Strona Główna    Aktualności    Zobacz    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt
  Menu
  Projekty


CKZ
Kącik Przedsiębiorcy  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Uroczystości i wydarzenia w Internacie

Uroczystości i wydarzenia
w roku szkolnym 2017/2018

Relacje z Czernichowskich Reminiscencji Kulturalnych

Konkurs fotograficzny „Aktywne ferie”

Współczesna młodzież coraz więcej swojego cennego czasu spędza biernie przed komputerem. Często zdarza się, że przeciętny młody człowiek poświęca na gry komputerowe większość swojego wolnego czasu. Dlatego w ramach działań internatu „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH”, ogłosiliśmy przed wyjazdem młodzieży na zimową przerwę feryjną konkurs fotograficzny pt.: „Aktywne ferie”. ...więcej.


Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy
22 marca 2018r.

Pomoc udzielana w pierwszych chwilach po wypadku ratuje życie. Mimo, iż większość ludzi zna zasady udzielania pierwszej pomocy, w sytuacji nagłej, powypadkowej, zostaje biernym obserwatorem. Przyczyną nieudzielania jej jest najczęściej strach, że zrobi się coś źle, niewiedza i szufladkowanie ludzi "na pewno pijany". ...więcej.


Świąteczny klimat, dobra zabawa i pomoc potrzebującym zwierzakom
15 marca 2018r.

Dnia 15.03.2018r. z inicjatywy uczennicy Sary Łoboz i wychowawcy Pauliny Racułt odbyły się w Internacie zajęcia świetlicowe „ALE JAJA”. Na zajęciach zgromadziła się młodzież, która zdobiła styropianowe jajka metodą decoupage. Jak wynikało z założeń organizatorek, wszystkie dzieła powstałe na zajęciach, zostały przekazane na aukcje na rzecz podopiecznych wolontariatu PSY PÓŁNOCY. Chęć niesienia pomocy i wzajemna współpraca grupy zaowocowała niezwykle urokliwymi ozdobami świątecznymi. Sami zobaczcie i zalicytujcie. ...więcej.


Dzień Kobiet w Internacie
8 marca 2018r.

W tym roku chłopcy postanowili złożyć życzenia dziewczętom poprzez wykonanie okolicznościowych plakatów.
Prace plastyczne wykonali: dla I piętra: Medvedev Y., Melnyk N., II - Dubiel M. , Kryvokulski V., III - Frączek R., a dla Filii Internatu -Kondratiuk D. Wychowankowie pamiętali również o paniach Kierownik (autor plakatu: Kondratiuk D.) jak i o swoich wychowawczyniach, dla których pracę przygotował Krusiec M. Ponadto chłopcy wykonali plakat dla pań kucharek, pań sprzątających oraz pani intendentki (autorzy: Długopolski A. oraz Wilk D.). ...więcej.


Św. Walenty lutowym gościem Internatu

W lutym - miesiącu zakochanych, pomimo zimowej aury, w Internacie zrobiło się cieplej niż zwykle, czerwień kojarzona z miłością i kształtne serca, serduszka, serducha zdominowały dekorację, pięknie skomponowaną przez p. Paulinę Racułt, tworząc przyjemną atmosferę, sprzyjającą miłosnym zachwytom i uniesieniom. ...więcej.


Wolontariusze z Internatu ZS RCKU – akcje godne naśladowania!

W ramach wolontariatu Samorząd Internatu: Łucja Dyjach, Klaudia Przebinda, Ola Tyrańska, Kacper Mazgaj, Justyna Kasprzak, Weronika Chlebda, Natalia Kaczmarczyk, Beata Burek, Aurelia Okońska, Anastasiia Yakovenko, Kateryna Sychovva, Patrycja Jakubczyk, Małgorzata Ryszka, Jurij Sychov, Kacper Macuda, Olga Rakoczy pod opieką p. Sylwii Gacek wziął udział w akcji „Marzycielska Poczta” – gdzie wysyłane życzenia w listach i kartkach do chorych dzieci dodały im siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym wychowankom internatu mnóstwo frajdy. Wysłaliśmy ponad 50 kartek i listów do 16 dzieci. ...więcej.


Warsztaty relaksacyjne

Jeszcze przed feriami w naszym internacie odbyły się zorganizowane przez wychowawcę P. Paulinę Racułt warsztaty relaksacyjne. Na spotkanie przybyła młodzież, która do samego końca nie wiedziała co będzie robić i co ma na celu spotkanie. Każdy ciekawski miał zabrać ze sobą tylko pisaki i dobry humor. ...więcej.


Jesień i zima w internacie
I semestr 2017/2018

Jesień i zima w internacie – semestr I już za nami, a nim przeżyliśmy:
Jesienną dekoratornię - Jesień to pora roku, która często sprzyja przemyśleniom i zadumie. Wspominamy 1 listopada ludzi, którzy odeszli, ale również cieszymy się urokami tej kolorowej pory roku. W myśl piosenki Grechuty: „Jesień, jesień, jesień ach to ty”, młodzież dekorowała piętra w internacie wraz z p. Marceliną Morawską i p. Wiolettą Borowczyk. ...więcej.

Wigilia w internacie
14 grudnia 2017r.

W dniu 14.12.2017r. w internacie o godzinie 17:00 pierwsze 2 grupy – czyli prawie 120 mieszkańców internatu- zasiadły do wieczerzy wigilijnej. Na początku pani kierownik Sylwia Gacek wespół w zespół z prowadzącym uroczystość – Kacprem Macudą przywitali przybyłych gości, w tym Pana Dyrektora Grzegorza Bylicę, Panią wicedyrektor Annę Mikę, Panią Beatę Szeligiewicz-Orłowską – wieloletniego pracownika szkoły i kierownika internatu oraz Wychowawców. ...więcej.


Dzień Pierwszaka, czyli Halloween w Internacie
24 października 2017r.

24 października w naszym internacie pojawiły się grupy wilkołaków, zombie, wiedźm, wampirów oraz mumii. Na szczęście obyło się bez konieczności wzywania pogromców duchów. To bowiem tylko nasze pierwszaki, w taki oto sposób poprzebierane, świętowały tradycyjne otrzęsiny. ...więcej.


Projekt społeczny „Szkoła częścią wspólnoty”
24 października 2017r.

24 października 2017 uczestniczyliśmy w konferencji kończącej projekt „Szkoła częścią wspólnoty”. Udział w przedsięwzięciu rozpoczęliśmy rok temu. W program zaangażowani byli wszyscy członkowie zespołu Outsider, a udział w samych warsztatach – ze względu na ograniczoną ilość miejsc - wzięła Aurelia Okońska i Jakub Smaga. Przez ten czas braliśmy udział w zajęciach praktycznych prowadzonych przez trenerki ze Stowarzyszenia RAMPA. ...więcej.


Dzień Chłopaka
2017r.

Zgodnie z tradycją, także w tym roku obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji Wychowanki Internatowej Filii Parkowej przy współpracy z Wychowawczyniami: p. K. Bylicą, p. M. Chodacką oraz p. P. Kowalik przygotowały słodką niespodziankę dla naszych Chłopców. ...więcej.


Akcja "Sprzątanie świata – nie ma śmieci , są surowce!"
18 września 2017r.

18 września br. uczniowie internatu wraz z wychowawcami, zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice, uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata – nie ma śmieci, są surowce!”.
Zanim młodzież przystąpiła do działania, została poinformowana o zasadach bezpieczeństwa oraz o tym jak ważna we współczesnym świecie są segregacja śmieci, recykling i czas jaki środowisko potrzebuje, aby różne typy odpadów uległy degradacji. ...więcej.


Uroczystości i wydarzenia
w roku szkolnym 2016/2017

C.d. konkursu fotograficznego „MÓJ PRZYJACIEL - ZWIERZAK W OBIEKTYWIE”
2017r.

W kontynuacji cieszącego się dużym zainteresowaniem konkursu pt. „Mój przyjaciel: Zwierzak w obiektywie”, została przyznana przez młodzież nagroda publiczności oraz trzy wyróżnienia. Szczegóły...


Zespół muzyczny Outsider
V 2016 - IV 2017

W maju 2016 r., po ogłoszeniu naboru do sekcji muzycznej, utworzyliśmy rockowy zespół szkolny Outsider, w składzie: Martyna Porąbka i Gosia Więcek na gitarach elektrycznych, Aurelia Okońska – gitara elektryczna i basowa, Klaudia Szostek i Olek Topolski - wokal oraz Kuba Smaga – perkusja. ...więcej.


Pożegnanie internatowych maturzystów
25 kwietnia 2017r.

25 kwietnia żegnaliśmy naszych najstarszych kolegów, którzy zakończyli edukację i pobyt w internacie. Z tej okazji urządziliśmy w naszej „Jadalnianej Oranżerii” Zjazd Rodzinny internatowej rodzinki w postaci pikniku. Przybyły całe grupy Dziadków z Babciami, Mam z Tatusiami oraz Córek z Synami. Wszyscy odpowiednio ucharakteryzowani ochoczo zasiedli na piknikowych kocykach wokół koszy pełnych prowiantu. ...więcej.


Konkurs fotograficzny „MÓJ PRZYJACIEL - ZWIERZAK W OBIEKTYWIE” - c.d.
2017r.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego też postanowiłyśmy utworzyć galerię z nadesłanych prac.
Spośród nich zostanie wybrana przez uczniów najładniejsza fotografia, która otrzyma nagrodę publiczności. ...więcej.


Dzień Kobiet w Internacie
8 marca 2017r.

Już tradycyjnie, 8 marca, nasi chłopcy przygotowali dziewczętom niespodziankę z okazji ich Święta.
W tym roku męska cześć internatu pod opieką wychowawców: p. Artura Cichonia oraz p. Piotra Żmigrodzkiego przygotowała samodzielnie zaprojektowane, a następnie własnoręcznie zrobione kartki z życzeniami. ...więcej.


Walentynki
14 lutego 2017r.

14 lutego w godzinach 18.30-20.00 uczennice zamieszkujący Filię Parkową wraz z wychowawcami, zorganizowali internatowe „Walentynki”. W tym roku w naszym Internacie przybrały formę zabaw walentynkowych, częściowo nawiązujących klimatycznie do ostatnio organizowanych w Filii Parkowej w listopadzie wróżb andrzejkowych. ...więcej.


Sojusz Dziennikarski
2016/2017

Od października 2016 r. przy Internacie ZSRCKU w Czernichowie działa Sojusz Dziennikarski, Redakcja skupiająca Młodzież pasjonującą się dziennikarstwem oraz pisaniem. ...więcej.


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
„MÓJ PRZYJACIEL - ZWIERZAK W OBIEKTYWIE”
styczeń 2017r.

MIEJSCE I
Karolina Widlarz klasa I B

MIEJSCE II
Weronika Samburska klasa II A

MIEJSCE III
Kacper Przybyło klasa II A


Grudzień w Internacie
2016r.

Gorąco! Ach jak gorąco! Tyle się dzieje!
- Koniec pierwszego semestru. Czas na zakuwanie, zaliczanie, ocenianie, klasyfikowanie. Ufff… Ciężko.
- Idą Święta. Ruszyła lawina dobroczynności, a w tym nasza ulubiona akcja Robótka 2016! Sztandar niebieski powiewa na plakatach, znajome /z ubiegłego roku/ Starszaki z Niegowa przytupują niecierpliwie i uśmiechają się do nas Damy i Kawalerowie. Nie zapominamy o Was! Z przyjemnością i ochotą dzielimy się naszą radością oczekiwania na Święta. Frrr! Poleciała do Niegowa wielka paka serdeczności zaklętej w kolorowych kartkach z życzeniami. Na Święta, na Nowy Rok, na dalsze życie! ...więcej.


Andrzejki w Parkowej - druga relacja
29 listopada 2016r.

29 października w godzinach 16-17.30 uczniowie zamieszkujący Filię Parkowa wraz z wychowawcami, zorganizowali wieczór Andrzejkowy, obchodzony w wigilię św. Andrzeja. W tym roku w naszym Internacie przybrał formę Andrzejkowych Wróżb. Wróżki, mieszkanki Filii Parkowa, wprowadziły zebranych w tematykę obchodów Andrzejek. Na wszystkich przybyłych gości czekały specjalnie przygotowane przez wychowanki na tę okazję wróżby. ...więcej.


Andrzejki w Parkowej - pierwsza relacja
29 listopada 2016r.

W dniu 29.11.2016 r. w Filii Parkowej naszego Internatu odbyła się impreza z okazji Andrzejek – dnia związanego z ludową tradycją wróżb i przepowiedni. Mieszkanki naszego Internatu wraz z Wychowawczyniami przygotowały Filię tak, aby jeszcze bardziej wzmocnić jej tajemniczy klimat. ...więcej.


Czwarta z cyklu konferencji w ramach I Czernichowskich Reminiscencji Kulturalnych
24 listopada 2016r.

Dnia 24.11.2016r. w Świetlicy Internatu miała miejsce czwarta z cyklu konferencji w ramach I Czernichowskich Reminiscencji Kulturalnych. Stanowią one odpowiedź na kwestie istotne dla całej Naszej szkolnej społeczności. Ideą tych spotkań jest przedstawienie aktualnej wiedzy, ale jednocześnie, a może przede wszystkim, wzmacnianie współpracy pomiędzy Uczniami, Nauczycielami, Rodzicami i specjalistami z zewnątrz.
Dzisiejsza konferencja poświęcona była kwestii uzależnień od wszelkiego rodzaju substancji psychoaktywnych i dopalaczy. ...więcej.

Niekonwencjonalne zastosowanie książek
25 października 2016r.

Dnia 25.10.2016r. w Świetlicy Internatu miała miejsce druga z cyklu konferencji w ramach I Czernichowskich Reminiscencji Kulturalnych. Stanowią one odpowiedź na kwestie istotne dla całej Naszej szkolnej społeczności. Ideą tych spotkań jest przedstawienie aktualnej wiedzy, ale jednocześnie, a może przede wszystkim, wzmacnianie współpracy pomiędzy Uczniami, Nauczycielami, Rodzicami i specjalistami z zewnątrz. Dzisiejsza konferencja poświęcona była kwestii niekonwencjonalnego zastosowania książek, które, jak się okazuje, mogą mieć moc leczenia, edukowania i zmieniania świata. Czasem utwór literacki staje się inspiracją do refleksji, zachętą do przyjrzenia się własnemu życiu, wprowadzania pewnych ulepszeń. Innym razem może pomóc w uporaniu się z chandrą, podpowiedzieć, jak postąpić, czy ułatwić spojrzenie z innej strony na kwestie mniej lub bardziej nam znane. ...więcej.


Dzień Pierwszaka
18 października 2016r.

Dnia 18 października 2016 roku odbyła się impreza internatowa dedykowana pierwszoklasistom. Tegoroczny Dzień Pierwszaka zatytułowano INTERNATOWE BAJKI, ROZDZIAŁ – zaczynamy naszą opowieść, bo w internacie jest po prostu jak w bajce, choć, jak wiemy, są różne bajki. ...więcej.


I Czernichowskie Reminiscencje Kulturalne
18 października 2016r.

Dnia 18.10.2016r. w Świetlicy Internatu miała miejsce pierwsza z cyklu konferencji w ramach I Czernichowskich Reminiscencji Kulturalnych. Stanowią one odpowiedź na kwestie istotne dla całej Naszej szkolnej społeczności. Ideą tych spotkań jest przedstawienie aktualnej wiedzy, ale jednocześnie, a może przede wszystkim, wzmacnianie współpracy pomiędzy Uczniami, Nauczycielami, Rodzicami i specjalistami z zewnątrz. ...więcej.


Dzień Chłopaka w internacie
29 września 2016r.

Dnia 29.09.2016r., w naszym internacie swoje święto obchodzili chłopcy. Tegoroczna impreza przebiegła pod hasłem: „Kochamy małych i dużych chłopaków”. Wszystkie dziewczęta złożyły chłopcom najlepsze życzenia, a ich przedstawicielki wręczyły prezenty: były to słodkości oraz specjalnie na tę okazję ręcznie zrobiona laurka. ...więcej.


Akcja "Sprzątanie Świata"
22 września 2016r.

22 września uczniowie ZS RCKU w Czernichowie mieszkający w internacie wraz z wychowawcami, Panią Wioletą Rynduch i Panią Moniką Chodacką, zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice, uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”. Przedsięwzięcie rozpoczęto pogadanką, na której omówiono główne cele akcji oraz zasady bezpieczeństwa i higieny. Młodzież pozytywnie zmotywowana szczytnym zadaniem, szybko zabrała się do pracy. ...więcej.


Otwarcie Filii Parkowej Internatu
4 września 2016r.

Dnia 4 września 2016 punktualnie o godzinie 15-tej miało miejsce historyczne wydarzenie otwarcia nowego oddziału internatu. Pomieszczenia oddane tego dnia do użytku grupie 21 dziewcząt z klas pierwszych mieszczą się w zachodnim skrzydle budynku szkoły. Ze względu na swoje położenie i romantyczne widoki z okien nową część internatu nazwano Filią Parkową. ...więcej.


Uroczystości i wydarzenia
w roku szkolnym 2015/2016

Internatowy konkurs z wiedzy ogólnej
1 czerwca 2016r.

1 czerwca, w internatowej jadalni, odbył się konkurs z wiedzy ogólnej „I ty możesz zostać omnibusem”. Do rywalizacji przystąpiły 3 drużyny. Odpowiedzi na pytania oceniało jury w składzie: p. Dorota Kucharz, p. Agnieszka Michalik-Sroka, p. Piotr Żmigrodzki oraz przedstawicielka wychowanków: Anna Rduch. ...więcej


Wieczór wróżb i przepowiedni
31 maja 2016r.

31 maja, w naszym internacie, pojawił się Tajemniczy Wróżbita. Tuż przed jego przybyciem do Czernichowa w budynku o numerze 206 dało się odczuć nerwowe oczekiwanie. Wychowankowie zgromadzeni o godz. 19.00 w świetlicy internatu mieli niecodzienną szansę dowiedzieć się tego, co los zgotował im na najbliższe tygodnie i miesiące. Za podstawowy rekwizyt do wróżb służyły karty, ale równie cenne okazały się zarówno magiczne okulary, rękawica jak i czarodziejski zegarek. ...więcej


Pożegnanie internatowych maturzystów
26 kwietnia 2016r.

Za czterema latami, za czterema zimami… Bywało tu strasznie. Po korytarzach i holach hulał wiatr świszczący w nieszczelnych oknach i wykrzywionych drzwiach. Woda zamarzała w rurach, zupa gęstniała z zimna wprost na talerzach. Nocą słychać było upiorne stukanie wypaczonych drzwi i szum elektrycznych grzejników. Szaro, zimno i ponuro wręcz strasznie. Aż nastała wiosna roku 2012 i rozpoczęła się era remontowa w naszym internacie. Wiosną pamiętnego 2012 roku wkroczyła tu ekipa remontowa, która na początek zrujnowała pomieszczenia na drugim piętrze. Panowie pracowali, pracowali przez calutkie lato i powymieniali wszystkie rury i rureczki, wybudowali, ogipsowali i pomalowali co trzeba, aby jesienią przyjąć gromadkę nowiutkich kandydatów na wychowanków Hogwartu! ...więcej

Uroczyste otwarcie kuchni
21 marca i 3 kwietnia 2016r.

21 marca i 3 kwietnia w internacie odbyło się uroczyste otwarcie kuchni na III piętrze i parterze. ...więcej


HAND MADE - KREATYWNI
marzec 2016r.

Tuż przed świętami, uzdolniona młodzież z internatu spotkała się na cyklicznych zajęciach „HAND MADE - KREATYWNI”.
Tym razem zgłębialiśmy tajniki trudnej acz efektownej sztuki zdobniczej DEKUPAGE. Pod czujnym i życzliwym okiem wychowawcy Małgorzaty Dziędziel-Gabryszak zrobiliśmy Świąteczne ozdoby w postaci wielkanocnych jajek. Łącząc elementy papierowe z akrylowymi farbami i szczyptą talentu oraz kreatywności z nudnych styropianowych jajek wyczarowaliśmy prawdziwe cudeńka. ...więcej


Konkurs zręcznościowy „Szybciej, dalej i do celu”
17 marca 2016r.

17 marca 2016 r. w internacie odbył się konkurs zręcznościowy pt. „Szybciej, dalej i do celu”. Zawody zorganizowane były po raz drugi. Opiekunami imprezy były P. Joanna Podoba – Molik i P. Marcelina Morawska. ...więcej


Dzień Kobiet
8 marca 2016r.

8 marca, już tradycyjnie, chłopcy naszego internatu zgotowali dziewczętom miłą niespodziankę z okazji ich dorocznego święta.
Przygotowania do tego dnia trwały już od 2 tygodni, kiedy to męska cześć internatu, pod czujnym okiem p. Agnieszki Marzęckiej, spotykała się na tajnych warsztatach w szkolnej sali nr 9, by tam, wykorzystując swe niezwykłe umiejętności, tworzyć jedyne w swoim rodzaju kwiaty. ...więcej


Moje hobby
3 marca 2016r.

W ramach realizacji działań zmierzających do lepszego integrowania się mieszkańców internatu, w dniu 3 marca bieżącego roku spotkaliśmy się w świetlicy by pod hasłem „Co nas kręci, co podnieca” porozmawiać o zainteresowaniach wychowanków. ...więcej


Finał Konkursu Czystości w internacie
23 lutego 2016r.

Generalne porządki pokoi wychowanków to żelazny punkt internatowego życia. Mieszkańcy internatu muszą się wykazać nie lada konsekwencją, by tydzień po tygodniu móc sobie zapewnić najwyższe noty za utrzymanie czystości w swych pokojach. ...więcej

Kącik czytelniczy w internacie
16 lutego 2016r.

W dniu 16.02.2016 roku na trzecim piętrze internatu został utworzony „Kącik czytelniczy”. Jest to jedna z propozycji działań w zakresie popularyzacji czytelnictwa – tzw. bookcrossing. ...więcej


Walentynki 2016
14 lutego 2016r.

14 lutego, w dniu Świętego Walentego, patrona zakochanych, w internacie przy ZSRCKU w Czernichowie odbyła się impreza wychowawczo – integracyjna „Lutowe miłowanie”. Dzień ten stanowił kulminację walentynkowej atmosfery, która już kilka dni wcześniej zaczęła udzielać się mieszkańcom internatu. Jej naocznym świadectwem stały się serca, czerwone balony oraz walentynkowe karteczki i plakaty zdobiące wszystkie możliwe miejsca korytarzy i pokoi czernichowskiego budynku o numerze 206. ...więcej


Kolacja Pod Choiną i Jemiołą
15 grudnia 2015r.

Już nie możemy doczekać się Świąt Bożego Narodzenia! Wkrótce po pożegnaniu Świętego Mikołaja rozwiesiliśmy w internacie nasze świąteczne ozdoby i dekoracje. Sala stołówki przystrojona mnóstwem gwiazd i wiszącą pod sufitem choinką zyskała nazwę Sali Jadalnianej. Bo to przecież nie była już zwyczajna stołówka. Stoły ułożono na kształt choinki, której podstawę tworzył wielki stół dla oczekiwanych gości. ...więcej


Jest robótka! Świąteczna akcja w internacie
2015r.

Wiadomość o niezwykłej akcji niezwykłych opiekunów osób niepełnosprawnych nadeszła z sieci. Krąży tam sztandar i apel Komitetu DezOrganizacyjnego wraz z Derekcją o Robótkę! Buszujący w sieci wiedzą, że solidarnym trzeba być i pomagać jak się da. Skoro tak – bierzmy się do roboty! ...więcej


Mikołajki w internacie
7 grudnia 2015r.

7.12.2015 roku po kolacji odwiedził internat Święty Mikołaj wraz ze swoją świtą (w skład której wchodzą dwa aniołki, dwa diabełki oraz renifer – muzyk, który grał na akordeonie). ...więcej


Andrzejki w internacie
30 listopada 2015r.

W dniu 30 IX 2015 r. w internacie szkolnym odbyła się impreza andrzejkowa. Zgodnie z tradycją, w ten magiczny wieczór, dziewczęta i chłopcy zapragnęli poznać swoją przyszłość. Na wszystkich chętnych czekało wiele wróżek, które ochoczo przystąpiły do pracy. Można było dowiedzieć się imienia przyszłego ukochanego lub ukochanej przebijając szpilką serce z kartonu z imionami. Z kolei pod czterema kubeczkami kryła się tajemnica przyszłości: zamążpójście, klasztor, bogactwo lub przyszłość bez zmian. ...więcej


Maseczki w internacie
18 listopada 2015r.

W listopadzie ruszył cykl poświęcony wykorzystaniu naturalnych produktów jako bazy do zabiegów kosmetycznych. Wspólnie dbamy o swoją cerę domowymi sposobami spotykając się raz w tygodniu na świetlicy internatu. ...więcej


Dzień Pierwszaka
8 października 2015r.

8 X 2015r. odbyła się impreza plenerowa pt „Czernichowskie Smerfowanie”. Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w otrzęsinach, by stać się pełnoprawnymi członkami społeczności internatowej ZSRCKU w Czernichowie....więcej


Dzień Chłopaka
30 września 2015r.

Dnia 30.09.2015 w naszym internacie swoje święto obchodzili chłopcy. Tegoroczna impreza przebiegła pod hasłem: „Chłopak na medal”, bo w końcu u nas, aż roi się od takich. ...więcej


Łazienka na III piętrze internatu już jest gotowa

Na III piętrze internatu „Pod Kłosem” nerwowe poruszenie. Pojawiły się znienacka, w szlafrokach, rozmazane na twarzach, rozdzierająco zawodzące, ze łzami w oczach. ...więcej

Otwarcie świetlicy w internacie Pod Kłosem
17 września 2015r.

Każdy z nas potrzebuje miejsca, w którym będzie mógł oddać się temu, co sprawia mu radość i umożliwia odnalezienie chwili odprężenia. Poszukujemy przestrzeni niezwiązanej z codziennie wykonywanymi przez nas obowiązkami.
Dlatego też w internacie „Pod Kłosem” dnia 17 września 2015r. nastąpiło uroczyste otwarcie świetlicy - miejsca odpoczynku ale i rozwoju zainteresowań wychowanków. Były kolorowe balony jak i symboliczne przecięcie wstęgi nożyczkami na specjalnie do tego celu przygotowanej posrebrzanej tacy (a ściślej... na pokrywce, która akurat w tym momencie zmieniła na chwilkę swe pierwotne przeznaczenie...). ...więcej

Uroczystości i wydarzenia
w roku szkolnym 2014/2015

Pożegnanie Maturzystów - "Weselisko Wesołe"
21 kwietnia 2015r.

Dnia 21.04.2015 roku w internacie „Pod Kłosem” w Czernichowie odbyło się pożegnanie maturzystów rocznika 95’. Impreza miała charakter wesela ludowego w którym uczestniczyły maturzyści w roli weselników, mieszkańcy i wychowawcy internatu jako widzowie, wychowawcy klas p. prof. Krzysztof Klohn i p. prof. Maria Pawlik w formie gości specjalnych oraz kapela ludowa w składzie: Hubert Gaweł na saksofonie, Mikołaj Świeca (znany również jako „Wąski”), a także Kuba Wajda, Kamil Wiejacha jako wokaliści. Oczywiście, jak na każdym weselu, nie mogło zabraknąć wodzireja w którego rolę wcielił się Dominik Wilk. ...więcej


Walentynki w internacie
12 lutego 2015r.Jak tam u Was Sąsiedzie? - impreza w internacie
4 lutego 2015r.

Zabawa rozpoczęła się o godzinie 1900 na stołówce internatu. Prowadzące – Joasia Furgał i Karolina Gągalska serdecznie przywitały wszystkich gości i uczestników. Dalej przybliżyły krótko różnice i podobieństwa między dwoma sąsiednimi narodowościami uczniów mieszkających w internacie. Następnie omówiły przebieg imprezy i zaprosiły uczestników, którzy przygotowali swoje występy, do prezentacji.
...więcej


Wigilia w internacie
16 grudnia 2014r.

Przedświąteczny wieczór Dobrych Życzeń połączony z prezentacją polskich i ukraińskich tradycji obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia nazwaliśmy Kolacją z Gwiazdami.
Gwiazdami jesteśmy MY wszyscy, mieszkańcy internatu wraz z wychowawcami oraz Dyrekcją Szkoły. Uznaliśmy, że skoro swoją obecnością, nauką i pracą tworzymy historię naszej prastarej Szkoły należy nam się to zaszczytne miano Gwiazd.
Widocznym tego symbolem były wykonane samodzielnie przez wszystkich gwiazdy papierowe wykonane w ramach akcji „I TY jesteś naszą Gwiazdą”. Zawieszone pod sufitem jadalni tworzyły symbol jedności i współuczestniczenia w przeżywaniu szkolnych dni. Centralne miejsce na naszym niebie oraz największe gwiazdy otrzymali Pani oraz Pan Dyrektor. Gwiazdy zawiesili Strażnicy Gwiazd, wszyscy zapaliliśmy indywidualne światełka na znak pokoju i przyjaźni i w efekcie 146 świeczek oświetliło i zjednoczyło te nasze gwiazdy....więcej


Mikołaj w internacie
grudzień 2014r.

Mikołaj odwiedził grzecznych mieszkańców internatu.


Otrzęsiny
2014r.

Siódmego października w Internacie rewolucja! Zamiast przygotowywania się do lekcji - zabawa w parku szkolnym! A to dlatego, że w tym dniu nasze najmłodsze koleżanki i koledzy pokonywali zwyczajowy tor przeszkód, aby stać się pełnoprawnymi członkami internatowej grupy. Jak było? ...więcej


Dzień Chłopaka
2014r.

W naszym Internacie jak co roku dziewczęta przygotowały wspaniałą niespodziankę dla wszystkich chłopców. Impreza nazywała się "Być kobietą". ...więcej


Uroczystości i wydarzenia
w roku szkolnym 2013/2014

Internatowy "Mam Talent"
27 maja 2014

W dniu 27 maja 2014 r. w naszym Internacie odbył się "Mam talent". Prowadzącym konkurs był Konrad Ziemianin. Mogliśmy podziwiać cztery występy. Najpierw swój kunszt aktorski zaprezentowali w skeczu pod tytułem "Grażyna w pasternaku" - Wiktoria Drąg, Jakub Wajda i Hubert Gaweł. Publiczność była zachwycona ich występem. ...więcej


Pożegnanie Maturzystów – Dżunglory 2014
15 kwietnia 2014

W dniu 15 kwietnia br. Samorząd Internatu (Prześwietna Rada Plemienia) zorganizował zabawę pożegnalną dla najstarszych wychowanków – abiturientów naszej szkoły. ...więcej


Konkurs matematyczno-historyczny
7 kwietnia 2014

W dniu 7 kwietnia 2014 r. w internacie odbył się konkurs matematyczno-historyczny. Brało w nim udział pięć dwuosobowych grup. ...więcej


Wiosenne prace podwórkowe
kwiecień 2014

To było zaplanowane i wymyślone zaraz gdy z naszych podwórek znikły sterty styropianu i rusztowania a samochody dostawcze odjechały na zawsze. Wokół budynku internatu był trawnik i teraz też będzie trawnik, ale większy i ładniejszy! ...więcej


Internatowy Konkurs Zręcznościowy
20.03.2014

W dniu 20.03.2014 r. na hali sportowej odbył się Internatowy Konkurs Zręcznościowy. Zajęcia przeprowadzone były w formie rozgrywek sportowych. Było 10 konkurencji w których uczestniczyły 3 drużyny reprezentujące grupy wychowawcze. Młodzież z wielkim zaangażowaniem uczestniczyła w imprezie. Część uczniów rywalizowała w rozgrywkach a reszta głośno i radośnie dopingowała swoje drużyny. Wszyscy wspaniale się bawili. Zwyciężyła drużyna "głodomorów" reprezentowana przez internatowych chłopców.
Organizatorem konkursu była wychowawczyni Joanna Podoba-Molik.


Konkurs czystości w Internacie
29.01.2014

29-go stycznia 2014 roku w Internacie miało miejsce rozstrzygnięcie "Konkursu czystości" za pierwszy semestr. ...więcej


Niespodzianka dla sąsiedniej grupy
22.01.2014

22-go stycznia 2014 roku w naszym Internacie odbyła się "Niespodzianka dla sąsiedniej grupy". Chłopcy i dziewczyny z II-go piętra przygotowali skecz pod tytułem "Współczesna wersja Romea i Julii". ...więcej


Wigilia
18.12.2013

18 grudnia br. tradycyjnie, jak co roku, w internacie odbyła się uroczysta kolacja wigilijna.


Mikołaj
5.12.2013Andrzejki
28.11.2013Dzień Pierwszaka
2.10.2013
Dzień Chłopaka
30.09.2013Uroczystości i wydarzenia
w roku szkolnym 2012/2013

Pożegnanie Maturzystów w Internacie
23.04.2013

Nadszedł czas rozstania z najstarszymi wychowankami, uczniami klas IVB i IVC. W naszej grupie mamy trzynaścioro absolwentów. Do ostatniego dnia zajęć szkolnych jest z nami grupa najwierniejszych, najdzielniejszych wychowanków. To oni tworzyli z nami część historii szkoły i naszego internatu. To właśnie oni włożyli najwięcej pracy i zaangażowania w życie naszej grupy. ...więcej


Wigilia w internacie
19.12.2012Andrzejkowy wieczór w internacie
29.11.2012

Zgodnie z tradycją, w ten magiczny wieczór, dziewczęta zapragnęły poznać swoją przyszłość. Zaproszono wysoko kwalifikowane wróżki i wróżbitów, ustawiono im stanowiska pracy i zaczęło się! Serce z kartonu przepowiadało imię ukochanego. Pod trzema kubeczkami kryła się tajemnica przyszłości: zamążpójście, klasztor lub bogactwo… ...więcej


Otrzęsiny w internacie
16.10.2012

Wydarzyło się dnia 16 października popołudniową porą. Było deszczowo i zimno. Ciemne chmury zasłoniły słońce i pewnie dlatego do nas przybyły czarownice i wampirki. Bardzo sympatyczne i uśmiechnięte. Bardzo chciały dołączyć do naszej grupy, więc postanowiliśmy sprawdzić czy spełnią wymagania i wykażą poczucie humoru oraz umiejętność zabawy w dużej grupie. ...więcej


Dzień Nauczyciela
16.10.2012

Wychowawcy internatu otrzymali od swoich podopiecznych lalki wykonane na obraz i podobieństwo każdego Nauczyciela. Lalki doskonale przedstawiają charakterystyczne cechy każdego Wychowawcy: ubiór, fryzury, atrybuty pełnionych funkcji, nauczanych przedmiotów. ...więcej

Uroczystości i wydarzenia
w roku szkolnym 2011/2012

Prelekcja "Zdrowetek"
16.01.2012

Wieczorem 16 stycznia 2012 roku w internacie ZSRCKU w Czernichowie przeprowadzona została prelekcja na temat profilaktyki, rozpoznawania i leczenia raka jelita grubego. Zorganizowały ją uczennice II klasy technikum weterynarii tworzące zespół Zdrowetki. ...więcej


Wigilia w Internacie
21.12.2011Mikołajki w Internacie
6.12.2011Andrzejki w internacie
30.11.2011Pierwszaki już są nasze
05.10.2011

Mamy ich! Całą piętnastkę nowiutkich pierwszoklasistów, a na dodatek trójkę maruderów z klasy II, a nawet IV! W środę, 5 października przeszli rytuał przyjęcia do grupy internatowej zwany Otrzęsinami. ...więcej


Uroczystości i wydarzenia
w roku szkolnym 2010/2011

Pożegnanie maturzystów
19.04.2011

To już koniec nauki w szkole dla naszych najstarszych koleżanek i kolegów… Na pożegnanie zaprosiliśmy ich do udziału w „Inter-mix-teleturnieju”! Mieli szczęście, mało kto ma taką szansę na atrakcyjne nagrody i aplauz publiczności. ...więcej


Małopolski Przegląd Dorobku Artystycznego Internatów i Burs Szkolnych
30.03.2011

W dniu 30 marca 2011r. uczniowie mieszkający w Internacie ZSRCKU w Czernichowie wzięli udział w Małopolskim Przeglądzie Dorobku Artystycznego Internatów i Burs Szkolnych. Nasi uczniowie wybrali dwie formy uczestnictwa: muzyka i plastyka.


Wigilia w internacie
21.12.2010

Już po raz kolejny, w dość długiej historii internatu, spotkaliśmy się: my uczniowie, wychowawcy i dyrekcja szkoły, na wigilii. Przybyły również dawne wychowawczynie i bardzo licznie absolwenci szkoły, mieszkający w internacie. Ta szczególna okazja miała miejsce 21 grudnia na stołówce internatu. Od rana w całym budynku unosiły się zapachy dań, które przygotowywały nasze niezawodne, wspaniałe "kucharcie". ...więcejMikołajki w internacie
6.12.2010
Andrzejki w internacie
29.11.2010
Otrzęsiny i Dzień Chłopaka
28.09.2010

.W internacie odbyły się otrzęsiny klas pierwszych w „wiejskiej atmosferze”. Na wejściu pierwszakom wieszano na szyi, brzydko pachnące identyfikatory, w postaci kawałka obranej cebuli. Potem czekało na nich sporo trudnych zadań. Mieli przedstawić się w stylu „wieśniaka”. Niektórzy wykazywali się ciekawymi pomysłami. Niemało wysiłku wymagało również zjedzenie jabłka, wcześniej zanurzonego w soli. ...więcej
Galeria


Uroczystości i wydarzenia
w roku szkolnym 2009/2010

Goście z Francji
14-21.06.2010

W dniach 14 do 21 czerwca gościliśmy w Internacie grupę młodzieży szkolnej z miejscowości Moulins w centralnej Francji. Grupa ta wchodziła w skład oficjalnej delegacji gminy Neuvy – gminy partnerskiej dla naszej Gminy Czernichów. ...więcej


Pożegnanie z internatowymi Maturzystami
27.04.2010

Koniec zajęć programowych w klasach IV to czas na pożegnanie Maturzystów z mieszkańcami Internatu. Cztery lata minęły… już chcą nas opuścić, wyrwać się do samodzielnego życia. ...więcej

Dzień Kobiet w Internacie
8.03.2010Akcja krwiodawstwa - "Młoda Krew Ratuje Życie"
7.01.2010

W dniu 7 stycznia 2010r., po raz drugi w roku szkolnym 2009/2010, nasi uczniowie wzięli udział w Akcji "Młoda Krew Ratuje Życie". 18 osób oddało w sumie 8 litrów i 100 ml krwi.


Wigilia w Internacie
21.12.2009

W dniu 21 grudnia 2009r. w Internacie odbyła się uroczysta Wigilia.


Mikołaj w Internacie
7.12.2009

Do grzecznych Dzieci Internacie przyszedł Mikołaj...


Andrzejki w Internacie
30.11.2009

My, Wiedźmy i Czarownice do tego nie dopuścimy! Nie damy się nowomodnym Walentynkom zepchnąć w kąt! W noc św Andrzeja leeeeciiiiiimyyyyyyy... czarować i wróżyć... ...więcej

Akcja krwiodawstwa - "Młoda Krew Ratuje Życie"
6.10.2009

Po raz kolejny nasi uczniowie wzięli udział w Akcji "Młoda Krew Ratuje Życie". 19 osób oddało w sumie 8 litrów i 550 ml krwi.

Otrzęsiny nowych mieszkańców Internatu
30.09.2009

Ale się działo !!!!!!! Pierwszaki – przebrały się za dziwne roboto-ludki, chyba z jakiejś innej planety.. Poruszały się mechanicznie, sztywno, wydając dziwne, niekoniecznie zrozumiałe, dźwięki... cóż wszak to inna cywilizacja zapewne. ...więcej

Dzień Chłopaka w Internacie
30.09.2009

30 września 2009 - To była niespodzianka ! Po południu do jadalni wbiegła grupa osób przebranych za .......wiejskie babcie !!!! Staruszki rozpoczęły szalony taniec. ...więcej

Uroczystości i wydarzenia
w roku szkolnym 2008/2009

Pożegnanie internatowych maturzystów
21.04.2009

Wszystko kiedyś się kończy... 21 kwietnia nadszedł czas pożegnania z tegorocznymi abiturientami. Łza się w oku kręci ale cóż, trzeba zamknąć ten rozdział życia - cztery wspólnie spędzone lata, najlepsze lata młodości... ...więcej

Dzień Kobiet
12.03.2009

Zawsze w marcu, obchodzimy Święto Kobiet. Już niemodne, zepchnięte na dalszy plan przez Walentynki..., ale my jesteśmy tradycyjni... Nasi chłopcy, chętnie okazują dziewczętom swą sympatię właśnie z okazji dnia 8 Marca. ...więcej

Studniówka 2009
31.01.2009

Studniówka 2009 jest już tylko wspomnieniem. Wszyscy zaproszeni na tę imprezę potwierdzą zgodnie, że przyjemnym. Przyjemnie bowiem było sycić zmysły
  Dzisiaj
Sobota
21
Kwietnia 2018

Imieniny obchodzą:
Bartosz, Feliks, Konrad, Anzelm, Jarosław, Selma
  Zapraszamy
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 602
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Agnieszka Gargas
  Poczta
Poczta
  Facebook


  Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Powitanie
Powitanie
Chcecie wiedzieć jak...
Najciekawsze Tematy
Powitanie [0]
Powitanie [0]
Chcecie wiedzieć ... [0]
  Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Barbara Kajda
25/06/2016 15:06
Ancurrr14, można już składać podania do szkół policealnych. Informacje o rekrutacji do szkół dla dorosłych znajdują się w panelu po lewej stronie, w zakładce: Rekrutacja-> Szkoły zaoczne.

Ancurrr14
23/06/2016 08:48
Czy można juz składać podanie do szkoły Policealnej ?

twety19
19/08/2015 21:41
Wonski dziękuje bardzo za pomoc. Na prawdę była potrzebna :-)

Wonski
15/08/2015 12:36
,papierem od lekarza i zdjęciem zanosisz to znowu do starostwa i oni ci wydają PKK czyli profil kandydata na kierowcę.Myślę że pomogłem. Życzę miłych 18 dni wakacji !

Wonski
15/08/2015 12:35
200 zł później idziesz do wydziału komunikacji w starostwie tam pobierasz "Wniosek o wydanie prawa jazdy lub pozwolenie" ktoś na pewno ci zaznaczy tak co masz wypełnić.Razem z tym wnioskiem,

Wonski
15/08/2015 12:31
twety19, W Google wpisz "prawo jazdy lekarz i nazwa większej miejscowości koło której mieszkasz". Tam znajdziesz lekarza najlepiej prywatnego bo szybciej cię przyjmie za badanie płaci się 20

Barbara Kajda
14/08/2015 21:51
Twety19, podstawowe informacje dotyczące prawa jazdy kategorii T znajdują się tutaj: http://czernichow.edu.pl/
viewpage.php?page_id=1072
, więcej szczegółów: http://www.word.waw.pl/in
dex.php


twety19
11/08/2015 16:29
czy można u zwykłego lekarza rodzinnego / z góry dziękuję za pomoc ^^ pozdrowienia i miłych wakacji :-)

twety19
11/08/2015 16:27
Dzień dobry ;-). Jak należy stworzyć profil kandydata na prawo jazdy kategorii T? Jakie wnioski należy złożyć i gdzie? Jakie dokumenty należy mieć i co z badaniami ? U kogo należy je zrobić? Czy moż

Barbara Kajda
13/07/2015 10:59
Jaaa, Angeelika odpowiedziała prawidłowo na Twoje pytanie.

Archiwum
  Licznik wyświetleń
  Licznik odwiedzin

  Lokalizator
  Odsyłacze
epodreczniki.pl

Starostwo Powiatowe
w Krakowie

ITV Gmin i Powiatu
Krakowskiego

MEN

Kuratorium Oświaty
w Krakowie

Centralna Komisja
Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

Krajowy Ośrodek
Wspierania Edukacji
Zawodowej i Ustawicznej

Portal Funduszy
Europejskich

Serwis Informacyjny
Gminy Czernichów

Starostwa Powiatowego
w Krakowie

Serwis Internetowy
Miasta Krakowa