Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Dojazd    Kontakt
  Menu
  Projekty

CKZKącik Przedsiębiorcy


  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Outsider

Zespół muzyczny Outsider

W maju 2016 r., po ogłoszeniu naboru do sekcji muzycznej, utworzyliśmy rockowy zespół szkolny Outsider, w składzie: Martyna Porąbka i Gosia Więcek na gitarach elektrycznych, Aurelia Okońska – gitara elektryczna i basowa, Klaudia Szostek i Olek Topolski - wokal oraz Kuba Smaga – perkusja.

Zespół dał pierwszy występ w dniu zakończenia zakończeniu roku szkolnego, w czerwcu 2016, wykonując utwór Nirvany „Smells like teen spirit”. Swoim występem Outsider poderwał całe trybuny i dzięki temu uczniowie mogli rozpocząć wakacje mocnym, rockowym akcentem.

Po wakacjach, w roku szkolnym 2016/2017, zespół rozpoczął regularne próby tym razem przygotowując się do występu w szóstej już edycji Święta Kiełbasy Lisieckiej, które odbyło się 18 września na błoniach przy naszej Szkole. Zespół wykonał m.in. utwór Iry „Nadzieja”.

Niespełna miesiąc później grupa zagrała podczas Dnia Edukacji Narodowej, który obchodziliśmy 14 października. Oprócz nowego utworu z Orkiestry Męskiego Grania „Wataha”, zespół odegrał i zaśpiewał rockowe „Sto Lat” wszystkim pracownikom Szkoły!

Od listopada 2016 do kwietnia 2017 zespół brał udział w projekcie prowadzonym przez Fundację Oświatową im. Stanisława Konarskiego zatytułowanym „Szkoła częścią wspólnoty”. Celem głównym projektu było zwiększenie partycypacji społeczności w sprawy publiczne oraz funkcjonowanie wspólnot lokalnych. Częścią projektu były cykliczne warsztaty na których młodzież poznała m.in. kompetencje społeczne i obywatelskie, narzędzia dialogu społecznego, inicjatywy lokalne, współpracę placówek edukacyjnych ze społecznością i środowiskiem lokalnym, projekty społeczne - ich cele, przygotowanie oraz realizacja.

Końcowym etapem warsztatów było napisanie projektu inicjującego współpracę szkoły z jej środowiskiem lokalnym. Tak powstał scenariusz zajęć „Muzyka łączy pokolenia – czernichowskie warsztaty dla małych i dużych”, gdzie zaplanowano przeprowadzenie kilku warsztatów dla dzieci z Przedszkola Samorządowego w Czernichowie. 27 lutego 2017 roku zespół wziął udział w IV Powiatowym Przeglądzie Artystycznym Skawina 2017 – wykonując dwa utwory w języku angielskim.

W marcu 2017 roku nasza grupa muzyczna wzięła udział w studyjnym nagraniu utworu pod tytułem „Seven nation army” z repertuaru zespołu The White Stripes. Nagranie to odbyło się w jednym z krakowskich, profesjonalnych studiów nagrań w Krakowie. Prezentowany w nagraniu utwór wziął udział w rekrutacji do XXXIII Przeglądu Talentów Muzycznych Małopolski. Zespół Outsider był jednym z osiemnastu uczestników imprezy „konfrontacje muzycznych młodych”. W finale Przeglądu, który odbył się 6 kwietnia 2017 w kinie "Marzenie" w Tarnowie uczniowie ZS RCKU w Czernichowie zdobyli zaszczytne wyróżnienie.

Martyna, Gosia i Klaudia to tegoroczne maturzystki, które z końcem kwietnia zakończyły edukację w naszej szkole. Czekamy zatem na zgłoszenia chętnych do muzykowania w Zespole nowych instrumentalistów i wokalistów. Serdecznie zapraszamy!

Przyjdź i zapisz się już dzisiaj, spędź z nami niezapomniane chwile, rozwiń swój talent:)

Opracowała Sylwia Gacek


Outsider
Outsider V 2016 - IV 2017
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Poczta
Poczta
  Facebook