Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt    Promocja
  Menu
  ProjektyCKZ
Kącik Przedsiębiorcy  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Dzień Pierwszaka 2016

Dzień Pierwszaka, czyli zaczynamy naszą opowieść

Dnia 18 października 2016 roku odbyła się impreza internatowa dedykowana pierwszoklasistom. Tegoroczny Dzień Pierwszaka zatytułowano INTERNATOWE BAJKI, ROZDZIAŁ – zaczynamy naszą opowieść, bo w internacie jest po prostu jak w bajce, choć, jak wiemy, są różne bajki.

Młodzież wcieliła się w iście bajkowe postaci, niektóre nawet lepsze od oryginału. Swoje zespoły zaprezentowały: Czerwone Kapturki, Trzy świnki, Muminki, Calineczki, Kreciki, Shreki oraz rezolutne Scooby Doo. Bajkowe drużyny wybrały swoich liderów, którzy byli odpowiedzialni za potwierdzenie zaliczenia wszystkich zadań. Do drużyn dołączyli również nowi wychowawcy internatu, którzy starali się jak najlepiej wspierać swoich podopiecznych w pokonywaniu wyznaczonych zadań.

Pierwszaki miały do wykonania kilka konkurencji, których charakter prowadzący imprezę: Kacper Macuda i Kamil Borowczyk – nasi bajkowi Sąsiedzi – nakreślili liderom grup. Przecudnej urody bajkowe teamy miały do pokonania: tory przeszkód, czyli Wyginam śmiało ciało na zielonej łączce, wyścig Hubby Bubby – co w praktyce oznaczało przebycie wyznaczonego dystansu z balonem bez użycia rąk. Bajeczni zawodnicy musieli również stoczyć niemałe potyczki intelektualne Pana Kleksa, tzn. ułożyć wiersz o swojej bajkowej postaci z użyciem słów: internat, bajka i pierwszak, a dodatkowo odpowiedzieć poprawnie na pytania Misia Intelektualisty Uszatka, dotyczące dat założenia naszej szkoły oraz otwarcia budynku internatu. Trzeba było wykazać się szybkością rachowania i orientacji przestrzennej – w związku z pytaniem o ilość okien w internacie od strony południowej. Było także zadanie sprawdzające znajomość nazwisk wychowawców jak i Dyrekcji szkoły – znajomość tych ostatnich, jest, można powiedzieć zadowalająca. Pierwszaki musiały również spróbować eliksiru Baby Jagi, który zagryzali ząbkiem czosnku. I z tego zadania wywiązali się dzielnie, choć ich kwaśne miny mówiły wszystko nt. smaku specjałów.

Metę bajkowych potyczek wyznaczono pod budynkiem Filii Parkowej – gdzie nasi nowi wychowawcy dostali specjalne zadanie: ujawnienie swoich aktorskich zdolności i zaprezentowanie krótkiej scenki pt. Nasza ulubiona bajka z dzieciństwa. Zdolności okazały się na tyle wysokie, że młodzież bez wahania odgadła prezentowaną bajkę - Smerfy!

Następnie młodzież z klas pierwszych złożyła uroczystą przysięgę, po której stała się pełnoprawną grupą społeczności internatowej.

Na koniec zostały same przyjemności – rozdanie nagród dla najrezolutniejszych i najszybszych drużyn. I miejsce zajęły Kreciki, II- Scooby Doo, a na III – czyli wciąż na podium - zasłużyły Czerwone Kapturki. Bajkowy bieg ukończyły wszystkie drużyny – czego naszym pierwszakom serdecznie gratulujemy!

I rozdział zakończyliśmy, choć przed naszą młodzieżą otwierają się kolejne rozdziały, z niecierpliwością oczekujące na zapisanie w Wielkiej Księdze Internatu i Szkoły.

Imprezę rozkręcili: Joanna Musiał, Danuta Morek, Ala Fuglewicz, Paulina Protaś, Weronika Jasica, Kasia Handzlik, Kinga Sałapatek, Misza Bilov, Ewa Duran, Julka Sowińska, Rozalia Święch, Ola Malinkiewicz, Weronika Chlebda, Natalia Kaczmarczyk, Kuba Smaga, Michał Tomczyk, Weronika Samburska, Patrycja Bartnik, Zuza Rudyk, Klaudia Szostek, Aurelia Okońska, Dorota Słomian, Dorota Karaś a także nasi prowadzący: Kacper Macuda, Kamil Borowczyk oraz odpowiedzialny za nagłośnienie – Dominik Wilk.

Sukcesów w szkole i internacie wszystkim pierwszoklasistom życzą P. Sylwia Gacek, P. Artur Cichoń i P. Piotr Żmigrodzki, którzy imprezie nadali kształt oraz cała kadra internatu!

Opracowała Sylwia Gacek


Dzien_Pierwszaka
Dzień Pierwszaka
18 października 2016r.
  Dzisiaj
Sobota
15
Sierpnia 2020

Imieniny obchodzą:
Maria, Napoleon, Stella
  Zapraszamy
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 602
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Aleksandra Wolek
  Poczta
Poczta
  Facebook


  Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Powitanie
Powitanie
Chcecie wiedzieć jak...
Najciekawsze Tematy
Powitanie [0]
Powitanie [0]
Chcecie wiedzieć ... [0]
  Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Barbara Kajda
25/06/2016 15:06
Ancurrr14, można już składać podania do szkół policealnych. Informacje o rekrutacji do szkół dla dorosłych znajdują się w panelu po lewej stronie, w zakładce: Rekrutacja-> Szkoły zaoczne.

Ancurrr14
23/06/2016 08:48
Czy można juz składać podanie do szkoły Policealnej ?

twety19
19/08/2015 21:41
Wonski dziękuje bardzo za pomoc. Na prawdę była potrzebna :-)

Wonski
15/08/2015 12:36
,papierem od lekarza i zdjęciem zanosisz to znowu do starostwa i oni ci wydają PKK czyli profil kandydata na kierowcę.Myślę że pomogłem. Życzę miłych 18 dni wakacji !

Wonski
15/08/2015 12:35
200 zł później idziesz do wydziału komunikacji w starostwie tam pobierasz "Wniosek o wydanie prawa jazdy lub pozwolenie" ktoś na pewno ci zaznaczy tak co masz wypełnić.Razem z tym wnioskiem,

Wonski
15/08/2015 12:31
twety19, W Google wpisz "prawo jazdy lekarz i nazwa większej miejscowości koło której mieszkasz". Tam znajdziesz lekarza najlepiej prywatnego bo szybciej cię przyjmie za badanie płaci się 20

Barbara Kajda
14/08/2015 21:51
Twety19, podstawowe informacje dotyczące prawa jazdy kategorii T znajdują się tutaj: http://czernichow.edu.pl/
viewpage.php?page_id=1072
, więcej szczegółów: http://www.word.waw.pl/in
dex.php


twety19
11/08/2015 16:29
czy można u zwykłego lekarza rodzinnego / z góry dziękuję za pomoc ^^ pozdrowienia i miłych wakacji :-)

twety19
11/08/2015 16:27
Dzień dobry ;-). Jak należy stworzyć profil kandydata na prawo jazdy kategorii T? Jakie wnioski należy złożyć i gdzie? Jakie dokumenty należy mieć i co z badaniami ? U kogo należy je zrobić? Czy moż

Barbara Kajda
13/07/2015 10:59
Jaaa, Angeelika odpowiedziała prawidłowo na Twoje pytanie.

Archiwum
  Licznik wyświetleń
  Licznik odwiedzin

  Lokalizator
  Odsyłacze
epodreczniki.pl

Starostwo Powiatowe
w Krakowie

ITV Gmin i Powiatu
Krakowskiego

MEN

Kuratorium Oświaty
w Krakowie

Centralna Komisja
Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

Krajowy Ośrodek
Wspierania Edukacji
Zawodowej i Ustawicznej

Portal Funduszy
Europejskich

Serwis Informacyjny
Gminy Czernichów

Starostwa Powiatowego
w Krakowie

Serwis Internetowy
Miasta Krakowa