Teatr Forum w ZSRCKU w Czernichowie
Dodane przez Barbara Kajda dnia Kwiecień 15 2018 19:49:15

Teatr Forum

W poniedziałek, 9 kwietnia 2018r., do naszej szkoły przyjechała grupa wolontariuszy ze Stowarzyszenia Rozwoju i Integracji Młodzieży pochodzących z różnych krajów Europy (Francja, Hiszpania, Włochy, Chorwacja, Finlandia, Niemcy).

Przestawiliśmy historię ze smutnym końcem, która przydarzyła się naprawdę jednemu z wolontariuszy – aktorów. Uczniowie wspólnie zastanawiali się co mogliby zmienić tak, żeby ta historia skończyła się dobrze, a nie tak jak w rzeczywistości. Podczas gdy przestawienie grane było po raz drugi, uczniowie przeprowadzili pięć interwencji, wychodząc na scenę. Interwencje przyniosły pożądane efekty, zmieniając przebieg akcji, więc całe przestawienie miało inny, pozytywny koniec.

W przedstawieniu wzięli udział uczniowie z klasy 3a i 3b. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w poczęstunek i oprowadzanie naszych gości po terenie szkoły – naprawdę bardzo im się tutaj podobało i z chęcią jeszcze do nas wrócą.

Szczegóły dotyczące spotkania na temat Wolontariatu Europejskiego – już wkrótce. Na dany moment wiadomo, że odbędzie się w maju lub czerwcu w godzinach popołudniowych.

Opracowała Agnieszka Gargas


Teatr_Forum
Teatr Forum
9 kwietnia 2018r.