Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Dojazd    Kontakt
  Menu
  Projekty

CKZKącik Przedsiębiorcy


  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Kronika 2017/2018

Kronika roku szkolnego 2017/2018

Wymiana młodzieży w Hiszpanii
13-23 czerwca 2018r.

W dniach 13-23 czerwca trzy uczennice klasy 3a – Klaudia Pocielej, Gabriela Rożnawska i Patrycja Piwowar pod opieką pani Agnieszki Gargas wzięły udział w międzynarodowej wymianie młodzieży w Lucenie położonej w słonecznej Andaluzji. ...więcej.Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018
22 czerwca 2018r.

Na ten dzień większość uczniów czekała z utęsknieniem, wypatrując już od pierwszych dni września oznak szybkiego upływu czasu. A czas rzeczywiście mijał szybko, zwłaszcza tym uczniom, którzy włożyli sporo wysiłku w edukację i we własny rozwój. Takich uczniów w ZSRCKU było wielu, o czym świadczą wyniki wyszczególnione na świadectwach. Kamila Ślizowska, uczennica klasy 3C (technikum hotelarskiego), która uzyskała najwyższą średnią dydaktyczną w szkole (5,67) została nominowana do Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Pięćdziesięcioro uczniów naszej szkoły uzyskało średnią dydaktyczną 4, 75 i wyższą, o czym wspomniał dyrektor szkoły, p. Grzegorz Bylica podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego. ...więcej."Talk with puppets"
14-22 czerwca 2018r.

Trzy Uczennice ZSRCKU w Czernichowie pod opieką p. Agnieszki Gargas realizują w Hiszpanii międzynarodowy projekt "Talk with puppets".„Talent Powiatu 2018”
19 czerwca 2018r.

Pięcioro uczniów ZSRCKU w Czernichowie zostało nominowanych do Stypendium „Talent Powiatu”. Troje uczniów nominowano za wybitne osiągnięcia w dziedzinie społecznej, a dwie uczennice za wybitne osiągnięcia w dziedzinie przedmiotów zawodowych.
Podczas uroczystej Gali Stypendialnej Powiatu Krakowskiego „Talent Powiatu 2018”, która 19 czerwca 2018r. odbyła się w LO w Skawinie, okazało się, że wszyscy nominowani uczniowie z naszej Szkoły otrzymali wyróżnienia. ...więcej.


Wybitne wyniki w nauce
18 czerwca 2018r.

Uczniowie ZSRCKU w Czernichowie osiągają coraz wyższe wyniki w nauce.
W roku szkolnym 2017/2018 aż 50 uczniów z klas I-III uzyskało średnią dydaktyczną 4,75 lub wyższą, co oznacza, że właśnie tylu uczniów otrzyma świadectwa z wyróżnieniem. ...więcej.

Cyberedukacja dla uczniów, nauczycieli i rodziców
9 i 15 czerwca 2018r.

Czy można bez konsekwencji prawnych bezpłatnie oglądać filmy zamieszczone w internecie lub za darmo „ściągać” muzykę z różnych portali, które ją udostępniają? Czy można nagrać i umieścić w „sieci” własną wersję utworu innego wykonawcy?
Na te i inne pytania związane z prawem autorskim odpowiedź otrzymali uczniowie klas pierwszych ZSRCKU podczas szkolenia „O prawie autorskim i wolnych licencjach” zorganizowanego 8 i 15 czerwca br. w ramach projektu „Cybernauci” finansowanego ze środków unijnych, który wspierają również takie instytucje jak: MEN czy ORE. Projekt realizuje Fundacja Nowoczesna Polska, której emisariuszem jest p. Iwona Choncia, prowadząca szkolenie dla uczniów naszej szkoły. ...więcej.

RAJD TURYSTYCZNY „SKARBY POWIATU - w 100-lecie odzyskania niepodległości - z szacunku dla dziedzictwa z myślą o przyszłości”
15 czerwca 2018r.

W piątek, 15 czerwca 2018r., młodzież ZSRCKU w Czernichowie mieszkająca w Internacie „Pod Kłosem” wzięła udział w pieszym rajdzie po Dolinkach Podkrakowskich. ...więcej.


Konkurs powiatowy „Twój wybór - Twój zawód - Twoja przyszłość”
12 czerwca 2018r.

Uczennice technikum hotelarstwa z ZSRCKU w Czernichowie zajęły II miejsce w konkursie powiatowym „Twój wybór - Twój zawód - Twoja przyszłość”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! ...więcej.


Debata „Tożsamość narodowa”
11 czerwca 2018r.

11 czerwca 2018 r. przedstawiciele klas pierwszych udali się wraz z opiekunem do Urzędu Gminy w Czernichowie. Uczniowie wzięli udział w debacie „Tożsamość narodowa”. ...więcej.


XXVI PIELGRZYMKA LEKARZY WETERYNARII I SŁUŻB WETERYNARYJNYCH NA JASNĄ GÓRĘ
9-10 czerwca 2018r.

Jak co roku, również i w tym, w drugą niedzielę czerwca lekarze weterynarii oraz służby weterynaryjne spotkały się na wspólnej modlitwie w domu Królowej narodu polskiego.
Wśród wyżej wymienionych nie mogło zabraknąć także adeptów sztuki weterynaryjnej z naszego technikum. ...więcej.


VIII Ogólnopolski Festiwal Szkoły z Klasą
8-9 czerwca 2018r.

W dniach 8. i 9. czerwca 2018r. uczennice klasy 3b – Kasia Handzlik i Patrycja Jakubczyk pod opieką p. Agnieszki Gargas i p. Sylwii Gacek wzięły udział w Festiwalu SZK, który odbył się w Domu Innowacji Społecznych „Rzemieślnicy i Marzyciele” w Warszawie. ...więcej.


Sukces Kamili Morawskiej
8-9 czerwca 2018r.

Z przyjemnością informujemy, że Kamila Morawska uczennica klasy 2c technikum hotelarstwa zajęła II miejsce w finale konkursu "Żyj finansowo!". Gratulujemy Kamili i życzymy dalszych sukcesów! ...więcej.


Sukces Patrycji Piwowar w OWiUR
7-8 czerwca 2018r.

Z radością informujemy o zajęciu przez Patrycję Piwowar z klasy 3a technikum weterynarii ósmego miejsca w eliminacjach centralnych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku "weterynaria" oraz o zdobyciu przez nią indeksu na uczelnię. Patrycjo, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! ...więcej.
Dzień Owocowy w internacie
7 czerwca 2018r.

W czwartek 7 VI na naszej internatowej stołówce królowały owoce i warzywa. Wychowanki w myśl zasady STOP! ŚMIECIOWEMU JEDZENIU postanowiły przygotować na kolację dla całego internatu sałatkę owocową i sok marchwiowo - jabłkowy. ...więcej.


Spotkanie: Co to jest EVS?
6 czerwca 2018r.

W środę 6 czerwca o 13.00 młodzież spotkała się z wolontariuszami EVS ze Stowarzyszenia Rozwoju i Integracji Młodzieży, którzy realizują swój wolontariat europejski w Krakowie. Martina z Chorwacji opowiedziała o swoim doświadczeniu pracy przy organizacji różnych wydarzeń, a Jade pochodząca z Francji opowiadała o swojej pracy wspierając hipoterapię dzieci w Domu Harcerza. Oprócz pracy wolontariackiej dziewczyny opowiedziały również o tym jak wygląda życie wolontariusza oraz ich życie w naszym kraju z perspektywy obcokrajowca. ...więcej.


Program „Rozmawiajmy o uchodźcach. Klub Dobrej Rozmowy”
5 czerwca 2018r.

W roku szkolnym 2017/2018 w Zespole Szkół RCKU w Czernichowie był realizowany program „Rozmawiajmy o uchodźcach. Klub Dobrej Rozmowy”. ...więcej.
Akcja plakatowa ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ PAPIEROSA – wyniki konkursu
maj 2018r.

Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie plakatowym z okazji Światowego Dnia Bez Papierosa serdecznie dziękuję, a zwycięzcom gratuluję!!! ...więcej.


Dzień Dziecka w internacie
29 maja 2018r.

29. maja na nasze internatowe dzieci czekała mała niespodzianka. Każdy z wychowanków miał okazję skosztować pysznych lodów z okazji nadchodzącego DNIA DZIECKA. Smakołyki były konsumowane w czasie godzin nauki własnej. Mała dawka słodkości podczas ostatnich szlifów wiedzy przed wakacjami wierzymy, że choć trochę pomogła. ...więcej.


Akademia Fact – Checkingu
29 maja 2018r.

29 maja 2018 roku klasa 2a miała zajęcia w ramach Akademii Fact-Checkingu.
Akademia jest projektem realizowanym przez Stowarzyszenie Demagog, którego misją jest działanie na rzecz poprawy jakości debaty publicznej w Polsce, tak aby bezstronna i wiarygodna informacja była podstawowym źródłem wiedzy obywateli. Akademia polega na prowadzeniu warsztatów w szkołach, które mają pomóc młodym ludziom poruszać się w świecie zalewu informacji, plotek i kłamstw w Internecie. Celem projektu jest dostarczenie młodym ludziom niezbędnej wiedzy o faktach oraz prawdziwych informacjach ...więcej.


Wycieczka do Włoch
25-29 maja 2018r.

W dniach od 25 maja (piątek) do 29 maja (wtorek) grupa 32 uczniów pod opieką Pana Dyrektora Grzegorza Bylicy, Pani Karoliny Kwaśnicy i Pani Bożeny Mrozickiej wybrała się na objazdową wycieczkę do urokliwych miejsc Włoch: Padwy, Werony i Wenecji. ...więcej.


Zakręcani na pomaganie
wrzesień 2017r. - 23 maja 2018r.

Od początku września w naszym Internacie odbywała się zbiórka nakrętek, które zostały przekazane do Fundacji im. Brata Alberta. Wszyscy wychowankowie z dużym zaangażowaniem włączyli się w akcję „Odkręcamy – Pomagamy”. Wspólnymi siłami uzbieraliśmy 3 duże worki nakrętek, które, 23 maja br., zostały przekazane na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla podopiecznych fundacji. ...więcej.


Kwiaty w internacie
maj 2018r.

Wiosenna pogoda i słoneczne dni zainspirowały wychowanków do zadbania o wygląd zewnętrzny Internatu. Dlatego balkony i parapety budynku przyozdobiły czerwone petunie, kaskady pelargonii, krzewy mięty i wiele innych kwiatów. ...więcej.


Czytam do ostatniej kropli krwi
maj 2018r.

Do szkolnej biblioteki trafi ponad 20 pozycji książek z działu fantastyki. Książki od wydawnictwa Fabryka Słów zostały przekazane do szkoły w ramach akcji "czytam do ostatniej kropli krwi", w której nasza szkoła brała udział w połączeniu z akcją krwiodawstwa w dniu 12 kwietnia br. ...więcej.


NOC MUZEÓW w Krakowie
18/19 maja 2018r.

Krakowskie Muzea, po raz kolejny otwierają swoje drzwi. Już w nocy z 18/19 maja będzie można zobaczyć najpiękniejsze dzieła sztuki oraz eksponaty stanowiące spuściznę polskiej historii, kultury i tradycji. W związku z setną rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę, tegoroczna Noc Muzeów będzie się odbywać pod hasłem: „Muzea w Niepodległej Rzeczpospolitej”. ...więcej.


Sukces ZSRCKU w XIV Powiatowych Mistrzostwach w Nowoczesnych Formach Tanecznych
18 maja 2018r.

18 maja 2018r. w hali sportowej w LO Skawina odbyły się XIV Powiatowe Mistrzostwa w Nowoczesnych Formach Tanecznych. W mistrzostwach wzięło udział 7 zespołów tanecznych w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe + gimnazja (3 zespoły) oraz w kategorii szkół ponadgimnazjalnych (4 zespoły). ...więcej.


Urodzinowa godzina wychowawcza
11 maja 2018r.

11 maja, w piątek, klasa 1 B, jak co tydzień miała swoją lekcję wychowawczą. Zajęcia obrały w tym dniu charakter uroczysty. Z rana „pocztą tortową” został przywieziony tort niespodzianka dla solenizantki. ...więcej.


Pożegnanie Abiturientów
27 kwietnia 2018r.

27 kwietnia, pożegnaliśmy uczniów klas czwartych podczas uroczystości, na której zgromadziła się cała społeczność szkolna. Swoją obecnością zaszczyciła nas p. Janina Grela (członek Zarządu Powiatu Krakowskiego), która życzyła maturzystom sukcesów podczas egzaminów i udanego wejścia w dorosłe życie. ...więcej.


Uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja
26 kwietnia 2018r.

W polskiej tradycji uchodzi za najdonioślejsze osiągnięcie rodzimego parlamentaryzmu, a nasz wielki rodak – Jan Paweł II nazwał ją „ostatnim słowem dziejów I Rzeczypospolitej” i „ostatnim wyrazem mądrości obywatelskiej i odpowiedzialności politycznej, który przyszedł już niestety za późno…”. Jej uchwalenia dokonano w wyniku zamachu stanu, ponieważ nie wszyscy byli zwolennikami wprowadzenia zmian., Obecnie data jej ustalenia jest jednym z najważniejszych świąt narodowych i patriotycznych. Wydarzenie to upamiętniono w pieśniach i na obrazach wielkich malarzy.
Nie ma już żadnych wątpliwości, że mowa o Konstytucji 3-go Maja - pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawie tego typu, ustawie zasadniczej. ...więcej.


Drużynowe Biegi Przełajowe
24 kwietnia 2018r.

W Skawinie 24 kwietnia zostały rozegrane w ramach Licealiady, Drużynowe biegi przełajowe. Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły zajęła I miejsce w powiecie, co premiuje ją do zawodów na szczeblu wojewódzkim, które odbędą się 16 maja w Nowym Targu.
Dodatkowo Anna Zając w kategorii indywidualnej również zajęła I miejsce. ...więcej.


Dzień Otwarty Szkoły
24 kwietnia 2018r.

We wtorek, 24 kwietnia 2017r., uczniowie z okolicznych gimnazjów i szkół podstawowych uczestniczyli w Dniu Otwartym ZSRCKU w Czernichowie.


Dzień Otwarty ZSRCKU w Czernichowie
23 kwietnia 2018r.

W poniedziałek, 23 kwietnia 2017r., uczniowie z okolicznych gimnazjów uczestniczyli w Dniu Otwartym ZSRCKU w Czernichowie.


Wiosenne Sprzątanie Świata
18 i 21 kwietnia 2018r.

18 kwietnia w godzinach popołudniowych przeprowadzono akcję Sprzątania Świata. Tym razem podjęto inicjatywę z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Młodzież z Internatu wraz z wychowawcą p. K. Bylicą oraz p. A. Gargas zbierała odpady pozostające na terenie szkoły oraz wokół obiektu. Młodzież wykazała się dużą aktywnością a całej akcji sprzyjała piękna wiosenna pogoda. ...więcej.


Dzień Marchewki
20 kwietnia 2018r.

20 kwietnia 2018r., w ramach trwającego w ZSRCKU w Czernichowie projektu „Dni Zdrowia”, uczniowie klasy IC technikum hotelarstwa pod opieką nauczycielki Ewa Rakoczy opracowali i zrealizowali w szkole „Dzień Marchewki”. ...więcej.


Sukces Patrycji Piwowar w eliminacjach okręgowych XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
20 kwietnia 2018r.

20 kwietnia 2018 r., 156 uczniów wzięło udział w eliminacjach okręgowych XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Kijanach. ...więcej.


Internatowe pożegnanie Maturzystów
19 kwietnia 2018r.

Z końcem kwietnia, po czteroletniej odsiadce, decyzją Sądu Najwyższego Czernichowskiego Więzienia półzamkniętego, na wolność wyszli. ...więcej.


Wiosenny Turniej Sportowy
17 kwietnia 2018r.

Mieszkańcy Internatu Pod Kłosem, chcąc godnie uczcić nadejście upragnionej wiosny, wzięli udział w Wiosennym Konkursie Sportowym, który odbył się na Hali Sportowej ZSRCKU w Czernichowie 17 kwietnia br. o godzinie 19:00. ...więcej.


Powiatowy Konkurs Ortograficzny „O Pióro Starosty”
17 kwietnia 2018r.

Po raz kolejny uczennica ZSRCKU w Czernichowie była najlepsza w Powiatowym Konkursie Ortograficznym „O Pióro Starosty”. ...więcej.


Wycieczka do krakowskiego ogrodu zoologicznego
16 kwietnia 2018r.

Dnia 16.04.2018 r. klasa 2TA pod opieką pań P. Pytel i T. Żuchowskiej odwiedziła jeden z 25 ogrodów zoologicznych w Polsce. Mieszczące się na terenie Lasu Wolskiego krakowskie zoo ma powierzchnię około 20 hektarów i jest domem 480 różnych gatunków zwierząt oraz miejscem pracy 100 osób. ...więcej.


Podsumowanie akcji „Wyślij pączka do Afryki”
8 lutego - 16 kwietnia 2018r.

W dniu dzisiejszym (16 kwietnia 2018r.) otrzymaliśmy podziękowanie za przeprowadzenie w naszej szkole akcji „Wyślij pączka do Afryki”. ...więcej.


Animal Show
14 - 15 kwietnia 2018r.

W weekend 14 - 15 kwietnia 2018 roku podczas IV Wystawy Zoologicznej Animal Show uczennice klasy II b technikum weterynarii: Julia Sączek, Gabriela Sołtys i Wiktoria Bugaj brały udział w promocji szkoły. Stoisko naszej szkoły cieszyło się dużym zainteresowaniem. ...więcej.


Turystyczne naukowe warsztaty weekendowe w Suchej Beskidzkiej
13-15 kwietnia 2018r.

12 uczniów z klasy IIC technikum hotelarskiego w dniach 13-15 kwietnia 2018r. uczestniczyło w dodatkowych zajęciach rozwijających zorganizowanych w formie naukowych warsztatów weekendowych prowadzonych we współpracy z uczelniami w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej. ...więcej.


Akcja Krwiodawstwa
12 kwietnia 2018r.

W czwartek (12 kwietnia br.) od godz.9.00 do godz.13.00 w szkolnej auli odbyła się akcja krwiodawstwa. Wydarzenie w tym roku było przygotowane przez wolontariuszy ze Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża przy ZSRCKU w Czernichowie. ...więcej.


Szkolny etap Powiatowego Konkursu Ortograficznego „O Pióro Starosty”
10 kwietnia 2018r.

Szkolny etap Powiatowego Konkursu Ortograficznego „O Pióro Starosty” odbył się 10 kwietnia 2018 r. Po raz kolejny nie zabrakło chętnych, którzy udowodnili, że ortografię można polubić. Słonogorzki smak prażonej ciecierzycy, świeża rzeżucha, skorzonera, przegrzebki to tylko nieliczne wyrazy, z którymi musieli się zmierzyć uczniowie. ...więcej.

Teatr Forum
9 kwietnia 2018r.

W poniedziałek, 9 kwietnia 2018r., do naszej szkoły przyjechała grupa wolontariuszy ze Stowarzyszenia Rozwoju i Integracji Młodzieży pochodzących z różnych krajów Europy (Francja, Hiszpania, Włochy, Chorwacja, Finlandia, Niemcy). ...więcej.


Bezpieczni w „Chmurze”

Uczniowie klasy III c (technikum hotelarstwa) w ramach lekcji wychowawczej włączyli się w działania związane z realizowanym przez Szkołę projektem "Cyfrowobezpieczni.pl". Młodzież w pierwszej kolejności zapoznała się informacjami dotyczącymi "Fake newsów" zamieszczonymi na gazetce szkolnej oraz na "chmurowej" ścianie jednego z korytarzy. ...więcej.


Obchody Światowego Dnia Zdrowia
7 kwietnia 2018r.

W sobotę 7 kwietnia 2018 roku Nasza Szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Zdrowia, któremu przyświecało hasło ,,Zdrowie dla wszystkich". Z inicjatywy Pani Anny Miki słuchacze i słuchaczki szkoły policealnej w zawodzie opiekun medyczny pod kierunkiem nauczycielki przedmiotów zawodowych Pani Jolanty Kramarczyk przygotowali gazetkę informującą o prawach wszystkich ludzi do opieki zdrowotnej oraz najważniejszych przesłaniach Światowego Dnia Zdrowia. Wynik ich pracy można znaleźć w oknie sali nr 9 (przy wejściu do szkoły obok szatni). ...więcej.


Pierwsze spotkanie Szkolnego Koła PCK
5 kwietnia 2018r.

5 kwietnia br. odbyło się pierwsze spotkanie Szkolnego Koła PCK przy ZSRCKU w Czernichowie. Na zebraniu został oficjalnie wybrany Zarząd Koła oraz zostali wpisani członkowie, którzy przybyli na zebranie. ...więcej.


Dzień Nabiału
27 marca 2018r.

27 marca 2018r. klasa IC zapoczątkowała organizację cyklu Dni Zdrowia. Podczas dużej przerwy uczniowie technikum hotelarstwa częstowali wszystkich serem oraz jogurtami. „Dni Zdrowia” to warsztaty dla uczniów klas I i II technikum hotelarstwa rozwijające umiejętności zawodowe i promujące zdrowy styl życia sfinansowane z powiatowego grantu. Projekt zakłada zorganizowanie do końca bieżącego roku szkolnego jeszcze czterech dni promujących zdrowe odżywianie: Dzień Jabłka, Dzień Marchewki, Zielony Dzień Zdrowia oraz Egzotyczny Dzień Zdrowia. ...więcej.


Konkurs fotograficzny „Aktywne ferie”

Współczesna młodzież coraz więcej swojego cennego czasu spędza biernie przed komputerem. Często zdarza się, że przeciętny młody człowiek poświęca na gry komputerowe większość swojego wolnego czasu. Dlatego w ramach działań internatu „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH”, ogłosiliśmy przed wyjazdem młodzieży na zimową przerwę feryjną konkurs fotograficzny pt.: „Aktywne ferie”. ...więcej.


Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy
22 marca 2018r.

Pomoc udzielana w pierwszych chwilach po wypadku ratuje życie. Mimo, iż większość ludzi zna zasady udzielania pierwszej pomocy, w sytuacji nagłej, powypadkowej, zostaje biernym obserwatorem. Przyczyną nieudzielania jej jest najczęściej strach, że zrobi się coś źle, niewiedza i szufladkowanie ludzi "na pewno pijany". ...więcej.


II miejsce Kamili Ślizowskiej w Konkursie „Znaczenie turystyki w rozwoju regionalnym” PROJEKT – UWOLNIJ WYOBRAŹNIĘ
16 marca 2018r.

Dużym sukcesem dla Naszej Szkoły zakończył się XIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Hotelarsko-Geograficznej organizowany przez Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej w ramach projektu „Uwolnij wyobraźnię”. Uczennica klasy III c w zawodzie technik hotelarstwa Kamila Ślizowska zajęła drugie miejsce i tym samym zdobyła prawo do dwóch lat bezpłatnych studiów na Wydziale Turystyki i Rekreacji. Jest to tym bardziej cenna nagroda dla Kamili, ponieważ od dawna planowała studia na tej uczelni. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 20 uczniów z klas IV i III technikum hotelarstwa, a do finału zakwalifikowano 5 uczniów. Oprócz Kamili w Suchej Beskidzkiej o nagrody walczyli: Mykhailo Bilov, Przemysław Górecki, Weronika Machaczka i Szczepan Szwed. Tym znaczący jest to sukces, że w finale uczestniczyło ok 50 uczniów z kilkunastu szkół z całego kraju. ...więcej.


Świąteczny klimat, dobra zabawa i pomoc potrzebującym zwierzakom
15 marca 2018r.

Dnia 15.03.2018r. z inicjatywy uczennicy Sary Łoboz i wychowawcy Pauliny Racułt odbyły się w Internacie zajęcia świetlicowe „ALE JAJA”. Na zajęciach zgromadziła się młodzież, która zdobiła styropianowe jajka metodą decoupage. Jak wynikało z założeń organizatorek, wszystkie dzieła powstałe na zajęciach, zostały przekazane na aukcje na rzecz podopiecznych wolontariatu PSY PÓŁNOCY. Chęć niesienia pomocy i wzajemna współpraca grupy zaowocowała niezwykle urokliwymi ozdobami świątecznymi. Sami zobaczcie i zalicytujcie. ...więcej.


II miejsce w Powiatowych zawodach w piłce siatkowej dziewcząt
15 marca 2018r.

Jak co roku w Krzeszowicach (15.03.2018 r.) w ramach Licealiady, zostały rozegrane Mistrzostwa powiatu krakowskiego w piłce siatkowej dziewcząt. Zgłosiło się pięć zespołów: LO Krzeszowice, ZSP Krzeszowice, LO Skawina, ZSTE Skawina i ZSRCKU Czernichów. Turniej został rozegrany systemem "każdy z każdym ".
Uczennice reprezentujące naszą szkołę zajęły wysokie II miejsce, przegrywając tylko jeden mecz z drużyną ZSP Krzeszowice (2:0), która w turnieju zajęła I miejsce. ...więcej.<


Prelekcja funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie
13 marca 2018r.

13 marca 2018r. uczniowie ZSRCKU w Czernichowie wzięli udział w prelekcji funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. Policjanci przekazali uczniom podstawowe informacje dotyczące odpowiedzialności karnej (zarówno pełnoletnich jak i nieletnich) oraz przejawów demoralizacji. Wśród poruszanych zagadnień pojawiły się m.in.: obowiązek szkolny, obowiązek nauki, cyberprzemoc, seksting, hejt, substancje psychoaktywne. ...więcej.Dzień Kobiet w Internacie
8 marca 2018r.

W tym roku chłopcy postanowili złożyć życzenia dziewczętom poprzez wykonanie okolicznościowych plakatów.
Prace plastyczne wykonali: dla I piętra: Medvedev Y., Melnyk N., II - Dubiel M. , Kryvokulski V., III - Frączek R., a dla Filii Internatu -Kondratiuk D. Wychowankowie pamiętali również o paniach Kierownik (autor plakatu: Kondratiuk D.) jak i o swoich wychowawczyniach, dla których pracę przygotował Krusiec M. Ponadto chłopcy wykonali plakat dla pań kucharek, pań sprzątających oraz pani intendentki (autorzy: Długopolski A. oraz Wilk D.). ...więcej.


Św. Walenty lutowym gościem Internatu

W lutym - miesiącu zakochanych, pomimo zimowej aury, w Internacie zrobiło się cieplej niż zwykle, czerwień kojarzona z miłością i kształtne serca, serduszka, serducha zdominowały dekorację, pięknie skomponowaną przez p. Paulinę Racułt, tworząc przyjemną atmosferę, sprzyjającą miłosnym zachwytom i uniesieniom. ...więcej.


Wolontariusze z Internatu ZS RCKU – akcje godne naśladowania!

W ramach wolontariatu Samorząd Internatu: Łucja Dyjach, Klaudia Przebinda, Ola Tyrańska, Kacper Mazgaj, Justyna Kasprzak, Weronika Chlebda, Natalia Kaczmarczyk, Beata Burek, Aurelia Okońska, Anastasiia Yakovenko, Kateryna Sychovva, Patrycja Jakubczyk, Małgorzata Ryszka, Jurij Sychov, Kacper Macuda, Olga Rakoczy pod opieką p. Sylwii Gacek wziął udział w akcji „Marzycielska Poczta” – gdzie wysyłane życzenia w listach i kartkach do chorych dzieci dodały im siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym wychowankom internatu mnóstwo frajdy. Wysłaliśmy ponad 50 kartek i listów do 16 dzieci. ...więcej.


Finał konkursu „Życie Franciszka Stefczyka oraz działalność jego kas”
28 lutego 2018r.

28 lutego 2018 roku w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie odbył się VIII Finał Konkursu „Życie Franciszka Stefczyka i działalność jego kas”. Finał uświetnił swoją obecnością Tadeusz Kominek - Pełnomocnik Dyrektora Makroregionu Południowego Kas Stefczyka. ...więcej.


"Solidarność! Podaj dalej" w ZSRCKU w Czernichowie
luty 2018r.

Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie jest jedną z jedenastu szkół w Polsce biorących udział w programie „Solidarność. Podaj dalej!”, szkół - pionierów, ponieważ w Polsce program jest realizowany po raz pierwszy.
15 i 16 lutego br. odbyło się szkolenie dla pedagogów mających przeprowadzić zajęcia dla uczniów swojej szkoły. W szkoleniu tym uczestniczyły nauczycielki ZSRCKU – Barbara Kajda i Agnieszka Kołodziej. ...więcej.

Warsztaty relaksacyjne

Jeszcze przed feriami w naszym internacie odbyły się zorganizowane przez wychowawcę P. Paulinę Racułt warsztaty relaksacyjne. Na spotkanie przybyła młodzież, która do samego końca nie wiedziała co będzie robić i co ma na celu spotkanie. Każdy ciekawski miał zabrać ze sobą tylko pisaki i dobry humor. ...więcej.


Wycieczka do Zakopanego i Doliny Chochołowskiej
7-8 lutego 2018r.

W dniach 7-8 lutego 2018r. uczniowie z klasy 1 B w niepełnym składzie wyruszyli na zimową wycieczkę. Do kompletu dobraliśmy po dwoje uczniów z klas: 1 A, 1 C i 2 D. Nad organizacją i bezpieczeństwem uczestników wycieczki czuwały Panie: Karolina Kwaśnica (wychowawca klasy 1 B) i Joanna Bożek. ...więcej.


„Mały weterynarz” w SP nr 155 w Krakowie
6 lutego 2018r.

We wtorek 06.02.2018 uczniowie biorący udział w projekcie „Mały weterynarz” pod opieką pani Teresy Żuchowskiej odwiedzili wraz ze specjalnymi gośćmi: królikami i świnkami morskimi szkołę podstawową nr 155 im. Św. Jadwigi Królowej w Krakowie. ...więcej.


Sukces Uczennicy ZS RCKU w Czernichowie w V Powiatowym Przeglądzie Artystycznym Skawina 2018
2 lutego 2018r.

W piątek 2 lutego 2018 r. w Zespole Szkół Techniczno - Ekonomicznych w Skawinie odbył się V Powiatowy Obcojęzyczny Przegląd Artystyczny Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych – Skawina 2018 pod patronatem Starosty Krakowskiego pana Wojciecha Pałki. Naszą Szkołę w kategorii wiersza reprezentowała uczennica Mariana Oleksiienko (IVc). W kategorii piosenki obcojęzycznej wystąpiły uczennice z klasy Id: Beata Droździel, Elżbieta Garaś i Karolina Wieczorek.
Mariana Oleksiienko odniosła sukces zajmując III miejsce za recytację wiersza w języku rosyjskim. ...więcej.


Projekt „Żyj finansowo! czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym”
26 stycznia 2018r.

W dniu 26 stycznia 2018r. zajęcia z projektu „Żyj finansowo! czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym” poprowadził pracownik Kas Stefczyka. Uczniowie z klasy IC z wychowawcą dowiedzieli się o zasadach działania instrumentów bankowych (lokaty, pożyczki, kredyty, karty płatnicze), a także otrzymali możliwość otwarcia pierwszego konta osobistego. Pracownik instytucji finansowej udzielił uczniom wskazówek na co powinien zwrócić uwagę potencjalny klient banku czy Kas podpisując umowę kredytu, pożyczki czy ubezpieczenia. ...więcej.


Styczniowe spotkanie z gimnazjalistami w Krakowie
18 stycznia 2018r.

W dniu 18 stycznia 2018 r. delegacja naszej szkoły wzięła udział w XVI Styczniowych spotkaniach gimnazjalistów w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji na ul. Ułanów 9 w Krakowie. Spotkanie odbyło się w godz. 9.00-14.00. W programie były liczne pokazy i występy estradowe, a przede wszystkim prezentacja oferty edukacyjnej i zawodów w poszczególnych szkołach ponadgimnazjalnych. ...więcej.


Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego Weltsprachen Abitur
18 stycznia 2018r.

W dniu 18.01.2018r. przeprowadzono u nas w szkole Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego Weltsprachen Abitur (edycja zimowa).
W konkursie wzięło udział 8 uczniów naszej szkoły.
Najlepiej wypadła uczennica klasy II - Apolonia Przybylska uzyskując 85%, tj. 17 punktów na 20 możliwych. Na drugim miejscu uplasował się też uczeń klasy II - Nikita Akhramieiev uzyskując 80%, tj. 16 pkt, Julia Trepaka z klasy II jak i uczeń klasy IV - Mykhailo Bilov uzyskali 75%, tj. 15 pkt. ...więcej.


Wyniki przesłuchań do V Powiatowego Obcojęzycznego Przeglądu Artystycznego Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych – Skawina 2018
17 stycznia 2018r.

Naszą Szkołę będą reprezentować:
Beata Droździel (kl.1D) - piosenka w języku rosyjskim,
Mariana Oleksiienko (kl.IV C) - wiersz w języku rosyjskim,
Elżbieta Garaś (kl. ID) - wiersz w języku angielskim,
Karolina Wieczorek (kl. ID) - piosenka w języku angielskim. ...więcej.

Kronika roku szkolnego 2017/2018
semestr I

  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Poczta
Poczta
  Facebook