Dzień Edukacji Narodowej w ZSRCKU w Czernichowie
Dodane przez Barbara Kajda dnia Październik 15 2020 10:00:00

Dzień Edukacji Narodowej w ZSRCKU w Czernichowie

Skromnie, ale w podniosłym nastroju świętowaliśmy Dzień Nauczyciela w Zespole Szkół RCKU w Czernichowie. Uroczystość została zorganizowana przede wszystkim dla uczniów klas pierwszych, którzy zostali poprzez symboliczny akt ślubowania włączeni do grona uczniów naszej szkoły. Pierwszoklasiści ślubowali m.in. godnie reprezentować szkołę, uczyć się i przestrzegać zasad koleżeńskiego współżycia, pomagać im w realizacji tych postanowień będą wychowawczynie: Pani Dominika Gala, Pani Bożena Mrozicka i Pani Barbara Ryś.
Podczas dzisiejszej uroczystości rozdane też zostały dyplomy i nagrody w konkursie dotyczącym Jana Pawła II, laureaci to głównie uczniowie klas pierwszych, którzy z entuzjazmem podeszli do zgłębiania wiedzy na temat Papieża.
Miłym akcentem były również życzenia od Samorządu Szkolnego złożone dyrekcji i wszystkim nauczycielom. Uznawane zwykle za banalne życzenia zdrowia stały się docenione w czasach pandemii, dlatego przede wszystkim zdrowia życzyli uczniowie swoim pedagogom, a oprócz zdrowia satysfakcji z pracy i wielu sukcesów zawodowych i osobistych.
Życzenia nauczycielom złożył także Starosta Krakowski, Pan Wojciech Pałka – za pośrednictwem Pani wicedyrektor naszej szkoły, Barbary Kajdy. Nagrody Starosty Krakowskiego w bieżącym roku otrzymały: Pani Anna Mika, nauczycielka przedmiotów zawodowych z zakresu hotelarstwa i kierownik szkolenia praktycznego, Pani Ewa Rakoczy, nauczycielka przedsiębiorczości i przedmiotów zawodowych z dziedziny hotelarstwa i Pani Agnieszka Kołodziej, nauczycielka języka polskiego.
Dyrektor ZSRCKU, Pan Grzegorz Bylica przyznał Nagrody Dyrektora nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym, które zostały wręczone podczas kameralnego spotkania w auli naszej szkoły.
Święto Edukacji Narodowej to jednak nie tylko dzień, który celebrują wyłącznie nauczyciele, to również święto wszystkich ludzi, którzy są z edukacją związani, którzy ciągle zdobywają wiedzę, ponieważ „wykształcenie – jak mawiał Ryszard Podlewski - to nic innego jak podnoszenie estetyki wnętrza.”

Opracowała: Agnieszka Kołodziej