Koło weterynaryjne dużych zwierząt
Dodane przez Barbara Kajda dnia Grudzień 05 2018 19:13:29

Koło weterynaryjne dużych zwierząt

Informujemy, że w ostatnim czasie 17 uczniów różnych klas Technikum Weterynaryjnego wzięło udział w zajęciach w ramach projektu „Koło weterynaryjne dużych zwierząt”, związanego z realizacją XX EDYCJI GRANTÓW EDUKACYJNYCH. Osobą odpowiedzialną za realizację projektu był po raz kolejny mgr inż. Marcin Podsiadło.

Zgodnie z założeniami projektu uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną dotyczącą sposobów dbania o stan higieniczny jamy ustnej i uzębienia konia, jak również nauczenie anatomii czaszki konia. Zajęcia prowadzono z udziałem lek. wet. Rafała Pędziwiatra, pioniera stomatologii końskiej, jednego z najlepszych lekarzy weterynarii w tej dziedzinie.

Szczególnie interesująca dla uczniów była możliwość zapoznania się z zasadami znieczulenia dużych zwierząt, jak i z techniką prowadzenia zabiegów stomatologicznych u koni.

Miła i otwarta atmosfera, jaka towarzyszyła prowadzonym zajęciom oraz bezpośrednia możliwość uczestniczenia w prowadzonym zabiegu (każdy uczestnik miał możliwość zobaczyć stan uzębienia konia zarówno przed, jak i po wykonanym zabiegu) sprzyjała zadawaniu pytań przez uczestników, co z pewnością wpłynie na rozwijanie zainteresowań uczniów oraz chęć do dalszego pogłębiania wiedzy w tej dziedzinie.

Opracował Marcin Podsiadło


Kolo_weterynaryjne_duzych_zwierzat
Koło weterynaryjne dużych zwierząt