłoszenia i informacje bieżące

Po raz kolejny uczennica ZSRCKU w Czernichowie była najlepsza w Powiatowym Konkursie Ortograficznym „O Pióro Starosty”

MISTRZOWIE ORTOGRAFII

17 kwietnia 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Krakowie odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego „O Pióro Starosty”, którego celem było zachęcenie młodzieży do pogłębienia wiedzy z dziedziny ortografii oraz doskonalenie umiejętności sprawnego posługiwania się językiem polskim.
Drugi rok z rzędu konkurs wygrała Aleksandra Bętkowska, uczennica klasy II technikum hodowcy koni w ZSRCKU w Czernichowie, która pokonała 25 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu krakowskiego. Nie sprawiły jej problemu: chuderlawa chimera, nicnierobienie, ponadtrzydziestoparoletni rzezimieszek oraz żyworodny łożyskowiec.
W nagrodę za wygrany konkurs Aleksandra Bętkowska otrzymała tytułowe pióro i tablet, ufundowane przez Starostę Krakowskiego Wojciecha Pałkę.
Wysoką lokatę (czwarte miejsce) w tymże konkursie zajął Adrian Poniedziałek, uczeń klasy IV technikum hotelarstwa.

Opracowała Joanna Wasilewska


Dyplom_Powiatowy_Konkurs_Ortograficzny_O_Pioro_Starosty
  Komiksy o cyberbezpieczeństwie w szkolnej czytelni
Ogłoszenia i informacje bieżącePani Bibliotekarka zamówiła do szkolnej czytelni komiksy (komiksyekonomiczne.pl - edycja IX - 2017/2018), w których na str. 4-27 poruszane są tematy z zakresu cyberbezpieczeństwa.
Komiksy dostępne są również na stronie internetowej http://www.komiksy-ekonomiczne.pl/pl/showall/tag/Cyberbezpiecze%C5%84stwo.
  Zawiadomienie o odrzuceniu ofert i o wyborze najkorzystniejszych ofert - 17 kwietnia 2018r.
PrzetargiZawiadomienie o odrzuceniu ofert i o wyborze najkorzystniejszych ofert w przetargu na dostawę artykułów żywnościowych do stołówki internatu Zespołu Szkół RCKUo w Czernichowie
Strona 41 z 47 << < 38 39 40 41 42 43 44 > >>
  Dzisiaj
Środa
1
Kwietnia 2020

Imieniny obchodzą:
Teodor, Grażyna, Irena, Zygmunt
  Zapraszamy
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Użytkowników Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 602
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Aleksandra Wolek
  Poczta
Poczta
  Facebook


  Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Powitanie
Powitanie
Chcecie wiedzieć jak...
Najciekawsze Tematy
Powitanie [0]
Powitanie [0]
Chcecie wiedzieć ... [0]
  Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Barbara Kajda
25/06/2016 15:06
Ancurrr14, można już składać podania do szkół policealnych. Informacje o rekrutacji do szkół dla dorosłych znajdują się w panelu po lewej stronie, w zakładce: Rekrutacja-> Szkoły zaoczne.

Ancurrr14
23/06/2016 08:48
Czy można juz składać podanie do szkoły Policealnej ?

twety19
19/08/2015 21:41
Wonski dziękuje bardzo za pomoc. Na prawdę była potrzebna :-)

Wonski
15/08/2015 12:36
,papierem od lekarza i zdjęciem zanosisz to znowu do starostwa i oni ci wydają PKK czyli profil kandydata na kierowcę.Myślę że pomogłem. Życzę miłych 18 dni wakacji !

Wonski
15/08/2015 12:35
200 zł później idziesz do wydziału komunikacji w starostwie tam pobierasz "Wniosek o wydanie prawa jazdy lub pozwolenie" ktoś na pewno ci zaznaczy tak co masz wypełnić.Razem z tym wnioskiem,

Wonski
15/08/2015 12:31
twety19, W Google wpisz "prawo jazdy lekarz i nazwa większej miejscowości koło której mieszkasz". Tam znajdziesz lekarza najlepiej prywatnego bo szybciej cię przyjmie za badanie płaci się 20

Barbara Kajda
14/08/2015 21:51
Twety19, podstawowe informacje dotyczące prawa jazdy kategorii T znajdują się tutaj: http://czernichow.edu.pl/
viewpage.php?page_id=1072
, więcej szczegółów: http://www.word.waw.pl/in
dex.php


twety19
11/08/2015 16:29
czy można u zwykłego lekarza rodzinnego / z góry dziękuję za pomoc ^^ pozdrowienia i miłych wakacji :-)

twety19
11/08/2015 16:27
Dzień dobry ;-). Jak należy stworzyć profil kandydata na prawo jazdy kategorii T? Jakie wnioski należy złożyć i gdzie? Jakie dokumenty należy mieć i co z badaniami ? U kogo należy je zrobić? Czy moż

Barbara Kajda
13/07/2015 10:59
Jaaa, Angeelika odpowiedziała prawidłowo na Twoje pytanie.

Archiwum
  Licznik wyświetleń
  Licznik odwiedzin

  Lokalizator
  Odsyłacze
epodreczniki.pl

Starostwo Powiatowe
w Krakowie

ITV Gmin i Powiatu
Krakowskiego

MEN

Kuratorium Oświaty
w Krakowie

Centralna Komisja
Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

Krajowy Ośrodek
Wspierania Edukacji
Zawodowej i Ustawicznej

Portal Funduszy
Europejskich

Serwis Informacyjny
Gminy Czernichów

Starostwa Powiatowego
w Krakowie

Serwis Internetowy
Miasta Krakowa