Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Dojazd    Kontakt
  Menu
  ProjektyCKZ
Kącik Przedsiębiorcy


  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Zajęcia z transportu koni

Praktyczne zajęcia uczestników KKZ R.20 z transportu koni

W dniu 17 maja 2015 roku słuchacze Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie biorący udział w Kwalifikacyjnym Kursie Zawodowym R.20 (szkolenie i użytkowanie koni) pod opieką pana mgr inż. Marcina Podsiadło odbyli zajęcia z transportu koni na terenie Starej Stajni Gospodarstwa Agroturystycznego w Hebdowie.
Celem wizyty było zapoznanie się z informacjami na temat budowy i przeznaczenia przyczepy dla koni, załadunku i rozładunku koni oraz ich bezpiecznego transportu. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć różne zachowania koni przy próbie załadunku oraz różne metody samego załadunku. Słuchacze mogli osobiście dokonać zabezpieczenia konia przed podróżą (założenie ochraniaczy transportowych na nogi i ogon) oraz załadunku konia do przyczepy. W samej przyczepie uczestnicy mogli zamontować przegrody i sporniki oraz dokonać zamknięcia klapy tylnej.
Po zajęciach uczestnicy udali się na jazdę konną pod opieką instruktorki pani mgr inż. Magdaleny Gaj gdzie mogli doskonalić swoje umiejętności jeździeckie i usłyszeć wiele cennych rad.
Na terenie stajni uczestnicy dokonali jeszcze analizy różnych metod załadunku konia.
Na koniec pobytu w Stajni ORK Hebdów słuchacze udali się na pyszny obiad oraz szklankę świeżo wyciskanego soku pomarańczowego do lokalu Stara Stajnia.
Wyjazd spełnił oczekiwania uczestników przede wszystkim dlatego, że umożliwił im praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy.

Opracował Marcin Podsiadło

/Praktyczne_zajecia_uczestnikow_KKZ_R.20_z_transportu_koni
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Poczta
Poczta
  Facebook