Strona Główna    Aktualności    Zobacz    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt

Bezpieczni w „Chmurze”

Uczniowie klasy III c (technikum hotelarstwa) w ramach lekcji wychowawczej włączyli się w działania związane z realizowanym przez Szkołę projektem "Cyfrowobezpieczni.pl". Młodzież w pierwszej kolejności zapoznała się informacjami dotyczącymi "Fake newsów" zamieszczonymi na gazetce szkolnej oraz na "chmurowej" ścianie jednego z korytarzy. Następnie podczas zajęć pracując w grupach uczniowie stworzyli kilka fałszywych informacji dotyczących życia szkoły. Planowano wywieszenie ich na tablicy ogłoszeń. Jednak po zapoznaniu się z tymi informacji uznano, iż są one zbyt wiarygodne, aby je upubliczniać. Mogłyby wprowadzić niepotrzebne zamieszanie w życie szkolne. W podsumowaniu młodzież stwierdziła, że bardzo łatwo stworzyć i rozpowszechnić nieprawdziwą informację, a jeszcze łatwiej w nią uwierzyć, dlatego należy z dużym dystansem podchodzić do tego co jest nam serwowane codziennie przez różne źródła przekazu (w tym głównie Internet).

Opracowała Anna Mika

Bezpieczni_w_Chmurze
  Światowy Dzień Zdrowia

Obchody Światowego Dnia Zdrowia

W sobotę 7 kwietnia 2018 roku Nasza Szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Zdrowia, któremu przyświecało hasło ,,Zdrowie dla wszystkich". Z inicjatywy Pani Anny Miki słuchacze i słuchaczki szkoły policealnej w zawodzie opiekun medyczny pod kierunkiem nauczycielki przedmiotów zawodowych Pani Jolanty Kramarczyk przygotowali gazetkę informującą o prawach wszystkich ludzi do opieki zdrowotnej oraz najważniejszych przesłaniach Światowego Dnia Zdrowia. Wynik ich pracy można znaleźć w oknie sali nr 9 (przy wejściu do szkoły obok szatni). Obchody zorganizowane przez słuchaczy nie skończyły się tylko na przygotowaniu informacji, ale zawierały także działania praktyczne. Opiekunowie medyczni w ramach dbania o zdrowie innych osób oraz nawiązywania dobrych relacji mierzyli ciśnienie uczestnikom Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego R.03 (prowadzenie produkcji rolniczej). Obydwie grupy były bardzo zadowolone z udziału w akcji. Opiekunowie medyczni mogli ćwiczyć zadania zawodowe, a uczestnicy KKZ zadbać o swoje zdrowie. Podsumowaniem akcji niech będą stwierdzenia, że o zdrowie należy dbać każdego dnia i każdy człowiek niezależnie od miejsca zamieszkania powinien mieć dostęp do bezpłatnej podstawowej pomocy medycznej.

Pierwsze spotkanie Szkolnego Koła PCK

Pierwsze spotkanie Szkolnego Koła PCK

5 kwietnia br. odbyło się pierwsze spotkanie Szkolnego Koła PCK przy ZSRCKU w Czernichowie. Na zebraniu został oficjalnie wybrany Zarząd Koła oraz zostali wpisani członkowie, którzy przybyli na zebranie. ...więcej.

Pierwsze_spotkanie_SK_PCK
  Oddaj krew - zgarnij książki
Czytam do ostatniej kropli krwi - zostań honorowym krwiodawcą
Oddaj krew - zgarnij książki
  Akcja Krwiodawstwa
12_kwietnia_akcja_krwiodawstwa
  Szkolne Koło PCK
Plakat_pierwsze_spotkanie_SK_PCK

Zapraszamy na fanpage Szkolnego Koła PCK
  Nowy plan lekcji od 4 kwietnia do 13 kwietnia 2018r.
Ogłoszenia i informacje bieżąceSzanowni Państwo,
od środy - 4 kwietnia 2018r. do piątku -13 kwietnia 2018r., będzie obowiązywał nowy plan lekcji, nowy plan nauczania indywidualnego dla ucznia klasy 4c oraz nowy plan dyżurów nauczycieli.

Kolejna zmiana planu lekcji planowana jest od 16 kwietnia 2018r. ze względu na praktyki zawodowe klas 3aTW i 3b.
  Przetarg na dostawę artykułów żywnościowych
PrzetargiPrzetarg na dostawę artykułów żywnościowych do stołówki internatu

Dzień Nabiału

27 marca 2018r. klasa IC zapoczątkowała organizację cyklu Dni Zdrowia. Podczas dużej przerwy uczniowie technikum hotelarstwa częstowali wszystkich serem oraz jogurtami. „Dni Zdrowia” to warsztaty dla uczniów klas I i II technikum hotelarstwa rozwijające umiejętności zawodowe i promujące zdrowy styl życia sfinansowane z powiatowego grantu. Projekt zakłada zorganizowanie do końca bieżącego roku szkolnego jeszcze czterech dni promujących zdrowe odżywianie: Dzień Jabłka, Dzień Marchewki, Zielony Dzień Zdrowia oraz Egzotyczny Dzień Zdrowia.

Opracowała Ewa Rakoczy

Dzien_Nabialu
27 marca 2018r.
  Konkurs fotograficzny „Aktywne ferie”

KONKURS FOTOGRAFICZNY – AKTYWNE FERIE!

Współczesna młodzież coraz więcej swojego cennego czasu spędza biernie przed komputerem. Często zdarza się, że przeciętny młody człowiek poświęca na gry komputerowe większość swojego wolnego czasu. Dlatego w ramach działań internatu „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH”, ogłosiliśmy przed wyjazdem młodzieży na zimową przerwę feryjną konkurs fotograficzny pt.: „Aktywne ferie”. ...więcej.

Konkurs_fotograficzny-Aktywne_ferie
Konkurs fotograficzny „Aktywne ferie”
  Spotkanie z okazji 20-lecia zdania matury
Ogłoszenia i informacje bieżąceZaproszenie na spotkanie z okazji 20-lecia zdania matury