Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Dojazd    Kontakt
  Menu
  ProjektyCKZ
Kącik Przedsiębiorcy


  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Projekt IRRESISTIBLE - kronika 2014/2015

Kronika projektu IRRESISTIBLE
w ZSRCKU w Czernichowie
rok szkolny 2014/2015

„Nano wkracza do Czernichowa” – wystawa interaktywna podsumowująca projekt IRRESISTIBLE
24 czerwca 2015r.

24 czerwca 2015r. w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie odbyła się wystawa interaktywna „Nano wkracza do Czernichowa” podsumowująca projekt IRRESISTIBLE, w którym od 4 marca br. brało udział dwudziestu uczniów technikum weterynarii z klas 1a, 1b i 2a.
Uroczystego otwarcia wystawy dokonała dr Iwona Maciejowska, koordynator projektu IRRESISTIBLE w Polsce. Swoją obecnością zaszczycili nas także dr Paweł Bernard (koordynator projektu SAILS w Polsce) i dr Maciej Kluza (kierownik Działów Muzealnych Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius w Krakowie). ...więcej


Uczniowie z ZSRCKU w Czernichowie zbudowali modele mikroskopów sił atomowych
25 maja 2015r.

W poniedziałek, 25 maja 2015r., uczniowie z trzech klas technikum weterynarii w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie, podczas zajęć pozalekcyjnych zorganizowanych w ramach projektu IRRESISTIBLE, samodzielnie zbudowali modele mikroskopów sił atomowych (Atomie Force Microscope, AFM). ...więcej


Uczniowie powtarzają eksperymenty
18 maja 2015r.

W poniedziałek, 18 maja 2015r., uczestnicy projektu IRRESISTIBLE powtórzyli eksperymenty z wcześniejszych zajęć.

Spotkanie uczestników projektu IRRESISTIBLE z naukowcami na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
14 maja 2015r.

W czwartek, 14 maja 2015r., po zakończeniu zajęć dydaktycznych w szkole, uczniowie z klas 1a, 1b i 2a (technikum weterynarii) w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie, pod opieką nauczycielek Barbary Kajdy i Bożeny Mrozickiej, pojechali do Krakowa, aby spotkać się z naukowcami na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. ...więcej


Uczestnicy projektu IRRESISTIBLE i nanozłoto
11 maja 2015r.

11 maja 2015r., uczniowie Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie biorący udział w projekcie IRRESISTIBLE otrzymali nanocząski złota zmodyfikowaną metodą Turkevicha, a następnie zbadali wpływ elektrolitów na ich stabilność.


Uczestnicy projektu IRRESISTIBLE przeprowadzają eksperymenty wymagające zaangażowania różnych zmysłów
27 kwietnia 2015r.

27 kwietnia 2015r., uczniowie Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie biorący udział w projekcie IRRESISTIBLE przeprowadzili eksperymenty wymagające zaangażowania różnych zmysłów. W trakcie zajęć uczniowie mogli sprawdzić, który ze zmysłów - wzrok czy węch - lepiej się sprawdza przy określaniu obecności cząstek w skali nano. Ponadto zbadali efekt rozproszenie wiązki światła w różnych układach koloidalnych.


Uczestnicy projektu IRRESISTIBLE próbują odpowiedzieć na pytanie: "Czy rozmiar ma znaczenie?"
22 kwietnia 2015r.

22 kwietnia 2015r., uczniowie Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie biorący udział w projekcie IRRESISTIBLE próbowali odpowiedzieć na pytanie: "Czy rozmiar ma znaczenie?". W tym celu przeprowadzili doświadczenia oraz dyskusję, a następnie wyniki zapisali na tablicy.


Uczestnicy projektu IRRESISTIBLE pracują i planują
15 kwietnia 2015r.

15 kwietnia 2015r., uczniowie biorący udział w projekcie IRRESISTIBLE w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie stworzyli plakaty przedstawiające naukowca i opracowali wstępny plan wystawy interaktywnej.


Uczestnicy projektu IRRESISTIBLE w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius
8 kwietnia 2015r.

W środę, 8 kwietnia 2015r., po zakończeniu zajęć dydaktycznych w szkole, uczniowie z klas 1a, 1b i 2a (technikum weterynarii) w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie, pod opieką nauczycielek Barbary Kajdy i Ewy Rakoczy, pojechali do Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius w Krakowie, gdzie zwiedzili wystawę interaktywną „Wszystko… jest liczbą” oraz wzięli udział w warsztatach dotyczących eksponatów interaktywnych przeprowadzonych przez doktora Macieja Kluzę, kierownika Działów Muzealnych. ...więcej


Odpowiedzialne badania i innowacje
25 marca 2015r.

25 marca 2015r. odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu IRRESISTIBLE, których tematem były odpowiedzialne badania i innowacje. Uczniowie poznali 6 kluczowych elementów RRI, stworzyli mapę skojarzeń ze słowem azbest, a następnie poznali właściwości, cechy użytkowe i zastosowanie azbestu.


Eksperymenty w konwencji IBSE
18 marca 2015r.

18 marca 2015r. odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu IRRESISTIBLE, podczas których uczniowie klas 1a, 1b i 2a (technikum weterynarii) samodzielnie stworzyli mapę myśli dotyczącą właściwości tlenku węgla(IV), a także zaplanowali i przeprowadzili eksperymenty pozwalające na zbadanie wybranych właściwości tego związku. Uczniowie w sposób teoretyczny i praktyczny zgłębiali wiedzę na temat IBSE.


Jak tworzy się nauka?
11 marca 2015r.

11 marca 2015r. uczniowie klas 1a, 1b i 2a w ramach projektu IRRESISTIBLE przystąpili do realizacji modułu "katalityczne właściwości materiałów". Pierwsze zajęcia w ramach tego modułu miały umożliwić uczniom udzielenie odpowiedzi na pytanie: "Jak tworzy się nauka?"
Uczniowie pracując w grupach zapoznali się z metodą naukową i narzędziami Web 2.0.
Podczas dalszej pracy, przyszli weterynarze, będą skupiać się na właściwościach zależnych od skali nanokryształów i materiałów nanoporowatych wraz z ich zastosowaniem w procesach katalitycznych wykorzystywanych w ochronie środowiska.


Projekt IRRESISTIBLE rusza w ZSRCKU w Czernichowie
4 marca 2015r.

4 marca 2015r. odbyły się pierwsze (organizacyjne) zajęcia w ramach projektu IRRESISTIBLE dla uczniów klas weterynaryjnych (1a, 1b, 2a) w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie.
Po wypełnieniu ankiety wstępnej uczniowie zastali zapoznani przez nauczycielkę, Barbarę Kajdę, z głównymi celami i założeniami projektu. Następnie wybrali ścieżkę projektową, którą będą realizować.
Projekt jest wdrażany w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie dzięki współpracy z Zakładem Dydaktyki Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w ramach działań koordynujących i wspierających programu FP7-NAUKA-W-SPOŁECZEŃSTWIE-2013-1, Działanie 5.2.2 Młodzież i nauka. Temat SiS.2013.2.2.1-1. Podniesienie świadomości młodzieży w zakresie odpowiedzialnych badań i innowacji poprzez kształcenie w zakresie nauk przyrodniczych przez dociekanie naukowe.Opracowała Barbara Kajda
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Poczta
Poczta
  Facebook