Strona Główna    Aktualności    Zobacz    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt
  Menu
  Projekty


CKZ








Kącik Przedsiębiorcy







  Akcje pomocy




  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Kronika 2017/2018

Kronika roku szkolnego 2017/2018

Czytam do ostatniej kropli krwi
maj 2018r.

Do szkolnej biblioteki trafi ponad 20 pozycji książek z działu fantastyki. Książki od wydawnictwa Fabryka Słów zostały przekazane do szkoły w ramach akcji "czytam do ostatniej kropli krwi", w której nasza szkoła brała udział w połączeniu z akcją krwiodawstwa w dniu 12 kwietnia br. ...więcej.


NOC MUZEÓW w Krakowie
18/19 maja 2018r.

Krakowskie Muzea, po raz kolejny otwierają swoje drzwi. Już w nocy z 18/19 maja będzie można zobaczyć najpiękniejsze dzieła sztuki oraz eksponaty stanowiące spuściznę polskiej historii, kultury i tradycji. W związku z setną rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę, tegoroczna Noc Muzeów będzie się odbywać pod hasłem: „Muzea w Niepodległej Rzeczpospolitej”. ...więcej.


Urodzinowa godzina wychowawcza
11 maja 2018r.

11 maja, w piątek, klasa 1 B, jak co tydzień miała swoją lekcję wychowawczą. Zajęcia obrały w tym dniu charakter uroczysty. Z rana „pocztą tortową” został przywieziony tort niespodzianka dla solenizantki. ...więcej.


Pożegnanie Abiturientów
27 kwietnia 2018r.

27 kwietnia, pożegnaliśmy uczniów klas czwartych podczas uroczystości, na której zgromadziła się cała społeczność szkolna. Swoją obecnością zaszczyciła nas p. Janina Grela (członek Zarządu Powiatu Krakowskiego), która życzyła maturzystom sukcesów podczas egzaminów i udanego wejścia w dorosłe życie. ...więcej.


Uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja
26 kwietnia 2018r.

W polskiej tradycji uchodzi za najdonioślejsze osiągnięcie rodzimego parlamentaryzmu, a nasz wielki rodak – Jan Paweł II nazwał ją „ostatnim słowem dziejów I Rzeczypospolitej” i „ostatnim wyrazem mądrości obywatelskiej i odpowiedzialności politycznej, który przyszedł już niestety za późno…”. Jej uchwalenia dokonano w wyniku zamachu stanu, ponieważ nie wszyscy byli zwolennikami wprowadzenia zmian., Obecnie data jej ustalenia jest jednym z najważniejszych świąt narodowych i patriotycznych. Wydarzenie to upamiętniono w pieśniach i na obrazach wielkich malarzy.
Nie ma już żadnych wątpliwości, że mowa o Konstytucji 3-go Maja - pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawie tego typu, ustawie zasadniczej. ...więcej.


Drużynowe Biegi Przełajowe
24 kwietnia 2018r.

W Skawinie 24 kwietnia zostały rozegrane w ramach Licealiady, Drużynowe biegi przełajowe. Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły zajęła I miejsce w powiecie, co premiuje ją do zawodów na szczeblu wojewódzkim, które odbędą się 16 maja w Nowym Targu.
Dodatkowo Anna Zając w kategorii indywidualnej również zajęła I miejsce. ...więcej.


Dzień Otwarty Szkoły
24 kwietnia 2018r.

We wtorek, 24 kwietnia 2017r., uczniowie z okolicznych gimnazjów i szkół podstawowych uczestniczyli w Dniu Otwartym ZSRCKU w Czernichowie.


Dzień Otwarty ZSRCKU w Czernichowie
23 kwietnia 2018r.

W poniedziałek, 23 kwietnia 2017r., uczniowie z okolicznych gimnazjów uczestniczyli w Dniu Otwartym ZSRCKU w Czernichowie.


Wiosenne Sprzątanie Świata
18 i 21 kwietnia 2018r.

18 kwietnia w godzinach popołudniowych przeprowadzono akcję Sprzątania Świata. Tym razem podjęto inicjatywę z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Młodzież z Internatu wraz z wychowawcą p. K. Bylicą oraz p. A. Gargas zbierała odpady pozostające na terenie szkoły oraz wokół obiektu. Młodzież wykazała się dużą aktywnością a całej akcji sprzyjała piękna wiosenna pogoda. ...więcej.


Dzień Marchewki
20 kwietnia 2018r.

20 kwietnia 2018r., w ramach trwającego w ZSRCKU w Czernichowie projektu „Dni Zdrowia”, uczniowie klasy IC technikum hotelarstwa pod opieką nauczycielki Ewa Rakoczy opracowali i zrealizowali w szkole „Dzień Marchewki”. ...więcej.


Sukces Patrycji Piwowar w eliminacjach okręgowych XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
20 kwietnia 2018r.

20 kwietnia 2018 r., 156 uczniów wzięło udział w eliminacjach okręgowych XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Kijanach. ...więcej.


Internatowe pożegnanie Maturzystów
19 kwietnia 2018r.

Z końcem kwietnia, po czteroletniej odsiadce, decyzją Sądu Najwyższego Czernichowskiego Więzienia półzamkniętego, na wolność wyszli. ...więcej.


Wiosenny Turniej Sportowy
17 kwietnia 2018r.

Mieszkańcy Internatu Pod Kłosem, chcąc godnie uczcić nadejście upragnionej wiosny, wzięli udział w Wiosennym Konkursie Sportowym, który odbył się na Hali Sportowej ZSRCKU w Czernichowie 17 kwietnia br. o godzinie 19:00. ...więcej.


Powiatowy Konkurs Ortograficzny „O Pióro Starosty”
17 kwietnia 2018r.

Po raz kolejny uczennica ZSRCKU w Czernichowie była najlepsza w Powiatowym Konkursie Ortograficznym „O Pióro Starosty”. ...więcej.


Wycieczka do krakowskiego ogrodu zoologicznego
16 kwietnia 2018r.

Dnia 16.04.2018 r. klasa 2TA pod opieką pań P. Pytel i T. Żuchowskiej odwiedziła jeden z 25 ogrodów zoologicznych w Polsce. Mieszczące się na terenie Lasu Wolskiego krakowskie zoo ma powierzchnię około 20 hektarów i jest domem 480 różnych gatunków zwierząt oraz miejscem pracy 100 osób. ...więcej.


Podsumowanie akcji „Wyślij pączka do Afryki”
8 lutego - 16 kwietnia 2018r.

W dniu dzisiejszym (16 kwietnia 2018r.) otrzymaliśmy podziękowanie za przeprowadzenie w naszej szkole akcji „Wyślij pączka do Afryki”. ...więcej.


Animal Show
14 - 15 kwietnia 2018r.

W weekend 14 - 15 kwietnia 2018 roku podczas IV Wystawy Zoologicznej Animal Show uczennice klasy II b technikum weterynarii: Julia Sączek, Gabriela Sołtys i Wiktoria Bugaj brały udział w promocji szkoły. Stoisko naszej szkoły cieszyło się dużym zainteresowaniem. ...więcej.


Turystyczne naukowe warsztaty weekendowe w Suchej Beskidzkiej
13-15 kwietnia 2018r.

12 uczniów z klasy IIC technikum hotelarskiego w dniach 13-15 kwietnia 2018r. uczestniczyło w dodatkowych zajęciach rozwijających zorganizowanych w formie naukowych warsztatów weekendowych prowadzonych we współpracy z uczelniami w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej. ...więcej.


Akcja Krwiodawstwa
12 kwietnia 2018r.

W czwartek (12 kwietnia br.) od godz.9.00 do godz.13.00 w szkolnej auli odbyła się akcja krwiodawstwa. Wydarzenie w tym roku było przygotowane przez wolontariuszy ze Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża przy ZSRCKU w Czernichowie. ...więcej.


Szkolny etap Powiatowego Konkursu Ortograficznego „O Pióro Starosty”
10 kwietnia 2018r.

Szkolny etap Powiatowego Konkursu Ortograficznego „O Pióro Starosty” odbył się 10 kwietnia 2018 r. Po raz kolejny nie zabrakło chętnych, którzy udowodnili, że ortografię można polubić. Słonogorzki smak prażonej ciecierzycy, świeża rzeżucha, skorzonera, przegrzebki to tylko nieliczne wyrazy, z którymi musieli się zmierzyć uczniowie. ...więcej.

Teatr Forum
9 kwietnia 2018r.

W poniedziałek, 9 kwietnia 2018r., do naszej szkoły przyjechała grupa wolontariuszy ze Stowarzyszenia Rozwoju i Integracji Młodzieży pochodzących z różnych krajów Europy (Francja, Hiszpania, Włochy, Chorwacja, Finlandia, Niemcy). ...więcej.


Bezpieczni w „Chmurze”

Uczniowie klasy III c (technikum hotelarstwa) w ramach lekcji wychowawczej włączyli się w działania związane z realizowanym przez Szkołę projektem "Cyfrowobezpieczni.pl". Młodzież w pierwszej kolejności zapoznała się informacjami dotyczącymi "Fake newsów" zamieszczonymi na gazetce szkolnej oraz na "chmurowej" ścianie jednego z korytarzy. ...więcej.


Obchody Światowego Dnia Zdrowia
7 kwietnia 2018r.

W sobotę 7 kwietnia 2018 roku Nasza Szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Zdrowia, któremu przyświecało hasło ,,Zdrowie dla wszystkich". Z inicjatywy Pani Anny Miki słuchacze i słuchaczki szkoły policealnej w zawodzie opiekun medyczny pod kierunkiem nauczycielki przedmiotów zawodowych Pani Jolanty Kramarczyk przygotowali gazetkę informującą o prawach wszystkich ludzi do opieki zdrowotnej oraz najważniejszych przesłaniach Światowego Dnia Zdrowia. Wynik ich pracy można znaleźć w oknie sali nr 9 (przy wejściu do szkoły obok szatni). ...więcej.


Pierwsze spotkanie Szkolnego Koła PCK
5 kwietnia 2018r.

5 kwietnia br. odbyło się pierwsze spotkanie Szkolnego Koła PCK przy ZSRCKU w Czernichowie. Na zebraniu został oficjalnie wybrany Zarząd Koła oraz zostali wpisani członkowie, którzy przybyli na zebranie. ...więcej.


Dzień Nabiału
27 marca 2018r.

27 marca 2018r. klasa IC zapoczątkowała organizację cyklu Dni Zdrowia. Podczas dużej przerwy uczniowie technikum hotelarstwa częstowali wszystkich serem oraz jogurtami. „Dni Zdrowia” to warsztaty dla uczniów klas I i II technikum hotelarstwa rozwijające umiejętności zawodowe i promujące zdrowy styl życia sfinansowane z powiatowego grantu. Projekt zakłada zorganizowanie do końca bieżącego roku szkolnego jeszcze czterech dni promujących zdrowe odżywianie: Dzień Jabłka, Dzień Marchewki, Zielony Dzień Zdrowia oraz Egzotyczny Dzień Zdrowia. ...więcej.


Konkurs fotograficzny „Aktywne ferie”

Współczesna młodzież coraz więcej swojego cennego czasu spędza biernie przed komputerem. Często zdarza się, że przeciętny młody człowiek poświęca na gry komputerowe większość swojego wolnego czasu. Dlatego w ramach działań internatu „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH”, ogłosiliśmy przed wyjazdem młodzieży na zimową przerwę feryjną konkurs fotograficzny pt.: „Aktywne ferie”. ...więcej.


Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy
22 marca 2018r.

Pomoc udzielana w pierwszych chwilach po wypadku ratuje życie. Mimo, iż większość ludzi zna zasady udzielania pierwszej pomocy, w sytuacji nagłej, powypadkowej, zostaje biernym obserwatorem. Przyczyną nieudzielania jej jest najczęściej strach, że zrobi się coś źle, niewiedza i szufladkowanie ludzi "na pewno pijany". ...więcej.


II miejsce Kamili Ślizowskiej w Konkursie „Znaczenie turystyki w rozwoju regionalnym” PROJEKT – UWOLNIJ WYOBRAŹNIĘ
16 marca 2018r.

Dużym sukcesem dla Naszej Szkoły zakończył się XIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Hotelarsko-Geograficznej organizowany przez Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej w ramach projektu „Uwolnij wyobraźnię”. Uczennica klasy III c w zawodzie technik hotelarstwa Kamila Ślizowska zajęła drugie miejsce i tym samym zdobyła prawo do dwóch lat bezpłatnych studiów na Wydziale Turystyki i Rekreacji. Jest to tym bardziej cenna nagroda dla Kamili, ponieważ od dawna planowała studia na tej uczelni. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 20 uczniów z klas IV i III technikum hotelarstwa, a do finału zakwalifikowano 5 uczniów. Oprócz Kamili w Suchej Beskidzkiej o nagrody walczyli: Mykhailo Bilov, Przemysław Górecki, Weronika Machaczka i Szczepan Szwed. Tym znaczący jest to sukces, że w finale uczestniczyło ok 50 uczniów z kilkunastu szkół z całego kraju. ...więcej.


Świąteczny klimat, dobra zabawa i pomoc potrzebującym zwierzakom
15 marca 2018r.

Dnia 15.03.2018r. z inicjatywy uczennicy Sary Łoboz i wychowawcy Pauliny Racułt odbyły się w Internacie zajęcia świetlicowe „ALE JAJA”. Na zajęciach zgromadziła się młodzież, która zdobiła styropianowe jajka metodą decoupage. Jak wynikało z założeń organizatorek, wszystkie dzieła powstałe na zajęciach, zostały przekazane na aukcje na rzecz podopiecznych wolontariatu PSY PÓŁNOCY. Chęć niesienia pomocy i wzajemna współpraca grupy zaowocowała niezwykle urokliwymi ozdobami świątecznymi. Sami zobaczcie i zalicytujcie. ...więcej.


II miejsce w Powiatowych zawodach w piłce siatkowej dziewcząt
15 marca 2018r.

Jak co roku w Krzeszowicach (15.03.2018 r.) w ramach Licealiady, zostały rozegrane Mistrzostwa powiatu krakowskiego w piłce siatkowej dziewcząt. Zgłosiło się pięć zespołów: LO Krzeszowice, ZSP Krzeszowice, LO Skawina, ZSTE Skawina i ZSRCKU Czernichów. Turniej został rozegrany systemem "każdy z każdym ".
Uczennice reprezentujące naszą szkołę zajęły wysokie II miejsce, przegrywając tylko jeden mecz z drużyną ZSP Krzeszowice (2:0), która w turnieju zajęła I miejsce. ...więcej.<


Prelekcja funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie
13 marca 2018r.

13 marca 2018r. uczniowie ZSRCKU w Czernichowie wzięli udział w prelekcji funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. Policjanci przekazali uczniom podstawowe informacje dotyczące odpowiedzialności karnej (zarówno pełnoletnich jak i nieletnich) oraz przejawów demoralizacji. Wśród poruszanych zagadnień pojawiły się m.in.: obowiązek szkolny, obowiązek nauki, cyberprzemoc, seksting, hejt, substancje psychoaktywne. ...więcej.



Dzień Kobiet w Internacie
8 marca 2018r.

W tym roku chłopcy postanowili złożyć życzenia dziewczętom poprzez wykonanie okolicznościowych plakatów.
Prace plastyczne wykonali: dla I piętra: Medvedev Y., Melnyk N., II - Dubiel M. , Kryvokulski V., III - Frączek R., a dla Filii Internatu -Kondratiuk D. Wychowankowie pamiętali również o paniach Kierownik (autor plakatu: Kondratiuk D.) jak i o swoich wychowawczyniach, dla których pracę przygotował Krusiec M. Ponadto chłopcy wykonali plakat dla pań kucharek, pań sprzątających oraz pani intendentki (autorzy: Długopolski A. oraz Wilk D.). ...więcej.


Św. Walenty lutowym gościem Internatu

W lutym - miesiącu zakochanych, pomimo zimowej aury, w Internacie zrobiło się cieplej niż zwykle, czerwień kojarzona z miłością i kształtne serca, serduszka, serducha zdominowały dekorację, pięknie skomponowaną przez p. Paulinę Racułt, tworząc przyjemną atmosferę, sprzyjającą miłosnym zachwytom i uniesieniom. ...więcej.


Wolontariusze z Internatu ZS RCKU – akcje godne naśladowania!

W ramach wolontariatu Samorząd Internatu: Łucja Dyjach, Klaudia Przebinda, Ola Tyrańska, Kacper Mazgaj, Justyna Kasprzak, Weronika Chlebda, Natalia Kaczmarczyk, Beata Burek, Aurelia Okońska, Anastasiia Yakovenko, Kateryna Sychovva, Patrycja Jakubczyk, Małgorzata Ryszka, Jurij Sychov, Kacper Macuda, Olga Rakoczy pod opieką p. Sylwii Gacek wziął udział w akcji „Marzycielska Poczta” – gdzie wysyłane życzenia w listach i kartkach do chorych dzieci dodały im siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym wychowankom internatu mnóstwo frajdy. Wysłaliśmy ponad 50 kartek i listów do 16 dzieci. ...więcej.


Finał konkursu „Życie Franciszka Stefczyka oraz działalność jego kas”
28 lutego 2018r.

28 lutego 2018 roku w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie odbył się VIII Finał Konkursu „Życie Franciszka Stefczyka i działalność jego kas”. Finał uświetnił swoją obecnością Tadeusz Kominek - Pełnomocnik Dyrektora Makroregionu Południowego Kas Stefczyka. ...więcej.


"Solidarność! Podaj dalej" w ZSRCKU w Czernichowie
luty 2018r.

Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie jest jedną z jedenastu szkół w Polsce biorących udział w programie „Solidarność. Podaj dalej!”, szkół - pionierów, ponieważ w Polsce program jest realizowany po raz pierwszy.
15 i 16 lutego br. odbyło się szkolenie dla pedagogów mających przeprowadzić zajęcia dla uczniów swojej szkoły. W szkoleniu tym uczestniczyły nauczycielki ZSRCKU – Barbara Kajda i Agnieszka Kołodziej. ...więcej.

Warsztaty relaksacyjne

Jeszcze przed feriami w naszym internacie odbyły się zorganizowane przez wychowawcę P. Paulinę Racułt warsztaty relaksacyjne. Na spotkanie przybyła młodzież, która do samego końca nie wiedziała co będzie robić i co ma na celu spotkanie. Każdy ciekawski miał zabrać ze sobą tylko pisaki i dobry humor. ...więcej.


Wycieczka do Zakopanego i Doliny Chochołowskiej
7-8 lutego 2018r.

W dniach 7-8 lutego 2018r. uczniowie z klasy 1 B w niepełnym składzie wyruszyli na zimową wycieczkę. Do kompletu dobraliśmy po dwoje uczniów z klas: 1 A, 1 C i 2 D. Nad organizacją i bezpieczeństwem uczestników wycieczki czuwały Panie: Karolina Kwaśnica (wychowawca klasy 1 B) i Joanna Bożek. ...więcej.


„Mały weterynarz” w SP nr 155 w Krakowie
6 lutego 2018r.

We wtorek 06.02.2018 uczniowie biorący udział w projekcie „Mały weterynarz” pod opieką pani Teresy Żuchowskiej odwiedzili wraz ze specjalnymi gośćmi: królikami i świnkami morskimi szkołę podstawową nr 155 im. Św. Jadwigi Królowej w Krakowie. ...więcej.


Sukces Uczennicy ZS RCKU w Czernichowie w V Powiatowym Przeglądzie Artystycznym Skawina 2018
2 lutego 2018r.

W piątek 2 lutego 2018 r. w Zespole Szkół Techniczno - Ekonomicznych w Skawinie odbył się V Powiatowy Obcojęzyczny Przegląd Artystyczny Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych – Skawina 2018 pod patronatem Starosty Krakowskiego pana Wojciecha Pałki. Naszą Szkołę w kategorii wiersza reprezentowała uczennica Mariana Oleksiienko (IVc). W kategorii piosenki obcojęzycznej wystąpiły uczennice z klasy Id: Beata Droździel, Elżbieta Garaś i Karolina Wieczorek.
Mariana Oleksiienko odniosła sukces zajmując III miejsce za recytację wiersza w języku rosyjskim. ...więcej.


Projekt „Żyj finansowo! czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym”
26 stycznia 2018r.

W dniu 26 stycznia 2018r. zajęcia z projektu „Żyj finansowo! czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym” poprowadził pracownik Kas Stefczyka. Uczniowie z klasy IC z wychowawcą dowiedzieli się o zasadach działania instrumentów bankowych (lokaty, pożyczki, kredyty, karty płatnicze), a także otrzymali możliwość otwarcia pierwszego konta osobistego. Pracownik instytucji finansowej udzielił uczniom wskazówek na co powinien zwrócić uwagę potencjalny klient banku czy Kas podpisując umowę kredytu, pożyczki czy ubezpieczenia. ...więcej.


Styczniowe spotkanie z gimnazjalistami w Krakowie
18 stycznia 2018r.

W dniu 18 stycznia 2018 r. delegacja naszej szkoły wzięła udział w XVI Styczniowych spotkaniach gimnazjalistów w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji na ul. Ułanów 9 w Krakowie. Spotkanie odbyło się w godz. 9.00-14.00. W programie były liczne pokazy i występy estradowe, a przede wszystkim prezentacja oferty edukacyjnej i zawodów w poszczególnych szkołach ponadgimnazjalnych. ...więcej.


Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego Weltsprachen Abitur
18 stycznia 2018r.

W dniu 18.01.2018r. przeprowadzono u nas w szkole Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego Weltsprachen Abitur (edycja zimowa).
W konkursie wzięło udział 8 uczniów naszej szkoły.
Najlepiej wypadła uczennica klasy II - Apolonia Przybylska uzyskując 85%, tj. 17 punktów na 20 możliwych. Na drugim miejscu uplasował się też uczeń klasy II - Nikita Akhramieiev uzyskując 80%, tj. 16 pkt, Julia Trepaka z klasy II jak i uczeń klasy IV - Mykhailo Bilov uzyskali 75%, tj. 15 pkt. ...więcej.


Wyniki przesłuchań do V Powiatowego Obcojęzycznego Przeglądu Artystycznego Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych – Skawina 2018
17 stycznia 2018r.

Naszą Szkołę będą reprezentować:
Beata Droździel (kl.1D) - piosenka w języku rosyjskim,
Mariana Oleksiienko (kl.IV C) - wiersz w języku rosyjskim,
Elżbieta Garaś (kl. ID) - wiersz w języku angielskim,
Karolina Wieczorek (kl. ID) - piosenka w języku angielskim. ...więcej.

Jesień i zima w internacie
I semestr 2017/2018

Jesień i zima w internacie – semestr I już za nami, a nim przeżyliśmy:
Jesienną dekoratornię - Jesień to pora roku, która często sprzyja przemyśleniom i zadumie. Wspominamy 1 listopada ludzi, którzy odeszli, ale również cieszymy się urokami tej kolorowej pory roku. W myśl piosenki Grechuty: „Jesień, jesień, jesień ach to ty”, młodzież dekorowała piętra w internacie wraz z p. Marceliną Morawską i p. Wiolettą Borowczyk. ...więcej.

Szlachetna Paczka
Grudzień 2017r.

Akcja „Szlachetna paczka” XII 2017 w Naszej Szkole dobiegła końca. Zebrane fundusze zostały wydane na zakup węgla, żywności, środków czystości i innych drobiazgów dla samotnej starszej Pani, którą dzięki Waszej szczodrości mogliśmy wesprzeć. Dzięki darczyńcom obdarowana otrzymała także odzież i obuwie. ...więcej.


I miejsce dla uczennicy ZSRCKU w Czernichowie w etapie powiatowym Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK
15 grudnia 2017r.

15 grudnia br. w siedzibie małopolskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża odbył się etap rejonowy i powiatowy Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. ...więcej.


Wigilia w internacie
14 grudnia 2017r.

W dniu 14.12.2017r. w internacie o godzinie 17:00 pierwsze 2 grupy – czyli prawie 120 mieszkańców internatu- zasiadły do wieczerzy wigilijnej. Na początku pani kierownik Sylwia Gacek wespół w zespół z prowadzącym uroczystość – Kacprem Macudą przywitali przybyłych gości, w tym Pana Dyrektora Grzegorza Bylicę, Panią wicedyrektor Annę Mikę, Panią Beatę Szeligiewicz-Orłowską – wieloletniego pracownika szkoły i kierownika internatu oraz Wychowawców. ...więcej.


ARiMR szkoli młodzież w ZSRCKU w Czernichowie
11 grudnia 2017r.

11 grudnia br. pracownicy Biura Rejestracji Zwierząt szkolili w ZSRCKU w Czernichowie uczniów klas czwartych technikum o profilu technik weterynarii.
Więcej na ten temat na stronie ARiMR: http://www.arimr.gov.pl/serwis-prasowy/tam-bylismy/artykuly/malopolska-arimr-szkoli-mlodziez.html.

Finał „Mikołajkowej zbiórki dla Schroniska”
10 grudnia 2017r.

W naszej szkole w dniach od 1 listopada do 6 grudnia trwała Mikołajkowa Zbiórka dla Schroniska OTOZ w Oświęcimiu. Grupa wolontariuszy akcji oraz sekcja wolontariatu przy Samorządzie Uczniowskim najpierw przygotowała świąteczne kartony i plakat, który zawisł przy głównym wejściu w szkole. Przez miesiąc darczyńcy mogli składać prezenty dla psów i kotów do przygotowanych kartonów. W międzyczasie zostało stworzone wydarzenie na Facebooku, gdzie mogliśmy na bieżąco oglądać relacje z przebiegu zbiórki. Była nawet sesja zdjęciowa z udziałem uczniów zaangażowanych w akcję wraz z czworonożnym: psem Fokusem i koniem Czilim:) ...więcej.


Czwarte miejsce w skawińskim futsalu
8 grudnia 2017r.

8 grudnia br. uczniowie naszej szkoły brali udział w turnieju piłki nożnej „Skawina Cup Futsal” rozgrywanym w systemie 2x8 minut każdy z każdym w grupie. Uczestnikami turnieju były szkoły powiatu krakowskiego: LO w Skawinie (organizator), ZSTE w Skawinie, ZSP w Giebułtowie, ZSiPO w Skale, LO w Piekarach oraz ZSRCKU w Czernichowie. ...więcej.


Mikołajki dla schroniska
1 listopada - 6 grudnia 2017r.

Nasza szkoła co roku stara się pomóc bezdomnym zwierzętom w schroniskach. W tym roku grupa wolontariuszy szkolnych oraz sekcja wolontariatu przy Samorządzie Uczniowskim postanowiła włączyć się w akcję „Mikołajki dla schroniska”. Zbierane przez mikołajkowych wolontariuszy prezenty trafią do Schroniska dla bezdomnych Zwierząt OTOZ Animals w Oświęcimiu. ...więcej.


ZSRCKU w Czernichowie uczestniczy w VIII edycji programu GIODO
listopad 2017r.

Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie jest uczestnikiem VIII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych „Twoje Dane - Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”. ...więcej.

Upoluj swoją książkę
2-30 listopada 2017r.

Akcja została zorganizowana przez Instytut Książki, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz platformą e-bookową Woblink.com. Do pilotażowej odsłony akcji zakwalifikowanych zostało 1000 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Akcja trwa od 02.11. do 30.11.2017 roku. ...więcej.


Szkolenie BHP
27 i 28 listopada 2017r.

W dniach 27 i 28 listopada 2017 roku uczniowie klas I - III technikum weterynarii i hodowli koni wzięli udział w szkoleniu w zakresie BHP w gospodarstwach rolnych pn. "Borelioza - choroba zawodowa rolników". Zajęcia prowadzili pracownicy KRUS-u oraz specjaliści z zakresu zapobiegania chorobom zawodowym. Szkolący omówili zagadnienia związane z profilaktyką choroby oraz wyjaśnili przyczyny coraz częstszego jej występowania. Podkreślili ważność szybkiego reagowania i właściwej diagnozy. Tematyka wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów mamy nadzieję, że przyczyni się do baczniejszego zwrócenia uwagi na problem.

Andrzejki w siodle
25 listopada 2017r.

W dniu 25 listopada 2017r. na zaproszenie Pani Ilony Kosowskiej - właścicielki Szkółki Jeździeckiej TĘCZA w Libiążu, grupa słuchaczy kursu R.19 (technik hodowca koni) wybrała się na „Andrzejki w siodle” organizowane na terenie tego ośrodka. ...więcej.


Sukces w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Szkocji i Austrii
24 listopada 2017r.

Dnia 24 listopada 2017 r. uczennice Łucja Dyjach, Apolonia Przybylska i Zofia Wójcik z klasy II A zajęły II miejsce w V Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych zorganizowanym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Giebułtowie. ...więcej.


Wyróżnieni i dostrzeżeni w tegorocznej Skawińskiej Probówce Artystycznej
24 listopada 2017r.

W dniu 24 listopada uczniowie Zespołu Szkół RCKU w Czernichowie reprezentowali szkołę podczas VII Skawińskiej Probówki Artystycznej. Tegoroczna edycja SPA obejmowała cztery konkursy: literacki, plastyczny, fotograficzny i konkurs piosenki. ...więcej.


V Konferencja CRK - „Kult zwierząt w starożytnym Egipcie”
21 listopada 2017r.

21 listopada 2017 r. odbyło się piąte spotkanie z cyklu II Czernichowskich Reminiscencji Kulturalnych. Gościem internatu „Pod Kłosem”, który zasiadł na słynnej żółtej kanapie był Pan Grzegorz Kuziel, doktorant Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tematem spotkania był „Kult zwierząt w starożytnym Egipcie”. ...więcej.


Powiatowa Olimpiada Pszczelarska
17 - 18 listopada 2017r.

Już po raz kolejny Nasi uczniowie odnieśli sukces na Powiatowej Olimpiadzie Pszczelarskiej "Pszczoła miodna - super organizm pożyteczny dla ludzi i środowiska". W klasyfikacji indywidualnej uczeń klasy IV technikum weterynarii Dominik Wilk zajął II miejsce a szkoła mimo okrojonego składu (jeden z członków 3-osobowego zespołu w ostatniej chwili musiał wycofać się z udziału) zajęła III miejsce. ...więcej.


Wizyta studyjna w Pradze
12 - 16 listopada 2017r.

W dniach od 12 do 16 listopada br. w ramach projektu „Innowacyjne rozwiązania w praktycznej nauce jeździectwa” został zorganizowany wyjazd do Pragi w Czechach. Jest to projekt Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W wizycie szkoleniowej brali udział dyrektorzy szkół, instruktorzy jazdy konnej, trenerzy oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych w technikum hodowcy koni oraz w zawodzie jeździec.

Nasza szkoła była reprezentowana przez Pana Dyrektora Grzegorza Bylicę, nauczycieli przedmiotów zawodowych: Panią Annę Niedziółkę, Panią Karolinę Kwaśnicę oraz Panią Dagmarę Czerw - instruktorkę jazdy konnej. ...więcej.



Światowy Dzień Rzucania Palenia
16 listopada 2017r.

Podobnie jak w latach poprzednich Nasza Szkoła wzięła udział w "Światowym dniu rzucania palenia". W tym roku to klasa IV c pod opieką Pani Anny Miki przygotowała akcję informacyjną i wzięła czynny udział w rozwieszaniu plakatów zachęcających do rzucania palenia.


„Mały weterynarz” i dzieci z Samorządowego Przedszkola z Czernichowa
15 listopada 2017r.

15 listopada 2017 roku w Naszej Szkole odbyło się drugie spotkanie w ramach projektu „Mały weterynarz”, w którym uczestniczyły dzieci z Samorządowego Przedszkola z Czernichowa. ...więcej.


Co zrobić z panną Julią? – spektakl profilaktyczny i warsztaty
14 listopada 2017r.

14 listopada uczniowie klas pierwszych obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. „Słodka” zaprezentowany przez Teatr Moralitet z Krakowa.
„Żaba”, czyli Anna Żabińska to uczennica szkoły średniej, pracuje w szkolnym sklepiku, w wolnym czasie tworzy projekty ubrań. Ziemowit to kolega „Żaby”, chłopak zakochany w Julce, przed którą Anna próbuje go ostrzec (Julka w obiegowej opinii szkolnej jest szefową dziewczęcego gangu). ...więcej.


Obchody Święta Niepodległości w Czernichowie
11 listopada 2017r.

W dniu 11 listopada nasza szkoła włączyła się w obchody Święta Niepodległości zorganizowanie przez władze gminy Czernichów. Przedstawiciele naszej szkoły, wśród których, oprócz dyrekcji, byli nauczyciele i uczniowie uczestniczyli w uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym w Czernichowie, a następnie przeszli pod pomnik upamiętniający 10-lecie odzyskania niepodległości – 1918–1928, gdzie odśpiewany został hymn Polski. ...więcej.

Bieg Niepodległości rozegrany już po raz dziesiąty
10 listopada 2017r.

10 listopada reprezentanci sześciu szkół z powiatu krakowskiego: ZSTE Skawina, LO Skawina, ZSP Krzeszowice, LO Krzeszowice, ZSP Giebułtów, ZSRCKU Czernichów na sportowo uczciło 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, biorąc udział w X Powiatowym Biegu Niepodległości.
Uczestnicy, zaproszeni goście, uczniowie i nauczyciele przeszli do parku szkolnego w uroczystym orszaku, który rozpoczynała jazda honorowa (uczniowie ZSRCKU wraz z instruktorem, p. A. Niedziółką na koniach) oraz młodzież niosąca sztandar szkoły. ...więcej.


Próbna ewakuacja
6 listopada 2017r.

W poniedziałek, 6 listopada 2017 roku, przy słonecznej jesiennej aurze w Naszej Szkole jak co roku odbyła się próbna ewakuacja. Alarm dotyczył zagrożenia pożarowego. Młodzież, nauczyciele oraz pracownicy szkoły zgodnie z przyjętymi w szkole procedurami udali się na plac przed stajnią, gdzie opiekunowie klas złożyli Panu Dyrektorowi raporty z liczb obecnych na miejscu uczniów. ...więcej.


Hubertus 2017
28 października 2017r.

W sobotę, 28.10.2017 roku, na terenie padoków Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie odbyła się cykliczna impreza pod nazwą „Hubertus”. Organizatorami imprezy byli ZSRCKU w Czernichowie z Dyr. Grzegorzem Bylicą i Anną Niedziółką, Powiat Krakowski z Starostą Wojciechem Pałką, Gmina Czernichów z Wójtem Szymonem Łytkiem. ...więcej.


Dzień Pierwszaka, czyli Halloween w Internacie
24 października 2017r.

24 października w naszym internacie pojawiły się grupy wilkołaków, zombie, wiedźm, wampirów oraz mumii. Na szczęście obyło się bez konieczności wzywania pogromców duchów. To bowiem tylko nasze pierwszaki, w taki oto sposób poprzebierane, świętowały tradycyjne otrzęsiny. ...więcej.


Projekt społeczny „Szkoła częścią wspólnoty”
24 października 2017r.

24 października 2017 uczestniczyliśmy w konferencji kończącej projekt „Szkoła częścią wspólnoty”. Udział w przedsięwzięciu rozpoczęliśmy rok temu. W program zaangażowani byli wszyscy członkowie zespołu Outsider, a udział w samych warsztatach – ze względu na ograniczoną ilość miejsc - wzięła Aurelia Okońska i Jakub Smaga. Przez ten czas braliśmy udział w zajęciach praktycznych prowadzonych przez trenerki ze Stowarzyszenia RAMPA. ...więcej.


"Wiedza na wagę życia" - szkolenie z pierwszej pomocy
17-18 października 2017r.

Po raz kolejny uczniowie naszej Szkoły z klas III b (3 os.), II a (1 os) w zawodzie technik weterynarii oraz II c (9 os.) w zawodzie technik hotelarstwa w dniach 17 – 18 października 2017 roku uczestniczyli w szkoleniu z zakresu sposobu zachowania się i zasad udzielania pierwszej pomocy w najczęściej spotykanych wypadkach. ...więcej.


Odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej profesorowi Maksymilianowi Marciniakowi
14 października 2017r.

14 października br. odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej inicjatorowi utworzenia Izby Pamięci Szkoły Rolniczej w Czernichowie – Maksymilianowi Marciniakowi.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą odprawioną przez księdza Pawła Matysiaka w kaplicy szkolnej, po której nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej ufundowanej przez p. Kurajów, absolwentów Szkoły Rolniczej. ...więcej.


Dzień Edukacji Narodowej
13 października 2017r.

Dzień Edukacji Narodowej uczniowie i nauczyciele ZSRCKU uczcili w piątek, 13 października br.
O godzinie 9.10 rozpoczęła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych, którzy deklarowali m. in. uczciwie wypełniać obowiązki zawarte w Statucie Szkoły, rzetelną nauką i pracą służyć prawdzie, sprawiedliwości i uczciwości.
Patetyczny nastrój spowodowany powagą chwili podtrzymali przedstawiciele Samorządu Szkolnego, składając życzenia wszystkim pedagogom.
Życzenia całemu Gronu Pedagogicznemu złożył również p. dyrektor, Grzegorz Bylica: „Wielu sukcesów i pierwszych miejsc w konkursach, do których przygotowujecie Państwo swoich uczniów”. Pracę nauczycieli docenił p. dyrektor, wręczając pedagogom Nagrody Dyrektora Szkoły. ...więcej.


IV konferencja - o psach
5 października 2017r.

Dnia 5.10.2017 r. w Świetlicy Internatu odbyła się czwarta konferencja w ramach II CRK nt. psów. Zachęcamy do poznania pupili Naszych prelegentek. ...więcej.

Mały weterynarz w przedszkolu
4 października 2017r.

4 października 2017 roku w Naszej Szkole, w ramach obchodów Światowego Dnia Zwierząt, odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu „Mały weterynarz”, w którym uczestniczyły dzieci z Prywatnego Przedszkola Językowego „Mały Europejczyk” z Czernichowa. ...więcej.



Dzień Chłopaka
2017r.

Zgodnie z tradycją, także w tym roku obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji Wychowanki Internatowej Filii Parkowej przy współpracy z Wychowawczyniami: p. K. Bylicą, p. M. Chodacką oraz p. P. Kowalik przygotowały słodką niespodziankę dla naszych Chłopców. ...więcej.


I i III miejsce sztafet ZSRCKU w Czernichowie w Mistrzostwach Powiatu Krakowskiego
29 września 2017r.

Od miejsc na podium rozpoczęli sezon sportowy uczniowie naszej szkoły w powiatowych sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się w Skawinie 29 września br. ...więcej.


III konferencja - „Porozmawiajmy o... naszych pupilach”
28 września 2017r.

Dnia 28.09.2017 r. w świetlicy Internatu odbyła się trzecia konferencja w ramach II Czernichowskich Reminiscencji Kulturalnych, inaugurująca nowy cykl „Porozmawiajmy o…”. Tym razem tematem byli nasi pupile – koty. ...więcej.

II konferencja w ramach II edycji Czernichowskich Reminiscencji Kulturalnych - „Quo vadis?”
19 września 2017r.

Dnia 19.09.2017r. w świetlicy Internatu odbyła się druga konferencja, inaugurująca cykl dotyczący wyboru różnych ścieżek zawodowych „Quo vadis?”. Tym razem zgromadzeni mieli możliwość poznać studenta I roku weterynarii i jednocześnie Absolwenta Naszej Szkoły, Oliwiera Leśniaka. ...więcej.

Akcja "Sprzątanie świata – nie ma śmieci, są surowce!"
18 września 2017r.

18 września br. uczniowie internatu wraz z wychowawcami, zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice, uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata – nie ma śmieci, są surowce!”.
Zanim młodzież przystąpiła do działania, została poinformowana o zasadach bezpieczeństwa oraz o tym jak ważna we współczesnym świecie są segregacja śmieci, recykling i czas jaki środowisko potrzebuje, aby różne typy odpadów uległy degradacji. ...więcej.


I konferencja w ramach II edycji Czernichowskich Reminiscencji Kulturalnych - autyzm i zespół Aspergera
14 września 2017r.

Dnia 14.09.2017 r. w świetlicy Internatu odbyła się pierwsza konferencja w ramach II edycji Czernichowskich Reminiscencji Kulturalnych. Tematem był autyzm i zespół Aspergera. Prelekcję wygłosiła Pani Barbara Barwacz-Mikuła, Prezes Stowarzyszenia „Jestem ZA”, które wspiera osoby z ZA i ich najbliższych. ...więcej.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
4 września 2017r.

Dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego – 4 września – nie nastrajał optymistycznie ze względu na typowo jesienną pogodę. Mimo to zdecydowana większość uczniów, wbrew aurze, wykazywała się pogodą ducha: uśmiechy na twarzach, przyjazne gesty, wylewne powitania kolegów i koleżanek po wakacyjnej przerwie. ...więcej.


  Dzisiaj
Środa
23
Maja 2018

Imieniny obchodzą:
Emilia, Iwona, Leoncjusz, Michał, Renata
  Zapraszamy
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 602
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Agnieszka Gargas
  Poczta
Poczta
  Facebook


  Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Powitanie
Powitanie
Chcecie wiedzieć jak...
Najciekawsze Tematy
Powitanie [0]
Powitanie [0]
Chcecie wiedzieć ... [0]
  Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Barbara Kajda
25/06/2016 15:06
Ancurrr14, można już składać podania do szkół policealnych. Informacje o rekrutacji do szkół dla dorosłych znajdują się w panelu po lewej stronie, w zakładce: Rekrutacja-> Szkoły zaoczne.

Ancurrr14
23/06/2016 08:48
Czy można juz składać podanie do szkoły Policealnej ?

twety19
19/08/2015 21:41
Wonski dziękuje bardzo za pomoc. Na prawdę była potrzebna :-)

Wonski
15/08/2015 12:36
,papierem od lekarza i zdjęciem zanosisz to znowu do starostwa i oni ci wydają PKK czyli profil kandydata na kierowcę.Myślę że pomogłem. Życzę miłych 18 dni wakacji !

Wonski
15/08/2015 12:35
200 zł później idziesz do wydziału komunikacji w starostwie tam pobierasz "Wniosek o wydanie prawa jazdy lub pozwolenie" ktoś na pewno ci zaznaczy tak co masz wypełnić.Razem z tym wnioskiem,

Wonski
15/08/2015 12:31
twety19, W Google wpisz "prawo jazdy lekarz i nazwa większej miejscowości koło której mieszkasz". Tam znajdziesz lekarza najlepiej prywatnego bo szybciej cię przyjmie za badanie płaci się 20

Barbara Kajda
14/08/2015 21:51
Twety19, podstawowe informacje dotyczące prawa jazdy kategorii T znajdują się tutaj: http://czernichow.edu.pl/
viewpage.php?page_id=1072
, więcej szczegółów: http://www.word.waw.pl/in
dex.php


twety19
11/08/2015 16:29
czy można u zwykłego lekarza rodzinnego / z góry dziękuję za pomoc ^^ pozdrowienia i miłych wakacji :-)

twety19
11/08/2015 16:27
Dzień dobry ;-). Jak należy stworzyć profil kandydata na prawo jazdy kategorii T? Jakie wnioski należy złożyć i gdzie? Jakie dokumenty należy mieć i co z badaniami ? U kogo należy je zrobić? Czy moż

Barbara Kajda
13/07/2015 10:59
Jaaa, Angeelika odpowiedziała prawidłowo na Twoje pytanie.

Archiwum
  Licznik wyświetleń
  Licznik odwiedzin

  Lokalizator
  Odsyłacze
epodreczniki.pl

Starostwo Powiatowe
w Krakowie

ITV Gmin i Powiatu
Krakowskiego

MEN

Kuratorium Oświaty
w Krakowie

Centralna Komisja
Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

Krajowy Ośrodek
Wspierania Edukacji
Zawodowej i Ustawicznej

Portal Funduszy
Europejskich

Serwis Informacyjny
Gminy Czernichów

Starostwa Powiatowego
w Krakowie

Serwis Internetowy
Miasta Krakowa