Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Dojazd    Kontakt
  Menu
  Projekty

CKZKącik Przedsiębiorcy


  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Szkoła

Szkoła Rolnicza w Czernichowie przez lata swojej działalności kształciła przede wszystkim dla potrzeb polskiego rolnictwa. Absolwenci z Czernichowa mieli i mają do dzisiaj swój teoretyczny i praktyczny udział w podnoszeniu kultury rolnej na terenie całego kraju. Wysokie kwalifikacje, wszechstronność zainteresowań, otwarte umysły wiodły ich także na wyższe uczelnie w kraju i za granicą, na wysokie szczeble administracji państwowej. Zasilali szeregi środowisk twórczych, naukowych i artystycznych.

Zawsze, oprócz kształcenia zawodowego, starano się tu wychowywać młodzież w duchu miłości ojczyzny, na pełnowartościowych, społecznie użytecznych obywateli. Uczniowie w czasie swojego pobytu w szkole otrzymywali wspaniałe dary: umysłu, ducha i osobowości. Chlubne dzieje szkoły nakładają na dyrekcję, nauczycieli i młodzież poważne obowiązki utrzymania wysokiego poziomu nauczania i wychowania w duchu najlepszych czernichowskich tradycji. Kierujący szkołą, dyrektorzy pełni szacunku dla tradycyjnych wartości, stawiają przed szkołą zadanie kształcenia "mistrzów" w swoim zawodzie oraz wychowywanie w duchu "poszanowania drugiego człowieka".

Za swoją działalność oświatowo-wychowawczą po II wojnie światowej szkoła otrzymała:

  • Złoty Krzyż Zasługi
  • Złotą Odznakę "Za Zasługi dla Ziemi Krakowskiej"
  • Medal Komisji Edukacji Narodowej
  • Honorową Nagrodę im. Stanisława Staszica "Za wybitne osiągnięcia w organizacji i systematycznym podnoszeniu nowoczesnej nauki i techniki do produkcji rolnej"
  • Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski
  • Złotą Odznakę im. Franciszka Stefczyka za Zasługi dla Spółdzielczości Bankowej

  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Poczta
Poczta
  Facebook