Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Dojazd    Kontakt
  Menu
  ProjektyCKZ
Kącik Przedsiębiorcy


  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Wyjazdowe zajęcia słuchaczy KKZ R.20

Wyjazdowe zajęcia słuchaczy KKZ R.20 w OJK DIAGRAM

W sobotę, 27 maja 2017r., słuchacze kwalifikacyjnego kursu zawodowego R.20 mieli przyjemność uczestniczyć w wyjazdowych zajęciach w ramach przedmiotu praktyka zawodowa w Ośrodku Jazdy Konnej DIAGRAM w Radziszowie (http://www.diagram.net.pl/).
Ośrodek jest prowadzony przez Panią Iwonę Feliksiewicz oraz Jej Rodzinę. Pani Iwona jest czynną zawodniczką konkurencji skoków przez przeszkody, z wykształcenia mgr inż. zootechniki. Każdy kto odwiedzi to miejsce, od razu poczuje płynącą magię oraz miłość właścicieli do zwierząt, nie tylko koni.
Słuchacze cały dzień, od rana do późnego popołudnia mieli ciekawe wykłady, pokazy i ćwiczenia. Na początku odbyły się wykłady m.in. na temat bezpieczeństwa klientów w stajni, pierwsze obycie z koniem, żywienie koni, BHP pracy z koniem, planowanie przestrzeni stajni, podstawowe zabiegi pielęgnacyjne codzienne i cykliczne, BHP w transporcie koni, pastwiskowanie, zagadnienia dotyczące pracy z młodymi końmi, koń w rekreacji i w sporcie. Dodatkowo zostały omówione na przykładach choroby takie jak ochwat czy kolki pokarmowe.
Kolejnym ciekawym punktem była pogadanka na temat dyscyplin sportowych u psów. Pani Iwona trenuje psy i pokazała kilka ćwiczeń ze swoją psią watahą.
Tym co najbardziej interesowało słuchaczy technikum hodowcy koni, była oczywiście jazda konna. Część grupy wybrała trening płaski na ujeżdżali, a część grupy chciała sprawdzić się w treningu skokowym pod bacznym okiem zawodniczki w tej dziedzinie. Wszyscy spisali się na medal.
Na koniec pełnego wrażeń dnia przygotowany został grill z kiełbaskami, ziemniakami i rybami. Na deser do skosztowania były wyroby z koziego mleka (od kóz z tego gospodarstwa).
Oprócz koni, psów i kóz wszyscy zwracali uwagę na nietypowego domownika Diagramu, Turbusia - miniaturową świnkę, który od razu wszystkim skradł serca.
Dziękujemy właścicielom OJK DIAGRAM za wspaniały dzień pełny wrażeń. Już się umawiamy na kolejne przyjazdy i treningi.

  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Poczta
Poczta
  Facebook