Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Dojazd    Kontakt
  Menu
  Projekty

CKZKącik Przedsiębiorcy


  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Kronika 2016/2017

Kronika roku szkolnego 2016/2017

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
23 czerwca 2017r.

W piątek, 23 czerwca 2017r., w hali sportowej Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017.
Uroczystość została poprzedzona mszą świętą odprawioną w kaplicy szkolnej przez ks. Pawła Cempurę. ...więcej.


Uczniowie ZSRCKU laureatami III miejsca w powiatowym konkursie RSP
14 czerwca 2017r.

Uczniowie Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie zostali docenieni podczas uroczystej gali wieńczącej V edycję projektu „Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości” realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Krakowie. Zespół uczniowski w składzie: Katarzyna Fajto, Kamila Ślizowska oraz Paweł Cyran zajął trzecie miejsce wśród szkół Powiatu Krakowskiego.
Galę uświetnił m. in. muzyczny występ naszego ucznia Bartłomieja Góreckego. ...więcej.


Wycieczka do Wrocławia w ramach projektu „Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości”
12 czerwca 2017r.

W dniu 12 czerwca 2017r. w ramach projektu „Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości” siedmioosobowa grupa uczniów pod opieką nauczycielki Ewy Rakoczy, wraz z młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Krakowskiego, udała się na wycieczkę do Wrocławia. Tematem przewodnim wyjazdu, tak jak i piątej edycji projektu, były „Tradycje i innowacje w polskiej przedsiębiorczości”. ...więcej.


Dni Otwarte Szkoły
2017r.

Uczniowie gimnazjów mieli okazję zapoznać się z ofertą Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie podczas Dni Otwartych.


Konkurs dla gimnazjalistów
9 czerwca 2017r.

W dniu 9 czerwca 2017 roku, w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie odbył się III finałowy etap konkursu dla gimnazjalistów pod hasłem „Gra o zdrowie w Zespole Szkół w Czernichowie”. Tegoroczny finał był już ósmą edycją trzyetapowego konkursu o tematyce prozdrowotnej organizowanego dla gimnazjalistów. Patronatem honorowym konkurs objęli: Józef Krzyworzeka - Starosta Krakowski, Szymon Łytek-Wójt Gminy Czernichów oraz Jarosław Foremny - Małopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie. Uroczystego otwarcia konkursu dokonał Grzegorz Bylica - Dyrektor Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie. ...więcej.
Strona Konkursu


Festiwal Kultury Polsko - Ukraińskiej
8 czerwca 2017r.

8 czerwca odbył się na terenie Zespołu Szkół RCKU w Czernichowie Festiwal Kultury Polsko – Ukraińskiej, zorganizowany jako nagrodzony w konkursie „Junior Demokracji” projekt mający na celu zaprezentowanie kultury obydwu krajów i integrację uczniów polskich i ukraińskich.
Przygotowania do festiwalu trwały wiele miesięcy i obejmowały szeroki zakres działań realizowanych przez młodzież naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli: p. Agnieszki Kołodziej, p. Katarzyny Łach – Smółki, p. Renaty Woźniak i p. Piotra Żmigrodzkiego. ...więcej.


Bicie rekordu w masowym czytaniu książek
1 czerwca 2017r.

1 czerwca 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie zebrali się w szkolnym parku na wspólnym czytaniu.
Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM, która była odpowiedzią na słabe wskaźniki czytelnictwa w Polsce. ...więcej.


C.d. konkursu fotograficznego „MÓJ PRZYJACIEL - ZWIERZAK W OBIEKTYWIE”
2017r.

W kontynuacji cieszącego się dużym zainteresowaniem konkursu pt. „Mój przyjaciel: Zwierzak w obiektywie”, została przyznana przez młodzież nagroda publiczności oraz trzy wyróżnienia. Szczegóły...


Wyjazdowe zajęcia słuchaczy KKZ R.20
27 maja 2017r.

W sobotę, 27 maja 2017r., słuchacze kwalifikacyjnego kursu zawodowego R.20 mieli przyjemność uczestniczyć w wyjazdowych zajęciach w ramach przedmiotu praktyka zawodowa w Ośrodku Jazdy Konnej DIAGRAM w Radziszowie (http://www.diagram.net.pl/). ...więcej.


Akcje Krwiodawstwa
23 maja 2017r.

We wtorek (23 maja br.) od godz. 9.00 do godz. 14.00 w szkolnej auli odbyła się akcja krwiodawstwa. Wydarzenie w tym roku było przygotowane przez wolontariuszy z klasy 1d pod kierunkiem Pani Karoliny Kwaśnicy.
Podczas akcji zostało zarejestrowanych 50 dawców, z czego 38 oddało swoją drogocenną krew. W sumie ponad 17 litrów tego drogocennego płynu wyruszyło wraz z ekipą Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa do banku krwi do Krakowa!!! ...więcej.


Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
17 maja 2017r.

17 maja 2017r. uczniowie Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie, pod opieką p. Barbary Kajdy, wzięli udział w etapie rejonowym Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża w Niedźwiedziu (gmina Słomniki). ...więcej.


ZSRCKU w Czernichowie na III Wystawie Zoologicznej „Animal Show”
13-14 maja 2017r.Zespół muzyczny Outsider
V 2016 - IV 2017

W maju 2016 r., po ogłoszeniu naboru do sekcji muzycznej, utworzyliśmy rockowy zespół szkolny Outsider, w składzie: Martyna Porąbka i Gosia Więcek na gitarach elektrycznych, Aurelia Okońska – gitara elektryczna i basowa, Klaudia Szostek i Olek Topolski - wokal oraz Kuba Smaga – perkusja. ...więcej.


Pożegnanie absolwentów 2017
28 kwietnia 2017r.

„Ale to już było i nie wróci więcej…” – tą znaną wszystkim piosenką żegnały tegorocznych abiturientów przedstawicielki klas młodszych tworzące grupę wokalną pod przewodnictwem uczennicy klasy 1A, Łucji Dyjach. Nostalgiczny nastrój jednak zaczął dominować dopiero w drugiej części uroczystości zakończenia roku dla klas czwartych, w pierwszej części – był radosny i podniosły. ...więcej.


Pożegnanie internatowych maturzystów
25 kwietnia 2017r.

25 kwietnia żegnaliśmy naszych najstarszych kolegów, którzy zakończyli edukację i pobyt w internacie. Z tej okazji urządziliśmy w naszej „Jadalnianej Oranżerii” Zjazd Rodzinny internatowej rodzinki w postaci pikniku. Przybyły całe grupy Dziadków z Babciami, Mam z Tatusiami oraz Córek z Synami. Wszyscy odpowiednio ucharakteryzowani ochoczo zasiedli na piknikowych kocykach wokół koszy pełnych prowiantu. ...więcej.


Wycieczka do Nowego Sącza
25 kwietnia 2017r.

W dniu 25 kwietnia 2017r. uczestnicy powiatowego projektu „Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości” z naszej szkoły pod opieką p. Zofii Boroń i p. Ewy Rakoczy wzięli udział w wycieczce do Nowego Sącza.
Celem wyjazdu studyjnego, który nawiązywał do przewodniego tematu „Tradycja i innowacja w polskiej przedsiębiorczości”, było zapoznanie się z działalnością firm Fakro oraz Newag. Młodzież prześledziła proces produkcji nowoczesnych okien oraz elektrycznych lokomotyw i taboru kolejowego. ...więcej.


Sukces w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego
11 kwietnia 2017r.

Dnia 11 kwietnia 2017 r. uczennice Zofia Wójcik i Anna Dziedzic z klasy I A, Aleksandra Hodorowska i Aleksandra Krasny z klasy III A oraz Anita Gosztyła z klasy IV C zajęły III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego. W klasyfikacji indywidualnej wysokie III miejsce zajęła uczennica Zofia Wójcik. ...więcej.Sukces naszych uczniów w Powiatowym Konkursie Ortograficznym „O Pióro Starosty”
7 kwietnia 2017r.

7 kwietnia 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Krakowie odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego „O Pióro Starosty”, którego celem było zachęcenie młodzieży do pogłębienia wiedzy z dziedziny ortografii oraz doskonalenie umiejętności sprawnego posługiwania się językiem polskim.
Najlepszą z najlepszych okazała się Aleksandra Bętkowska, uczennica klasy I technikum hodowcy koni w ZSRCKU w Czernichowie, która pokonała 25 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu krakowskiego. ...więcej.


Wielkopostne spotkanie z seniorami
2 kwietnia 2017r.

W niedzielę, 2 kwietnia 2017 roku, w Domu Weselnym „Krzemieniec” w Wołowicach, odbyło się trzecie już Wielkopostne spotkanie z cyklu „Wielkanoc w zwyczajach ludowych”, zorganizowane dla seniorów przez słuchaczy kierunku Opiekun Osoby Starszej i kierunku Florysta ZSRCKU w Czernichowie oraz przez Martę i Jerzego Kosków - właścicieli Domu Weselnego „Krzemieniec”. ...więcej.


Wiosenne sprzątanie świata
29 marca 2017r.

29 marca 2017r. uczniowie internatu wraz z wychowawcami, zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice, uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata”. Grupa wraz z wychowawcami: p. Wiolettą Rynduch i p. Moniką Chodacką tym razem sprzątała teren wokół szkoły oraz przylegający do budynku park. To już druga tego rodzaju akcja w bieżącym roku szkolnym, kiedy Nasza Szkoła bierze udział w tym ogólnopolskim ruszeniu. ...więcej.


Wyróżnienie w X Małopolskim Konkursie Pięknego Czytania
29 marca 2017r.

29 marca 2017 r. w gmachu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie na ul. Rajskiej 1 odbył się finał X Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania. Konkurs został zorganizowany przez: Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie oraz Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Jacek Krupa - Marszałek Województwa Małopolskiego, Jacek Majchrowski - Prezydent Miasta Krakowa, Barbara Nowak - Małopolski Kurator Oświaty oraz prof. dr hab. Dorota Segda Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.
Z naszej szkoły w eliminacjach międzyszkolnych wzięły udział dwie osoby: Anna Rduch z kl. 2A - technikum weterynarii, przygotowywana przez p. Agnieszkę Kołodziej i Mykhailo Bilov z kl. 3C - technikum hotelarstwa, przygotowywany przez p. Joannę Wasilewską.
Mykhailo Bilov uzyskał wyróżnienie za ciekawą interpretację wiersza Andrzeja Bursy Zażalenie. ...więcej.


Wycieczka klasy IIIC do Krakowa
23 marca 2017r.

W dniu 23 marca 2017 r. uczniowie klasy III technikum hotelarstwa pod opieką pani Elżbiety Dudzińskiej – Kieblesz i pani Dominiki Gali uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. ...więcej.


Wyniki eliminacji do Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego
20 marca 2017r.

W dniu 20 marca 2017r. odbyły się eliminacje do Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego. Wzięło w nich udział 8 uczniów z naszej szkoły. Uczniowie zmierzyli się z testem sprawdzającym znajomość słownictwa z działu świat przyrody oraz testem gramatycznym. Zadania do etapu szkolnego opracowali nauczyciele języka angielskiego: mgr Dominika Gala i mgr Mariusz Wójcik.
Naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego będą reprezentowali uczniowie, którzy otrzymali najwyższą ilość punktów. ...więcej.


Marzec miesiącem Matematyki
16, 20 marca 2017r.

W marcu w naszej szkole miały miejsce dwa wydarzenia związane z matematyką.
W dniu 16.03.2017r. dwunastu uczniów - głównie z klas pierwszych - brało udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny, który był przeprowadzony w szkole po raz pierwszy.
Natomiast 20 marca odbył się Matematyczny Turniej Klas Pierwszych. Był on zorganizowany pod hasłem „Pieniądze to nie wszystko” z okazji obchodzonego 12 marca Ogólnopolskiego Dnia Matematyki. W turnieju współzawodniczyły ze sobą 3-osobowe drużyny ze wszystkich klas pierwszych. Pytania i zadania były sformułowane w sposób zabawny i ciekawy, więc uczniowie nie tylko mogli się wykazać matematyczną wiedzą i umiejętnościami, ale również dobrze się przy tym bawić.
Turniej wygrała drużyna klasy Ia w składzie: Sandra Janik, Anna Dziedzic i Olha Khimichuk.
Gratulujemy! ...więcej.


Wycieczka zawodoznawcza uczniów technikum weterynarii
17 marca 2017r.

W dniu 17 marca 2017r. uczniowie klas 3B oraz 2B pod opieką Pani Małgorzaty Downar-Zapolskiej, Pani Aleksandry Wołek oraz Pani Pauliny Roczniak, udali się na wycieczkę do Katowic w celu uczestniczenia w XXI Międzynarodowej Wystawie Psów. ...więcej.


Wycieczka klasy 1a do Krakowa
16 marca 2017r.Konkurs wiedzy o patronie szkoły
10 marca 2017r.

W dniu 10 marca 2017 roku w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie odbył się finał VII edycji konkursu „Życie Franciszka Stefczyka i działalność Jego Kas”. Uroczystość uświetniła swoją obecnością Pani Joanna Głowacka - Dyrektor Makroregionu Południowego „Kas Stefczyka”. ...więcej.


Dzień Kobiet w Internacie
8 marca 2017r.

Już tradycyjnie, 8 marca, nasi chłopcy przygotowali dziewczętom niespodziankę z okazji ich Święta.
W tym roku męska cześć internatu pod opieką wychowawców: p. Artura Cichonia oraz p. Piotra Żmigrodzkiego przygotowała samodzielnie zaprojektowane, a następnie własnoręcznie zrobione kartki z życzeniami. ...więcej.


I miejsce uczniów ZSRCKU w Czernichowie w biegu terenowym
28 lutego - 7 marca 2017r.

Zespół uczniów pod opieką p. Renaty Woźniak wziął udział w grze terenowej w Skawinie. Projekt pod nazwą „Wielka Lekcja Historii - żołnierze wyklęci i niezłomni 1944-1956. Bohaterowie antykomunistycznego podziemia niepodległościowego" podzielony był na trzy etapy. Uczniowie z ZSRCKU w Czernichowie zajęli I miejsce w biegu terenowym. ...więcej.


Prelekcja na temat odpowiedzialności karnej nieletnich
2 marca 2017r.

W czwartek, 2 marca 2017r., sierżant sztabowa Aneta Walor z Komisariatu w Krzeszowicach przeprowadziła dla uczniów klasy 1a i 1b technikum weterynarii w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie prelekcję na temat odpowiedzialności karnej nieletnich. ...więcej.


Powiatowe zawody w narciarstwie alpejskim
2 marca 2017r.

2 marca 2017r. na stoku w Spytkowicach odbyły się powiatowe zawody w narciarstwie alpejskim.
Z powodu trudnych warunków pogodowych na stoku został przeprowadzony tylko jeden przejazd.
Uczennice reprezentujące naszą szkołę: Weronika Zielińska oraz Aleksandra Malinkiewicz, uplasowały się odpowiednio na III i IV miejscu.
Gratulacje.


Wojewódzkie zawody w pływaniu indywidualnym - Sucha Beskidzka
1 marca 2017r.

Po zajęciu I i II miejsc w powiatowych zawodach w pływaniu Konrad Ziemianin, EwaDuran oraz Weronika Zielińska otworzyli sobie możliwość udziału w zawodach wojewódzkich rozegranych 1 marca w Suchej Beskidzkiej.
Konrad płynący stylem grzbietowym uplasował się na wysokim VI miejscu, a Weronika płynąca stylem klasycznym na XXI miejscu.
Ewa Duran nie mogła wziąć udziału w zawodach pływackich, gdyż w tym samym czasie reprezentowała szkołę w zawodach powiatowych w siatkówce.
Mam nadzieję, że wśród uczniów klas młodszych znajdą się godni następcy naszych Mistrzów (kończących edukację w naszej szkole).
Gratulacje !!!

II miejsce dla ZSRCKU w Czernichowie w Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt
1 marca 2017r.

W dniu 01.03.2017r. odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt w Krzeszowicach.
Szkoła w Czernichowie zajęła II miejsce.
Gratulacje dla wszystkich uczestników zawodów! ...więcej.


Sukces Uczennicy ZSRCKU w Czernichowie w IV Powiatowym Przeglądzie Artystycznym Skawina 2017
24 lutego 2017r.

W piątek 24 lutego 2017 r. w Zespole Szkół Techniczno - Ekonomicznych w Skawinie odbył się IV Powiatowy Obcojęzyczny Przegląd Artystyczny Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych – Skawina 2017 pod patronatem Starosty Krakowskiego.
Mariana Oleksiienko odniosła sukces zajmując III miejsce za recytację wiersza pt. „Barbarzyństwo” Musa Cälil. ...więcej.


Podsumowanie akcji „Wyślij pączka do Afryki”
23 lutego 2017r.

W Tłusty Czwartek zajadaliśmy się pysznymi pączkami. Do organizowanej przez kapucynów akcji misyjnej włączyło się 212 szkół i przedszkoli oraz 51 cukierni i parafii z całej Polski. Dzięki zorganizowaniu tej akcji w naszej szkole mogliśmy zasilić konto Fundacji Kapucyni i Misje kwotą 537,20 zł. ...więcej.


Prelekcja z okazji Światowego Dnia Kota
16 lutego 2017r.

16.02.2017r. z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Kota uczniów klasy IB technikum weterynarii na lekcji chowu i hodowli zwierząt odwiedziła Pani Anna Zawistowska z Fundacji Stawiamy Na Łapy. ...więcej.


Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II
15 lutego 2017r.

Od 15 lutego 2017r. uczniowie klasy 3c biorą udział w projekcie "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II", który ma formę zajęć on-line realizowanych w ramach komponentu Małopolskiej Chmury Edukacyjnej. ...więcej.


Dzień Bezpiecznego Internetu
7 lutego 2017r.

Dzień Bezpiecznego Internetu w oczach uczniów ZSRCKU w Czernichowie.


Kolejny sukces sportowy Uczniów ZSRCKU w Czernichowie
26 stycznia 2017r.

Gratulujemy Ewie, Weronice i Konradowi sukcesu podczas Powiatowej Licealiady Młodzieży:)
Sukces podczas Powiatowej Licealiady Młodzieży, zapewnił całej Trójce udział w zawodach wojewódzkich w Suchej Beskidzkiej!


I miejsce w VI edycji konkursu historycznego i indeks na studia
25 stycznia 2017r.

Mikhailo Bilov zajął I miejsce w VI edycji konkursu wiedzy historycznej o odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 r. "Bój o czapkę kpt. Antoniego Stawarza" i zdobył indeks na studia I stopnia w Instytucie Historii Jana Kochanowskiego w Kielcach. Gratulujemy! ...więcej.


II miejsce w powiatowych zawodach w koszykówce dziewcząt
17 stycznia 2017r.

17.01.2017r. w Piekarach odbyły się Powiatowe zawody w koszykówce dziewcząt w których udział wzięło pięć szkół z powiatu krakowskiego: - LO Skawina, ZSTE Skawina, LO Krzeszowice, LO Piekary, ZSRCKU Czernichów.
Mecze były rozgrywane systemem "każdy z każdym". Drużyna naszej szkoły odniosła trzy zwycięstwa pokonując LO Skawina, ZSTE Skawina, LO Krzeszowice i jedną porażkę z gospodarzem turnieju - LO Piekary.
W końcowej klasyfikacji zawodów zajęliśmy wysokie II miejsce. ...więcej.


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
„MÓJ PRZYJACIEL - ZWIERZAK W OBIEKTYWIE”

MIEJSCE I - Karolina Widlarz klasa I B, MIEJSCE II - Weronika Samburska klasa II A, MIEJSCE III - Kacper Przybyło klasa II A.

Grudzień w Internacie
2016r.

Gorąco! Ach jak gorąco! Tyle się dzieje!
- Koniec pierwszego semestru. Czas na zakuwanie, zaliczanie, ocenianie, klasyfikowanie. Ufff… Ciężko.
- Idą Święta. Ruszyła lawina dobroczynności, a w tym nasza ulubiona akcja Robótka 2016! Sztandar niebieski powiewa na plakatach, znajome /z ubiegłego roku/ Starszaki z Niegowa przytupują niecierpliwie i uśmiechają się do nas Damy i Kawalerowie. Nie zapominamy o Was! Z przyjemnością i ochotą dzielimy się naszą radością oczekiwania na Święta. Frrr! Poleciała do Niegowa wielka paka serdeczności zaklętej w kolorowych kartkach z życzeniami. Na Święta, na Nowy Rok, na dalsze życie! ...więcej.


Szlachetna Paczka
2016r.

Akcja „Szlachetna paczka” XII 2016 w Naszej Szkole dobiegła końca. Zebrane fundusze zostały wydane na zakup węgla, żywności, środków czystości, koców, poduszki i innych drobiazgów dla rodziny, którą dzięki Waszej szczodrości mogliśmy wesprzeć. Dzięki darczyńcom rodzina otrzymała także odzież i obuwie.
W imieniu rodziny, którą obdarowaliśmy bardzo dziękujemy tym wszystkim, którym los osób potrzebujących nie jest obojętny.
Podziękowanie
Certyfikat

Gwiazdka dla zwierzaka
2016r.

Po raz czwarty w naszej szkole klasa IVa pod opieką wychowawcy zorganizowała zbiórkę karmy, koców i innych potrzebnych produktów dla zwierząt ze schroniska Psie Pole w Racławicach. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy pomogli bezdomnym zwierzakom. ...więcej.


Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej
20 grudnia 2016r.

20 grudnia 2016r. w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej, w którym wystartowało 13 zespołów stanowiących tym samym reprezentację każdej z klas. ...więcej.


Prelekcje i warsztaty w ramach projektu "Cyfrowobezpieczni.pl - bezpieczna Szkoła Cyfrowa"
19 grudnia 2016r.

19 grudnia 2016r. p. Izabella Ferenc przeprowadziła, w ramach projektu "Cyfrowobezpieczni.pl - bezpieczna Szkoła Cyfrowa", dla uczniów i nauczycieli w Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie prelekcje i warsztaty na temat cyfrowego bezpieczeństwa.

Słuchaczki Szkoły Policealnej Opiekun Osoby Starszej odwiedziły seniorów z pasją
15 grudnia 2016r.

Uczennice Szkoły Policealnej Opiekun Osoby Starszej Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie: Ewelina Gołba i Jadwiga Sowa odwiedziły Irenę i Stanisława Matyasików - garncarza oraz jego żonę mieszkających i prowadzących pracownię garncarską w Rybnej. Wcześniej Państwo Matyasikowie dwukrotnie uświetnili imprezę plenerową „Noc Kupały”, organizowaną przez Zespół Szkół w Czernichowie. Podczas „Kupały” Pan Stanisław zdradzał tajniki i uczył chętne osoby tego coraz rzadziej wykonywanego zawodu jakim jest garncarstwo. ...więcej.


Pamiętamy o patronie
2 grudnia 2016r.

W piątek 2 grudnia 2016 r., w 155 rocznicę urodzin Franciszka Stefczyka, odbyły się w naszej szkole eliminacje do finału konkursu „Życie Franciszka Stefczyka i działalność jego kas”. ...więcej.


Wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym
2 grudnia 2016r.

Dnia 2 grudnia 2016 r. w Instytucie Francuskim w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie plastycznym „Tłumacz”. Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy na temat pracy tłumacza, różnorodności językowej oraz kształtowanie wyobraźni uczniów poprzez tworzenie różnorodnych prac plastycznych przedstawiających związki frazeologiczne w językach obcych.
Ewa Zawiła - uczennica klasy III technikum hotelarstwa otrzymała wyróżnienie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych za pracę przedstawiającą związek frazeologiczny w języku angielskim „cry for the moon”. ...więcej.


Warsztaty "Z profilaktyką na Ty!"
30 listopada 2016r.

30 listopada 2016r. w auli Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie dla uczniów klas 1b, 1c, i 1d zostały przeprowadzone warsztaty profilaktyczne w ramach projektu "Z profilaktyką na Ty!".

Próbna ewakuacja
30 listopada 2016r.

30 listopada 2016r. w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie odbyła się próbna ewakuacja, w której wzięli udział uczniowie, nauczyciele i pracownicy.

Wyróżnione w Skawińskiej Probówce Artystycznej
28 listopada 2016r.

Dwie uczennice ZSRCKU w Czernichowie zostały wyróżnione podczas tegorocznej edycji Skawińskiej Probówki Artystycznej.
Aleksandra Krasny – uczennica klasy III technikum weterynarii otrzymała wyróżnienie za tekst publicystyczny pt. „Wpływ mediów na wizerunek współczesnego mężczyzny i współczesnej kobiety”, natomiast Weronika Jasica, uczennica klasy II technikum weterynarii otrzymała wyróżnienie za opowiadanie pt. „Blaski i cienie”. ...więcej.


II miejsce dla ZSRCKU w konkursie „Junior demokracji”
26 listopada 2016r.

26 listopada w auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie odbyła się uroczysta gala konkursu „Junior Demokracji 2016”, podczas której wyłoniono finalistów. Zespół z naszej szkoły zajął II miejsce i otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 3000 zł. na realizację projektu „Festiwal Kultury Polsko – Ukraińskiej”. ...więcej.


Podziękowanie od Prezydenta RP za udział w akcji Narodowe Czytanie Quo vadis
25 listopada 2016r.

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauzer-Duda przesłali dla Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie podziękowania za udział w piątej edycji Narodowego Czytania. W ramach tej akcji czytano w naszej szkole powieść Henryka Sienkiewicza „Quo vadis”. ...więcej.


Czwarta z cyklu konferencji w ramach I Czernichowskich Reminiscencji Kulturalnych
24 listopada 2016r.

Dnia 24.11.2016r. w Świetlicy Internatu miała miejsce czwarta z cyklu konferencji w ramach I Czernichowskich Reminiscencji Kulturalnych. Stanowią one odpowiedź na kwestie istotne dla całej Naszej szkolnej społeczności. Ideą tych spotkań jest przedstawienie aktualnej wiedzy, ale jednocześnie, a może przede wszystkim, wzmacnianie współpracy pomiędzy Uczniami, Nauczycielami, Rodzicami i specjalistami z zewnątrz.
Dzisiejsza konferencja poświęcona była kwestii uzależnień od wszelkiego rodzaju substancji psychoaktywnych i dopalaczy. ...więcej.

VII Powiatowa Olimpiada Pszczelarska Powiatu Krakowskiego w Czernichowie
18 listopada 2016r.

W dniu 18 listopada 2016 r. w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie odbyła się VII Powiatowa Olimpiada Pszczelarska dla młodzieży Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych Powiatu Krakowskiego pt. „Pszczoła miodna – super organizm pożyteczny dla ludzi i środowiska” zorganizowana przez Zarząd Stowarzyszenia Pszczelarzy Powiatu Krakowskiego z siedzibą w Krzeszowicach wraz z Zespołem Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie. I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zdobyła Kamila Mytyk - uczennica klasy 4a (technikum weterynarii) w naszej Szkole. Gratulujemy! ...więcej.


IX Powiatowy Bieg Niepodległości
10 listopada 2016r.

W dniu 10.11.2016r. na terenie naszej szkoły odbył się IX Powiatowy Bieg Niepodległości. Jak co roku wszystkie szkoły z terenu powiatu krakowskiego stawiły się w komplecie: ZSP Krzeszowice, LO Krzeszowice, ZSTE Skawina, LO Skawina, ZSPGiebułtów, ZSiPO Skała, ZSRCKU Czernichów. ...więcej.


Wyniki Szkolnego Etapu IV Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglo i Niemieckojęzycznych
7 listopada 2016r.

W dniu 7 listopada 2016r. odbył się szkolny etap IV Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglo i Niemieckojęzycznych. Wzięło w nim udział 7 uczniów z naszej szkoły. Test sprawdzał wiedzą na temat Irlandii. Maksymalnie można było uzyskać 17 punktów. Do etapu powiatowego przechodzą uczniowie, którzy otrzymali najwyższą ilość punktów. Są to: Porąbka Martyna kl. IVB, Małgorzata Więcek kl. IVB, Zofia Wójcik kl. IA.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w rywalizacji z uczniami z innych szkół! ...więcej.Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Wakacje z książką”
4 listopada 2016r.

Wakacje już dawno za nami. U progu jesieni nadszedł czas na rozstrzygnięcie wakacyjnego konkursu. W dniu 04.11.2014r. komisja w składzie mgr inż. Anna Mika, mgr Bożena Mrozicka, mgr Renata Woźniak wyłoniła zwycięzców konkursu fotograficznego. ...więcej.


„Przeszczep serca. Życie przed i po”- prelekcja w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie
28 października 2016r.

W piątek, 28 października 2016 roku, w ZSRCKU w Czernichowie odbyła się prelekcja, wygłoszona przez Panią Małgorzatę Rejdych - Prezes Stowarzyszenia Pacjentów po Przeszczepie Serca. Pani Prezes jest osobą, u której dziewiętnaście lat temu wykonano zabieg przeszczepu serca, pochodzącego od młodego dawcy. ...więcej.


Projekt „Społem - wczoraj i dziś" w ramach konkursu grantowego "Patriotyzm Jutra"
26 padziernika 2016r.

26 listopada 2016r. uczniowie z klasy III c technikum hotelarstwa wzięli udział w projekcie „Społem - wczoraj i dziś", dofinansowanego przez warszawskie Muzeum Historii Polski w ramach konkursu grantowego "Patriotyzm Jutra". ...więcej.


Niekonwencjonalne zastosowanie książek
25 października 2016r.

Dnia 25.10.2016r. w Świetlicy Internatu miała miejsce druga z cyklu konferencji w ramach I Czernichowskich Reminiscencji Kulturalnych. Stanowią one odpowiedź na kwestie istotne dla całej Naszej szkolnej społeczności. Ideą tych spotkań jest przedstawienie aktualnej wiedzy, ale jednocześnie, a może przede wszystkim, wzmacnianie współpracy pomiędzy Uczniami, Nauczycielami, Rodzicami i specjalistami z zewnątrz. Dzisiejsza konferencja poświęcona była kwestii niekonwencjonalnego zastosowania książek, które, jak się okazuje, mogą mieć moc leczenia, edukowania i zmieniania świata. Czasem utwór literacki staje się inspiracją do refleksji, zachętą do przyjrzenia się własnemu życiu, wprowadzania pewnych ulepszeń. Innym razem może pomóc w uporaniu się z chandrą, podpowiedzieć, jak postąpić, czy ułatwić spojrzenie z innej strony na kwestie mniej lub bardziej nam znane. ...więcej.


Uczestniczymy w Programie GIODO „Twoje dane – twoja sprawa”
25 - 26 października 2016r.

Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie jest jedną z dwustu szkół w Polsce uczestniczących w VII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych „Twoje dane – twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa skierowana do uczniów i nauczycieli”. ...więcej.


Hubertus
22 października 2016r.

Foto i wideorelacja z Hubertua 2016

Zbiórka karmy
20 października 2016r.

W naszej szkole została zakończona zbiórka karmy na rzecz podopiecznych fundacji Przystań Ocalenie. Zbiórka była prowadzona pod opieką P. Marcina Podsiadło i P. Wojciecha Urynowicza. ...więcej.


Dzień Pierwszaka
18 października 2016r.

Dnia 18 października 2016 roku odbyła się impreza internatowa dedykowana pierwszoklasistom. Tegoroczny Dzień Pierwszaka zatytułowano INTERNATOWE BAJKI, ROZDZIAŁ – zaczynamy naszą opowieść, bo w internacie jest po prostu jak w bajce, choć, jak wiemy, są różne bajki. ...więcej.


I Czernichowskie Reminiscencje Kulturalne
18 października 2016r.

Dnia 18.10.2016r. w Świetlicy Internatu miała miejsce pierwsza z cyklu konferencji w ramach I Czernichowskich Reminiscencji Kulturalnych. Stanowią one odpowiedź na kwestie istotne dla całej Naszej szkolnej społeczności. Ideą tych spotkań jest przedstawienie aktualnej wiedzy, ale jednocześnie, a może przede wszystkim, wzmacnianie współpracy pomiędzy Uczniami, Nauczycielami, Rodzicami i specjalistami z zewnątrz. ...więcej.


Małopolskie Jesienne Biegi Przełajowe
18 października 2016r.

W dniu 18.10.2016r. w ramach Małopolskich Jesiennych Biegów Przełajowych w kategorii dziewcząt klas I-II, pierwsze i drugie miejsce zajęły kolejno uczennice naszej szkoły Maria Michałek (kl. II A) oraz Kamila Ślizowska (kl. II C), a w kategorii starszej - klas III-IV - wygrała Aleksandra Celarek (kl. III A). W kategorii klas I-II zwyciężył reprezentant naszej szkoły Antoni Siodłak (kl. I B), a Karol Kumala (kl. II C) zajął trzecie miejsce. W kategorii starszej klas III-IV Damian Kowalik (kl. IV C) zajął drugie miejsce. Po podliczeniu punktów z wszystkich biegów, okazało się, że w kategorii generalnej Szkół Rolniczych zajęliśmy I miejsce. ...więcej.


Cztery wizyty Francuzów w Czernichowie
wrzesień - październik 2016r.

W ramach wzajemnego poznawania kultur uczniowie szkół: polskiej (ZSRCKU) i francuskich z różnych rejonów Francji spotkali się podczas czterech wizyt w Czernichowie.
Podłożem tych wizyt było m. in. poznanie funkcjonowania naszej szkoły i przyszkolnego gospodarstwa (zwłaszcza form kształcenia zawodowego). Przy tej okazji warto zauważyć, że etymologiczne znaczenie słowa „kultura” (z j. łacińskiego – colere – uprawiać, dbać, pielęgnować) wywodzące się z dziedziny rolnictwa zbiega się z faktycznymi motywacjami do wspólnych spotkań młodzieży z obu krajów. Francuzi bowiem byli zainteresowani zarówno kulturą polską (obyczajami, kulinariami, zabytkami) jak i praktycznymi aspektami kształcenia w technikum weterynarii i technikum hodowli koni – poniekąd związanych z rolnictwem. ...więcej.

Dzień Edukacji Narodowej
14 października 2016r.

14 października – jako dzień wolny od zajęć dydaktycznych – ucieszył uczniów i nauczycieli. Powód do świętowania mieli również uczniowie pierwszoklasiści, który właśnie w tym dniu składają uroczyste ślubowanie jako uczniowie najstarszej szkoły rolniczej w Polsce. Klasy pierwsze, pod bacznym okiem wychowawców, przygotowywały też program artystyczny, którego celem była krótka charakterystyka każdej z klas. ...więcej.


V Warsztaty Naukowe
13 października 2016r.

Dnia 13.10.16r. uczniowie klasy II A (technikum weterynarii i technikum hodowca koni) oraz II B (techniku weterynarii) uczestniczyli w V Warsztatach Naukowych poświęconych badaniom w hodowli i produkcji trzody chlewnej. Podczas zorganizowanych przez Instytut Zootechniki PIB w Balicach warsztatach uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wysłuchania 7 referatów. ...więcej.
Galeria zdjęć na stronie internetowej Instytutu Zootechniki PIB w Balicach

Uroczyste wręczenie Nagród Starosty
13 października 2016r.

13 października 2016r. w budynku Starostwa Powiatowego w Krakowie wręczono Nagrody Starosty za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze, za zaangażowanie w codzienną pracę oraz wysiłek włożony w rozwój szkół i placówek. Nagrody wręczyli Pan Józef Krzyworzeka - Starosta Krakowski, Pan Wojciech Pałka – Wicestarosta, Pan Arkadiusz Wrzoszczyk – Członek Zarządu, Lidia Pycińska Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Krakowie. Wśród nagrodzonych są Dyrektor Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie - Grzegorz Bylica, Kierownik Szkolenia Praktycznego - Anna Mika oraz nauczyciele - Agnieszka Kołodziej i Mariusz Wójcik. Gratulujemy!
Więcej na ten temat...

Miesiąc dobroci dla zwierząt – zbiórka karmy dla Przystani Ocalenie
październik 2016r.

Październik, jak większość uczniów naszej szkoły wie, jest miesiącem dobroci dla zwierząt. W tym miesiącu obchodziliśmy 2 października – Światowy Dzień Zwierząt Hodowlanych, a 4 października - Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji po raz drugi w naszej szkole organizowana jest zbiórka: karmy (suchej i mokrej dla psów i kotów), misek, koców, produktów spożywczych (kaszy, ryżu i makaronu) dla podopiecznych Przystani Ocalenie. Zbiórka prowadzona jest pod opieką P. Marcina Podsiadło i P. Wojciecha Urynowicza. Wspomniane produkty można przekazywać do nauczycieli do dnia 13 października.

Tekst: mgr inż. Wojciech UrynowiczMiędzynarodowe podsumowanie projektu IRRESISTIBLE w Kilonii
28 września - 2 października 2016r.

Przełom września i października 2016 roku, to czas podsumowania projektu IRRESISTIBLE (ang. Including Responsible Research an innovation in cutting Edge Science and Inquiry-based Science education to improve Teacher's ability of Bridging Learning Environments).
Od 28 września do 2 października 2016r. grupa nauczycieli z Polski (wśród których była Barbara Kajda, nauczyciel chemii w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie), naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i muzealników z Collegium Maius przebywała w Kilonii (Niemcy), gdzie w środowisku międzynarodowym dokonano podsumowania trzyletniej pracy w projekcie. ...więcej.

Dzień Chłopaka w internacie
29 września 2016r.

Dnia 29.09.2016r., w naszym internacie swoje święto obchodzili chłopcy. Tegoroczna impreza przebiegła pod hasłem: „Kochamy małych i dużych chłopaków”. Wszystkie dziewczęta złożyły chłopcom najlepsze życzenia, a ich przedstawicielki wręczyły prezenty: były to słodkości oraz specjalnie na tę okazję ręcznie zrobiona laurka. ...więcej.


I i III miejsce dla uczniów ZSRCKU w Czernichowie w Sztafetowych Biegach Przełajowych
29 września 2016r.

W dniu 29.09.2016r. w ramach Powiatowej Licealiady Młodzieży odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe w Skawinie. Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców i drużyna dziewcząt. Obydwie sztafety stanęły na podium. Dziewczęta zajęły pierwsze miejsce, dzięki czemu zakwalifikowały się do zawodów wojewódzkich. Chłopcy zajęli trzecie miejsce. ...więcej.


Pierwsze miejsce dla ZSRCKU w Czernichowie w I Powiatowym Konkursie Naukowym Omnibus
27 września 2016r.

W dniu 27 września 2016r. w Liceum Ogólnokształcącym w Krzeszowicach odbył się I Powiatowy Konkurs Naukowy Omnibus pod hasłem: zobacz, doświadcz, wywnioskuj…
Zespół z naszej szkoły w składzie: Urszula Trytek (kl.2a), Aleksandra Hodorowska (kl.3a) i Mykhailo Bilov (kl.3c) zdobył pierwsze miejsce! ...więcej.


Uroczyste wręczenie Stypendiów Starosty Krakowskiego
26 września 2016r.

26 września 2016r. w budynku Starostwa Powiatowego w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Starosty Krakowskiego uczniom szkół ponadgimnazjalnym prowadzonych przez Powiat Krakowski. W ramach „Powiatowego Programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Krakowski” stypendia zostały przyznane uczniom na rok szkolny 2016/2017 za wybitne wyniki w nauce, w kwocie 150 zł miesięcznie. Stypendia otrzymało 31 uczniów Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie, którzy w roku szkolnym 2015/2016 uzyskali na świadectwie co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania oraz średnią ocen z zajęć edukacyjnych 4,8. ...więcej.

Akcja "Sprzątanie Świata"
22 września 2016r.

22 września uczniowie ZS RCKU w Czernichowie mieszkający w internacie wraz z wychowawcami, Panią Wioletą Rynduch i Panią Moniką Chodacką, zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice, uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”. Przedsięwzięcie rozpoczęto pogadanką, na której omówiono główne cele akcji oraz zasady bezpieczeństwa i higieny. Młodzież pozytywnie zmotywowana szczytnym zadaniem, szybko zabrała się do pracy. ...więcej.


Sekcja węża mahoniowego
20 września 2016r.

W tym roku również w naszej szkole realizowane jest kółko anatomiczne, na którym uczniowie klas weterynaryjnych mają możliwość wykonania badania sekcyjnego, ale także poznania anatomii różnych grup zwierząt. Pierwszą sekcją jaką w tym roku szkolnym mogła wykonać młodzież było badanie zwłok węża mahoniowego (Lamprophis fuliginosus) odmiany albinotycznej. ...więcej.


Outsider wystąpił podczas Święta Kiełbasy Lisieckiej
18 września 2016r.

Podczas Święta Kiełbasy Lisieckiej, które odbyło się w niedzielę, 18.09.2016r., na błoniach naszej Szkoły, wystąpił szkolny zespół muzyczny "OUTSIDER". Młodzież zagrała kawałek Nirvany „Smells like teen spirit” oraz utwór „Nadzieja” Iry. Mimo pochmurnej aury, podczas występu scena rozpromieniała, a pod sceną zbierało się coraz więcej kibiców i wiernych fanów. ...więcej.


Sukces w II Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Krakowskiego
14 września 2016r.

W dniu 14.09.2016r. uczniowie Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie wzięli udział w II Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Krakowskiego zajmując wysokie II miejsce.
Uczeń naszej szkoły Damian Kowalik został wybrany najlepszym obrońcą turnieju. ...więcej.

Relacja z II Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Krakowskiego w serwisie futmal.pl

Stypendystka Prezesa Rady Ministrów
wrzesień 2016r.

Kamila Mytyk, uczennica klasy 4a technikum weterynarii w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie, dołączyła do grona Stypendystów Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2016/2017

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017