Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt    Promocja
  Menu
  ProjektyCKZ
Kącik Przedsiębiorcy  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Nauczyciele ZSRCKU zdobywają wiedzę za granicą w ramach projektu „Nowoczesna Szkoła z tradycjami”

Nauczyciele ZSRCKU zdobywają wiedzę za granicą

Oglądanie gwiazd na angielskim niebie w planetarium Greenwich, spoglądanie z „London Eye” na panoramę metropolii czy rejs statkiem po Tamizie – m. in. takie atrakcje stały się udziałem uczestników wyjazdu szkoleniowego do Londynu zorganizowanego w ramach projektu Mobilność kadry edukacji szkolnej, POWER, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Autorem i koordynatorem projektu „Nowoczesna Szkoła z tradycjami” jest nauczyciel języka angielskiego Mariusz Wójcik.
Grupa nauczycieli Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie (Barbara Kajda, Bożena Mrozicka, Ewa Rakoczy, Kinga Rysz, Paweł Marcinek, Agnieszka Kołodziej) w pierwszej połowie sierpnia przebywała w stolicy Wielkiej Brytanii uczestnicząc w dwutygodniowym kursie języka angielskiego w „Oxford House College”. Kurs miał na celu nie tylko podwyższenie kwalifikacji zawodowych nauczycieli ale również dawał możliwość zwiększenia umiejętności komunikacyjnych, bowiem w zajęciach uczestniczyli ludzie z różnych zakątków świata: m. in. z Japonii, Meksyku, Brazylii, Andory, Rosji, Hiszpanii, Włoch, Portugalii i innych. W tak urozmaiconych narodowościowo grupach można było dzielić się swoimi poglądami na wiele tematów proponowanych podczas zajęć oraz poznawać różnorodne kultury poszczególnych krajów.
Nauczyciele naszej szkoły z zainteresowaniem obserwowali warsztat pracy lektorów języka angielskiego: metody stosowane podczas zajęć, ćwiczenia, sposób przygotowania do lekcji oraz indywidualne predyspozycje do nauczania prowadzących zajęcia.
Ale nie samą szkołą nauczyciel żyje i po zajęciach z języka angielskiego uczestnicy kursu mieli okazję sprawdzać swoją znajomość języka obcego w praktyce, czyli w środkach komunikacji miejskiej, w sklepach, na ulicy, czy w licznych instytucjach kultury.
Szczególnie oferta kulturalna Londynu wzbogaciła intelektualnie i duchowo uczestników wyjazdu. W „National Gallery” można było zobaczyć jedną z najwspanialszych kolekcji malarstwa (m. in. „Słoneczniki” Van Gogha). Z kolei w „Tate Modern” można było się oddać kontemplacji sztuki współczesnej (m. in. dzieł Picassa, Warhola, Duchampa czy Sasnala). „Natural History Museum” zachwyciło bogactwem eksponatów m. in. z botaniki, zoologii, mineralogii a „British Museum” ukazało kolekcję artefaktów Imperium Brytyjskiego.
Każdy dzień dwutygodniowego pobytu w stolicy Anglii wypełniony był kulturalnymi atrakcjami, czasem reprezentującymi również popkulturę (jak np. figury woskowe Madame Tussands).
Duże wrażenie na uczestnikach wycieczki wywarł spektakl teatralny pt. „946” w „Shakespeare’s Globe” stanowiącym rekonstrukcję teatru Szekspira. Ciekawa historia angielskiej rodziny na tle wojennych wydarzeń, żywiołowa gra aktorów, różnorodność teatralnych konwencji połączonych ze sobą w niezwykle zgrabny sposób i znakomita muzyka na żywo – to zalety tego spektaklu.
Nie sposób nie wspomnieć o architekturze, z której Londyn również słynie i która zachwyca różnorodnością stylów: gotyckie katedry, budynek Parlamentu, industrialny budynek Lloydsa czy wieżowiec w kształcie pisanki.
Zamiłowanie Brytyjczyków do estetyki widać również w urokliwych parkach (zwłaszcza w „Regent’s Park”): zadbanych, ukazujących bogactwo roślinności oraz dobrze wkomponowanych obiektów architektonicznych. Parki te stanowią jeden z elementów codziennego życia mieszkańców Londynu, podobnie jak liczne puby i restauracje, w których można spróbować potraw kuchni z całego świata. Oprócz „full English breakfast” serwowanego rano można było skosztować np. dań kuchni wietnamskiej, chińskiej, meksykańskiej. Uczestnicy wycieczki upodobali sobie zwłaszcza „street food” w „Greenwich Market” ze względu na różnorodność proponowanych potraw.
Londyn nasycił zmysły i nakarmił ducha uczestników projektu, zapisał się w ich pamięci jako miasto niezwykle interesujące pod względem kulturowym, zainspirował do kolejnych podróży, zmotywował do dalszego kształcenia własnych kompetencji komunikacyjnych, do poznawania kultury poprzez język i dzięki językowi.

Opracowała: Agnieszka Kołodziej
  Dzisiaj
Poniedziałek
25
Maja 2020

Imieniny obchodzą:
Borys, Grzegorz, Urban, Magdalena, Magda
  Zapraszamy
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 602
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Aleksandra Wolek
  Poczta
Poczta
  Facebook


  Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Powitanie
Powitanie
Chcecie wiedzieć jak...
Najciekawsze Tematy
Powitanie [0]
Powitanie [0]
Chcecie wiedzieć ... [0]
  Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Barbara Kajda
25/06/2016 15:06
Ancurrr14, można już składać podania do szkół policealnych. Informacje o rekrutacji do szkół dla dorosłych znajdują się w panelu po lewej stronie, w zakładce: Rekrutacja-> Szkoły zaoczne.

Ancurrr14
23/06/2016 08:48
Czy można juz składać podanie do szkoły Policealnej ?

twety19
19/08/2015 21:41
Wonski dziękuje bardzo za pomoc. Na prawdę była potrzebna :-)

Wonski
15/08/2015 12:36
,papierem od lekarza i zdjęciem zanosisz to znowu do starostwa i oni ci wydają PKK czyli profil kandydata na kierowcę.Myślę że pomogłem. Życzę miłych 18 dni wakacji !

Wonski
15/08/2015 12:35
200 zł później idziesz do wydziału komunikacji w starostwie tam pobierasz "Wniosek o wydanie prawa jazdy lub pozwolenie" ktoś na pewno ci zaznaczy tak co masz wypełnić.Razem z tym wnioskiem,

Wonski
15/08/2015 12:31
twety19, W Google wpisz "prawo jazdy lekarz i nazwa większej miejscowości koło której mieszkasz". Tam znajdziesz lekarza najlepiej prywatnego bo szybciej cię przyjmie za badanie płaci się 20

Barbara Kajda
14/08/2015 21:51
Twety19, podstawowe informacje dotyczące prawa jazdy kategorii T znajdują się tutaj: http://czernichow.edu.pl/
viewpage.php?page_id=1072
, więcej szczegółów: http://www.word.waw.pl/in
dex.php


twety19
11/08/2015 16:29
czy można u zwykłego lekarza rodzinnego / z góry dziękuję za pomoc ^^ pozdrowienia i miłych wakacji :-)

twety19
11/08/2015 16:27
Dzień dobry ;-). Jak należy stworzyć profil kandydata na prawo jazdy kategorii T? Jakie wnioski należy złożyć i gdzie? Jakie dokumenty należy mieć i co z badaniami ? U kogo należy je zrobić? Czy moż

Barbara Kajda
13/07/2015 10:59
Jaaa, Angeelika odpowiedziała prawidłowo na Twoje pytanie.

Archiwum
  Licznik wyświetleń
  Licznik odwiedzin

  Lokalizator
  Odsyłacze
epodreczniki.pl

Starostwo Powiatowe
w Krakowie

ITV Gmin i Powiatu
Krakowskiego

MEN

Kuratorium Oświaty
w Krakowie

Centralna Komisja
Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

Krajowy Ośrodek
Wspierania Edukacji
Zawodowej i Ustawicznej

Portal Funduszy
Europejskich

Serwis Informacyjny
Gminy Czernichów

Starostwa Powiatowego
w Krakowie

Serwis Internetowy
Miasta Krakowa